Poseł Kłosowski doniósł na burmistrza Przewdzinga

Archiwum
- Jestem zadowolony, że prokurator generalny potraktował sprawę poważnie i przekazał ją do zbadania - mówi Sławomir Kłosowski (z lewej).- Jestem zaskoczony poczynaniami posła Kłosowskiego - mówi Dieter Przewdzing.
- Jestem zadowolony, że prokurator generalny potraktował sprawę poważnie i przekazał ją do zbadania - mówi Sławomir Kłosowski (z lewej).- Jestem zaskoczony poczynaniami posła Kłosowskiego - mówi Dieter Przewdzing. Archiwum
Udostępnij:
Wrocławska prokuratura zbada, czy burmistrz Zdzieszowic chce oderwać Śląsk od Polski.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Dietera Przewdzinga, burmistrza Zdzieszowic, w połowie grudnia ub.r. złożył w Prokuraturze Generalnej poseł Sławomir Kłosowski, szef PiS na Opolszczyźnie. Teraz prokurator generalny przekazał sprawę do Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu.

- Jestem zadowolony, że prokurator generalny potraktował sprawę poważnie i przekazał ją do zbadania - mówi Sławomir Kłosowski. - Liczę też na to, że śledczy dogłębnie przeprowadzą całe postępowanie.

Kłosowski mówi, że sprawę zgłosił prokuraturze po wyroku Sądu Najwyższego, który 5 grudnia ub.r. cofnął rejestrację Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej.

- W uzasadnieniu napisał, że dążenie do uzyskania autonomii i poczucia pełnego władztwa osób narodowości śląskiej na terenie Śląska należy ocenić jako dążenie do osłabienia jedności oraz integralności państwa polskiego, co jest sprzeczne z zasadą wynikającą z art. 3 Konstytucji RP - podkreśla Kłosowski. - Idąc tokiem tego rozumowania, również lansowana przez burmistrza Zdzieszowic autonomia to naruszenie ładu terytorialnego panującego w naszym kraju.

Chodzi o wypowiedzi Dietera Przewdzinga, że Śląsk powinien mieć gospodarczą autonomię. Samorządowiec powiedział to w sierpniu ub.r. na łamach nto. Alarmował wówczas, że rządzący w Warszawie rozkradli majątek samorządów i zrobili z ludzi biedaków.

Czytaj**Przewdzing: Warszawa zrobiła z nas biedaków. Stwórzmy autonomię! [wideo]**

Radykalne poglądy Przewdzinga wzięły się z problemów finansowych, jakie dotknęły w ostatnich latach jego gminę. Straciła ona wiele milionów złotych, bo miejscowe firmy (w tym koksownia) wymeldowały się - na papierze - ze Zdzieszowic, m.in. do Dąbrowy Górniczej i Warszawy.

Według burmistrza, żeby zapobiec takim sytuacjom w przyszłości, gospodarkę Śląska należy oddzielić od reszty kraju. Jego zdaniem uniemożliwi to wypompowywanie pieniędzy z tych stron do budżetu centralnego.

- Jestem zaskoczony poczynaniami posła Kłosowskiego - mówi Dieter Przewdzing. - Niech lepiej skupi swoje działania na tym, by z Opolszczyzny nie uciekały firmy, a co za tym idzie pieniądze z podatków, które zasilają gminne budżety. Ja do żadnego oderwania Śląska od Polski nie nawołuję.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 194

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

k
kowalski

i co, jesteśmy w ciemnej gupie ?

co ma do powiedzenia złotousty poseł ?

 

 

x
xyz

Niestety,mam wrażenie,że poseł Kłosowski nie doczeka się żadnej reakcji albowiem:

 

 

Burmistrz Zdzieszowic nie żyje. Został zamordowany

 

 

usz, pioz, PAP
19.02.2014 , aktualizacja: 19.02.2014 16:29

 

 

 

 

 

G
Gość

Potrafił grać ostro i ze swoistym poczuciem humoru, wywołującym nawet skrajne emocje i podobne riposty - tutaj był niewątpliwie prymusem w swojej klasie. Już zapowiadał się niezły, wyborczy kabaret, a tu masz, taka tragedia. Tego akurat nikt się nie spodziewał - szok kompletny. Żal Człowieka.

G
Gość
W dniu 08.02.2014 o 21:32, Gość napisał:

Powoli mija miesiąc od "donosu" ..., czy jest jakaś urzędowa reakcja ?

