Porażka hokeistów Orlika Opole w sparingu

Mariusz Matkowski
Tak cieszył się Marcin Obrał po zdobyciu bramki we wtorkowym spotkaniu.
Tak cieszył się Marcin Obrał po zdobyciu bramki we wtorkowym spotkaniu. Mariusz Matkowski
Nasz I-ligowiec uległ na "Toropolu" innej drużynie z I ligi - Polonii Bytom 2-3.

Zespół Orlika nie sprostał Polonii w drugim meczu sparingowym przed nowym sezonem I ligi.

Opolanie ulegli we wtorek na “Toropolu" 2-3. Wynik nie napawa optymizmem, ale nie jest on najważniejszy. Istotne, że w grze naszych hokeistów jest postęp. Poprzednie towarzyskie spotkanie obu ekip w poprzedni tygodniu w Bytomiu zakończyło się wygraną Polonii 6-1.

W pierwszej tercji, która zakończyła się wynikiem 2-1 dla gości, hokeiści obu ekip spokojnie rozgrywali swoje akcje, ale to poloniści przeważali na tafli. Wynik meczu otworzył Daniel Kukulski, po kilku minutach wyrównał Marcin Obrał, a drugą bramkę dla gości zdobył Kukulski.

Początek drugiej tercji należał do opolan, którzy odważnie atakowali bramkę rywali i często decydowali się na samodzielne akcje. Waleczność naszych zawodników opłaciła się, bo do wyrównania szybko doprowadził Obrał.

Gra w trzeciej części meczu toczyła się bardzo chaotycznie, hokeiści obu drużyn przez długi czas nie mogli stworzyć konstruktywnej akcji i poważnie zagrozić bramce rywali. Chaotyczna i nieporadna gra spowodowała, że zawodnikom zaczęły puszczać nerwy, co doprowadziło do podyktowania rzutu karnego dla Polonii. Okazję tę pewnie wykorzystał Kłaczyński. Mecz, który już do samego końca toczył się pod dyktando gości, zakończył się ich wygraną 3-2.

Orlik Opole - Polonia Bytom 2-3 (1-2, 1-0, 0-1)
0-1 Kukulski, 1-1 Obrał, 1-2 Kukulski, 2-2 Obrał, 2-3 Kłaczyński (rzut karny)
Orlik: Jakubowski, Szatkowski - Stopiński, Pawlak, Zdrojewski, Szydło, Wacławczyk - Talaga, Resiak, Sznotala, K. Zwierz, Siwiak - Chodysz, Kabelac, Obrał, Korzeniowski, Cwykiel - Kaim, Snela, M. Zwierz, Szymański, Ołczyk. Trener Miroslav Doleżalik.
Polonia: Szydłowski, Kraus - Owczarek, Banaszczak, Puzio, Bajon, Kłaczyński - Urban, Stępień, Mazur, Kukulski, Gawlina - Kogut, Doroszewski, Cichoń, Dybaś, Wieczorek. Trener Andrzej Secemski.