Pomoc dociera do potrzebujących

Materiał partnera zewnętrznego
Wszyscy potrzebujący pomocy mogą kontaktować się pod numerem 77 466 69 51.
Wszyscy potrzebujący pomocy mogą kontaktować się pod numerem 77 466 69 51.
6 marca Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż serce innym” wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gogolinie pozyskało z Banku Żywności w Opolu ponad 3 tony żywności o wartości 17 614,65 zł.

Dzięki wsparciu pracowników i środków transportu Urzędu Miejskiego w Gogolinie, Zespołu Rekreacyjno Sportowego w Gogolinie, Ośrodka Pomocy Społecznej w Gogolinie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Górażdżach pomoc została bezpośrednio rozwieziona do domów osób zakwalifikowanych do tej formy pomocy.

Aktualnie Ośrodek Pomocy Społecznej w Gogolinie pomaga 5 osobom objętym kwarantanną.

korzystają starsi i niepełnosprawni

Jest to głównie pomoc usługowa w zakresie zakupu artykułów żywnościowych i leków, nie wymagających bezpośredniego kontaktu z osobami. Jednocześnie w całej gminie świadczona jest pomoc sąsiedzka i wolontariacka - zaangażowały się w nią również stowarzyszenia, sołtysi i radni.

Z pomocy w zakupach i dowożenia posiłków korzystają szczególnie ludzie starsi i osoby niepełnosprawne.

Natomiast w nawiązaniu do złożonego zapotrzebowac vcnia 30 marca podpisano porozumienie z Województwem Opolskim - Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Opolu na realizację działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19 oraz wywołanych nim sytuacji kryzysowych zaplanowanych do realizacji w ramach projektu pn. „Nie-Sami_Dzielni - rozwój usług społecznych oraz wspierających osoby niesamodzielne” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014 - 2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

posiłek przez trzy miesiące

W ramach projektu przez trzy miesiące 90 osób najbardziej potrzebujących, spełniających kryteria projektowe zostanie objętych posiłkiem. Dodatkowo zostanie uruchomiono usługa kuriera społecznego, który będzie pomagał w zakupach, a pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Gogolinie zostaną wyposażeni w środki ochrony (kombinezony, maski, środki dezynfekujące). Wartość otrzymanego wsparcia oscylować może w granicach 116 160 zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie