Polska - Austria 29-27

W bramce wychowanek opolskiej Gwardii Dawid Skrzypczyk.
W bramce wychowanek opolskiej Gwardii Dawid Skrzypczyk. Sławomir Jakubowski
Naszych reprezentantów należy pochwalić za pierwszą połowę, w której to osiągnęli wyraźną przewagę.
W hali Gwardii odbył się ostatni z trzech meczów juniorów młodszych do lat 17.

Spotkanie towarzyskie Polska - Austria 29-27

Ponad 200 widzów w niedzielne południe obejrzało w hali opolskiej Gwardii trzecie spotkanie reprezentacji Polski i Austrii. Na parkiecie rywalizowali juniorzy młodsi w kategorii wiekowej do lat 17. Nasi zawodnicy wygrali nieznacznie 29-27, chociaż do przerwy prowadzili aż ośmioma bramkami.

Dwa wcześniejsze spotkania w Dzierżoniowie i Ząbkowicach Śl. zakończyły się wygraną naszych reprezentantów 32-24 i remisem 26-26.

W naszych barwach zagrali dwaj reprezentanci opolskiej Gwardii. Bramki strzegł Dawid Skrzypczyk, który obecnie jest zawodnikiem Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W polu na lewym skrzydle zagrał natomiast Adrian Przybysz. Nasz zawodnik siedmiokrotnie pokonał golkipera rywali - sześć razy w Ząbkowicach Śl. i raz w Opolu.