Porażka koszykarek Stali Brzeg

Katarzyna Iwanicka zdobyła w Polkowicach sześć punktów dla brzeskiej drużyny.
Katarzyna Iwanicka zdobyła w Polkowicach sześć punktów dla brzeskiej drużyny. Jarosław Staśkiewicz/archiwum
Nasze II-ligowe zawodniczki przegrały w swoim przedostatnim meczu w sezonie w Polkowicach 39:56.

Z dużymi problemami przygotowywały się do tego meczu brzeskie koszykarki. Ze względu na prawdziwą plagę chorób większość z nich nie trenowała w minionym tygodniu. Na mecz udało się zebrać dziewięć zawodniczek, ale nie w pełni zdrowych. Lena Strojny dla przykładu grała z gorączką.

W tej sytuacji z solidną ekipą z Polkowic ciężko było myśleć o korzystnym rezultacie. Losy meczu w znacznej mierze rozstrzygnęły się w pierwszej połowie. Już w premierowej kwarcie gospodynie osiągnęły przewagę, a brzeżanki zupełnie nie potrafiły wstrzelić się w ich kosz.

Ambitna pogoń w trzeciej odsłonie sprawiła, że udało się zniwelować różnicę do trzech punktów. Polkowiczanki odpowiedziały jednak dwoma celnymi rzutami za trzy punkty i uspokoiły sytuację.

W tabeli grupy zachodniej II ligi Stal z dorobkiem 19 punktów w 13 meczach zajmuje 3. lokatę w gronie ośmiu drużyn. Ma jednak więcej rozegranych spotkań niż większość pozostałych ekip. Podopieczne trenera Michała Kamienieckiego nie mają już szans na zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc premiowanych awansem do grona drużyn, które w turniejach barażowych będą walczyć o miejsce w I lidze.

Swój ostatni mecz w sezonie Stal rozegra we własnej hali w sobotę 14 marca o godz. 18.00, a zmierzy się z Ekonomem Legnica.

MKS Polkowice - Stal Brzeg 56:39 (11:4, 12:9, 14:13, 19:13)
Stal: Księżopolska 8, Kozera 15, Strojny 2, Iwanicka 6, Pijanowska 4 - Siemko 1, Stala, Błasiak 3, Sobota. Trener Michał Kamieniecki.