Polska Hokej Liga. Orlik Opole zdemolowany przez GKS Katowice

O tak wysokiej przegranej Orlika zadecydowała fatalna trzecia tercja.
O tak wysokiej przegranej Orlika zadecydowała fatalna trzecia tercja. Sławomir Jakubowski
Opolscy hokeiści przegrali na wyjeździe z GKS-em Katowice aż 3:11.

Opolanie ponownie katastrofalnie spisali się w trzeciej odsłonie. Po raz kolejny „czkawką” odbił im się wąski skład, w postaci gry na trzy, a nie cztery piątki. Wszystkie sześć bramek w ostatniej tercji stracili pomiędzy 43. a 53. minutą rywalizacji. Mający bardzo wysokie aspiracje katowiczanie dobitnie obnażyli wtedy wszystkie słabości naszego zespołu i umocnili się na prowadzeniu w tabeli.

Nasz zespół natomiast pozostał na przedostatniej, 11. lokacie. Za jego plecami wciąż jest tylko drużyna PZHL do lat 23., więc z pewnością w Orliku mają nad czym myśleć.

Przede wszystkim trzeba za wszelką cenę spróbować poszerzyć skład, bo przebieg dwóch pierwszych tercji meczu w Katowicach pokazał, że gracze z Opola mogą nawiązać walkę nawet z tak dobrym rywalem jak GKS. Oczywiście dopóki starcza sił.

Po pierwszych 20 minutach nic nie zapowiadało wielkiego strzelania w hali „Satelita”. Padła wtedy tylko jedna bramka, dla gospodarzy, autorstwa Tomasza Malasińskiego. W drugiej tercji obie ekipy rozstrzelały się już na dobre. Opolanie zaciekle gonili, za sprawą trafień Władisława Jełakowa, Alexisa Svitaca i Bartłomieja Bychawskiego, ale katowiczanie szybko odpowiadali na te zagrania i tylko raz był remis (1:1). O ostatniej części meczu nie ma już co mówić ...

GKS Katowice - Orlik Opole 11:3 (1:0, 4:3, 6:0)
Bramki: 1:0 Malasiński - 5., 1:1 Jełakow - 24., 2:1 Rohtla - 25., 3:1 Cakajik - 27., 3:2 Svitac - 31., 4:2 Malasiński - 37., 4:3 Bychawski - 39., 5:3 Fraszko - 40., 6:3 Pasiut - 43., 7:3 Devecka - 46., 8:3 Pasiut - 49., 9:3 Sawicki - 50., 10:3 Rybak - 52., 11:3 Rybak - 53.
GKS: Lindskoug - Heikkinen, Wanacki; Wronka, Rohtla, Łopuski - Cakajík, Devecka; Laakkonen, Pasiut, Malasiński - Tomasik, Krawczyk; Fraszko, Urbanowicz, Krężołek - Skokan, Wysocki; Maciej Rybak, Sawicki, Michał Rybak. Trener Tom Coolen.
Orlik: Tolonen, Nobis - Kostek, Wojdyła; Trandin (2), Szydło, Przygodzki - Gawlik, Bychawski; Gołowin, Jełakow, Wołkou - Sznotala, Stiepanow; Rzekanowski, Svitac, Gorzycki - Obrał, Skrodziuk. Trener Jacek Szopiński.
Kary: GKS - 12 min., Orlik - 8 min.