Polska Hokej Liga. Orlik Opole podniósł się z kolan! Pokonał Naprzoda Janów i wciąż może realnie myśleć o utrzymaniu

Alexis Svitac zdobył jedną z bramek dla Orlika.
Alexis Svitac zdobył jedną z bramek dla Orlika. Oliwer Kubus
Orlik Opole wygrał pierwszy mecz w fazie play-out, pokonując na wyjeździe 5:4 ekipę Naprzodu Janów. Tym samym zrównał się z nią punktami w tabeli.

Nadzieja na przełamanie, w postaci przerwania serii 20 porażek z rzędu, na dobre narodziła się u opolan w drugiej tercji. A dokładnie pomiędzy 27. a 29. minutą, kiedy to zdobyli oni aż trzy bramki.

Na początku trzeciej odsłony gracze Naprzodu błyskawicznie, w ciągu 30 sekund, strzelili dwa gole i wyrównali na 3:3. Jednak nawet taki obrót sprawy nie załamał walecznych zawodników Orlika.

Bramką na 4:3, swoją drugą w tym spotkaniu, odpowiedział równie szybko Patryk Pelaczyk, a trafienie Sebastiana Szydły w 54. minucie okazało się już kluczowe dla losów meczu.

Naprzód Janów - Orlik Opole 4:5 (1:0, 0:3, 3:2)
Bramki: 1:0 Poruba - 15.,1:1 Svitac - 27., 1:2 Pelaczyk - 28., 1:3 Skrodziuk - 29., 2:3 Jaros - 41., 3:3 Poruba - 41., 3:4 Pelaczyk - 42., 3:5 Szydło - 54., 4:5 Jaros - 55.
Naprzód: Pechek - Kosakowski, Stępień, Jaros, Słodczyk, Pohl - Prochazka, Sarna, Woźnica, Frączek, Poruba - Krokosz, Zicho, Bryk, Rajski, Wąsiński - Kapłon, Zielosko, Piper, Goździewicz, Kisiel.
Orlik: Nobis - Radzieńczak, Wojdyła, Svitac, Szydło, Zorin - Kandziuba, Chorążyczewski, Rzekanowski, Skrodziuk, Gorzycki - Obrał, Ostapczuk, Pelaczyk.
Kary: Naprzód - 10 min., Orlik - 8 min.