Polska Hokej Liga. Orlik Opole tym razem minimalnie gorszy od Cracovii Kraków

Aleksiej Trandin zdobył pierwszą bramkę dla Orlika. Nie dała ona jednak opolanom choćby punktu. Sławomir Jakubowski
Po wywalczonym niespełna dwa tygodnie temu w Krakowie zwycięstwie 3:2, tym razem Orlik Opole przegrał u siebie z Cracovią w takim samym stosunku.

Do połowy spotkania nasz zespół przegrywał 0:2 i niewiele wskazywało na to, że miejscowi jeszcze się podniosą. Na szczęście w 32. minucie spotkania Aleksiej Trandin zdobył kontaktową bramkę i opolanie uwierzyli, że są w stanie znowu pokonać faworyzowanego rywala.

Tym bardziej, że po 200 sekundach trzeciej tercji wyrównał Bartłomiej Bychawski. W związku z tym podopieczni Jacka Szopińskiego jeszcze bardziej próbowali pójść za ciosem, jednak krakowianie przetrzymali ich próby i w ostatnich minutach to oni znowu byli stroną przeważającą, a gola na wagę trzech punktów strzelił Michal Vachovec, który tym samym zanotował drugie trafienie w tym starciu.

Następny mecz nasz zespół zagra w niedzielę w Nowym Targu z Podhalem.

Orlik Opole - Cracovia Kraków 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Bramki: 0:1 Vachovec - 9., 0:2 Svec - 14., 1:2 Trandin - 32., 2:2 Bychawski - 44., 2:3 Vachovec - 55.
Orlik: Tolonen - Wojdyła, Kostek, Przygodzki, Szydło, Trandin - Bychawski, Gawlik, Wołkow, Jełakow, Gołowin - Stiepanow, Sznotala, Gorzycki, Skrodziuk, Svitac oraz Obrał i Rzekanowski.
Cracovia: Łuba - Kruczek, Sordon, Drzewiecki, Švec, Domogała - Rompkowski, Noworyta, Bepierszcz, Vachovec, Csamango - Musioł, Szurowski, Kamiński, Zygmunt, Brynkus oraz Kamieniew, Sztwiertnia i Dziurdzia.
Minuty karne: 4 - 4.