Polska Hokej Liga. Orlik Opole przegrał z Polonią Bytom. Zadecydowała trzecia tercja

Wojciech Gorzycki i jego koledzy nie zdobyli w Bytomiu nawet punktu.
Wojciech Gorzycki i jego koledzy nie zdobyli w Bytomiu nawet punktu. Sławomir Jakubowski
Przegrana trzema golami ostatnia odsłona sprawiła, że Orlik Opole przegrał w wyjazdowym meczu z Polonią Bytom 3:6.

Rywalizacja od początku nie układała się po myśli opolan, ponieważ ani razu nie znaleźli się w niej na prowadzeniu.

Po raz pierwszy straty musieli odrabiać w 11. minucie, kiedy to wynik meczu otworzył Sergiej Kukuszkin. Wtedy jednak gracze Orlika błyskawicznie zareagowali na poniesioną stratę, ponieważ zaledwie kilkadziesiąt sekund później do wyrównania doprowadził Martin Przygodzki. Lecz wkrótce ponownie musieli gonić rywala. Tym razem stanęli przed bardziej wymagającym zadaniem.

Kolejne trafienie Kukuszkina oraz gol autorstwa Davida Turona sprawiły, że na początku drugiej tercji ekipa z Opola miała już dwubramkową stratę. Ale jej pogoń, tuż przed upływem 40. minuty, znów okazała się skuteczna. Stan spotkania na 3:3 pozwoliły jej wyrównać bramki dwóch nowych rosyjskich zawodników - Aleksandra Gołowina oraz Stefana Stiepanowa. To było jednak już ostatnie słowo naszego zespołu, podczas gdy bytomianie dopiero rozpędzili się na dobre w ostatniej odsłonie.

Posłali w niej krążek do opolskiej siatki aż trzykrotnie, z czego dwa razy ta sztuka udała Jakubowski Jaworskiemu. Na tak ostre strzelanie gospodarzy Orlik nie znalazł już żadnej odpowiedzi i doznał tym samym drugiej porażki w sezonie.

Polonia Bytom - Orlik Opole 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)
Bramki: 1:0 Kukuszkin - 11., 1:1 Przygodzki - 12., 2:1 Kukuszkin - 16., 3:1 Turon - 23., 3:2 Gołowin - 25., 3:3 Stiepanow - 40., 4:3 Jaworski - 43., 5:3 Stoklasa - 48., 6:3 Jaworski - 55.
Polonia: Studziński - Cunik, Stępień, Salamon, Kukuszkin, Stoklasa - Kamieniecki, Turon, Jaworski, Krzemień, Mularczyk - Stawiskij, Galkins, Wasiński, Frączek, Dybas - Gajdzik, Bodora, Sroka, Filip, Samusienka.
Orlik: Tolonen - Gawlik, Wojdyła, Svitac, Szydło, Gorzycki - Kostek, Sznotala, Skrodziuk, Trandin, Przygodzki - Bychawski, Stiepanow, Gołowin, Jełakow, Wołkow - Obrał, Rzekanowski.