 Tak - jest !!! W prokuraturze w K-K  zauważono kilka kartek  papieru w WC . :P

G
Gość

Powoli mija miesiąc od "donosu" ..., czy jest jakaś urzędowa reakcja ?

G
Gość

                        Nasz  waleczny "ekonomiczny" separatysta  ...

 

 

 

Spauperyzowany Dieter von Gummophiltz, przed swą wiejską posiadłością, demonstruje pustą kieszeń, podarte gacie i rozdeptane, rodowe gumofilce - bieda wyziera z każdego kąta, aż żal patrzeć, ale ... biada wam, ignoranci ! Strzeżcie się ! Nabity karabin na ścianie zawsze pod ręką !

 

A tak poważniej, czy macie chociaż słabe pojęcie ile ten cwany sztukmistrz ze Zdzieszowic tak naprawdę zarabia ... ?

 

Dane za 2012 rok.

 

- dochody ze stosunku pracy :  159.279,68

- emerytura :                               64.484,12

==================================

Razem :                                     223.763,80

 

...  chyba powinno wystarczyć na zacerowanie starych gaci, nie ?

G
Gość

A kluczowy temat, Przedziwnego Dieter'a,  został zupełnie zepchnięty na boczny tor. Czy to zaprogramowana socjotechnika, czy też, co zupełnie zrozumiałe, odruchowe omijanie łyżki dziegciu ?

G
Gość

Niemcy muszą w jakiś sposób odreagowywać swą ponurą historię, lub o niej zapomnieć, na co z kolei nikt nie chce im pozwolić - układ fatalny i stąd tak desperackie próby rozłożenia winy na całe otocznie, aby przypadkiem kompletnie nie zwariować.

W znacznie gorszej sytuacji są nasi MNiemcy, których protoplaści również tłumaczyli się tylko obowiązkiem wykonywania rozkazów. Tego co zrobili Niemcy nigdy i w żaden ludzki sposób nie da się pojąć, zrozumieć, a tym bardziej usprawiedliwić.

 

o
obiektywny
W dniu 04.02.2014 o 17:47, Oksana zWołynia napisał:

Łżesz jak sobaka ruska ! Wikipedię to sobie wiesz gdzie możesz wsadzić ? Wiesz jak powstaje "wikipedia " ???  Ty mi nie pisz nic o początkach państwowości Ukrainy , tylko przypomnij sobie jak długo wy byliście bezpaństwowcami i od kiedy zaczynają się wasze początki państwowości . Wg Kaczyńskiego prawdziwie wolna polska państwowość ma początek od IV RP . Tylko czy taka IV RP już istnieje . Z tego co wiem 4 stycznia 2014 Polacy dalej żyją w III RP. Znawcyu i twórcy historii Eurropy, tylko takiej historii jaka pasuje Polakom !!! 

Otwieraj częściej okno - jeżeli masz w tej ukraińskiej lepiance-bo smród onuc Twojego dziadka całkiem Cię zamulił jeżeli Kaczyński jest dla Ciebie autorytetem w sprawie historii państwa polskiego. :P

O
Oksana zWołynia
W dniu 04.02.2014 o 14:56, obiektywny napisał:

 Barwy państwowe Ukrainy pochodzą z herbu Księstwa Halicko-Wołyńskiego, w którym żółty lew umieszczony był na ciemnoniebieskiej tarczy. Pod żółto-niebieskim sztandarem z wizerunkiem lwa wspinającego się na skałę walczył pułk ziemi lwowskiej w bitwie pod Grunwaldem.Flaga Księstwa Ruskiego, istniejącego przez rok w latach 1658–1659, przedstawiała prostokątny płat tkaniny o barwach żółtych i niebieskich, zakończony dwoma trójkątnymi językami. W połowie wysokości flagi umieszczono czerwony krzyż kawalerski zza którego świecą promienie słoneczne.Istnieje również  teoria, że żółto-niebieską flagę przywiózł na Ruś książę Władysław Opolczyk, który pod koniec XIV wieku był namiestnikiem na Rusi Halickiej. Faktem jest, że barwami Opola również są niebieski i żółty (a właściwie żółty i niebieski, gdyż kolejność barw jest odwrotna niż współczesna flaga ukraińska).XIX–XXI w.Kiedy w XIX wieku dążono do odrodzenia narodowego, działacze ukraińscy przyjęli niebieski i żółty za swoje barwy, ale w nieustalonej kolejności.Oficjalnie błękitno-żółtą flagę zatwierdzono w 1918 roku.O jakiej okupacji piszesz. Początki państwowości ukraińskiej zaczynają w 1918 i dotyczy to terenów za Zbruczem. 

Łżesz jak sobaka ruska ! Wikipedię to sobie wiesz gdzie możesz wsadzić ? Wiesz jak powstaje "wikipedia " ???  Ty mi nie pisz nic o początkach państwowości Ukrainy , tylko przypomnij sobie jak długo wy byliście bezpaństwowcami i od kiedy zaczynają się wasze początki państwowości . Wg Kaczyńskiego prawdziwie wolna polska państwowość ma początek od IV RP . Tylko czy taka IV RP już istnieje . Z tego co wiem 4 stycznia 2014 Polacy dalej żyją w III RP. 

Znawcyu i twórcy historii Eurropy, tylko takiej historii jaka pasuje Polakom !!! 

o
obiektywny
W dniu 04.02.2014 o 12:42, Oksana zWołynia napisał:

 "obiektywny " to ty może jesteś , ale prezentujesz obiektywizm typowo polski.Flaga Opola składa się z dwóch równoległych pasów w równej wielkości. Od góry jest pas ZŁOTY (!) podobnie jak na fladze niemieckiej , a nie żółty. Pod nim jest pas niebieski . Flaga Ukrainy : składa się z dwóch równoległych pasów o równej wielkości . Od góry jest pas NIEBIESKI, a od dołu żółty . Barwy te wywodzą się z dynastii Rurykowiczów Waregów i nie byli to Polacy. Tak więc mogę obiektywnie stwierdzić , że manipulujesz i to dwa razy :Flaga Ukrainy I Opola to nie to samo. Jeżeli sugerujesz jakieś związki pomiędzy Polską , a Ukrainą to były one takie , że okupowaliście Ukrainę. Jeżeli sugerujesz ,że flaga Opola ma związek z Ukrainą poprzez kresowiaków to bredzisz. Twoja sugestia co do pochodzenia flagi Ukrainy związanego z Opolczykiem jest tylko polską baśnią historyczną , którą polscy "historycy" próbują przedstawić jako fakt historyczny. No , ale znane są działania polskich  "historyków "  zamieniających  baśnie w fakty historyczne.

Barwy państwowe Ukrainy pochodzą z herbu Księstwa Halicko-Wołyńskiego, w którym żółty lew umieszczony był na ciemnoniebieskiej tarczy. Pod żółto-niebieskim sztandarem z wizerunkiem lwa wspinającego się na skałę walczył pułk ziemi lwowskiej w bitwie pod Grunwaldem.

Flaga Księstwa Ruskiego, istniejącego przez rok w latach 1658–1659, przedstawiała prostokątny płat tkaniny o barwach żółtych i niebieskich, zakończony dwoma trójkątnymi językami. W połowie wysokości flagi umieszczono czerwony krzyż kawalerski zza którego świecą promienie słoneczne.

Istnieje również  teoria, że żółto-niebieską flagę przywiózł na Ruś książę Władysław Opolczyk, który pod koniec XIV wieku był namiestnikiem na Rusi Halickiej. Faktem jest, że barwami Opola również są niebieski i żółty (a właściwie żółty i niebieski, gdyż kolejność barw jest odwrotna niż współczesna flaga ukraińska).

XIX–XXI w.


Kiedy w XIX wieku dążono do odrodzenia narodowego, działacze ukraińscy przyjęli niebieski i żółty za swoje barwy, ale w nieustalonej kolejności.

Oficjalnie błękitno-żółtą flagę zatwierdzono w 1918 roku.

O jakiej okupacji piszesz. Początki państwowości ukraińskiej zaczynają w 1918 i dotyczy to terenów za Zbruczem.

O
Oksana zWołynia
W dniu 04.02.2014 o 12:07, obiektywny napisał:

Droga Oksano rozumiem Twoją traumę spowodowaną życiem w takich warunkach jak opisałaś .Szkoda tylko ,że smród onuc Twojego dziadka spowodował lekkie otępienie umysłowe i brak chęci zgłębienia historii dawnych ziem Polski na wschodzie. Czy zastanawiałaś się dlaczego flaga dzisiejszej Ukrainy jest taka sama jak flaga Opola ? Podpowiem Ci - Kazimierz Opolczyk - mówi Ci to coś ? Był on niestety Ślązakiem opcji Polskiej co niewątpliwie nie będzie dobrze widziane przez Ślązaków pochodzenia niemieckiego bo przeczy to teorii o odwiecznym Śląsku germańskim. Ukraina nie ma więc nic do odebrania ,najwyżej do oddania i nie tylko Polsce ale również Węgrom i Rumunii. Widzę ,że masz dostęp do internetu więc spróbuj dowiedzieć się coś u wujka Google . :P

 "obiektywny " to ty może jesteś , ale prezentujesz obiektywizm typowo polski.

Flaga Opola składa się z dwóch równoległych pasów w równej wielkości. Od góry jest pas ZŁOTY (!) podobnie jak na fladze niemieckiej , a nie żółty. Pod nim jest pas niebieski .

 

Flaga Ukrainy : składa się z dwóch równoległych pasów o równej wielkości . Od góry jest pas NIEBIESKI, a od dołu żółty . Barwy te wywodzą się z dynastii Rurykowiczów Waregów i nie byli to Polacy.

 

Tak więc mogę obiektywnie stwierdzić , że manipulujesz i to dwa razy :

Flaga Ukrainy I Opola to nie to samo. Jeżeli sugerujesz jakieś związki pomiędzy Polską , a Ukrainą to były one takie , że okupowaliście Ukrainę. Jeżeli sugerujesz ,że flaga Opola ma związek z Ukrainą poprzez kresowiaków to bredzisz.

 

Twoja sugestia co do pochodzenia flagi Ukrainy związanego z Opolczykiem jest tylko polską baśnią historyczną , którą polscy "historycy" próbują przedstawić jako fakt historyczny. No , ale znane są działania polskich  "historyków "  zamieniających  baśnie w fakty historyczne.

G
Gość
W dniu 04.02.2014 o 11:53, Lejba Schwanz napisał:

Znaczy sie , że  Goje gotują bigos , a wyjdzie im klops ???Tak zawsze było , jest i będzie !

 

Klasyk - katastrofista !  Na pewno płakałeś podczas rozwalania Berlińskiego Muru z którego Honeckerowi wyszedł taaaki klops.

G
Gość
W dniu 04.02.2014 o 10:37, Oksana zWołynia napisał:

 Jak twierdzi Krzysztof Zanusi bigos jest synonimem polskiego bałaganu i bajzlu. Doskonale oddaje on wszelakie pomieszanie i nieupożadkowanie logiczne.Jak powszechnie wiadomo bigos wywodzi się z biedy i braku dostępności do potraw i przypraw szlachetnych. Prawdziwie polski bigos gotowny jest  "na winie" bo wrzuca się tam wszystko co się pod rękę nawinie . Prawdą jest , że bigos staropolski gotowany był i jest w warunkach jedynych i niepowtarzalnych. Trudno bowiem znalezć  w Europie podobne pomieszczenie ( które Polacy nazywali kuchnią ) w którym na klepisku chadzały sobie kury i kozy, a baba na brudnych deskach zwanych ławą przygotowywała bigos. Garów się nie myło przed gotowaniem bigosu , ponieważ chodziło o jak największą ilość tłuszczu w bigosie.  Na piecu spał dziad , którego zapach onuc dodawał aromatu bigosowi.Tak przygotowany bigos zmieniał się w bigos zajęczy, bo jak mawiano kto taki bigos zje to ciężko z bólu żoładkowego zajęczy. Pierwsze polskie wzmianki na temat bigosu pochodzą od wyrobników którzy zajmowali się gotowaniem smoły i wypalaniem węgla drzewnego.  Co do bogactw zachodniej Ukrainy ( tak , tak UKRAINY ) ,  a nie kresów wschodnich RP to ostatnio można słyszeć na majdanie, że cosik Polacy mają do oddania Ukraińcom . W Rzeszowie już boją się aneksji tych terenów do Ukrainy , a i lubelskie z Zamościem obawy jakoweś wykazują. Widać , że niedługo RP może wrócić do kształtów Księstwa Warszawskiego jak się tak wszyscy zaczną upominać o zwrot swojego od Polaków. Kiedy jeszcze Żydzi upomną się o swoje w Polsce centralnej to będzie kociokwik niesamowity. Taki polski bigos , który gotujecie  w warunkach jedynych i niepowtarzalnych. ;)  :P

 

... tylko dlatego na samym początku nie było chaosu, ponieważ Polacy stworzyli swój przepyszny bigos !

