Potrzebny miesiąc ładnej pogody

Robert Lodziński
Trwająca już trzeci tydzień sroga zima wstrzymała prace na nowym placu handlowym przy ul. Targowej w Opolu.

To oznacza, że po raz kolejny nie uda się zakończyć prac w przewidywanym terminie. Kupcy, którzy inwestują w budowę nowych stoisk, twierdzili niedawno, że nowy plac zostanie wykonany do końca stycznia.

- Ten termin jest już niestety nierealny - mówi Tadeusz Białowicz, prezes Zakładu Komunalnego, nadzorującego prace na nowym targowisku. - Większość prac wykonano, jednak stanęły roboty elewacyjne, które można prowadzić tylko przy plusowych temperaturach. Natychmiast zostaną wznowione, jeżeli pogoda się poprawi - zapewnia prezes.
Na lepszą pogodę czeka też budowany obok targowiska parking. Bez niego cały obiekt nie może zostać otworzony. - Na parkingu musimy jedynie wylać asfaltową nawierzchnię. To jednak musi także odbywać się przy dodatnich temperaturach - dodaje prezes Białowicz.
- Roboty na targowisku wykonane są już w 80 procentach. Ekipy budowlane cały czas pracują, lecz w ograniczonym przez pogodę zakresie - mówi Robert Tymczyszyn, prezes Stowarzyszenia Kupców Cytruska. - Kiedy jednak, nawet na chwilę, pogoda robi się lepsza, przyśpieszamy prace. Miesiąc dodatnich temperatur byłby aż nadto wystarczający, aby zakończyć budowę targowiska i przeprowadzić się na nowe miejsce - dodaje prezes stowarzyszenia.

Ekipom remontowym pozostało jeszcze dokończenie parkingu, ogrodzenia oraz ostatnie prace przy elewacji murowanych kiosków.
Opóźnia się także budowa dwóch punktów gastronomicznych mieszczących się w centralnej części nowego placu handlowego. Ogłoszono przetarg na ich prowadzenie. Zaproponowano (jako cenę wywoławczą) 27,5 zł miesięcznej opłaty za metr kwadratowy. Oferenci tak podbijali kwotę, że doszli do poziomu 75 złotych. Kiedy jednak emocję opadły, nowi właściciele punktów gastronomicznych zorientowali się, że przy takim czynszu prowadzenie interesu jest nieopłacalne.
- Zrezygnowali, a przetarg trzeba będzie powtórzyć - kończy prezes Białowicz.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska