Polska Hokej Liga. Cóż to był za thriller! Orlik Opole pokonał Automatykę Gdańsk po rzutach karnych

Bartłomiej Bychawski i jego koledzy z Orlika przeżywali w Gdańsku dużą huśtawkę nastrojów. Sławomir Jakubowski
Opolscy hokeiści wygrali na wyjeździe z Automatyką Gdańsk po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry był remis 5-5.

W Gdańsku opolanie dostarczyli swoim kibicom więcej emocji niż dwa dni wcześniej, kiedy to przegrali 3:6 z Polonią Bytom. Choć za sprawą świetnej postawy Władisława Jełakowa, wydatnie wspomaganego przez duet Aleksander Gołowin - Maksim Wołkow, w 31. minucie starcia z Automatyką wygrywali już 4:1, nie dali rady tej przewagi utrzymać.

Gracze z Gdańska zniwelowali ją całkowicie już na początku trzeciej tercji. Potem jeszcze oba zespoły trafiły po razie i o zwycięstwie zadecydowały dopiero rzuty karne. Po nich jednak znów w lepszych humorach byli zawodnicy z Opola.

Automatyka Gdańsk - Orlik Opole 5:5 (0:1, 2:3, 3:1, d. 0:0), karne 0:2
Bramki: 0:1 Jełakow - 11., 1:1 Stasiewicz - 26., 1:2 Gołowin - 27., 1:3 Jełakow - 29., 1:4 Jełakow - 31., 2:4 Vitek - 36., 3:4 Polodna - 43., 4:4 Tieslukiewicz - 44., 4:5 Szydło - 51., 5:5 Tieslukiewicz - 56.
Automatyka: Cariegodorcew ,Witkowski - Ałeksiuk, Maly, Steber, Polodna, Danieluk - Tieslukiewicz, Dolny, Vitek, Rożkow, Stasiewicz - Kantor, Pastryk, Strużyk, Pesta, Marzec - Lehmann, Nowak, Rompkowski, Wróbel, Szczerbakow. Trener Marek Ziętara.
Orlik: Tolonen - Wojdyła, Gawlik, Gorzycki, Szydło, Svitac - Sznotala, Kostek, Przygodzki, Trandin, Skrodziuk - Stiepanow, Bychawski, Wołkow, Jełakow, Gołowin - Obrał, Rzekanowski. Trener Jacek Szopiński.