Pomiary akustyczne w ofercie firmy Nautilus

Materiał partnera zewnętrznego
Idealne warunki wytwarzania dźwięków są możliwe poprzez zainstalowanie specjalistycznego sprzętu, który pozwala na zachowanie korzystnego środowiska akustycznego. W ofercie firmy Nautilus znaleźć można m.in sprzęt audio, który charakteryzuje się brakiem nadmiernego pogłosu w zakresie średnich i wysokich tonów. Pomieszczenie, w którym znajduje się odpowiednia akustyka cechuje się regularnymi kształtami, co zapobiega przed występowaniem basowych fal stojących.

Przed zaplanowaniem jakiegokolwiek nagłośnienia w danym pomieszczeniu wymaga się przedstawienia wizji lokalnej. W trakcie tego działania stosuje się pewne obliczenia oraz pomiary. Dlaczego jest to tak ważne? Akustyka bardzo często jest zaniedbywana dlatego, efekt końcowy nie końca spełnia oczekiwania. Dlatego tak ważne jest zaplanowanie taktyki, która będzie pozwalać na określenie optymalnego miejsca ustawienia sprzętu oraz pozycję słuchaczy. Prawidłowa akustyka wiąże się z doborem ustrojów akustycznych zgodnie z obliczeniami, symulacjami i pomiarami. Nautilus gwarantuje odpowiednie wsparcie oraz doradztwo na każdym etapie działania.

Adaptacja akustyczna pomieszczeń

Nautilus specjalizuje się w dostarczaniu usług jak najwyższej jakości, które mocno związane są z zastosowaniem technologii audiowizualnych, z akustyką, automatyką oraz wszystkim tym co wpływa na utrzymanie korzystnego środowiska akustycznego. Zapewnienie kompleksowego doradztwa oraz wykonania wszelkich prac wedle ustalonych etapów pod całkowitym okiem klienta sprawia, że oferta Nautilus jest przede wszystkim fachowa i rzetelna. Urządzenia, które znajdują się w ofercie przystosowane są do zapewnienia specjalistycznej adaptacji akustycznej pomieszczeń, poprzez właściwe okablowanie obiektu wraz z wykończeniem, które sprzyja danej przestrzeni. Zainstalowanie sprawdzonych urządzeń sprawia, że stworzone są warunki do wytwarzania dźwięków, odgrywania muzyki oraz soundtracków. To wszystko daje możliwość uzyskania idealnego środowiska akustycznego.

Zakres parametrów podczas pomiaru akustycznego

Zakres wykonywanych pomiarów obejmuje m.in badanie poziomu hałasu w mieszkaniu. Prawidłowe pod względem akustyki pomieszczenie charakteryzuje się równo rozłożonymi rezonansami własnymi oraz liniową charakterystyką częstotliwości. Co więcej wyróżnia się ponadto najmniejszym pogłosem, co oczywiście przekłada się na konieczność pomiaru następujących parametrów: czasu pogłosu, charakterystyką impulsową, charakterystyką częstotliwościową.

Pierwszy z nich mierzony jest przede wszystkim w pomieszczeniach, które posiadają większą objętość budynku. Określany jest czas po jakim dojdzie do spadku szumu o dłużej głośności oraz odpowiednią ilością decybeli po wyłączeniu tego sygnału - inaczej, z jakim opóźnieniem pomieszczenie zdąży zareagować.

Drugi wiąże się z przedstawieniem dokładnego rozkładu rezonansów w pomieszczeniu. Następuje to w zakresie basu oraz częstotliwości pogłosowych dla zakresu średnich oraz wyższych tonów.

Ostatni, trzeci daje możliwość dopasowania optymalnego miejsca słuchu, przy uwzględnieniu czasowej krzywej wzorcowej.

Korzyści wynikające z pomiaru akustycznego

Pomiary akustyczne dają możliwość sprawdzenia założeń teoretycznych. Co więcej, pozwalają na prawidłowe zaplanowanie adaptacji akustycznej. Pomiary te ułatwiają określenie dokładnych wytycznych co do przeprowadzenia jak najbardziej korzystnych procedur związanych z adaptacją pomieszczenia. Jednak każdy końcowy efekt uzależniony jest od warunków rzeczywistych, które mogą być związane z różnymi czynnikami. Należą do nich: projekt architektoniczny oraz wystrój wnętrza.

Dodaj ogłoszenie