Potwierdzona przynależność do krajowej czołówki

Wiktoria Grejner z Nidanu Zawadzkie.
Wiktoria Grejner z Nidanu Zawadzkie. Klubowe
Udanie startowali karatecy z aż pięciu opolskich klubów podczas Mistrzostw Polski Karate Shotokan, które rozegrano w Stargardzie Szczecińskim. Uczestniczyło w nich 260 zawodników z 32 klubów.

Zmagania toczyły się w trzech kategoriach wiekowych, indywidualnie i drużynowo, zarówno w kata, jak i kumite. Spośród naszych najlepiej wypadli reprezentanci Nidanu Zawadzkie. Wywalczyli dziewięć medali w tym cztery złote, srebrny i cztery brązowe, co w klasyfikacji medalowej dało im wysokie 3. miejsce.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Wiktoria Grejner (kat 14-15 lat), która pewnie wygrała pięć walki i sięgnęła po mistrzostwo młodziczek. Pozostałe złota dla Nidanu stały się udziałem drużyn. Karolina Trepka, Natalia Szponder i Ewa Zajdel wygrały kata seniorek i juniorek, a zespół w składzie: Ewa Zajdel, Elżbieta Zajdel i Natalia Ledwig w kumite kadetek (16-17 lat). Srebro zdobyły Aleksandra Krawiec, Grejner i Elżbieta Zajdel kata zespołowym kadetek

Opolanki zdominowały kata indywidualne juniorek. Szykująca się do startów w gronie seniorek Izabela Piechota z Shotokan Krapkowice, wywalczyła tytuł mistrzyni Polski, a brąz przypadł Natalii Szponder z Nidanu. Piechota dołożyła jeszcze medal brązowy w kata seniorek, a jej klubowy kolega Beniamin Strzelecki został złotym medalistą w kata młodzików. Klub z Krapkowic zajął w medalowej klasyfikacji 6. lokatę. Oczko niżej byli zawodnicy Zarzewia Prudnik.

Tym razem wrócili bez złota, ale z dwoma drugimi miejscami i pięcioma - trzecimi. Lidia Seńków zdobyła srebro w w młodziczkach i brąz w kadetkach w kata, a na drugim stopniu stanął Bartosz Mączka w kata juniorów. Karatecy z Głubczyc sięgnęli z kolei po srebro za sprawą Klaudii Bociek (kata kadetek), natomiast Bushido Kędzierzyn-Koźle zakończyło start ze srebrem i brązem, odpowiednio dla drużyn kata kadetów i juniorów.