... tylko z pozoru, dla postronnego obserwatora, wiele otaczających go zjawisk wydaje się następować w sposób pozbawiony wszelkiej logiki, gdy tymczasem rządzą nimi tylko bardziej skomplikowane reguły, których jeszcze dzisiaj nie jest on w stanie pojąć. To właśnie można nazwać otwartym prawem bigosu.

... więcej szkód gastrycznych wyrządza dzisiaj sterylny i standaryzowany hamburger, niż swawolnopolski bigos ( niezależnie od tego, w jak mało higienicznych warunkach został sporządzony - np. w kociołku nad leśnym ogniskiem ).

... bigos pod każdym względem przebija śląską wodzionkę i dlatego, nawet na śląskich weselach, bardzo chętnie bywa podawany do późnej kolacji ( ... a spróbuj ino gościom podać w zamian wodzionkę, nawet ze szpyrkami, to się dopiero dowiesz ... )

o
obiektywny
W dniu 04.02.2014 o 10:37, Oksana zWołynia napisał:

 Jak twierdzi Krzysztof Zanusi bigos jest synonimem polskiego bałaganu i bajzlu. Doskonale oddaje on wszelakie pomieszanie i nieupożadkowanie logiczne.Jak powszechnie wiadomo bigos wywodzi się z biedy i braku dostępności do potraw i przypraw szlachetnych. Prawdziwie polski bigos gotowny jest  "na winie" bo wrzuca się tam wszystko co się pod rękę nawinie . Prawdą jest , że bigos staropolski gotowany był i jest w warunkach jedynych i niepowtarzalnych. Trudno bowiem znalezć  w Europie podobne pomieszczenie ( które Polacy nazywali kuchnią ) w którym na klepisku chadzały sobie kury i kozy, a baba na brudnych deskach zwanych ławą przygotowywała bigos. Garów się nie myło przed gotowaniem bigosu , ponieważ chodziło o jak największą ilość tłuszczu w bigosie.  Na piecu spał dziad , którego zapach onuc dodawał aromatu bigosowi.Tak przygotowany bigos zmieniał się w bigos zajęczy, bo jak mawiano kto taki bigos zje to ciężko z bólu żoładkowego zajęczy. Pierwsze polskie wzmianki na temat bigosu pochodzą od wyrobników którzy zajmowali się gotowaniem smoły i wypalaniem węgla drzewnego.  Co do bogactw zachodniej Ukrainy ( tak , tak UKRAINY ) ,  a nie kresów wschodnich RP to ostatnio można słyszeć na majdanie, że cosik Polacy mają do oddania Ukraińcom . W Rzeszowie już boją się aneksji tych terenów do Ukrainy , a i lubelskie z Zamościem obawy jakoweś wykazują. Widać , że niedługo RP może wrócić do kształtów Księstwa Warszawskiego jak się tak wszyscy zaczną upominać o zwrot swojego od Polaków. Kiedy jeszcze Żydzi upomną się o swoje w Polsce centralnej to będzie kociokwik niesamowity. Taki polski bigos , który gotujecie  w warunkach jedynych i niepowtarzalnych. ;)  :P

Droga Oksano rozumiem Twoją traumę spowodowaną życiem w takich warunkach jak opisałaś .Szkoda tylko ,że smród onuc Twojego dziadka spowodował lekkie otępienie umysłowe i brak chęci zgłębienia historii dawnych ziem Polski na wschodzie. Czy zastanawiałaś się dlaczego flaga dzisiejszej Ukrainy jest taka sama jak flaga Opola ? Podpowiem Ci - Kazimierz Opolczyk - mówi Ci to coś ? Był on niestety Ślązakiem opcji Polskiej co niewątpliwie nie będzie dobrze widziane przez Ślązaków pochodzenia niemieckiego bo przeczy to teorii o odwiecznym Śląsku germańskim. Ukraina nie ma więc nic do odebrania ,najwyżej do oddania i nie tylko Polsce ale również Węgrom i Rumunii. Widzę ,że masz dostęp do internetu więc spróbuj dowiedzieć się coś u wujka Google . :P

Przejdź na stronę główną Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie