Porażka 2-ligowych koszykarzy z Otmuchowa

Z piłką Artur Kos z otmuchowskiej drużyny.
Z piłką Artur Kos z otmuchowskiej drużyny. Dyziek Krzyżanowski/mks-otmuchow.pl
Zespół MKS-u uległ we własnej hali wiceliderowi tabeli - Górnikowi Wałbrzych 68:86.

Gospodarze starcie z wiceliderem tabeli rozpoczęli w imponującym stylu. W 3. min prowadzili 8:0, a w 5. było już 15:2. Znakomitą partię rozgrywał Patryk Garwol, który do tego momentu zdobył 10 punktów, a cały mecz zakończył z dorobkiem aż 29.

Górnik przebudził się w drugiej kwarcie i tuż przed jej zakończeniem pierwszy raz wyszedł na prowadzenie (36:35 dla gości w 20. min). Dwa celne rzuty osobiste Garwola pozwoliły jednak na przerwę schodzić gospodarzom prowadząc. W drugiej połowie wałbrzyszanie byli znacznie lepsi i zasłużenie wygrali.

W tabeli po 12 kolejkach MKS zajmuje trzecie od końca 10. miejsce z dorobkiem 16 punktów. Tyle samo ma dziewiąty KK Oleśnica, a o jeden więcej AZS Poznań i Sudety Jelenia Góra. Ze zespołem z Otmuchowa w klasyfikacji sa: Gimbasket Wrocław (13 pkt) i MKK Gniezno (12 pkt).

MKS Otmuchów - Górnik Wałb­rzych 68:86 (20:10, 17:26, 17:26, 14:24)
MKS: Zieliński 6, Chorostecki 10 (1x3), Garwol 29 (5x3), Wilk 4, T. Łakis - Siołek, Kłuś 5 (1x3), Frącz, Krawiec 2, Kostek 3, Matejka 2, Kos 7 (1x3). Trener Marcin Łakis.