Prasówka 30.01.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 29.01. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Horoskop dzienny na dziś (30.01, poniedziałek). Które znaki zodiaku będą zadowolone z horoskopu?”?

Prasówka 30.01: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Horoskop dzienny na dziś (30.01, poniedziałek). Które znaki zodiaku będą zadowolone z horoskopu?

Poznaj horoskop na poniedziałek dla wszystkich znaków zodiaku. Co przygotowały dla Ciebie gwiazdy na dzisiaj? Upewnij się, co według horoskopu powinno się wydarzyć w poniedziałek 30.01.2023. Czy Cię to ucieszy? Sprawdź horoskop na dziś (poniedziałek, 30.01.2023) dla wszystkich znaków zodiaku.

Nie przegap promocji!

📢 Horoskop dzienny na poniedziałek 30 stycznia 2023 r. Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Koziorożec

HOROSKOP dzienny na poniedziałek 30 stycznia 2023 roku dla każdego znaku zodiaku. Co się wydarzy w poniedziałek 30.1.2023 u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź swój horoskop na dziś i zobacz, co dla Ciebie przepowiadają gwiazdy. Wróżka Ekspiria zna Twój znak zodiaku i radzi specjalnie dla Ciebie!

📢 Te osoby nie zapłacą za pobyt w sanatorium. Kto wyjedzie za darmo do zakładu lecznictwa uzdrowiskowego? Sprawdź 29.01.2022

Te osoby nie zapłacą za pobyt w sanatorium, ale tylko wtedy, gdy otrzymają skierowanie od lekarza z Narodowego Funduszu Zdrowia. Dokument powinien zawierać konkretne uzasadnienie decyzji, na podstawie którego dobierany jest odpowiedni rodzaj leczenia uzdrowiskowego oraz miejsce pobytu przyszłego kuracjusza. Czas spędzony w sanatorium ma służyć poprawie stanu zdrowia dzięki uczestnictwu w różnych zabiegach oraz zajęciach rehabilitacyjnych. Ponadto, regeneracji służą również warunki przyrodnicze i zasoby naturalne obszarów, na jakich znajdują się uzdrowiska. Górskie lub morskie powietrze, dostęp do wód mineralnych czy liczne ścieżki przyrodnicze to atuty tych miejsc, pełniące bardzo ważną rolę w przypadku leczenia wielu schorzeń lub wspomagania całego procesu. Sprawdź, kto wyjedzie za darmo do zakładu lecznictwa uzdrowiskowego!

Prasówka 30.01: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Nowość w rocznym rozliczeniu PIT. Za 2022 przekażesz więcej na organizacje pożytku publicznego. Ile zamiast 1 procent podatku?

Polski Ład zwiększył wysokość odpisu od podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, z 1% na 1,5%. Wyższy odsetek obowiązuje już w zeznaniach PIT za 2022 r. Termin ich składania upłynie 2 maja 2023 r. Przewiduje się, że w tym roku osób przekazujących część podatku może być mniej niż w poprzednich latach.

📢 Najpiękniejsza sportsmenka na świecie to Alica Schmidt. Bije rekordy na bieżni i na Instagramie. Zobaczcie sami!

Alica Schmidt to najpiękniejsza sportsmenka na świecie? Niemiecka lekkoatletka bije rekordy nie tylko na bieżni, ale również na Instagramie. Sprinterka przykuwa uwagę fotoreporterów podczas największych imprez lekkoatletycznych i jest określana mianem najpiękniejszej sportsmenki świata.

📢 Przerażająca historia domu pod Nowym Tomyślem. Doszło tu do masakry. Tak teraz wygląda miejsce, gdzie Józef Pluta zamordował cztery osoby

Na pozór zwykły, popadający w ruinę dom w miejscowości Pąchy obok Nowego Tomyśla skrywa mroczną tajemnicę. W nocy z 9 na 10 września 1979 r. doszło tu do brutalnej zbrodni. To właśnie wtedy Józef Pluta zamordował cztery ze swoich siedmiu ofiar. "Kto ty jesteś? Pluta mały. Jaki znak twój? Topór biały. Gdzie ty mieszkasz? W Suchym Lesie. Co ty niesiesz? Trupa niesę" - taki makabryczny wierszyk powtarzały dzieci w latach 80. Jak wygląda to owiane złą sławą miejsce? Postanowił to sprawdzić Jan Chojnacki, prowadzący stronę "Ciemna Strona Poznania".

