Poznajcie historię poligonu w Łambinowicach

cmjw.pl
Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu, siedziba w Łambinowicach.
Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu, siedziba w Łambinowicach. cmjw.pl
O pozostałościach zabudowy poligonowej w Łambinowicach będzie można posłuchać w piątek podczas spotkania z Elżbietą i Mariuszem Woźniakami. Spotkanie odbędzie się w łambinowickiej siedzibie muzeum jeńców wojennych o godz. 18.

Przez wiele lat historia Łambinowic (do 1945 r.: Lamsdorf) była związana z istnieniem i działalnością poligonu wojskowego. Jego bliskie sąsiedztwo wywarło duży wpływ na życie dawnych i obecnych mieszkańców, a także na wygląd wsi.

Obecnie pozostałości po nieistniejącym już poligonie są łącznikiem pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. Mijając je zdarza się, że jesteśmy ciekawi ich roli i przeznaczenia. Spotkanie będzie poświęcone rekonstrukcji pierwotnej zabudowy poligonu, identyfikacji niezatartych jeszcze śladów przeszłości, a także poznaniu losów ludzi z nimi związanych.

Spotkanie poprowadzą państwo Elżbieta i Mariusz Woźniakowie - pasjonaci historii lokalnej, kolekcjonerzy pamiątek, autorzy wielu interesujących opracowań historycznych, dotyczących dziedzictwa kulturowego Śląska Opolskiego.

Jest to kolejne przedsięwzięcie w ramach cyklu kulturalnego Łambinowickie Spotkania Muzealne. Organizowane ono jest we współpracy z Urzędem Gminy w Łambinowicach i Stowarzyszeniem Przyjaciół Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu.

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków województwa opolskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska