Potentat w produkcji baterii samochodowych współpracuje z trzema szkołami w gminie Nysa

Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann
Inauguracja programu „Baterie doładowują naszą codzienność” w siedzibie Umicore w Radzikowicach pod Nysą
Inauguracja programu „Baterie doładowują naszą codzienność” w siedzibie Umicore w Radzikowicach pod Nysą Archiwum Umicore
Uczniowie z gminy Nysa dostaną komplet wiedzy o nowoczesnych bateriach, sposobach ich wykorzystania, produkcji i recyklingu. Firma Umicore stawia na edukację młodego pokolenia w swoim sąsiedztwie.

Dwie szkoły podstawowe w Nysie (SP nr 1, SP nr 10) oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Goświnowicach już otrzymały pakiety edukacyjne, składające się z podręcznika dla nauczyciela, zeszytu ćwiczeń dla uczniów oraz zestawu z praktycznymi eksperymentami. To prezent od belgijskiej firmy Umicore, która w Radzikowicach pod Nysą prowadzi zakład produkujący elementy katodowe, kluczowy materiał do budowy baterii w aktach elektrycznych.

– Jako Umicore chcemy być dobrym sąsiadem dla mieszkańców Nysy i okolic – mówi Alicja Stafford, Communication Manager w Umicore Battery Materials Poland oraz koordynatorka projektu. - Tym razem nasze działania kierujemy w stronę młodzieży. Chcemy zadbać o edukację uczniów, a także wzbudzić ich zainteresowanie innowacjami w technologii, elektromobilnością oraz recyklingiem. To nie tylko inwestycja w rozwój młodych, ale także stopniowe budowanie bardziej zrównoważonego świata dla nas wszystkich.

Pakiet od firmy Umicore jest rozdawany już po raz drugi w ramach projektu „Baterie doładowują naszą codzienność”. Partnerem w przygotowaniu materiałów jest Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie. To świetna pomoc w nauce dla uczniów i nauczycieli. Zeszyt ćwiczeń podzielony jest na siedem rozdziałów o chemii baterii, surowcach, zastosowaniu baterii, elektromobilności, recyklingu. Prezentuje także model zamkniętej pętli dla metali, według którego Umicore działa na całym świecie.
Uczniowie będą dodatkowo uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych. Łącznie program obejmie 10-12 godzin lekcyjnych i zostanie przeprowadzony na podstawie planu opracowanego przez multidyscyplinarny zespół ekspertów.

– Zależy nam, aby lekcje były prowadzone w sposób ciekawy i przystępny dla uczniów. Naszym celem jest przekonanie uczniów, że nauka przedmiotów ścisłych wcale nie musi być nudna, ani tym bardziej trudna – mówi dr inż. Piotr Chwastyk, prorektor ds. współpracy i rozwoju w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie.

Po zapoznaniu się z materiałem uczniowie będą mogli odwiedzić nowoczesny zakład Umicore w Radzikowicach, aby zobaczyć, jak w praktyce wygląda produkcja materiałów katodowych.

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska