Prasówka 30.05.2023. Zobacz zestawienie najważniejszych informacji z wczoraj z naszego województwa

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 29.05. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Horoskop dzienny na 30.05 (dziś, wtorek). Które znaki zodiaku powinny zostać w domu?”?

Prasówka 30.05: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Horoskop dzienny na 30.05 (dziś, wtorek). Które znaki zodiaku powinny zostać w domu?

Poznaj horoskop na wtorek dla wszystkich znaków zodiaku. Co przygotowały dla Ciebie gwiazdy na dzisiaj? Upewnij się, co zgodnie z horoskopem może się wydarzyć we wtorek 30.05.2023. Czy dzięki temu zbierzesz się na odwagę? Zobacz horoskop na dziś (wtorek, 30.05.2023) dla wszystkich znaków zodiaku.

Nie przegap promocji!

📢 Wypadek na autostradzie A4 pod Opolem. Na drogę wypadły przewożone podkłady kolejowe! Zablokowany jest jeden pas ruchu

Z ciężarówki przewożącej podkłady kolejowe wypadł ładunek na jezdnię. Na podkłady najechało kilka samochodów.

📢 Pielgrzymka Mężczyzn w Piekarach Śląskich 2023: Przyjechały tysiące wiernych: "Wyzdrowiałem. Matka Boska Piekarska wysłuchała modlitw"

Kalwaria w Piekarach Śląskich przywitała tłumy. Trwa wielka Pielgrzymka Mężczyzn ciesząca się ogromną popularnością nie tylko mieszkańców Śląska, ale także całej Polski. Wierni przybyli tutaj z różnych powodów. Jedni chcą pomodlić się o swoje rodziny inni znów podziękować Matce Boskiej Piekarskiej za wysłuchanie modlitw. - Wiedziałem, że Matka Boska Piekarska pozwoli mi jeszcze raz tutaj przyjechać. Jest szczególna. To właśnie do niej modliłem się o swoje zdrowie. Dzięki niej znowu mogę tutaj być - mówi z uśmiechem na twarzy jeden z pielgrzymów. Wśród gości są m.in. premier RP Mateusz Morawiecki, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 30.05: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Matura 2023 i po maturze A teraz czas na Matura After Party w Magnum Clubie [ZDJĘCIA]

Najpierw był Maturalny Półmetek, a teraz matura After Party w Magnum Clubie. Zobaczcie na zdjęciach, jak wyglądała zabawa dla tych, którzy mieli maturę w tym roku i dla tych, którzy mieli egzamin dojrzałości nieco dawniej.

📢 Rolnicy.Podlasie. Zobacz wnętrza domów Gienka i Emilki, najsłynniejszych rolników w kraju i gwiazd programu FOKUS TV

Serial Rolnicy.Podlasie, choć emitowany od lat, wciąż cieszy się popularnością wśród telewidzów. Od początku gwiazdami programu są rolnicy z Plutycz i piękna rolniczka z Laszek. Jakiś czas temu odwiedziliśmy ich gospodarstwa w Plutyczach i Laszkach. Zarówno Emilka, jak i Gienek są bardzo naturalni, cechuje ich pogoda ducha i szczerość. Te cechy doceniają widzowie show, emitowanego na kanale Focus TV. Zobaczcie ich domy!

📢 Wielka wyprzedaż sprzętu wojskowego. Narzędzia, sprzęt budowlany, medyczny i sportowy. Jest także opał i inne ciekawe towary 30.05.2023

Wojsko sprzedaje pojazdy z demobilu. Agencja Mienia Wojskowego prowadzi sprzedaż samochodów ze swoich zasobów. Są m.in. auta osobowe, dostawcze, busy, autobusy i ciężarówki. Są też motocykle i pojazdy specjalistyczne oraz sprzęt rolniczy i budowlany. Do tego dochodzi sprzęt medyczny, sportowy a nawet drewno opałowe. Sprawdź najlepsze okazje! Dane na 30.05.2023.

📢 Horoskop dzienny na wtorek 30 maja 2023 r. Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec

HOROSKOP dzienny na wtorek 30 maja 2023 roku dla każdego znaku zodiaku. Co się wydarzy we wtorek 30.5.2023 u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź swój horoskop na dziś i zobacz, co dla Ciebie przepowiadają gwiazdy. Wróżka Ekspiria zna Twój znak zodiaku i radzi specjalnie dla Ciebie!

📢 Tak wyglądało Opole latem 1997 roku. Cytrusek na pl. Kopernika, stary amfiteatr, ulice przed wielkimi remontami 30.05.2023

Opole z końcówki lat 90. wyglądało całkiem inaczej niż teraz. Kinomanów przyciągało Kino Centrum Odra, na pl. Kopernika targowisko Cytrusek przeżywało swoje najlepsze lata, inaczej wyglądały też ulice i samochody. Opole wiosną 1997 roku na amatorskim filmie na YouTube. 30.05.2023.

📢 Tak wygląda wieś widmo na północy Opolszczyzny. Kiedyś w Kamieńcu mieszkało 300 osób. Dziś jest tu przerażająca pustka 30.05.2023

Kiedyś była tutaj nawet huta. W Kamieńcu mieszkało wówczas 300 mieszkańców. Dzisiaj jest to rezerwat przyrody, który wygląda tak, jakby ktoś opuścił to miejsce w pośpiechu. Można poczuć dreszczyk emocji, kiedy widzi się opuszczoną szkołę z porzuconymi książkami. Sami zresztą to zobaczcie. 30.05.2023.

📢 Patodeweloperka w polskich miastach. Największe absurdy osiedli mieszkaniowych w naszym kraju 30.05.2023

Ławki na których nie da się usiąść, zagrodzone chodniki, zamknięte place zabaw czy nawet sklepy na wyłączność dla lokalnych mieszkańców - tak coraz częściej wyglądają polskie osiedla mieszkaniowe. 30.05.2023.

📢 Horoskop finansowy na lato 2023. Wodnik, Ryby, Baran, Rak, Byk, Bliźnięta, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec 30.05.2023

HOROSKOP finansowy na lato 2023 roku dla każdego znaku zodiaku. Jakie będzie lato w portfelach u Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika, Ryb i Barana? Wróźka Expiria poznała już naszą przyszłość! 30.05.2023.

📢 Tak wygląda polska wieś z przymrużeniem oka. Najlepsze memy i obrazki o rolnikach oraz życiu na prowincji 30.05.2023

Polska wieś jest wspaniała i kochają ją miliony Polaków. Ale potrafimy mieć do siebie dystans i spojrzeć na prowincję z lekkim uśmiechem. "Miastowi" mogą nie zrozumieć fenomenu polskiej wsi. 30.05.2023.

📢 Najpiękniejsze sanktuaria i kościoły w województwie opolskim. Te świątynie warto odwiedzić 30.05.2023

Kościół katolicki na Śląsku Opolskim ma niezwykle bogatą i wielowiekową tradycję. Najstarsze świątynie w regionie mają nawet 800 lat! Nic więc dziwnego, że nie brakuje tu wspaniałych i majestatycznych budowli sakralnych. 30.05.2023.

📢 Lista nowych fotoradarów w województwie opolskim. W tym miejscu trzeba ściągnąć nogę z gazu 30.05.2023

Mamy najnowszą mapę fotoradarów i odcinkowych pomiarów prędkości w województwie opolskim. Dane pochodzą z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. 30.05.2023.

📢 Horoskop finansowy na czerwiec 2023. Koziorożec, Wodnik, Ryby, Baran, Rak, Byk, Bliźnięta, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec 30.05.2023

HOROSKOP finansowy na czerwiec 2023 roku dla każdego znaku zodiaku. Jakie będą nasze finanse w czerwcu u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Wróźka Expiria ma swoje przepowiednie dla każdego z nas. 30.05.2023.

📢 Horoskop na czerwiec 2023. Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik 30.05.2023

HOROSKOP dla wszystkich znaków zodiaku na czerwiec 2023 roku. Co się wydarzy w czerwcu 2023 u Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika, Ryb i Barana? To będzie trudny miesiąc wielkich wyzwań. 29.05.2023.

📢 Beka z naszych szefów. Najlepsze memy o pracy, wyzysku i lenistwie pracowników 30.05.2023.

Nie da się wyobrazić życia bez pracy. Daje nam pieniądze, spełnienie, zmusza do samodyscypliny. Ale niekiedy także irytuje czy śmieszy. Internauci stworzyli całą masę memów na temat pracy. Zebraliśmy najlepsze. 30.05.2023.

📢 Drony, laserowe mierniki, wideorejestratory i motocykle - wielka akcja policji na drodze krajowej nr 46. Kierowcy zapłacili słone mandaty

110 mandatów, 4 zatrzymane dowody rejestracyjne i czterech kierowców, którzy staną przed sądem - to efekt wielkiej akcji policji na drodze krajowej nr 46.

📢 Rozsypuje się amfiteatr na Górze Świętej Anny. Zagrożenie dla turystów. Wstęp surowo wzbroniony!

„Wstęp surowo wzbroniony” - tabliczki z takimi napisami witają turystów, którzy wchodzą do amfiteatru na Górze Świętej Anny od strony leśnej drogi. Zakaz dotyczy dużego fragmentu amfiteatru.

📢 To był Dzień Matki i Dziecka w stylu włoskim w Sowczycach. Salsiccia, mozzarella i włoskie piosenki!

Goście z Włoch, kurs kuchni włoskiej dla Koła Gospodyń Wiejskich i mnóstwo zabawy dla dzieci - tak wyglądało nietypowe święto w Sowczycach koło Olesna.

📢 Dziewczyny i żony piłkarzy Rakowa Częstochowa też świętują mistrzostwo Polski ZDJĘCIA

Piłkarze Rakowa Częstochowa po raz pierwszy w historii zdobyli mistrzostwo Polski. Z wywalczenia mistrzowskiego tytułu cieszą się także partnerki częstochowskich zawodników. Zobaczcie zdjęcia dziewczyn i żon piłkarzy Rakowa, które razem ze swoimi mężczyznami świętują mistrzostwo Polski.

📢 Napad na Żabkę w Opolu. Wiadomo, kto kradł w sklepie na osiedlu Armii Krajowej [NOWE FAKTY]

W ostatni czwartek (26 maja) młodzież zaczęła plądrować sklep i kraść w markecie Żabka przy ul. Grota-Roweckiego na osiedlu AK w Opolu. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie, a do incydentu odniosła się sieć Żabka.

📢 Wypadek w Opolu. Audi potrąciło nietrzeźwego rowerzystę na rondzie pod estakadą przy ul. Nysy Łużyckiej

35-letni rowerzysta doznał urazu i został zabrany do szpitala po tym, jak na rondzie pod opolską estakadą potrącił go samochód osobowy. Okazało się także, że rowerzysta był po użyciu alkoholu.

📢 Wielka akcja na Kanale Gliwickim. Służby szukają na śluzie w Sławięcicach sposobu na złote algi

W poniedziałek (29 maja) na Kanale Gliwickim, a dokładnie na śluzie w Sławięcicach (powiat kędzierzyńsko-kozielski) zorganizowano akcję neutralizacji złotej algi pod nadzorem Ministerstwa Klimatu. Zaangażowani w nią byli: strażacy, wojska chemiczne i służby wojewody opolskiego.

📢 Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Te osoby są poszukiwane za zabójstwo! Uważaj, oni są bardzo niebezpieczni!

To najgroźniejsi przestępcy w Polsce poszukiwani przez policję w związku z zabójstwem. Są poszukiwani listami gończymi. Rozpoznajesz kogoś z nich? Wiesz, gdzie mogą się ukrywać? Jeśli tak, to natychmiast skontaktuj się z policją. Zobacz, zdjęcia i listy gończe osób poszukiwanych przez policję za zabójstwo!

📢 Ciężarówka z Nysy zablokowała drogę do Jesenika w Czechach. Kierowca jest ranny

Polski kierowca ciężarówki z Nysy został ranny w wypadku na trasie Głuchołazy – Jesenik. Jego pojazd na kilka godzin zablokował międzynarodową drogę.

📢 Planujesz kilkudniowy wypad za granicę? Tych lotnisk w Europie lepiej unikaj. Zmarnujesz tam dużo czasu na dojazd do miasta

O tej porze roku większość z nas decyduje się na city breaki, które umożliwiają zobaczenie najpopularniejszych miast naszego kontynentu. W krótkim czasie chcemy zobaczyć jak najwięcej, nie dajcie się więc złapać w tę podróżniczą pułapkę – oto lotniska w Europie, których należy unikać, planując kilkudniowy wypad za granicę. Tam na dojazd do miasta zmarnujecie dużo czasu – zobaczcie sami.

📢 Horoskop na lato 2023. Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion 30.05.2023

HOROSKOP na lato 2023 roku dla każdego znaku zodiaku. Co się wydarzy latem 2023 u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź swój horoskop i zobacz, co dla Ciebie przepowiadają gwiazdy. 30.05.2023.

📢 Abp Wiktor Skworc złożył rezygnację. „Przepraszam złączone z prośbą o wybaczenie” i podziękowania. Zmiana biskupa już niedługo?

Arcybiskup katowicki Wiktor Skworc ustępuje ze swojej funkcji. Diecezjanom podziękował w czasie pielgrzymki mężczyzn do Piekar Śląskich. Wysłał także list odczytany w parafiach. W nim podziękował, przeprosił wiernych i podsumował kilkanaście lat posługi jako arcybiskup katowicki.

📢 Wesela w PRL-u zapewniały niezapomniane przeżycia. Przypomnijmy sobie, jak wtedy wyglądały przygotowania i zwyczaje

Wesela w PRL-u znacznie różniły się od tych dzisiejszych. Były inne, co nie znaczy, że gorsze. Ze względu na panujące warunki, zorganizowanie takiej imprezy stanowiło poważne wyzwanie. Zmieniła się także moda ślubna, co widać nie tylko w strojach państwa młodych i gości, ale w całej oprawie. Całość najczęściej wyglądała znacznie skromniej, niż obecnie, ale mimo wszystko, dzięki wzajemnemu wsparciu i dobrej organizacji, wszyscy się dobrze bawili.

📢 Zabójstwo pod Ozimkiem. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uniewinnił Arkadiusza N. oskarżonego o zamordowanie byłego leśniczego z Antoniowa

Z policyjnych ustaleń wynika, że Krzysztof P., rocznik 1968, rozwiedziony, ojciec trójki dzieci, ostatni raz był widziany przez sąsiada tuż przed świętami Bożego Narodzenia w 2019 roku. Miał wówczas iść do pobliskiego sklepu. Jego zwłoki znaleziono 26 marca 2020 r. w pobliskich w Dylakach, w miejscu gdzie rzeka Libawka uchodzi do Jeziora Turawskiego. Jest prawomocny wyrok w tej tajemniczej sprawie.

📢 Ogromne korki na drogach wyjazdowych z Wrocławia. To przez wypadki i awarie na autostradzie A4

Wypadki to niejedyne przyczyny utrudnień, których mogą się w poniedziałek (29 maja) spodziewać kierowcy na dolnośląskim odcinku autostrady A4. Drogowcy wybrali początek tygodnia na przeprowadzanie kilku remontów na tej trasie.

📢 To ważne ostrzeżenie dla klientów ING Bank Śląski. Zablokowano karty płatnicze. "Nastąpił wyciek danych"

Duży bank zablokował karty płatnicze. To ważny komunikat dla części klientów ING Banku Śląskiego. Przyczyną jest wyciek danych u jednego z operatorów kart. Klienci banku otrzymują wiadomość SMS z informacją o zablokowaniu karty. Co zrobić, jeśli bank zablokował Twoją kartę? Czytaj więcej.

📢 Pożar autobusu na autostradzie A4. Ewakuacja dzieci, utrudnienia w ruchu. Poszkodowani trafili do szpitala

Do pożaru autobusu doszło około godz. 10.10 na autostradzie A4 na wysokości wsi Kadłubiec w powiecie strzeleckim. Jedna osoba została poszkodowana.

📢 BS Leśnica 4 Liga Opolska 2022/23. Podsumowanie 28. kolejki

Po raz drugi w tym sezonie niesamowitego wyczynu dokonali na własnym stadionie piłkarze Małapanew Ozimek. Tak jak w 26. serii gier BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej przeciwko Unii Krapkowice (12:0), tak i teraz mecz z OKS-em Olesno zakończyła z dwucyfrową liczbą po stronie zdobytych goli.

📢 Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla przez 9 lat ukrywał się przed organami ścigania. Został zatrzymany w Holandii i trafił do aresztu w Polsce

Podejrzany o rozbój mieszkaniec Kędzierzyna Koźla po 9 latach od zdarzenia został zatrzymany w Holandii. Trafił do tymczasowego aresztu w Polsce.

📢 14-latka skoczyła z wiaduktu na torowisko w Opolu. Z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala

14-latka trafiła do szpitala, po tym jak skoczyła pod nadjeżdżający pociąg z wiaduktu znajdującego się na ul. Wschodniej w Opolu. Zdarzenie miało miejsce 28 maja kilka minut przed godziną 21.00.

📢 Opolskie wsie, które zniknęły z powierzchni ziemi. Ślady po nich znajdziemy w lasach, na polach i na dnie jezior 29.05.2023

Po niektórych opolskich miejscowościach można jeszcze znaleźć pozostałości - ruiny czy nawet całkiem nieźle zachowane domostwa. Po innych zostały zaledwie pojedyncze kamienie. W ciągu ostatnich 100 lat na Opolszczyźnie z powierzchni ziemi zniknęło co najmniej kilkanaście miejscowości. 29.05.2023.

📢 Moda i włosy w czasach PRL. Tak się wtedy czesano. To dopiero były fryzury! Zobacz!

O czasach PRL-u mówi się głównie podczas wspominania kolejek do sklepów i braku podstawowych produktów. Jednak nie wszystko w tym okresie było szare i smutne. Dla wielu ludzi to lata młodości i studenckich szaleństw. Mała podróż w czasie i szczypta nostalgii? Czemu nie! Zobaczcie, jakie były najmodniejsze fryzury w czasach PRL.

📢 Kolej sprzedaje domy, mieszkania, działki i lokale użytkowe. Wszystko w okazyjnych cenach. Mamy aktualne oferty [29.05.2023]

Polskie Koleje Państwowe wystawiają na sprzedaż mieszkania, lokale użytkowe oraz działki. W województwie opolskim dostępnych jest kilkanaście takich nieruchomości. PKP oferuje je m.in. w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Nysie czy Brzegu. Ceny wielu z nich są niskie. 29.05.2023.

📢 Najlepsze śląskie memy. Śląskie Rafaello, Nutella i inne roztomaite śmiyszne fizymatynta 29.05.2023

Memy o Śląsku i Ślązakach maja dwa główne tematy: godka śląska i węgiel ze śląskich kopalni. Śląsk to jeden z najpopularniejszych regionów w Polsce i widać to także w liczbie tworzonych memów o Ślązakach! Zobaczcie najzabawniejsze śląskie memy w naszej galerii. 29.05.2023.

📢 Lotnisko w Pyrzowicach zyska nowy parking. Prace już ruszyły. "Przygotujemy 757 miejsc postojowych"

To kolejna inwestycja w porcie lotniczym Katowice-Pyrzowice, mająca na celu rozbudowę i udoskonalenie infrastruktury dla podróżnych. Właśnie rusza budowa parkingu, który stanie nieopodal nowo powstałego ronda. Pasażerów do terminali dowoziły będą bezpłatne autobusy.

📢 Ostrzeżenie GIS! Sklepy wycofują produkty 29.05.2023. Co Biedronka, Lidl, Netto, Kaufland, Auchan wycofały ze sprzedaży 29.05.2023

Aktualna lista produktów wycofanych ze sklepów dziś 29.05.2023. Co sklepy musiały wycofać ze sprzedaży? Ostrzeżenie GIS dotyczy towarów wycofanych ze sklepów m.in. Biedronka, Lidl, Netto, Kaufland, Auchan.

📢 Oto jak należy się zachować podczas kontroli RTV. Takie są kluczowe momenty podczas wizyty kontrolerów Poczty Polskiej w domu 29.05.2023

Aktualnie w Polsce przeprowadzane są intensywne kontrole w sprawie opłat abonamentu RTV, podczas których pracownicy Poczty Polskiej mają prawo odwiedzić nasze domy i sprawdzić, czy opłaciliśmy abonament. W niniejszym artykule omówimy podstawowe prawa obywateli i kontrolerów podczas takich wizyt. Omówimy również, kiedy kontroler ma prawo wejść do naszego mieszkania oraz czy jesteśmy zobowiązani zapewnić mu dostęp zgodnie z przepisami ustawy o abonamencie RTV oraz konstytucją. Dodatkowo, przeanalizujemy prawa pracowników Poczty Polskiej podczas kontroli oraz sankcje, jakie mogą zostać nałożone w przypadku braku opłacenia abonamentu.

📢 Nie ma festiwalu polskiej piosenki bez Opola. I Opola bez festiwalu. Trzeba bronić tej marki

Niedługo rozpocznie się kolejny Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Jednak pojawia się wiele głosów ze strony artystów, krytyków muzycznych, publicystów, polityków, że sztandarowa dla miasta i regionu impreza powinna zostać zlikwidowana. - "Byłaby to niepowetowana strata nie tylko dla Opola, ale i dla regionu". "Nie ma Opola bez polskiej piosenki. I polskiej piosenki bez Opola" - twierdzą nasi rozmówcy.

📢 Wyjątkowe zdjęcia dzikich zwierząt zrobione przez fotografów z Opolszczyzny. Nie da się przejść obojętnie obok nich

Polują wyłącznie z aparatem, ale ich trofea są imponujące. Na kolejnych slajdach naszej galerii prezentujemy unikatowe zdjęcia dzikich zwierząt i ptaków, autorstwa fotografów opolskiej szkoły „Oblicza natury”. Wiele z nich było okupionych dziesiątkami godzin ciężkiej pracy i… cierpliwości. Gwarantujemy, że lepszych zdjęć dziś nie zobaczycie. W drugiej części tej galerii zobaczycie kulisy pracy fotografów przyrody. Będziecie zaskoczeni, jak muszą się zakamuflować, by podejść blisko zwierząt.

📢 Beata Kempa cierpi na potworną dolegliwość. "Nawet nie wiedzą, z czym się zmagam"

– Ci, którzy mnie obserwują, nawet nie wiedzą, z czym się zmagam. To jest kompletny dramat, nie jestem w stanie funkcjonować – powiedziała Beata Kempa. Europosłanka Solidarnej Polski wyznała, że cierpi na bardzo uciążliwe schorzenie.

📢 Janusz Kowalski: Trzeba rozliczyć eurokratów współpracujących z Putinem

  • Dziś toczy się spór jaka będzie polska suwerenność, czy w ogóle ją zachowamy. Unia Europejska się zmienia, to nie jest ta sama organizacja do której wstępowaliśmy - mówi w rozmowie z portalem nto.pl wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski.

📢 OSOBOWOŚĆ ROKU POLSKI 2022. Laureatów nagrodzono podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie!

27 maja 2023 r., w wyjątkowym miejscu dla każdego Polaka - w sali balowej Zamku Królewskiego w Warszawie - uhonorowaliśmy laureatów Osobowości Roku Polski 2022. Organizatorem gali oraz plebiscytu jest Polska Press Grupa, wydawca dzienników regionalnych w całej Polsce. Cała gala została zarejestrowana, a pamiątkowe wideo pokazujemy we wszystkich serwisach internetowych Polska Press Grupy.

📢 Pół tysiąca harcerzy i harcerek biwakowało w weekend na wyspie Bolko. Integrowali się i budowali harcerską wspólnotę

W niedzielne popołudnie (28.05) swój harcerski zlot zakończyli harcerze, harcerki i zuchy z Chorągwi Opolskiej ZHP, którzy przez cały weekend biwakowali na wyspie Bolko. W jego trakcie m.in. poznawali historię regionu, posprzątali ze śmieci teren wzdłuż Odry oraz zakończyli tzw. kampanię Bohater, tym samym zdobywając imię Bohaterów Powstań Śląskich.

📢 Fortuna 1 Liga. Odra Opole - Chojniczanka Chojnice 1:1. Dzięki remisowi opolanie utrzymali się na zapleczu Ekstraklasy [ZDJECIA]

Odra Opole utrzymała się w Fortuna 1 Lidze! Stało się tak dzięki remisowi z Chojniczanką Chojnice. Mecz do porywających nie należał, ale cel opolan został osiągnięty.

📢 PRL w krzywym zwierciadle. Puste półki i propaganda sukcesu. Śmieszne obraki z dawnych lat 29.05.2023

Internauci chętnie tworzą memy na ten temat, w których przedstawia się absurdalne przepisy czy nonsensowne decyzje ze strony władz komunistycznych. W naszej pamięci zapisały się takie obrazy z tamtego okresu, takie jak kolejki do sklepów czy niedobory żywności. 29.05.2023.

📢 Edyta Górniak w Sopocie w lateksowej sukni podbiła Operę Leśną. Ze sceny wspomniała rozwód, a za kulisami opowiedziała o trudnych momentach

Edyta Górniak w Sopocie zachwyciła swoją lateksową stylizacją. Przyciągnęła też uwagę swoim nieoczekiwanym wyznaniem - ze sceny opowiedziała o rozwodzie z Dariuszem Krupą i przy okazji wbiła mu dość bolesną szpilę. Z kolei za kulisami zdradziła dziennikarkom ShowNews.pl, jak radzi sobie z emocjami. Zobaczcie wideo.

📢 Piastonalia 2023 w Opolu. Na After Party działy się niesamowite rzeczy. Te zdjęcia mówią wszystko

Najpierw koncerty rockowe, a potem taneczne After Party. Tak wyglądają Piastonalia 2023 w Opolu. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z imprezy.

📢 Wypadek i pożar samochodu pod Gogolinem. Kierowca spłonął w pojeździe, nie było szans na ratunek

Do makabrycznego wypadku doszło w niedzielę, 28 maja 2023 na drodze wojewódzkiej nr 423 w miejscowości Obrowiec w gminie Gogolin. Kierowca samochodu osobowego z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i po uderzeniu w znak drogowy wjechał do rowu. Pojazd stanął w płomieniach.

📢 Dzieciństwo kontra dorosłość. Tak się dzieci śmieją z dorosłych. Najlepsze memy o dorastaniu 28.05.2023

Kiedy byliśmy dziećmi, chcieliśmy szybko dorosnąć. Teraz, gdy mamy po 30,40 i 50 lat tęsknimy za młodzieńczym okresem. Internauci komentują to po swojemu. 28.05.2023.

📢 Tak wyglądają najpiękniejsze kobiety w Polsce. Finalistki konkursu Miss Polski 2023. Wśród nich dwie Opolanki 28.05.2023

W tym roku jesteśmy już po półfinale. Wyłonione finalistki wezmą udział w wielkim finale (16 lipca w Nowym Sączu), gdzie główną nagrodą jest tytuł Miss Polski, czyli najpiękniejszej Polki.

📢 Oto seksowna Małgorzata Tomaszewska! Co za odważne ZDJĘCIA! Córka Jana Tomaszewskiego to piękna kobieta! ZDJĘCIA

Najnowsze zdjęcia opublikowane w sieci przez Małgorzatę Tomaszewską wywołały lawinę komentarzy. Odważne kadry, znakomita sylwetka i piękne ciało gwiazdy TVP zachwyciły internautów.

📢 Oto najmłodsze miasta w województwie opolskim. Prawa miejskie większość z nich ma zaledwie od kilkudziesięciu lat

Ostatnie miasto na mapie województwa opolskiego pojawiło się w 2018 r. To Tułowice w powiecie opolskim. Ale jakie miasta, oprócz nich, są najmłodsze? Sprawdźcie naszą listę 8 z nich.

📢 Oto nowi kapłani w Diecezji Opolskiej. Wiadomo, do których parafii trafią

Ośmiu diakonów z diecezji opolskiej przystąpiło dziś (27.05) do święceń kapłańskich. Sakramentu udzielił im w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu biskup Rudolf Pierskała. Neoprezbiterzy otrzymali też swoje pierwsze dekrety przydzielające ich do pracy w konkretnych parafiach.

📢 W Byczynie odbył się zlot motocyklowy szlakiem Zamoyskiego. Ale cacka zjechały do miasta!

Ponad 600 motocyklistów z całej Polski zjechało do grodu w Biskupicach pod Byczyną, aby wziąć udział w zlocie szlakiem hetmana Jana Zamoyskiego.

📢 Horoskop codzienny na niedzielę 28 maja 2023 r. Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec

HOROSKOP dzienny na niedzielę 28 maja 2023 roku dla każdego znaku zodiaku. Co się wydarzy w niedzielę 28.5.2023 u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź swój horoskop na dziś i zobacz, co dla Ciebie przepowiadają gwiazdy. Wróżka Ekspiria zna Twój znak zodiaku i radzi specjalnie dla Ciebie!

📢 Śląskie Mazury - wycieczka nad Jezioro Otmuchowskie. Fantastyczne zwierzęta i malownicze krajobrazy gwarantowane! Zobaczcie ZDJĘCIA

Województwo opolskie, położone w południowej części Polski, skrywa wiele pięknych miejsc, a jednym z nich jest urokliwe Jezioro Otmuchowskie. To popularne miejsce wypoczynku, które przyciąga zarówno lokalnych mieszkańców, jak i turystów z innych regionów, poleca się na weekend. Malownicza lokalizacja, czysta woda i różnorodne atrakcje sprawią, że spędzicie tu niezapomniany czas!

📢 Przedszkolaki rozśpiewały i roztańczyły Kluczbork. Wystąpiło ponad 100 dzieci z całego powiatu

Ponad 100 dzieci wzięło udział w kolejnym Festiwalu Przedszkolnych Talentów Muzycznych pt. "Śpiewam, tańczę, gram, choć niewiele latek mam". Odbył się on w sobotę 27 maja w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kluczborku.

📢 „Opolskie białe złoto”. Z cyklu Cementownie Śląska Opolskiego: GRUNDMANN

200-lecie cementu portlandzkiego, najpopularniejszego materiału wiążącego, który zmienił oblicze XIX-wiecznego świata i który nieustannie wpływa na obraz współczesnego budownictwa, architektury i sztuki obchodzić będziemy w 2024 roku. Tę ważną rocznicę świętować powinniśmy przede wszystkim na Śląsku Opolskim: w największym europejskim zagłębiu białego górnictwa przełomu XIX/XX wieku.

📢 Tajemnicza śmierć wędkarza w Niemodlinie. Dostał udaru i wpadł do wody. Nie tak miało wyglądać to wyjście na ryby

Przy ul. Wojska Polskiego w Niemodlinie wędkarz doznał udaru i wpadł do stawu. Służbom ratunkowym nie udało się go uratować.

📢 Znamy zwycięzcę Budżetu Obywatelskiego Głubczyc. W mieście powstanie park rekreacyjny dla psów

Głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Głubczyc trwało w dniach 17-21 maja. Swoje głosy oddało łącznie 526 mieszkańców. Zdecydowali oni, że w mieście ma powstać park rekreacyjny dla psów.

📢 Gotowanie z Pascalem Brodnickim. Na opolskim rynku trwają Międzynarodowe Targi Turystyki

Na opolskim rynku od piątku (26 maja) trwają 21. Międzynarodowe Targi Turystyki. Opolanie mogą na nich zapoznać się z aktualnymi ofertami turystycznymi wielu regionów Polski, ale też innych krajów. Duże zainteresowanie mieszkańców wzbudziły też warsztaty kuchni regionalnej prowadzone przez Pascala Brodnickiego.

📢 Po trzech latach przerwy w Prudniku wrócił Rajd Malucha. Najbardziej liczna i sympatyczna impreza turystyczna Opolszczyzny

Około 1300 małych uczestników stanęło w sobotę 28 maja na trasie 41 Rajdu Malucha w Prudniku. To pomysł prudnickiego PTTK, aby od najmłodszych lat uczyć rodzinnej turystyki.

📢 Tak wyglądają najpiękniejsze rynki na Opolszczyźnie. Zdecydowanie warto je odwiedzić. Idealne propozycje na jednodniowy wypad

Jedne są pokryte kostką brukową, inne wylane asfaltem. Na niektóre obowiązuje zakaz wjazdu samochodem, podczas gdy przez inne prowadzą największe drogi w regionie. Zapraszamy do naszej galerii z wyjątkowymi rynkami z Opolszczyzny.

📢 Piastonalia 2023 w Opolu. Tak było na koncercie rockowym. Ogień na scenie i pogo na błoniach Politechniki Opolskiej

To już koniec koncertów, ale jeszcze nie koniec Piastonaliów 2023 w Opolu. Tłumy nie tylko studentów, ale także starszych miłośników muzyki rockowej przyjechało w piątek na błonia Politechniki Opolskiej, żeby posłuchać muzycznych gwiazd. Zagrali: Farben Lehre, Strachy na Lachy, Łydka Grubasa oraz Nocny Kochanek. Zobaczcie, jakie atrakcje będą w sobotę (27 maja).

📢 Polska - Niemcy w Sosnowcu ZDJĘCIA KIBICÓW Ale emocje! Gorąca atmosfera w nowej hali. Głośny doping dla Biało-Czerwonych

W piątek 26 maja 2023 roku w Arenie Sosnowiec polscy siatkarze zagrali z reprezentacją Niemiec prowadzoną przez trenera Michała Winiarskiego. Nowa hala kompleksu sportowego ArcelorMittal Park wypełniła się prawie do ostatnich miejsc, a kibice głośno wspierali Biało-Czerwonych. Zobacz ZDJĘCIA z trybun Areny Sosnowiec.

📢 Remont drogi wojewódzkiej nr 901 w Zawadzkiem. Objazd wynosi 70 km, więc kierowcy zjechali na lokalne drogi, doprowadzając je do ruiny

Z powodu remontu drogi wojewódzkiej nr 901, która przecina gminę Zawadzkie, ruch samochodowy zjechał na lokalne ulice. Z asfaltu nie zostało prawie nic.

📢 To był Koncert Gorących Serc w Oleśnie. Na scenie Grubson i ponad 100 muzykujących dzieci i nastolatków!

To był wielki koncert z okazji 20-lecia Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie. Gwiazdą wieczoru był znany polski raper Grubson. Zagra też perkusista Orkiestry Męskiego Grania Michał Maliński. Oraz - bagatela - ponad 100 młodych zdolnych muzyków z Olesna i okolic.

📢 Chcą zostać żołnierzami i służyć ojczyźnie. Ślubowanie klasy mundurowej LO 1 w Opolu

Trzydziestu sześciu uczniów klasy mundurowej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Opolu złożyło dziś (26.05) swoje ślubowanie pod pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego na placu Wolności.

📢 Wypadek na Sienkiewicza w Opolu. 88-letni kierowca uderzył samochodem w latarnię

Do niebezpiecznego wypadku doszło dziś (26 maja) w godzinach porannych na ulicy Sienkiewicza w Opolu. 88-latek kierujący samochodem osobowym z stracił panowanie nad pojazdem i z dużą siłą uderzył w latarnię. Do zdarzenia doszło przy przejściu dla pieszych, w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły podstawowej.

📢 Piastonalia 2023 w Opolu. Wczoraj była gorąca zabawa, dziś będzie ognisty koncert. Zagrają Strachy na Lachy, Łydka Grubasa i Nocny Kochanek

Najpierw bawił się Uniwersytet Opolski, a teraz Politechnika Opolska. Dzisiaj będzie dzień rockowy, na błoniach Politechniki zagrają gwiazdy: Farben Lehre, Strachy na Lachy, Łydka Grubasa oraz Nocny Kochanek. Zobaczcie, o jakich godzinach rozpoczną się poszczególne koncerty.

📢 Pierwsza Komunia w czasach PRL-u wyglądała inaczej niż obecnie. Było skromnie i po uroczystej Mszy świętowano w domu. Zobacz zdjęcia!

Pierwsza Komunia w czasach PRL-u wyglądała zupełnie inaczej niż obecnie. Chodzi tu oczywiście o kwestie, związane przede wszystkim z organizowaniem przyjęć oraz wręczanymi dzieciom prezentami. Kilkadziesiąt lat temu rodzinne spotkania komunijne były skromne, wolne od przepychu i machiny komercyjnej, jaka współcześnie opanowała to piękne wydarzenie. Dzieci ubrane były w alby albo proste sukienki – w przypadku dziewczynek – i skrojone na miarę garnitury, jeśli chodzi o chłopców. Pierwsza Komunia nie była pokazem mody, a uczestnicy uroczystości bardziej koncentrowali się na jej wymiarze duchowym. Nie oczekiwano też na drogie prezenty czy pokaźną zawartość kopert, bowiem dzieci cieszyły się wówczas z każdego, nawet drobnego upominku. Nie spotykano się tak jak dzisiaj w restauracjach, ale w skromnych domowych warunkach oraz ciasnych mieszkaniach, gdzie panował radosny gwar, pomieszczenia wypełniały rodzinne rozmowy, a stoły zasilały potrawy i ciasta, przygotowane własnoręcznie przez mamy, babcie czy często też wspomagające je ciocie. Pierwsza Komunia była więc przede wszystkim wielkim przeżyciem duchowym i wydarzeniem o charakterze religijnym, ale też do późnych godzin wieczornych gromadziła wokół domowego stołu – a wcześniej też przygotowań – całą rodzinę. Zobacz zdjęcia archiwalne sprzed kilkudziesięciu lat!

📢 Napad na Żabkę w Opolu. 30 młodych osób wdarło się do środka i kradło. Prawdopodobnie była to młodzież po Piastonaliach

W czwartek o 23:00 grupa około 30 osób wdarła się do sklepu Żabka przy ul. Grota-Roweckiego na osiedlu AK w Opolu. Sprawcy zaczęli plądrować sklep i kraść. Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie.

📢 Rozpoczęła się budowa nowego basenu w Oleśnie. To będzie basen odkryty z atrakcjami. Pływalnia będzie gotowa już w 2024 roku

Nowa pływalnia plenerowa w Oleśnie będzie gotowa już na lato w przyszłym roku. Będzie to basen z wieloma atrakcjami dla całych rodzin, ale bez trampoliny, ponieważ okazała się za droga. Inwestycja już ruszyła, robotnicy rozpoczęli od rozbiórki pozostałości po starym basenie.

📢 Roland Garros 2023. Oto najgorętsze tenisistki wielkoszlemowego turnieju French Open. Zobacz zdjęcia

Turniej French Open 2023 na kortach im. Rolanda Garrosa odbędzie się w dniach 28 maja - 11 czerwca. Do rywalizacji w singlu kobiet w Paryżu przystąpi 128 zawodniczek, wybraliśmy 30 najgorętszych. Na Instagramie prezentują swoje smukłe, wysportowane ciała. Zobacz, kogo będzie można oglądać w akcji.

📢 98 bocianów przyleciało do Rozmierzy pod Strzelcami Opolskimi. Tyle ptaków jeszcze tu nie było. Czy to normalne zjawisko

Ptaki upatrzyły sobie pola w okolicy ulicy Młyńskiej i Polnej. To głównie dorosłe osobniki. Niektóre zdecydowały się na założenie własnych gniazd i doczekały się już młodych.

📢 Egzamin ósmoklasisty 2023. Ślimak na języku polskim, gofry na matematyce i problemy Anglika na angielskim. Najśmieszniejsze memy 25.5.2023

W dniach 23-25 maja trwał trzydniowy egzamin ósmoklasisty. We wtorek był język polski, w środę matematyka, w czwartek język angielski. W tym roku zdawali go nawet 13-latkowie. Stres jest duży, więc warto się odprężyć i odstresować. Pomogą w tym te memy, uśmiechnijcie się! 25.05.2023

📢 Przedwojenne Opole. Mamy unikatowe zdjęcia miasta z lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Zapraszamy na sentymentalny spacer w czasie

Dziś dajemy możliwość zobaczenia Opola, którego już nie ma: budynków, ulic, mostów i placów, które już nie istnieją lub zmieniły swoje oblicza. Fotografie sprzed 80 i więcej lat pokazują, jak kiedyś żyło się w Oppeln.

📢 Robi wrażenie! Tak wygląda największy hotel w Polsce. Gołębiewski w Pobierowie jest niemal gotowy 25.05.2023

Ponownie ruszyły prace przy budowie hotelu Gołębiewski w Pobierowie. Na miejscu wykończeniem zajmuje się około 200 osób. Potężny obiekt ma być gotowy do wakacji. 25.05.2023.

📢 To była ostatnia metamorfoza Katarzyny Dowbor. Tak się zmienił Nasz Nowy Dom w Chróścinie pod Opolem 25.05.2023

W jednym z odcinków ekipa „Naszego Nowego Domu” odwiedziła Chróścinę na Opolszczyźnie. Tam w ponad 100-letnim domu mieszkali pani Jadwiga i pan Krzysztof z ośmioletnim wnuczkiem Wiktorem. Zobaczcie, jak ich dom w pięć dni zmienił się nie do poznania. Przypominamy legendarną i ostatnią metamorfozę w naszym regionie. 25.05.2023.

📢 Pożar autokaru przewożącego dzieci na autostradzie A4. Koniec utrudnień w ruchu

Na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Czeska Wieś doszło do zapalenia się komory silnika autokaru przewożącego grupę dzieci. Na miejscu pracowało 5 zastępów straży pożarnej.

📢 Barwna żakinada przeszła ulicami Opola. Studenci rozpoczęli swoje panowanie w mieście

Kolorowe, nietuzinkowe stroje, taneczna muzyka i głośne śpiewy towarzyszyły dziś studenckiej żakinadzie zorganizowanej w mieście. W środowe przedpołudnie opolscy studenci przeszli ulicami Opola w barwnym orszaku i odebrali od prezydenta klucze do miasta. Tym samym po raz kolejny rozpoczęli swoje panowanie nad Opolem.

📢 Afera korupcyjna w Nadleśnictwie Kluczbork. Jest prawomocny wyrok sądu. Były sekretarz pójdzie do więzienia

Prawie pięć lat trwał proces byłego sekretarza Nadleśnictwa Kluczbork oskarżonego za przestępstwa w latach 2007-2017. Pierwszy wyrok został uchylony, ale za drugim razem Sąd Okręgowy zaostrzył karę. Sąd tym samym potwierdził, że „nto" pisała prawdę o aferze korupcyjnej. Odpowiedzialnego za ustawione przetargi sekretarza czeka odsiadka w więzieniu.

📢 Tu przed wojną przebiegała granica między Polską a Niemcami. Tak dziś wygląda przejście na rzece Prośnie w Praszce

Praszka przez wieki była miastem nadgranicznym. Granicę wyznaczała przepływająca przez miasto rzeka Prosna. Rzeka i granica dzieliła Polskę od Niemiec i miasto Praszka od wioski Zawisna. Teraz dawna granica leży w granicach miasta.

📢 Tajemnicze miejsca sfotografowane przez satelity. Wojskowa baza pod Opolem, dziwne kręgi w polu 24.05.2023

Samoloty, konstrukcje o niewyjaśnionych pochodzeniu, tajne jednostki wojskowe - to tylko niektóre z wyjątkowych miejsc jakie uchwyciły satelity fotografujące Opolszczyznę z orbity. Pochodzenie większości z nich da się wyjaśnić, ale nie wszystkie. 24.05.2023.

📢 20 najtańszych samochodów używanych w Opolu i województwie opolskim. Kupisz je już za 2000 złotych! Gdzie kupić najtaniej auto 24.05.2023

Oto tanie samochody w województwie opolskim. Wprawdzie minęły już czasy, kiedy auto na chodzie można było kupić za kilkaset złotych. Ale nadal najtańsze samochody kupisz już za jedną wypłatę! Zobaczcie najtańsze oferty samochodów do sprzedaży. Ogłoszenia z 24.05.2023

📢 Co tu się działo w Szumiradzie! Młodzież z Czarnego Śląska przyjeżdżała na wakacje do ośrodka wypoczynkowego na Opolszczyźnie.

Przez lata w Szumiradzie wypoczywały na koloniach dzieci z Katowic. „Znajdował się na końcu świata, był ogrodzony parkanem, a wokoło tylko las. Takie małe Alcatraz!" - wspomina jedna z osób, które tak wypoczywały. Dawniej te kolonie letnie były obozem z apelami i turniejami współzawodnictwa np. w zbieraniu jagód. Jeszcze w latach 90. słynne były dyskoteki w ośrodku wypoczynkowym w Szumiradzie.

📢 Najpiękniejsze kobiety w Opolu. Królowe parkietu rządziły w Mango Clubie [ZDJĘCIA]

Mango Club w Opolu cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Opolszczyzny. Wiele pięknych pań olśniewa urodą na parkiecie. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z opolskich koncertów i imprez.

📢 Kamieniec - opuszczona wieś w środku lasu koło Szumiradu pod Kluczborkiem. Pusta szkoła, niszczejące mieszkania. Co jeszcze?

Kamieniec znajduje się około trzech kilometrów na wschód od Szumiradu. Od pewnego czasu ma status opuszczonej wsi - nie ma tam stałych mieszkańców. Na miejscu nie brak niszczejących budynków. Są sypiące się mieszkania, walące się się budynki gospodarcze, opuszczona szkoła. To miejsce pełne jest jednak ciekawych historii.

📢 Zmiany w parafiach Diecezji Opolskiej. Gdzie będzie zmiana proboszczów?

Biskup Andrzej Czaja, ordynariusz Diecezji Opolskiej, wręczył kilkudziesięciu księżom dekrety powołujące bądź odwołujące ich z poszczególnych parafii. Sześciu duchownych przechodzi na emeryturę. Oprócz tego kilkunastu wikariuszy zmieni swoje parafie.

📢 Wypadek na autostradzie A4. Droga w kierunku Katowic zablokowana

Według wstępnych informacji, na 236. km autostrady A4 w kierunku Katowic doszło do zderzenia pięciu pojazdów. Nitka na Katowice jest zablokowana. Objazd: zjazd na węźle Opole Zachód na DK 46.

📢 Pożar autobusu na autostradzie A4 koło Góry świętej Anny [ZDJĘCIA]

Siedem zastępów straży pożarnej zostało wysłanych po godzinie 14.00 do pożaru autobusu na autostradzie A4. Na szczęście pomoc strażaków nie była potrzebna. Pożar w komorze silnika został ugaszony gaśnicami przed przyjazdem wozów strażackich. Na autostradzie przez kilkadziesiąt minut był utrudniony ruch, ponieważ do zdarzenia zostały wysłane jednostki zarówno z Krapkowic, jak i ze Strzelec Opolskich.

📢 Szampańska zabawa na studniówce II LO w Kluczborku [zdjęcia, wideo]

Maturzyści z ogólnokształcących klas z Zespołu Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku bawili się w sobotę, 26 stycznia na studniówce w kluczborskiej restauracji Impresja.

ZOBACZ KONIECZNIE

Czy technologie niszczą psychikę dzieci?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie