Pracowników socjalnych, pedagogów, psychologów, historyków, filozofów, muzyków i socjologów kształci największy wydział UO

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Wydział Nauk Społecznych uczestniczy rokrocznie w opolskim festiwalu nauki.
Wydział Nauk Społecznych uczestniczy rokrocznie w opolskim festiwalu nauki. archiwum UO
Pracownicy socjalni, pedagodzy, psychologowie, historycy, filozofowie, muzycy i socjolodzy kształcą się na tym wydziale Uniwersytetu Opolskiego.

Dla Uniwersytetu Opolskiego, był to pierwszy rok pracy w nowej formule organizacyjnej. Zmieniła się rola wydziałów i instytutów, wyznaczono im nowe zadania. Sporo pracy miał Wydział Nauk Społecznych - największy wydział na uniwersytecie, ale trzeba powiedzieć, że wszyscy dobrze poradzili sobie z nowym wyzwaniem - ocenia dr hab. Anna Weissbrot-Koziarska, prof. UO, dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytet Opolski.

- Ogromnie cieszą nas bardzo dobre oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA). W mijającym roku akredytowane były pedagogika, socjologia, praca socjalna i psychologia - kontynuuje pani dziekan.

I wyjaśnia, że wizytacje PKA poprzedza najpierw wiele miesięcy przygotowań, a sama kontrola kilkuosobowej komisji to dla pracowników czas ogromnego stresu, bo członkowie komisji sprawdzają wszystko i wszystkich, zwracają uwagę na najdrobniejsze szczegóły, notują, czytają, rozmawiają, konfrontują.

Nasz wysiłek przyniósł dobre rezultaty. Końcowy wynik potwierdził, że dobrze kształcimy studentów, dobrze przygotowujemy ich do wymagającego rynku pracy, a rozwój naukowy kadry dydaktycznej jest impulsem do dalszej pracy - komentuje prof. Weissbrot-Koziarska.

Na Wydziale Nauk Społecznych prowadzone są studia pierwszego stopnia (licencjackie), drugiego stopnia (magisterskie), jednolite studia magisterskie oraz studia trzeciego stopnia. Są to zarówno studia stacjonarne, jak i niestacjonarne.

Wydział kształci obecnie przyszłych pracowników socjalnych, pedagogów (w tym nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, nauczania specjalnego), psychologów, historyków, filozofów, muzyków i socjologów.

- Wiemy, że wymagający rynek pracy oczekuje na absolwenta tych kierunków dobrze przygotowanych do wykonywania zawodu, ale posiadających także niezbędne kompetencje miękkie - ocenia prof. Weissbrot-Koziarska.

- Rozwijanie ich na naszym wydziale to nasz specjalność. Możliwe jest to dzięki uczestnictwu w działalności kół naukowych, klubów sportowych czy licznych organizacji studenckich, w tym o charakterze wolontariatu. Dzięki współpracy z wieloma uczelniami w kraju i za granicą nasi studenci mają możliwość wyjazdów i studiowania wspólnie ze studentami wielokulturowymi - wskazuje pani dziekan.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska