Poznaliśmy najlepsze drużyny mistrzostw Polski masters w piłce ręcznej, które odbyły się na Opolszczyźnie

Mecz Chrobry Głogów - Handball Opole
Mecz Chrobry Głogów - Handball Opole Joanna Johansson
Zgoda Ruda Śląska, Pogoń Zabrze, Chrobry Głogów, Handball Team Pabianice i WKPR Warszawa - te drużyny zdobyły złote medale w mistrzostwach Polski masters, które zostały rozegrane w czterech miastach na Opolszczyźnie: Dobrzeniu Wielkim, Komprachcicach, Dąbrowie oraz Turawie.

Do rywalizacji w całych zawodach łącznie przystąpiło 36 drużyn, podzielonych na pięć kategorii wiekowych. W jednej z nich, +33, rywalizowało osiem drużyn kobiecych. Mężczyźni z kolei toczyli zmagania w kategoriach +35, +45, +50 i +55. Najwięcej, bo 14 zespołów, wystąpiło w pierwszej z nich. W +45 zagrało sześć ekip, a w +50 i +55 o prymat walczyły po cztery drużyny.

Jedynym przedstawicielem Opolszczyzny, który wywalczył medal w mistrzostwach Polski masters był Handball Opole. Zespół ten sięgnął po srebro w kategorii +45. Obok niego, nasz region w turnieju reprezentowały jeszcze dwie ekipy z Brzegu (MŻK Orlik Brzeg wśród kobiet oraz Niezniszczalni Orlik Brzeg wśród mężczyzn +35) oraz KWS Grodków (mężczyźni +50).