Polscy politycy o karach za odmowę przyjęcia uchodźców: "To absurd!" [VIDEO]

Maciej Deja AIPKazimierz Sikorski AIP
Kraj, który odmówi przyjęcia uchodźców, zapłaci nawet za każdego z nich 250 tysięcy euro. Taką propozycję usłyszą w najbliższą środę politycy państw unijnych, a pomysł Komisji Europejskiej ujawnia sobotnie wydanie włoskiej gazety „La Stampa”. – To absurd – ocenia Elżbieta Witek, szefowa gabinetu politycznego Beaty Szydło.

– Pani Angela Merkel popełniła błąd, otwierając szeroko ramiona, a teraz wszyscy mielibyśmy ponosić konsekwencje, łącznie z finansowymi? To jakiś absurdalny pomysł – oburzała się Witek na antenie TVN24. Jedna z najbliższych współpracownic premier Szydło ocenia, że propozycja, do której dotarli włoscy dziennikarze ma wywrzeć presję na państwa krytyczne wobec systemu relokacji, w tym Polskę. – Nie jesteśmy jedynym krajem, który mówi „nie” przyjmowaniu uchodźców. Musimy najpierw sprawdzić, czy jest bezpiecznie dla naszego państwa i naszych obywateli. Widzimy kolejne kraje, które się przed tym bronią – wskazała Witek.

Witek o karach za odmowę przyjęcia uchodźców: To kuriozum

Źródło: TVN24/x-news

Do publikacji z „La Stampy” odniósł się też szef prezydenckiego biura prasowego, Marek Magierowski. Jego zdaniem informacja o karaniu państw za nieprzyjęcie uchodźców to kontrolowany przeciek, służący zbadaniu reakcji opinii publicznej. – Niektóre kraje nie chcą przyjmować uchodźców, a ci nie chcą jechać do niektórych krajów. Sytuacja, kiedy trzeba płacić za postępowanie zgodnie z wolą jednych i drugich to absurd – stwierdził w programie „Kawa na ławę” na antenie TVN24. Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka ocenił, że ta propozycja dowodzi „postępującej choroby psychicznej urzędników europejskich”, apelując jednocześnie do rządu o wstrzymanie przyjmowania uchodźców do czasu zakończenia referendum, które chce przeprowadzić klub Kukiz'15.

KE chce dokonać zmian w konwencji dublińskiej, która dotyczy spraw przyjmowania uchodźców. Dla poszczególnych krajów wspólnoty zostaną wyznaczone maksymalne liczby migrantów. Będzie utrzymana odpowiedzialność przyjęcia uchodźców przez pierwszy kraj, do którego dotrą. Ale kiedy ich napływ będzie tak duży, że przekroczy on możliwości danego państwa, wtedy zacznie się ich rozmieszczanie do innych krajów. Jeśli taki kraj nie będzie chciał przyjąć uchodźców. może za jednego z nich zapłacić karć w wysokości nawet ćwierć miliona euro.

Kołodko o karach za odmowę przyjęcia uchodźców: Trzeba mieć sposób kija i marchewki

Źródło: TVN24/x-news

Szefowa włoskiej dyplomacji Federica Mogherini w wypowiedzi dla „La Stampy" zwraca uwagę na chore podejście Europy do problemu uchodźców. Jej zdaniem sprawa jest już tak nabrzmiała, że pojedyncze państwa sobie z nim nie poradzą. Musi być wspólna polityka Europy w podejściu do tego problemu. Zdaniem włoskiej gazety odsyłanie uchodźców z jednego kraju do drugiego rozpocznie się, kiedy w tym pierwszym maksymalna kwota ludzi, które ma on przyjąć będzie wyższa o 150 proc.

We włoskiej gazecie mowa też jest o tym, że Niemcy, Francja, Austria, Belgia, Dania i Szwecja poproszą Brukselę o utrzymanie zasady możliwości automatycznego przedłużania kontroli na swoich granicach, gdyż w przeciwnym wypadku oznaczałoby to zagrożenie dla Strefy Schengen. Mowa jest o sześciomiesięcznym okresie utrzymania tych granicznych kontroli. Włoska gazeta powołuje się w tym wypadku na doniesienia niemieckich kolegów z gazety „Die Welt”.

Wideo

Materiał oryginalny: Polscy politycy o karach za odmowę przyjęcia uchodźców: "To absurd!" [VIDEO] - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 17

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

a
adam

Miała być Unia Dobrobytu......Będzie Unia - Przechowalnia Islamu czy to się Europejczykom podoba czy nie....

 

Za tą kasę jaką UE wydaje na uchodżców.....Może wykupmy gdzieś w Azji trochę ziemi i załóżmy nowe Państwo dla uchodźców i ich tam utrzymujmy.....Tyle że zaraz zaczną się mordować między sobą - bo jedni są szyitami a drudzy sunnitami więc dla jednych i drugich jedyne wyjście to zamachy terrorystyczne by się zwalczać nawzajem.

 

Albo przy niemieckiej granicy wydzielmy strefę ekonomiczną albo obóz uchodżców i niech tam czekają na zakończenie rzezi w tej zafajdanej Syrii

 

k
kobuz#

No bo przecież nie Francji, Anglii, Austrii, itp

Może jakiś przykład?.
Austria w tym roku przyjęła 90 tys uchodźców Bliskiego Wschodu i zobowiązała się przyjąć 37 tys każdego nowego roku. Nie siej PiS`owskiej propagandy. Wstrzymać finanse pomocowe dla Polski i wprowadzić procedure wyjścia tego kraju z UE i bedzie spokój.... Raz na zawsze. Punkt.

f
faktycznie

chora Europa

k
kobuz#

Każde przymusowe wysyłki ludzie
A kto mówi o wysyłce ludzi?... Nie siej propagandy PiS´owskiej.....
Obowiązek odebrania uchodźców jest związany (nie ze znaczeniem samym w sobie słowa "obowiązek", ponieważ obowiązek mamy tylko jeden, mianowicie umrzeć), lecz z umowa państw Unii, która musi być respektowana. W innym przypadku można powiedzieć i nie uznawać żadnych umów (np. z NATO, UE, ONZ, Konwencji Genewskiej, OSCE.....) w zależności kto rządzi. Nie wykonanie umowy ściąga na siebie daleko idące konsekwencje, czego świadkami jeszcze nie raz ze strony Polski, będziemy. Hitler kiedy nie chciał przychylić się do respektowania umów wersalskich po prostu wystąpił z Völkerbund, organizacji, poprzedniczki ONZ. Dalsze konsekwencje (miedzy innymi) tego czynu są wszystkim znane. PiS dalej oszukuje Polaków i nie mówi, ze te umowę będzie musiał do końca roku 2017 wykonać, chce "wysiedzieć" problem w myśl zasady: cicho, nic nie mówić, może zapomną. To jest niepoważne, żeby nie powiedzieć głupie i nie dyplomatyczne. Polska sama takim zachowaniem izoluje się do państwa prowincjonalnego (republiki bananowej), gdzie poza jej plecami inne państwa Europy przejma na kontynencie wpływy polityczne, będą nadawać ton i decydować o dalszym rozwoju tego kontynentu (np. chociażby decyzje tak ważne dla Polski dotyczące NATO).
Problem z terrorem należy nie jak czarne i białe interpretować i należy szukać tła jego powstania, w polityce krajów tzw "starej kultury", czyli USA i Europy. Od rozdzielenia uchodźców od uchodźstwa ekonomicznego są odpowiedzialne tajne służby i to one powinny sprawdzać pochodzenie uchodźcy (tak jest w BRD i Austrii). Wojna w Iraku w której wzięła udzial również Polska jest katastrofa, której owocem jest powstanie ISIS. To kraje europejskie rozpoczęły bombardowanie Syrii, Libii. Konsekwencje tych czynów są znane. A propos. Prawie wszyscy terroryści byli urodzonymi Europejczykami pochodzącymi z Francji, Belgii i to już z trzeciej generacji. Tworzenie Ghetta dla Francuzów arabskich w slumsach podparyskich "satelitach" (dzielnice podparyskie), nie zrozumiała polityka społeczna, socjalna rządów Sarkozy`ego i Holland, a są przyczyna rozwoju terroryzmu, nie zadowolenia wśród mniejszości społecznej i przyzwoleniem na konspiracyjne życie świata przestępczego. Wielu Arabów żyje również w Holandii, Austrii, Hiszpanii i jak do tej pory problem terroru przykładowo w Austrii był dziełem Azerów, Czeczenów i Iranu (kraje nie arabskie), ale państwa autorytarne. Dlatego jestem za stawianiem oskarżenia, ale tylko tym którzy są winni i tutaj są również kraje europejskie winne niesprawiedliwości społecznej (np. polityka gospodarcza połowów ryb, UE u wybrzeży Afryki/Somalii, Maroka, Jemenu). To co zabiera się Afrykańczykom będzie przez nich z powrotem odzyskiwane.

k
kobuz#

Elżbieta Witek: Angela Merkel popełniła błąd, a teraz wszyscy mają za to płacić
Ktoś popełnił błąd, otworzył szeroko ramiona - mam na myśli Angelę Merkel
Nikt tego nie neguje, nawet sama Merkel w międzyczasie widzi swój błąd nie w idei, ale w wykonaniu samego pomysłu. Tu nie chodzi o ciągle wskazywanie paluchem, lecz konkretne działanie zmierzające do zażegnania problemu.
Polska, nie zależnie od Merkel poczynań, zobowiązała się o przyjecie ponad 7000 uchodźców syryjskich z obozów w Grecji i Włoszech. Niemcy nie potrzebują Polski do odbioru uchodźców z Niemiec, lecz rzad również PiS`u zobowiązał do wykonania decyzji rządu PO/PSL.
Oprócz gadaniny o "solidarności" polskich polityków nic w sprawie uchodźców się w Polsce nie robi. Dlatego dalsze kroki do złagodzenia problemu muszą przyjąć inne państwa i to naturalnie związane jest z kosztami tych, którzy woli przyjęcia uchodźców nie maja. Tylko pieniądze brać z UE i kłaść się w poprzeg wspólnej drogi jest delikatnie mówiąc nie mile widziane. Jeżeli miałbym decydować, to wstrzymałbym natychmiast fundusze pomocowe dla Polski i byłby spokój.....raz na zawsze.
UE funkcjonowała bez Polski i jestem pewny, ze dalej sobie poradzi.....bez większego wysiłku.

Z
Zuzinka

chore idee i chore pomysły. Przede wszystkim chorzy politycy władający Unią.
Chore schulze, chore tuski, chore junckery i chore merkele.
I chcą stworzyć dookoła chory świat.

s
schetyna z Niemodlina
W dniu 02.05.2016 o 19:51, Aneta napisał:

Chyba wreszcie przyszedł czas na przemyślane załatwienie sprawy tzw. muzułmańskich uchodźców, którzy tak naprawdę są imigrantami chcącymi zamieszkać w krajach Europy Zachodniej. Można by pod naciskiem Unii zastanowić się nad przyjęciem w Polsce tych nawet 100 tys. emigrantów tzw. uchodźców nie na okres "na zawsze" ale na jakiś określony czas np. 3 lata - 4 lata czyli do czasu aż w ich krajach wojna się skończy i będą mogli swobodnie wrócić do ojczyzny. Byliby w naszym kraju traktowani jak normalni ludzie czyli niech znajdą pracę lub niech dostaną na jakiś czas niewielki zasiłek /tak jak Polacy/. Oczywiście dotyczy to tylko Syryjczyków bo tam bomby lecą a wszyscy pochodzący z Azji i Afryki czy nawet Albanii nie mieliby prawa starać się o pobyt w naszym kraju. Będzie wtedy "wilk był syty i owca cała". A w Syrii trzeba jak najszybciej zakończyć wojnę - to jest rola świata cywilizowanego.

 

POmylona zakwateruj sobie w domku muslimów ile się da i jeszcze kup duuużo kóz   :lol: 

 

G
Gość

najpierw jest pokorny biedak szukający pomocy ,potem jak obrośnie w piórka jest gotowy do niszczenia wrogów -których ma wokół siebie-dostanie rozkaz i pójdzie na wezwanie ten pokorny muzułmanin

 

w
wszystkiego najlepszego

Oczywiście, płacić będą wszyscy ci, którzy w Polsce usilnie zabiegają o przyjęcie uchodźców.

L
Lala z Podhala
W dniu 02.05.2016 o 19:51, Aneta napisał:

Chyba wreszcie przyszedł czas na przemyślane załatwienie sprawy tzw. muzułmańskich uchodźców, którzy tak naprawdę są imigrantami chcącymi zamieszkać w krajach Europy Zachodniej. Można by pod naciskiem Unii zastanowić się nad przyjęciem w Polsce tych nawet 100 tys. emigrantów tzw. uchodźców nie na okres "na zawsze" ale na jakiś określony czas np. 3 lata - 4 lata czyli do czasu aż w ich krajach wojna się skończy i będą mogli swobodnie wrócić do ojczyzny. Byliby w naszym kraju traktowani jak normalni ludzie czyli niech znajdą pracę lub niech dostaną na jakiś czas niewielki zasiłek /tak jak Polacy/. Oczywiście dotyczy to tylko Syryjczyków bo tam bomby lecą a wszyscy pochodzący z Azji i Afryki czy nawet Albanii nie mieliby prawa starać się o pobyt w naszym kraju. Będzie wtedy "wilk był syty i owca cała". A w Syrii trzeba jak najszybciej zakończyć wojnę - to jest rola świata cywilizowanego.

Aneta Obama ??? Ty to jestes fajna  ! Zawsze masz takie poczucie humoru  , albo tylko od czasu do czasu cie to nawiedza ???  :wub:

A
Aneta

Chyba wreszcie przyszedł czas na przemyślane załatwienie sprawy tzw. muzułmańskich uchodźców, którzy tak naprawdę są imigrantami chcącymi zamieszkać w krajach Europy Zachodniej. Można by pod naciskiem Unii zastanowić się nad przyjęciem w Polsce tych nawet 100 tys. emigrantów tzw. uchodźców nie na okres "na zawsze" ale na jakiś określony czas np. 3 lata - 4 lata czyli do czasu aż w ich krajach wojna się skończy i będą mogli swobodnie wrócić do ojczyzny. Byliby w naszym kraju traktowani jak normalni ludzie czyli niech znajdą pracę lub niech dostaną na jakiś czas niewielki zasiłek /tak jak Polacy/. Oczywiście dotyczy to tylko Syryjczyków bo tam bomby lecą a wszyscy pochodzący z Azji i Afryki czy nawet Albanii nie mieliby prawa starać się o pobyt w naszym kraju. Będzie wtedy "wilk był syty i owca cała". A w Syrii trzeba jak najszybciej zakończyć wojnę - to jest rola świata cywilizowanego.

G
Gość

I akurat ukierunkowana na rząd PiSu... No bo przecież nie Francji, Anglii, Austrii, itp. To w takim razie trzeba i zaznaczyć, że ludzie nie są towarem. Każde przymusowe wysyłki ludzie są wbrew prawu międzynarodowemu. Owe prawo podpisały niemalże wszystkie kraje świata w tym i Polska.

a
as

lewą nogą tą całą Unię!

a
abcd

Niemcy zaprosili - rozesłać do innych krajów UE. Włochy nie pilnują wybrzeża - nałożyć kary na tych co nie biorą najeźdźców przywożonych przez włoskie okręty.

t
teraz

musimy placic za kompromitowanego stanowiska rzadu

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3