Pomogli opolskiemu hospicjum dla dzieci

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Pomysł wyremontowania magazynu opolskiego hospicjum dla dzieci mógł zrodzić się gdzieś przy podejściu na Rysy (najwyższy polski szczyt), a może gdzieś na Orlej Perci (najtrudniejszy szlak turystyczny w polskich górach). Czesław i Sławomir są przyjaciółmi z pracy, razem lubią też chodzić po górach, najchętniej Tatrach. Mają też synów w podobnym wieku, 9- i 10-latka. Właśnie wrócili z latoroślami z męskiej wycieczki rowerowej.

- O tym, że hospicjum potrzebna jest pomoc, powiedział mi Sławek Mędrecki, ale zaproponował, żebym to ja został liderem w tym projekcie, bo on już kierował formalnie innym: wyprawą na rowerach dla dzieci - opowiada Czesław Socała, od 1997 roku pracownik górażdżańskiej Kopalni Folwark, a wcześniej przejętej przez Górażdże Cementowni Groszowice. - Ale to Sławek był motorem napędowym także tego projektu.

Budynek, który opolskie hospicjum dla dzieci otrzymało w ubiegłym roku od miasta, a w którym przechowywany jest sprzęt rehabilitacyjny i materiały medyczne potrzebne w opiece paliatywnej nad chorymi dziećmi, był w fatalnym stanie. Panowie skrzyknęli jeszcze kilku kolegów z pracy do pomocy (Leonarda Taturę, Marka Sośnika, Patricka Gralę, Grzegorza Poliwodę, Ferdynanda Pawlaka, Floriana Lazika, Andrzeja Chwallka i Marka Zieglera) i stworzyli ekipę remontową.

Pracowali w hospicjum po godzinach: zerwali wykładziny, oczyścili zagrzybione ściany i podłogi, odmalowali ściany, futryny okien, wylali posadzki, położyli nową wykładzinę, wykonali instalację elektryczną do bramy automatycznej, naprawili oświetlenie.
Tym zapracowali sobie na tytuł najlepszych w 2016 roku wolontariuszy w firmie.

- Pieniądze na materiały, trzy tysiące złotych, pozyskaliśmy z zakładu, z programu na działania wolontariackie. Przy tym zakresie prac kwota nie była wielka i musieliśmy się dobrze nagłówkować przy zakupie, żeby zmieścić się w budżecie, ale najważniejsze, że się udało - podsumowuje Socała.

Jak podaje Małgorzata Dąbrowska z działu marketingu i komunikacji Górażdży, w 2016 roku w działania wolontariackie na rzecz lokalnych społeczności w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego „Aktywni i Pomocni” Grupy Górażdże zaangażowało się 50 pracowników.

Program finansowany jest z pieniędzy Fundacji Górażdże - Aktywni w Regionie, utworzonej przez spółki należące do grupy Górażdże. Funkcjonuje od 2013 roku.

Opolskie info 14.07.2017

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska