Porażka szczypiornistek Olimpu Grodków

Magdalena Gajowska zdobyła pięć goli dla naszego zespołu.
Magdalena Gajowska zdobyła pięć goli dla naszego zespołu. Sławomir Jakubowski
Nasz zespół uległ SMS-owi II Gliwice 23-25.

Zawodniczki II-ligowego Olimpu Grodków już we wtorek zagrały we własnej hali awansem zaplanowany zgodnie z terminarzem na najbliższy weekend mecz z drugą drużyną Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Gliwic.

Grodkowianki, mimo ambitnej pogoni i doścignięcia rywalek przegrały. Rywalki zachowały w końcówce spotkania więcej sił i zimnej krwi i to one zdobyły dwie ostatnie bramki w meczu. W 57. min był bowiem remis po 23.

Nasze zawodniczki źle spisały się w pierwszej odsłonie. Prowadziły 2-1, ale przyjezdne z każdą minutą grały coraz lepiej. Wyszły na prowadzenie 8-3, a pierwszą połowę zakończyły z przewagą sześciu goli.

Determinacja gospodyń, w szeregach których na wyróżnienie zasługuje bramkarka Magdalena Kalińska (obroniła trzy rzuty karne), sprawiła że w 54. min był remis 21-21. Przy stanie 23-24 Paulinie Jaworskiej zabrakło precyzji, a gliwiczanki zdobywając bramkę po kontrataku rozstrzygnęły losy spotkania.
Olimp Grodków - SMS II Gliwce 23-25 (8-14)
Olimp: Kalińska - Gajowska 5, M. Górna 5, Strama 1, Gralak 1, Mieszkowska 1, Konwisarz 4, Nastałek 2, P. Jaworska 2, M. Jaworska 1, V. Górna 1, Bielecka. Trener Adam Boczarski.