Pracownicy Kopalni Folwark "Wolontariuszami Roku 2016"

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Nagrodzony zespół pracowników Kopalni Folwark z dyrektorem Połącarzem
Nagrodzony zespół pracowników Kopalni Folwark z dyrektorem Połącarzem Archiwum Górażdży
Grupa Górażdże nagrodziła społecznie zaangażowanych pracowników. Wygrała ekipa, która wyremontowała magazyny hospicjum dziecięcego.

Statuetkę „Wolontariusza roku 2016” odebrał dzisiaj z rąk dyrektora personalnego Jacka Pałącarza zespół pracowników Kopalni Folwark: Czesław Socała, Sławomir Mędrecki, Leonard Tatura, Marek Sośnik, Patrick Grala, Grzegorz Poliwoda, Ferdynand Pawlak, Florian Lazik, Andrzej Chwallek i Marek Ziegler.

- Za przeprowadzenie remontu magazynów, w których przechowywany jest sprzęt rehabilitacyjny i materiały medyczne Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego Grupy Górażdże - wyjaśnia Małgorzata Dąbrowska z działu marketingu i komunikacji.

Za pieniądze uzyskane od Fundacji Górażdże „Aktywni w Regionie” wolontariusze kupili materiały, oczyścili zagrzybione pomieszczenia, pomalowali ściany i futryny okien, wylali posadzki, położyli wykładzinę, wykonali instalację elektryczną do bramy automatycznej, naprawili oświetlenie.

Program Wolontariatu Pracowniczego Grupy Górażdże został uruchomiony w 2013 roku z inicjatywy Fundacji GÓRAŻDŻE – Aktywni w Regionie. Jego głównym celem jest wspieranie zaangażowania społecznego pracowników Grupy Górażdże poprzez umożliwienie im realizacji własnych pomysłów na różne formy aktywności wolontariackiej.

Fundacja chętnie wspiera wszelkie inicjatywy pracowników służące poprawie jakości życia mieszkańców na terenie osiedli, miast i gmin, w których żyjemy. Najlepsze, zgłoszone przez pracowników Grupy Górażdże projekty mogą liczyć na granty w wysokości do 3 tys. złotych.

Na piątkowym spotkaniu organizatorzy dokonali podsumowania kolejnej, czwartej już edycji programu. Wykład motywacyjny pt. ”Jak mądrze pomagać” wygłosiła Karolina Grund, koordynator wojewódzki programu „Szlachetna paczka”, jednej z najciekawszych w kraju akcji wolontariackich prowadzonej przez Fundację WIOSNA.

W 2016 roku w ramach Wolontariatu Pracowniczego „Aktywni i Pomocni” w działania wolontariackie na rzecz lokalnych społeczności zaangażowało się 50 pracowników Grupy Górażdże.

- Zgłoszone projekty dotyczyły przede wszystkim remontów lokalnej infrastruktury, sportu i edukacji. Wśród najciekawszych przedsięwzięć realizowanych przez wolontariuszy z Górażdży warto wymienić takie inicjatywy, jak: remont pomieszczeń magazynowych Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu, organizację Rajdu Rowerowego „Tour de Folwark” dla 112 dzieci z miejscowości sąsiadujących z kopalnią Folwark, remont boiska i organizację festynu sportowego w Sławicach, remont zaplecza klubu sportowego w Kamionku, świąteczną akcję pieczenia pierników w Domu Dziecka w Skorogoszczy i wiele innych - wylicza Małgorzata Dąbrowska.

Podczas czterech edycji programu „Aktywni i Pomocni” w latach 2013-2016 zrealizowano 39 projektów pracowniczych z dofinansowaniem fundacji w wysokości 109 tys. złotych.

W ostatnich latach były to w głównej mierze działania związane z remontami lokalnej infrastruktury (świetlice wiejskie, kluby sportowe, kaplice), a także przedsięwzięcia sportowe oraz edukacyjne dla dzieci i młodzieży. W ramach Programu Wolontariatu zorganizowano też dwie akcje charytatywne i jedną akcję ekologiczną. W projektach autorskich oraz akcjach wolontariackich organizowanych przez Fundację wzięło udział około 230 pracowników Grupy Górażdże.

- Uczestnikiem programu może być każdy pracownik Grupy Górażdże. Ważne jest to, że do programu można się zgłosić tylko zespołowo, nie można zgłaszać się indywidualnie - kontynuuje Małgorzata Dąbrowska. -Zespół projektowy składa się z minimum dwóch pracowników Grupy Górażdże. Do realizacji projektu można (a nawet jest to wskazane) zaprosić osoby spoza firmy: rodzinę, przyjaciół, kolegów z innych firm lub organizacji społecznych. Na czele zespołu stoi lider, który musi być pracownikiem jednej ze spółek Grupy Górażdże. To on odpowiada za poprawną realizację projektu (pod względem merytorycznym i finansowym).

Fundacja GÓRAŻDŻE- Aktywni w Regionie została zarejestrowana na początku 2012 roku. Jej założycielami są trzy spółki wchodzące w skład Grupy Górażdże: Górażdże Cement SA, Górażdże Kruszywa sp. z o.o. i Górażdże Beton Sp. o.o.

Celem powołania Fundacji jest stałe wspieranie lokalnych społeczności, mieszkańców miast i gmin, na terenie których prowadzą swoją działalność Fundatorzy czyli spółki Grupy Górażdże, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców województwa opolskiego oraz gmin sąsiadujących z Górażdże Cement SA.

W okresie pięciu lat działalności Fundacja GÓRAŻDŻE wsparła ponad 260 projektów i zorganizowała kilka akcji społecznych na łączną kwotę 3,1 mln zł w obszarze kultury i ochrony zabytków, sportu, nauki i edukacji, ochrony środowiska, profilaktyki zdrowia oraz szeroko rozumianej dobroczynności.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska