Porażka Pogoni Prudnik w pierwszym meczu półfinału II ligi

Center Pogoni Jarosław Pawłowski do 17 zdobytych punktów dołożył 10 zbiórek.
Center Pogoni Jarosław Pawłowski do 17 zdobytych punktów dołożył 10 zbiórek. Sławomir Jakubowski
Prudniczanie ulegli we Wrocławiu ekipie WKK 62:83.

nasi zawodnicy nie mieli wiele do powiedzenia w starciu z głównym faworytem rozgrywek, który z 16 ostatnich spotkań przegrał tylko jedno.

Wrocławianie od początku nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. Minęły nieco ponad dwie minuty gry i gospodarze prowadzili 8:0. Potem zwiększyli przewagę do 25:9. W drugiej kwarcie nasz zespół jedyny raz zbliżył się na odległość 10 punktów (35:25 dla WKK w 17. min). Wygrana gospodarzy nie była jednak ani przez moment zagrożona.

Prudniczanie nie potrafili się wstrzelić w kosz rywali. W rzutach z gry nasz zespół miał 34 procent skuteczności, a przeciwnicy 47. Wrocławianie wygrali też zdecydowanie walkę na tablicach. Mieli 50 zbiórek, a nasi gracze o połowę mniej.

W drugiej parze półfinałowej najlepszy zespół fazy zasadniczej AZS Katowice uległ u siebie GTK Gliwice 66:69. Drugie spotkania w rywalizacji do dwóch zwycięstw już w najbliższą środę w Prudniku i Gliwicach.
WKK Wrocław - Pogoń Prudnik 83:62 (25:13, 16:12, 26:17, 16:20)
Pogoń: Lipiński 2, Kucia 4, M. Łakis 9, Madziar 7 (1x3), Pawłowski 17 (1x3) - Żelasko, T. Łakis, Lepczyński 18 (3x3), Bolibrzuch 4, Stalicki 1. Trener Tomasz Michalak.