Poznaj wyniki spektakularnych wyścigów traktorów w Wielowsi! [wideo]

Dariusz NawrockiZaktualizowano
Traktorzyści i kibice stawili się w Wielowsi koło Inowrocławia
Traktorzyści i kibice stawili się w Wielowsi koło Inowrocławia Dariusz Nawrocki
To były emocje! W Wielowsi (gmina Pakość, powiat inowrocławski, woj. Kujawsko-Pomorskie) zmierzyli się - żądni wrażeń - traktorzyści. Dzisiaj (30 sierpnia) o główne trofea walczyło 27 zawodników. Dopingowało ich kilka tysięcy kibiców!

Co istotne, były to pierwsze tego typu zawody w naszym kraju o randze pucharu Polski.

Strefa AGRO także na Facebooku. Dołącz do nas!

Zawodnicy rywalizowali w wyścigu traktorów na 1/4 mili. Do pokonania mieli również próbę sprawnościową na dystansie 600 metrów.

Komu należą się gratulacje?

W kategorii ciągników zabytkowych puchar Polski zdobył Hubert Kacprzak z Rycerzewka. Na drugim miejscu uplasował się Roman Kacprzak, a na trzecim - Łukasz Brzykcy z Pakości

W kategorii ciągników o silnikach do 80 KM puchar Polski zdobył Jerzy Wujtowicz ze Służewa. Drugi był Sławomir Bryś, a trzeci - Michał Szewczak.

Ciągniki o silnikach powyżej 80 KM? Puchar Polski zdobył Leszek Sławinowski. Na podium znaleźli się również Szymon Książek oraz Paweł Kubasik.

Najmłodszym uczestnikiem zawodów był Franciszek Piotrowski z Giebni. Wystartował na traktorku napędzanym siłą nóg.

O strawę dla gości zadbały panie ze Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Wielowieś.

Materiał oryginalny: Poznaj wyniki spektakularnych wyścigów traktorów w Wielowsi! [wideo] - Gazeta Pomorska