Pomieszczenia po Spiżu i John Bull Pubie w ratuszu w Opolu będą przebudowane na nową kancelarię urzędu miasta

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Lokal w opolskim ratuszu, w którym kiedyś działały Spiż i John Bull Pub, będą przekształcone w kancelarię urzędu miasta
Lokal w opolskim ratuszu, w którym kiedyś działały Spiż i John Bull Pub, będą przekształcone w kancelarię urzędu miasta Piotr Guzik
Trzy firmy zgłosiły się do przetargu na adaptację pomieszczeń ratusza, w których kiedyś działały popularne kluby. Inwestycja ma być gotowa do końca roku.

Lokal stoi pusty od blisko dwóch lat. Nie mogąc znaleźć nowego najemcy, władze miasta postanowiły, że przestrzeń ta będzie zaadaptowana na potrzeby urzędu miasta.

Powstać ma tam kancelaria ogólna. Wewnątrz powstać ma około 20 stanowisk pracy urzędników. Wcześniej przeprowadzone mają być prace rozbiórkowe i porządkowe na parterze i w piwnicach pod tą częścią budynku.

Ratusz już na początku roku przymierzał się do inwestycji, jednak ostatecznie przetarg unieważniono. Drugi ogłoszono w maju, a niedawno otwarto oferty.

Zgłosiły się trzy firmy. Najtańszą propozycję przedstawiło konsorcjum firm AKBUD i Cwalik z Opola, wynosi ona blisko 600 tys. zł.

Firma TELVID z Opola przedstawiła propozycję wartą około 620 tys. zł. Obie mieszczą się w kosztorysie, oszacowanym na 630 tys. zł.

Trzecia oferta - od Firmy Budowlanej MS z Olesna - już tę kwotę przekracza, opiewa bowiem na ponad 700 tys. zł.

Przy ocenie ofert nie liczy się tylko cena. Istotnym czynnikiem jest też termin realizacji. W dokumentach przetargowych zapisano, że wykonawca będzie miał na to 140 dni, czyli niecałych pięć miesięcy.

Dodatkowo punktowane jest jednak skrócenie tego terminu. W przypadku konsorcjum AKBUD i Cwalik to 110 dni, zaś w przypadku TELVID to 130 dni.

Oferty przetargowe podlegają jeszcze ocenie oraz weryfikacji pod względem formalnym. Niezależnie od tego kto wygra, nowa przestrzeń w ratuszu powinna być gotowa do końca roku.

Przypomnijmy, że John Bull Pub działał w południowo-zachodnim skrzydle ratusza od grudnia 1995 roku. Przetrwał do końcówki wakacji 2014 roku. Właściciele zamknięcie tłumaczyli malejąca klientelą oraz wysokimi kosztami najmu. W rok później najemcą została sieć Spiż, ale lokal otwarto dopiero w grudniu 2016 roku. Przetrwał dwa lata.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska