Pozostały trzy tygodnie do 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. W mieście już widać, że przygotowania nabierają tempa

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
W tym roku oczekiwania są szczególne, ponieważ doszło do zmian we władzach TVP i zapowiedziano odnowienie całej formuły festiwalu. Nowa edycja ma być bardziej muzyczna, a mniej taneczna.
W tym roku oczekiwania są szczególne, ponieważ doszło do zmian we władzach TVP i zapowiedziano odnowienie całej formuły festiwalu. Nowa edycja ma być bardziej muzyczna, a mniej taneczna. Miasto Opole
W Opolu rozpoczęły się przygotowania do 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Koncerty odbędą się w dniach od 31 maja do 2 czerwca i jak co roku przyciągną rzesze miłośników polskiej muzyki.

Budowanie tak dużej sceny festiwalowej to nie jest łatwe zadanie

Jak zawsze, pierwszą oznaką rozpoczynających się przygotowań do festiwalu jest ogrodzenie całego terenu amfiteatru. Oznacza to, że przez najbliższy miesiąc cały teren parkingu zostanie wyłączony z użytkowania. Co również istotne dla kierowców - nadal możliwy jest przejazd ul. Barlickiego przy amfiteatrze.

W pierwszych dniach demontowano część krzesełek w pierwszych rzędach, aby przygotować miejsca pod obsługę techniczną. Kolejnym krokiem jest montaż elementów stalowych, które będą służyły jako konstrukcje nośne dla platform technicznych. Te platformy będą kluczowe dla umieszczenia kamer, które umożliwią realizację transmisji telewizyjnej z festiwalu. Montaż sceny, ekranów, multimediów oraz nagłośnienia rozpocznie się w kolejnych dniach.

Cały proces przygotowawczy jest skomplikowany i wymaga precyzyjnej koordynacji. Ekipy techniczne mają około trzech tygodni na przekształcenie amfiteatru w profesjonalną scenę festiwalową, która zawsze charakteryzuje się bogatą scenografią i wysokim poziomem technicznym.

Oczekiwania wobec nowej formuły festiwalu są ogromne

Gdy wszystkie prace techniczne zostaną zakończone, rozpoczną się próby z udziałem gwiazd. Te zaplanowano na ostatni tydzień maja.

W tym roku festiwal jak zawsze zgromadzi topowych artystów polskiej sceny muzycznej, a także obiecujących debiutantów, którzy mają szansę zaprezentować się przed szeroką publicznością. Do Opola wróci dawno nieobecna Kayah, a także Natalia Kukulska, Roxie Węgiel, Piotr Cugowski, Kasia Kowalska, Krzysztof Zalewski czy Tomek Lipiński.

Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu to wydarzenie, które co roku wzbudza ogromne emocje i przyciąga uwagę mediów. W tym roku oczekiwania są szczególne, ponieważ doszło do zmian we władzach TVP i zapowiedziano odnowienie całej formuły festiwalu. Nowa edycja ma być bardziej muzyczna, a mniej taneczna. Wróci także Kabareton.

- Opole będzie znów festiwalem piosenki, a nie tańca jak w ostatnich latach. Orkiestra zasiądzie na scenie, co da jej kontakt z publicznością. Będzie to miało spore znaczenie dla odbioru festiwalu" - tłumaczył w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Wojciech Iwański, dyrektor artystyczny 61. KFPP w Opolu.

Biletów na Festiwal Opole 2024 już nie ma, ale jeszcze nie wszystko stracone

Bilety na tegoroczny festiwal wyprzedały się w błyskawicznym tempie i obecnie nie ma możliwości zakupu ich poprzez oficjalnego dystrybutora.

Chętni mogą jedynie odkupować wejściówki od innych osób. Na portalach aukcyjnych dostępnych jest kilkanaście ofert sprzedaży biletów, jednak w tym przypadku należy zachować ostrożność, aby nie paść ofiarą oszustwa.

Przyznanie nagrody Miss Obiektywu Danucie Rinn na XII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Rok 1974.

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej ma już ponad 60 lat. Tak ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rusza 61. Festiwal w Opolu. Znamy szczegóły

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska