Porażki Rajfela Krasiejów i LZS-u Leśnica w sparingach

Piotr Słupik (przy piłce) - strzelec jedynej bramki dla Rajfela Krasiejów
Piotr Słupik (przy piłce) - strzelec jedynej bramki dla Rajfela Krasiejów fot. Sebastian Stemplewski
Rajfel Krasiejów uległ 1-4 drużynie Młodej Ekstraklasy Górnika Zabrze, a LZS Leśnica przegrał 0-2 z II-ligową Jarotą Jarocin.

W zespole z Krasiejowa podczas sparingu rozegranego w Katowicach testowani byli dwaj obrońcy: 20-letni Michał Pietraczyk (ostatnio grał właśnie w drużynie Młodej Ekstraklasy Górnika Zabrze) i 24-letni Artur Cybulski z Koszarawy Żywiec.

Ponadto zagrali dwaj nowi zawodnicy Rajfela: Paweł Grabowiecki i Tomasz Begar.

Kolejny sparing podopieczni Mieczysława Agafona rozegrają w sobotę o godz. 11.00 z IV-ligową Przyszłością Rogów w Rybniku.

Górnik Zabrze (Młoda Ekstraklasa) - Rajfel Krasiejów 4-1 (3-1)
Bramki: Trznadel (16, 39, 72 - karny), Gajewski (29) - Słupik (25)
Rajfel: Damian Janoszka - Pinkawa, Klaczka, Cybulski, Hetmański - Włoch, Kalka, Pietraczyk, Słupik - Begar, Dawid Janoszka. W II połowie weszli: Podolak - Kałuża, Mainka, Dziambor, Wróblewski, Grabowiecki, Foks.
Drużyna z Leśnicy przebywa na zgrupowaniu w Jarocinie. Wykorzystała to miejscowa Jarota i umówiła się na grę kontrolną z naszą ekipą. Górą był wyżej notowany rywal.

- W pierwszej połowie mecz był wyrównany - mówi trener LZS-u Dariusz Kaniuka. - Rywale zdobyli bramkę, ale my też mieliśmy dwie znakomite sytuacje. Po strzale Marcina Lachowskiego piłka wylądowała na poprzeczce bramki przeciwnika, a Tomek Lisiński z bliska trafił w boczną siatkę. W drugiej połowie inicjatywa należała już do Jaroty, a swoją przewagę udokumentowała ona zdobytym drugim golem.
W drużynie z Leśnicy grał nowy nabytek - Stanisław Wróbel, który przyszedł z Piasta Gliwice. W bramce testowany był Łukasz Wójcicki (jesienią figurował w kadrze I-ligowego Kmity Zabierzów). Na obozie przebywają z drużyną także dwaj juniorzy, którzy też wybiegli na boisko: Patryk Grundt i Alan Wymysłowski.

Drugi i ostatni sparing podczas zgrupowania Leśnica zagra w sobotę z IV-ligowym Płomykiem Koźminiec.

Jarota Jarocin - LZS Leśnica 2-0 (1-0)
Leśnica, I połowa: Wójcicki - Sotor, Kochanowski, Lisiński, Michoń - Dyczek, Kierdal, Lachowski, Łysoń - Wróbel, Chojnowski.
II połowa.: Hołda - Grundt, Bachor, Rams, Sałek - Szyndzielorz, Golec, Franek, Wymysłowski - Kotysz, Lachowski (65. Wróbel)