Popularni aktorzy, którzy pojawili się w grach cz.1 - Znasz wszystkie te role?

Anita Persona
Anita Persona
Wiedzieliście, że ci aktorzy pojawili się w grach, a może ich nie zauważyliście podczas rozgrywki?
Wiedzieliście, że ci aktorzy pojawili się w grach, a może ich nie zauważyliście podczas rozgrywki? Quantic Dream
Aktorzy coraz częściej pojawiają się nie tylko głosem, ale i twarzą, a nawet ciałem w cyfrowej wersji w grach. Jedne z tych wystąpień są doskonale znane i głośne, inne mogą być zaskoczeniem. Sprawdź sam, czy znasz wszystkie te role popularnych aktorów w produkcjach gamingowych. Zapraszamy.

Spis treści

Wraz z postępem technologii tworzenie gier staje się coraz bardziej wymagające. Początkowo produkcje gamingowe wyglądały jak zbiór pixeli, a sporą rolę w odbiorze tytułu odgrywała narracja i wyobraźnia samych graczy. Obecnie twórcy są w stanie zapewnić taki poziom realizmu, że wręcz trudno odróżnić, co jest filmem, a co stworzoną w całości animacją. Na szczęście jednak nie każdy tytuł sili się na taki efekt, byłoby bowiem nudno, bez gier stylizowanych i bardziej kreatywnych wizualnie.

Kreacje w grach i prawdziwi ludzie

Niemniej, postacie z produkcji gamingowych coraz częściej przypominają żywych ludzi. Dlatego też, deweloperzy, chcąc oddać jak najlepiej danego bohatera niejednokrotnie zatrudniają prawdziwych aktorów, a następnie za pomocą motion capture są oni przenoszeni do wirtualnego świata. Zdarza się też, że dana postać jest całkowicie wizualnie wzorowana na aktorze lub aktorce, którzy potem podkładają głos „swojej” postaci lub mamy do czynienia z produkcją, w której zawarto sceny filmowe z ich udziałem.

Aktorzy w grach

Dzięki tym wszystkim zabiegom gracze mogą się cieszyć nie tylko samymi grami, ale i obecnością w nich słynnych i lubianych aktorów. Co ciekawe, dotyczy to nie tylko nowoczesnych produkcji, jak również tych, sprzed wielu lat. Postanowiliśmy więc zebrać kilka przykładów takich występów, w ramach których możemy w grach zobaczyć prawdziwych aktorów. Jest ich jednak tak wiele, że podzieliliśmy listę na kilka części, a oto pierwsza z nich. Zapraszamy.

Słynni aktorzy w grach komputerowych (cz.1)

od 12 lat
Wideo

Kraków - wymiana schodów ruchomych na dworcu głównym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Popularni aktorzy, którzy pojawili się w grach cz.1 - Znasz wszystkie te role? - GRA.PL

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska