Pracownicy opolskiej WSB biorą udział w międzynarodowym projekcie

Materiały uczelni
Uczestnicy projektu z Czech, Niemiec i Polski pracują w opolskim LO nr 1.
Uczestnicy projektu z Czech, Niemiec i Polski pracują w opolskim LO nr 1. archiwum projektu
Studenci i wykładowcy z Niemiec, Czech i opolskiej WSB uczą się tworzenia fresków. Wszystko w ramach europejskiego projektu.

Studenci i wykładowcy pedagogiki z trzech europejskich uczelni - z Eberswalde w Niemczech, z Litomyśla w Czechach oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu - będą poznawać tę trudną technikę tworzenia fresków w ramach projektu „European Reflection in Fresco”, realizowanego w programie Erasmus.

Projekt polega na międzynarodowej współpracy przy nauce i tworzeniu fresków klasyczną metodą pochodzącą z czasów Michała Anioła - mówi dr Joanna Wawrzyniak, menedżer kierunku pedagogika w WSB w Opolu.

- Uczestnicy nauczą się jej wprost od mistrzów - artystów zrzeszonych we francuskiej organizacji Les de Passeurs Fresques - dodaje.

Od środy 23 października profesjonaliści francuscy, wspólnie z uczestnikami projektu z Czech, Niemiec i Polski, pracują na spotkaniu treningowym w Opolu. W ramach tygodniowego spotkania projektowego, w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu, przy ul. Licealnej 3, powstanie pilotażowy fresk.

- Dzięki uprzejmości dyrektor szkoły Bernardy Zarzyckiej, nasz pilotażowy fresk powstanie w reprezentacyjnym punkcie liceum nr 1. Projekt graficzny jest już gotowy, nawiązuje do patrona szkoły - Mikołaja Kopernika. Niebawem będzie cieszył uczniów, nauczycieli i osoby odwiedzające Liceum - mówi mgr Alicja Wujec-Kaczmarek, wykładowca WSB oraz konsultantka w MODN, która ma już w dorobku kilka fresków namalowanych w różnych miejscach w Europie.

Projekt „European Reflection i Fresco” będzie trwał 3 lata. Jego efektem będą freski stworzone przez w reprezentacyjnych i ogólnodostępnych miejscach trzech uczestniczących w projekcie miast. Każdy fresk dedykowany będzie danemu miastu, z uwzględnieniem jego historii, kultury i środowiska naturalnego. Postępy prac projektowych można śledzić m.in. na profilu społecznościowym projektu: https://www.facebook.com/European-Reflection-in-Frescos-109782717107528/

Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie