Powiat kluczborski nagrodził najlepszych uczniów. Zobacz zdjęcia z gali

Mirosław DragonZaktualizowano 
Galę zorganizowano w Zespole Szkół Ponadgmnazjalnych nr 1 w Kluczborku SP Kluczbork
Nagrodzonych zostało ponad osiemdziesięciu uczniów kluczborskich szkół ponadgimnazjalnych.

Oto laureaci tegorocznych nagród, wyróżnień i stypendiów starosty kluczborskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat kluczborski:

W kategorii NAUKA nagrodę otrzymali:

 • Marlena Luterek, uczennica Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1. Uzyskała średnią ocen – 5,0 i wzorowe zachowanie. Jest finalistką w wojewódzkim konkursie „e-Portfolio”
 • Samanta Woźnik, uczennica tego samego technikum. Jej średnia ocen to 5,0 i wzorowe zachowanie. Zajęła II miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Kelnerów.
 • Natalia Wujcik, absolwentka Technikum Nr 3. Uzyskała średnią ocen 5,12 i wzorowe zachowanie. Jest finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie.
 • Roksana Frankiewicz, również uczennica Technikum Nr 3 w ZSP nr 1. Jej średnia ocen to 5,1 i wzorowe zachowanie. Roksana zajęła II miejsce na szczeblu regionalnym i 5 miejsce w finale ogólnopolskim Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp.
 • Daniel Fichte, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Uzyskał średnią ocen – 5,37 i wzorowe zachowanie. Daniel jest laureatem XXIV Opolskiego Turnieju Chemicznym i uzyskał tytuł laureata.
 • Filip Derda, uczeń I LO. Osiągnął średnią ocen 5,0 i wzorowe zachowanie. W szczególny sposób angażuje się w imprezy i akcje o charakterze patriotycznym, ma ponadprzeciętną wiedzę historyczną. Zajął II miejsce na szczeblu wojewódzkim w Olimpiadzie Solidarności „Dwie dekady wolności”. Jest też wolontariuszem i współrealizatorem programu „Niepodległa 1918-2018”.
 • Paweł Cirko, absolwent Gimnazjum nr 1 w ZSO. Uzyskał średnią ocen - 5,2 oraz wzorowe zachowanie. Domeną Pawła jest matematyka. Uzyskał tytuł finalisty Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych, jest także laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjów oraz laureatem ogólnopolskiego konkursu Kangur Matematyczny (1 miejsce w województwie).
 • Dawid Maruska, uczeń Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2- CKU. Kamil uzyskał wysoką średnią ocen – 5,25 oraz wzorowe zachowanie. Zajął II miejsce w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Udziela się także jako wolontariusz.
 • Dawid Młynarczyk, uczeń Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 w ZSP nr 2-CKU. Uzyskał średnią ocen 5,1 oraz wzorową ocenę z zachowania. Jest uczniem uzdolnionym matematycznie, laureatem 25. Wojewódzkiego Turnieju Matematycznego dla uczniów Zasadniczych Szkół Zawodowych, doceniony pochwałą dyrektora WODiDZ w Kluczborku, gdzie uczył się na kursie w zawodzie piekarz za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie.
 • Katarzyna Moska, uczennica Technikum Nr 2 w ZSP nr 2-CKU. Uzyskała wysoką średnią ocen – 5,22 oraz wzorowe zachowanie. Aktywna wolontariuszka, promuje kierunek budowlany na założonym przez nią profilu na FB „Budowlanka Kluczbork”. Kasia brała udział w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor zajmując 8. miejsce w województwie.
 • Kamil Żurak, uczeń tego samego technikum. Kamil uzyskał wysoką średnią ocen – 5,25 oraz wzorowe zachowanie. Jest finalistą Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Elektrycznej, zajął VI miejsce.
 • Weronika Bieniaszewska, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Licealno-Technicznych. Średnia ocen - 5,0 i wzorowe zachowanie. Zajęła I miejsce w kraju w II edycji konkursu Rozumiem. Promowała także realizowany przez ZSLT ze środków unijnych projekt „Praktyka czyni mistrza”.
 • Karolina Kapica, absolwentka II LO w ZSL-T. Uzyskała średnią ocen 4,88 i wzorowe zachowanie. Karolina uczestniczyła w etapie regionalnym Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej Brain bee.
 • Kinga Gryc, uczennica tej samej szkoły. Jej średnia ocen to 5,0 i wzorowe zachowanie. Zajęła II miejsce w 3. wojewódzkim konkursie Wiedzy o Żywności i Żywieniu i otrzymała 40 pkt kwalifikujących na studia na Politechnice Opolskiej (a właśnie kończy klasę pierwszą).
 • Weronika Kubas, również uczennica II LO. Jej średnia ocen to 5,0 i wzorowe zachowanie. Weronika zajęła II miejsce w kraju w drugiej edycji konkursu Verstehen i uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie Weltsprachen.

W kategorii INDYWIDUALNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

 • Daria Kołodziej, uczennica Technikum nr 3 w ZSP nr 1. Daria trenuje lekkoatletykę – pchnięcie kulą i rzut dyskiem i na Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Lekkiej Atletyce oraz w Wojewódzkich Igrzyskach Szkół w Lekkoatletyce „LICEALIADA” zdobyła I miejsca w trenowanych przez nią dyscyplinach.
 • Agnieszka Widera, uczennica Gimnazjum w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego oraz II miejsce w rzucie piłeczką palantową w Wojewódzkiej Spartakiadzie LA.
 • Patryk Świerczek, absolwent II LO w ZSL-T. Patryk zdobył II miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Szkół w Lekkoatletyce „LICEALIADA” w skoku w dal.
 • Tobiasz Sobczyk, uczeń Technikum Nr 1 w ZSL-T. Tobiasz zajął I miejsce w finale wojewódzkim w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym.

W kategorii DRUŻYNOWE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

 • Drużyna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w składzie: Mateusz Retinger, Adam Garbicz, Paweł Nowacki, Kamil Wolny, Krzysztof Hołuj, Jan Paturej, Piotr Rybak. Reprezentacja Ośrodka zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Piłce Nożnej.
 • Drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w składzie: Joanna Boduch, Weronika Kitajewska, Emanuela Kołodziej, Ewa Kopik, Laura Łuszczyńska, Ewelina Protaś, Ewa Synawa. Siatkarki- tegoroczne maturzystki, zdobyły I miejsce w wojewódzkich igrzyskach młodzieży szkolnej w finale wojewódzkim w piłce siatkowej dziewcząt LICEALIADA 2018.
 • Drużyna Zespołu Szkół Licealno- Technicznych w składzie: Albin Sobczyk, Tobiasz Sobczyk, Filip Witczak. Na co dzień uczniowie technikum, zajęli I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym. Niedawno reprezentowali szkołę na Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym.

W kategorii INDYWIDUALNE OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE:

 • Magdalena Pawlik, uczennica Technikum Nr 1 w ZSP nr 1. Na co dzień uczy się w zawodzie technik hotelarstwa, nagrodę otrzymuje za zajęcie II miejsca w Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznej w kategorii soliści.
 • Daniel Miś, uczestnik zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury. Swój warsztat plastyczny doskonali tam pod okiem cenionego plastyka Józefa Zająca. Realizuje się w malarstwie, grafice i rysunku. Daniel zdobył nagrodę w XX Jubileuszowym Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Ludzie ludziom zgotowali ten los”, nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Okiem artysty-Salvador Dali”, wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pocztówka z wakacji” i wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Świat dinozaurów”.
 • Rafela Maruska, uczestniczka zajęć w Studio Piosenki Magdy Dureckiej w MDK. Ma niebywały głos, a covery Celin Dion i Whitney Houston śpiewa, co rzadkie, w ich naturalnej, niezmienionej tonacji. Zdobyła brązowy medal w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Macedonii, grand prix w konkursie Piosenki Niemieckiej, a w maju przeszła z sukcesem I etap przesłuchań do The Voice of Poland w TVP 2. Swoimi występami uświetnia wiele imprez kulturalnych, sportowych i charytatywnych organizowanych na terenie powiatu kluczborskiego.

W kategorii PROMOCJA POWIATU KLUCZBORSKIEGO:

 • Kacper Jurowicz, absolwent Technikum Nr 1 w ZSL-T. Od lat działa na terenie powiatu kluczborskiego jako wolontariusz. Jest pomysłodawcą i inicjatorem akcji, która ma na celu pomoc potrzebującym. Aktywnie współpracuje z fundacjami i stowarzyszeniami. Za całokształt swojej działalności otrzymał w tym roku zaszczytny tytuł laureata ogólnopolskiego programu „Pramerica Moc Działania”.
 • Drużyna Zespołu Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku w składzie: Kacper Banasiewicz, Krystian Dziewulski, Kryspin Knopp. Drużyna zajęła II miejsce w wojewódzkich zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze 2018”.
 • Karolina Gajewska, jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w ZSO. Osiąga spektakularne sukcesy w sporcie i nauce. Uzyskała wysoką średnią – 5,3 oraz wzorową ocenę z zachowania. Ma w sportowym dorobku I miejsce w kumite indywidualnym w Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym, I miejsce w XII otwartych Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Karate Tradycyjnym w kata i kumite, I miejsce w kumite w Międzynarodowym Turnieju dla Dzieci i Młodzieży Wratislavia Cup.
 • Karina Wodara, uczennica Gimnazjum w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Z zaangażowaniem uczestniczy w warsztatach arteterapeutycznych oraz warsztatach kulinarnych. Karina promowała powiat zdobywając III miejsce w 13. Wojewódzkim Konkursie Kartek Świątecznych oraz I miejsce w konkursie plastycznym poświęconym igrzyskom olimpijskim.
 • Patryk Widera, uczeń Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym. Patryk promował powiat kluczborski podczas Gali Laureatów w ramach programu „Pramerica Moc Działania”, gdzie wyróżniono i nagrodzono najaktywniejszych młodych społeczników działających w ramach lokalnych wolontariatów.
 • Mikołaj Targosz, uczeń Szkoły Podstawowej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Ogromnie angażuje się w życie ośrodka, chętnie uczestniczy w konkursach i zdobywa nagrody: III miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim, I miejsce w XIII Rejonowym Konkursie Poezji Mówionej i Śpiewanej. Brał udział w V wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Las wokół nas”
 • Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2-CKU w składzie: Karol Kostorz, Dawid Młynarczyk, Szymon Oboza. Uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej i branżowej szkoły I stopnia, uzdolnieni matematycznie. Reprezentowali powiat i drużynowo zdobyli I miejsce w XXV Wojewódzkim Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół branżowych I stopnia z oddziałami zasadniczej szkoły zawodowej.
 • Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2-CKU w składzie: Grzegorz Lacmański, Dawid Maruska, Dominik Lizurek. Uczniowie technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych. Zajęli III miejsce w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2018.

W kategorii za duże zaangażowanie w życie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz wysoką kulturę osobistą nagrodę otrzymali:

 • Oliwia Golec - wzorowo wypełnia obowiązki szkolne, z własnej inicjatywy pomaga słabszym i młodszym koleżankom i kolegom. Działa aktywnie w samorządzie uczniowskim, angażuje się w życie ośrodka. Jest uzdolniona artystycznie, zdobyła m.in. wyróżnienie w wojewódzkim konkursie kartek świątecznych bożonarodzeniowych, I miejsce w rejonowym konkursie „Poezja mówiona i śpiewana – Jestem idolem”, brała udział w wojewódzkim konkursie plastycznym „Las wokół nas” i konkursie kartek świątecznych wielkanocnych.
 • Jakub Blachnik - aktywnie włącza się w życie klasy i szkoły, przygotowując uroczystości klasowe, odwiedziny kolegi nauczanego indywidualnie. Współuczestniczy w przygotowanych dla przedszkolaków tańcach i zabawach, kocha pomagać. Zajął III miejsce w Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego.

Wyróżnienia starosty kluczborskiego otrzymali:

 • Wiktoria Lechowicz, Marcin Ptaszyński, Anna Masztalerz – uczniowie w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym
 • Drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w składzie: Dominika Cisek, Daria Dereń, Aleksandra Drozd, Julia Filipowska, Emilia Gatner, Kamila Hanas, Dominika Hobot, Maja Jurkowianiec, Alicja Kowalczyk, Alicja Marciniszyn, Paulina Meryk, Martyna Szczygieł.

Stypendia Starosty Kluczborskiego za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2017/2018 otrzymali:

 • Samanta Woźnik, uczennica Technikum Nr 3 w ZSP nr 1, przedstawiona wcześniej posiadaczka średniej 5,0 i tytułu wicemistrza Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Kelnerów. Wnioskodawcy napisali o niej ponadto, że jest bardzo sumienna, koleżeńska, otwarta na pomysły i twórcza.
 • Roksana Frankiewicz, uczennica Technikum Nr 3 w ZSP nr 1. Przedstawiona wcześniej laureatka Nagrody Starosty w kategorii nauka.
 • Dawid Maruska, uczeń Technikum Nr 2 w ZSP nr 2-CKU. Poznaliśmy wcześniej jego osiągnięcia jako laureata nagrody w kategorii nauka.
 • Dawid Młynarczyk, uczeń Zasadniczej szkoły Zawodowej Nr 2 w ZSP nr 2-CKU. To kolejny podwójny laureat, wcześniej przedstawiony w kategorii nauka. Dodajmy, że udziela się w Szkolnym Kole Wolontariatu.
 • Paweł Cirko, absolwent Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących, zdolny matematyk z długą listą trofeów konkursach matematycznych, w tym ogólnopolskich, przedstawiony wcześniej gimnazjalista stający w szranki w Olimpiadzie Matematycznej dla licealistów.
 • Kinga Gryc, uczennica II LO w ZSL-T, wymieniona wcześniej laureatka nagrody w kategorii nauka, pierwszoklasistka, która ma już otwarte drzwi na Politechnikę Opolską. Przygotowywała promocję kierunku biologiczno-chemicznego w swojej szkole.

Stypendia starosty kluczborskiego za szczególne osiągnięcia sportowe otrzymali:

 • Karolina Gajewska, jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w ZSO. Osiąga wysokie sukcesy w nauce oraz sporcie. Uzyskała bardzo wysoką średnią – 5,3 oraz wzorową ocenę z zachowania. Karolina posiada spektakularne osiągnięcia w dziedzinie karate, wymienione wcześniej.
 • Tobiasz Sobczyk, uczeń Technikum Nr 1 w ZSL-T. Tobiasz zajął I miejsce w finale wojewódzkim w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. Jest świetnym organizatorem, chętnie i aktywnie angażuje się w prace społeczne na terenie szkoły.

OPOLSKIE INFO - 22.06.2018

Wideo

Materiał oryginalny: Powiat kluczborski nagrodził najlepszych uczniów. Zobacz zdjęcia z gali - Nowa Trybuna Opolska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3