📢 TU KOBIETY ŻYJĄ NAJDŁUŻEJ. Oto 25 miast i powiatów w Polsce, gdzie panie średnio żyją najdłużej. Znacie te miejscowości? Zobaczcie

Kobiety w Polsce żyją dłużej od mężczyzn: to żadna tajemnica. Choćby dlatego, że są mniej podatne na wiele chorób związanych z układem krążenia i układem oddechowym, które są głównymi przyczynami zgonów u mężczyzn. Kobiety równie bardziej dbają o swoje zdrowie i lepiej radzą sobie z stresem. Również różnice w stylu życia między mężczyznami a kobietami mogą przyczyniać się do różnic w długości życia. ZOBACZCIE TOP 25 MIAST I POWIATÓW, W KTÓRYCH KOBIETY ŻYJĄ NAJDŁUŻEJ. ZASKOCZENI?

📢 Najsłynniejsze uzdrowiska w Polsce. Tam poprawisz swój stan zdrowia, zregenerujesz się, zrelaksujesz i odpoczniesz. Tu warto przyjechać

Najsłynniejsze uzdrowiska w Polsce. Tam poprawisz swój stan zdrowia, zregenerujesz się, zrelaksujesz i odpoczniesz. Poza zapewnionymi kuracjami, zabiegami oraz zajęciami, jakie obejmuje plan pobytu w uzdrowisku można też skorzystać z bogactw natury, które występują na tamtych obszarach. Regeneracji uczestnika turnusu służą bowiem warunki przyrodnicze, a także zasoby naturalne terenów, gdzie położone są poszczególne uzdrowiska. Występuje tam zazwyczaj górskie lub morskie powietrze, dostęp do wód mineralnych i można znaleźć też liczne ścieżki przyrodnicze, dzięki czemu jest okazja, by aktywnie oraz miło spędzić czas w ramach pobytu w sanatorium. Są to jedne z atutów tych miejsc, pełniące bardzo ważną rolę w przypadku leczenia wielu schorzeń lub wspomagania całego procesu regeneracji organizmu. Wybór uzdrowiska nie jest jednak możliwy, jeśli pobyt w sanatorium ma odbywać się w odpowiedzi na skierowanie, wystosowane przez lekarza z Narodowego Funduszu Zdrowia. Miejsce i termin leczenia zostają pacjentowi wówczas przydzielone. Niektórzy decydują się na wyjazd prywatny, nierefundowany, w związku z czym sami wybierają uzdrowisko oraz czas pobytu w sanatorium. Sprawdź, gdzie warto pojechać!

📢 Oto tabela wypłat emerytur od marca 2023. Zobacz, jakie na pewno będzie twoje świadczenie po zmianach [30.01.2023]

Z niemal stuprocentową pewnością najniższa emerytura wzrośnie od marca 2023 r. do kwoty ponad 1 500 zł. Ta pewność bierze się z parametrów zapisanych w ustawie budżetowej na 2023 rok, której projekt rząd już zatwierdził. Zakłada on m.in. waloryzację emerytur od 1 marca 2023 roku w wysokości 13,8 procent oraz gwarantuje środki na wzrost świadczeń i 13. emerytury. Na czternastkę pieniądze też w nim się znajdą, ale najpierw musi być uchwalona ustawa gwarantująca takie dodatkowe świadczenie.

📢 Prezentacja Izery w Katowicach. Pierwszy polski samochód elektryczny: "Ten samochód ma wiele wcieleń". Weszliśmy do środka. Zobaczcie

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na tę premierę miłośnicy nowinek technologicznych i motoryzacyjnych czekali z niecierpliwością. 26 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym podczas 4 Design Days po raz pierwszy najnowszy samochód elektryczny Izera pokazał się przed szeroką publicznością. - Wyróżniająca się elegancka sylwetka, przestronność i uniwersalność, czyli cechy, które widać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz demonstracyjnego egzemplarza Izery, wyznaczają fundamenty stylistycznego DNA naszej marki - mówi Tadeusz Jelec, główny projektant Izery.

📢 500 plus dla małżeństw. Te małżeństwa dostaną dodatek w wysokości 500 zł. Jakie są warunki aby otrzymać 500 plus dla małżeństw? 29.01.23

Projekt 500 plus dla małżeństw? Projekt zapewniający małżeństwom dodatkowe pieniądze ma już dwa lata. W tym czasie ustawa, która przewidywałaby dodatkowe pieniądze dla małżonków nie weszła w życie. W 2022 roku jednak petycja obywatelska w sprawie dodatku małżeńskiego skierowana została do Komisji do Spraw Petycji. W kwietniu natomiast termin rozpatrzenia został wydłużony. Autorami petycji jest małżeństwo z 50 letnim stażem, które nagrodzone zostało medalem za długoletni staż małżeński. Czy dodatek w wysokości 500 zł dla małżeństw wejdzie w życie?

📢 Te osoby nie muszą już płacić abonamentu RTV. Duże zmiany w 2023 roku. Sprawdź czy musisz go opłacać 29.01.23

Ustawa o abonamencie RTV mówi jasno, że abonament płacić musi każdy kto posiada odbiornik zarówno telewizyjny jak i radiowy. Opłacie podlegają także radia samochodowe. W zasadzie każdy, kto nie opłaca abonamentu RTV podlega karze. Sprawdzić mogą nas pracownicy Poczty Polskiej. Kontrolowane są domu i mieszkania Polaków. Ustawa przewiduje także, że są osoby które są zwolnione z płacenia abonamentu RTV. Kto nie musi płacić abonamentu?

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Bartosz Zmarzlik. Żużlowiec ma wspaniały dom z ogrodem [prywatne zdjęcia] 29.01

Tak mieszka i żyje na co dzień Bartosz Zmarzlik. Trwa wspaniały czas w życiu najlepszego polskiego żużlowca. Bartosz Zmarzlik wywalczył w ubiegłym roku kolejne już mistrzostwo świata, a niewiele później ożenił się ze swoją partnerką Sandrą. Państwo Zmarzlikowie wraz z synkiem Antonim mieszkają w pięknym domu z wielkim ogrodem i stawem. Obejrzyj prywatne zdjęcia żużlowca - kliknij w przycisk "Zobacz galerię".

📢 Studniówka 2023. Tak bawili się uczniowie Liceum Ogólnokształcące w Strzelcach Opolskich

Około 200 osób bawiło na studniówce Liceum Ogólnokształcącego w Strzelcach Opolskich im. Władysława Broniewskiego. Na zabawie były tańce, biesiadowanie, wspólna sesja zdjęciowa i... turniej szachowy.

📢 Do Opola przyjechały zabytkowe samochody, były też auta rajdowe. Gratka dla fanów motoryzacji [Zdjęcia]

Aż dwie wystawy motoryzacyjne odbyły się w niedzielę (29.01) w Opolu. Pierwsza z nich dotyczyła samochodów rajdowych, a druga zabytkowych. Każdy miłośnik czterech kółek na pewno znalazł tam coś dla siebie. To wszystko odbyło się w ramach 31. finału WOŚP.

📢 Szeryf na A4 doprowadza do wypadku. Chciał ukarać tirowca, zniszczył swoje BMW [NAGRANIE]

Wyprzedzanie się tirów na polskich autostradach i kierowcy, którzy bawią się w szeryfów, to temat który elektryzuje użytkowników dróg. Tirowcy tłumaczą, że gdzieś muszą wyprzedzać wolniej jadących kolegów, kierowcy osobówek nie mogą znieść straty czasu, gdy muszą się wlec za tirem wyprzedzającym często przez 2-3 kilometry. Do kolejnej takiej sytuacji doszło na autostradzie A4 Wrocław - Opole, a skończyła się dosyć nietypowo, bo ukaraniem kierowcy tira. Wszystko nagrała kamerka samochodowa. Zobaczcie poniżej.

📢 Na Opolszczyźnie trwa 31. finał WOŚP. Zobacz, co się dzieje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wystartowała dzisiaj (29 stycznia) po raz 31. W tym roku zbiórka odbywa się pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich - dużych i małych!". Zobaczcie, co dzieje się w regionie.

📢 11 Opolski Bieg „Policz się z Cukrzycą”. 300 osób pobiegło przez Opole

Pięć kilometrów liczyła trasa Opolskiego Biegu „Policz się z Cukrzycą”, który równo w południe rozpoczął się na ulicach Opola. Na starcie na placu wolności stawiło się w sumie aż 300 biegaczy.

📢 Tłumy kibiców oglądały z trybun wygraną Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nad Asseco Resovią Rzeszów [ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIACH]

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokonali w meczu 22. kolejki PlusLigi Asseco Resovię Rzeszów 3:1. Zobacz, jak podczas tego spotkania prezentowały się trybuny Hali Azoty.

📢 Śląskie: Kościół katolicki pod lupą STATYSTYKI. Parafie, księża, wierni. Chrzty, komunie, śluby - mamy dokładne liczby

Jak wygląda życie Kościoła katolickiego w Polsce? Ile jest parafii, ilu pracuje w nich księży, jak praktykują wierni? Te i inne informacje znaleźć można w dorocznym raporcie Instytutu Statystycznego Kościoła Katolickiego. Z publikacji tej wybraliśmy szczegółowe dane dotyczące diecezji znajdujących się na terenie województwa śląskiego.

📢 "Wodociągi pod napięciem" w TVP3 Opole. W poniedziałek odbędzie debata w sprawie kluczowej dla Opola spółki komunalnej

Zaproszeni zostali na nią byli i aktualni członkowie zarządu spółki, rady nadzorczej, przedstawiciele radni miasta i prezydent Opola.

📢 I Liceum Ogólnokształcące w Głubczycach już po balu maturalnym. Studniówka 2023 została zorganizowana w Rogożanach

Głubczyccy maturzyści są już na ostatniej prostej przed egzaminem dojrzałości. W sobotę (28 stycznia) w Rogożanach odbyła się studniówka uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubczycach. Zabawę do białego rana poprzedziła część oficjalna. Były podziękowania, życzenia i tradycyjny polonez. W galerii znajdują się zdjęcia z wydarzenia.

📢 Minister Marlena Maląg przypomina, że od najbliższej środy można składać wnioski o 500 plus. "Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę"

Od środy 1 lutego można składać wnioski o przyznanie świadczenia 500 plus na nowy okres rozliczeniowy. Złożenie wniosku do 30 kwietnia gwarantuje ciągłość wypłaty świadczeń – przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Świadczenie 500 plus przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18 roku życia, niezależenie od dochodów w rodzinie. O wsparcie mogą ubiegać się również Ukraińcy, którzy przybyli do Polski po rozpoczęciu przez Rosję wojny na terytorium tego państwa.

📢 Horoskop dzienny na niedzielę 29 stycznia 2023 r. Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Koziorożec

HOROSKOP dzienny na niedzielę 29 stycznia 2023 roku dla każdego znaku zodiaku. Co się wydarzy w niedzielę 29.1.2023 u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź swój horoskop na dziś i zobacz, co dla Ciebie przepowiadają gwiazdy. Wróżka Ekspiria zna Twój znak zodiaku i radzi specjalnie dla Ciebie!

📢 Znaczki pocztowe warte fortunę. Nie spodziewasz się, że mogą tyle kosztować. Zobacz, ile są warte stare znaczki 29.01.2023

Stare znaczki pocztowe z czasów PRL-u, ale nie tylko, stają się coraz droższe. Filatelistyka to jedno ze starszych hobby z długą tradycją. Wśród młodych osób nie jest już tak popularne jak kiedyś. Sprawdź, ile mogą teraz kosztować. Ceny są zaskakujące. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie sporą sumę pieniędzy. Stare znaczki warte fortunę. Zobacz, czy masz je w domu, mogą się okazać prawdziwym skarbem.

📢 500 plus dla małżeństw, kto może się ubiegać o świadczenie Małżeństwo +. Jaki staż trzeba mieć, żeby dostać pieniądze. Zasady 29.01.2023

Do Sejmu trafiła obywatelska petycja, żeby w ramach programu Małżeństwo+ przyznawać małżeńskim parom świadczenie 500 plus. Ale nie ma to być kolejne wsparcie dla młodych rodziców na dzieci. Wręcz przeciwnie – dla małżeńskich par z odpowiednio długim stażem. Kto zatem dostanie 500 plus dla małżeństw? Sprawdź zasady ewentualnego wypłacania świadczenia.

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 29.01.2023

Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Każde imię ma znaczenie. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Imię, które nosimy, może wpływać na to, jacy jesteśmy. Imię znaczy wiele dla osobowości człowieka. Osoby o tych imionach uchodzą za najbardziej inteligentne. Sprawdź listę!

📢 Takie będą emerytury po waloryzacji w 2023 roku. To już pewne. Rząd zdecydował o podwyżkach. Najnowsze wyliczenia brutto i netto 29.01.2023

Waloryzacja emerytur 2023. Rada Ministrów przyjęła kluczową ustawę dla waloryzacji. Jakie kwoty wpłyną na konta emerytów? Zobacz, jakie są prognozowane wyliczenia. Projekt rządu zakłada, że emerytury w 2023 roku mają wzrosnąć o przynajmniej 13,8 proc. Ostateczny wynik będzie uzależniony od wskaźnika inflacji. Minimalne podwyżki mają wynieść 250 zł. Sprawdź prognozy. Zobacz tabelę wyliczeń, stawki brutto i netto. Sprawdź prognozowane emerytury po waloryzacji 2023.

📢 Oto horoskop finansowy na rok 2023 dla wszystkich znaków Zodiaku. Jak gwiazdy widzą twoje pieniądze w 2023 roku 29.01.2023

Sprawdź horoskop finansowy na 2023 rok. Komu będą sprzyjać gwiazdy w finansach. Sprawdź horoskop finansowy na najbliższe miesiące. Sprawdź, co widzą twoje gwiazdy w twoim horoskopie finansowym. Tak to już jest, że jedni zdobywają pieniądze, a inni je wydają; wielu jednak jest takich, którym starcza lata na jedno i drugie.

📢 Mężczyźni o tych imionach to najlepsi mężowie. Oni Cię nigdy nie zdradzą. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 29.01.2023

Do imion przypisane jest wiele cech osobowości. Tych pozytywnych i tych negatywnych. Sprawdź znaczenie tych imion! Mężczyźni o tych imionach są najlepszymi mężami. Marzysz o szczęśliwym związku? Z nimi na pewno Ci się to uda. Zobacz listę. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami.

📢 Osoby o tych imionach są najwredniejsze. Od nich nie usłyszysz miłego słowa. Sprawdź, kto jest na liście! 29.01.2023

Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Każde imię ma przypisane bowiem cechy charakteru i osobowości. Niektóre imiona mogą wpłynąć na resztę życia człowieka pozytywnie, inne - utrudnić jego relacje z ludźmi. To, jakie imię nosimy, determinuje nasz charakter. Jakie imiona noszą osoby uznawane za najbardziej wredne? Jakie jest znaczenie tych imion? Zobacz, kto jest na liście.

📢 Tak Polacy mieszkali przed wojną. Zobacz 10 najbardziej zaskakujących faktów na temat życia w II RP

W jakich warunkach mieszkali nasi przodkowie przed wojną? Okres dwudziestolecia międzywojennego to czas wielu przemian gospodarczych i społecznych. Życie było jednak bardzo barwne i pełne nadziei. Sprawdź, jak wyglądały realia mieszkaniowe w II RP.

📢 Tak szkolą się młodzi żołnierze. Intensywne treningi na poligonie w Winowie. Te zdjęcia wiele mówią

Trwa drugi tydzień szkolenia podstawowego żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej. To przede wszystkim zajęcia praktyczne, realizowane na placu ćwiczeń taktycznych w Winowie.

📢 Emerytowani rzemieślnicy z Cechu Rzemiosł Różnych w Oleśnie spotkali się po raz pierwszy od pandemii

Po dwuletniej przerwie udało się w końcu spotkać 19 seniorom, a także licznej grupie emerytów, która nadal jest aktywna zawodowo mimo osiągnięcia wieku emerytalnego.

📢 Wspaniała studniówka ZSZ nr 4 w Opolu w hotelu Arkas w Prószkowie. Tego poloneza maturzyści zapamiętają do końca życia [ZDJĘCIA]

Maturzyści z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu na swój bal maturalny wybrali hotel Arkas w Prószkowie. Choreografia poloneza, którego tradycyjnie zatańczyli uczniowie, robiła wrażenie. Było co podziwiać!

📢 Studniówki 2023. Tak bawili się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu. Ten dzień zapamiętają na całe życie! [ZDJĘCIA]

28 stycznia, w Sali Stropowej brzeskiego ratusza, odbyła się studniówka II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu. Ten wyjątkowy dzień, uczniowie świętowali wraz ze swoimi nauczycielami. Zabawa była przednia, a humory dopisywały wszystkim obecnym.

📢 Tak było na studniówce Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu. „Budowlanka” bawiła się w Gościńcu pod Różą [ZDJĘCIA]

Piękne kobiety ubrane w długie suknie oraz przystojni mężczyźni w garniturach - tak wyglądała studniówka Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu im. Papieża Jana Pawła II. Tegoroczni maturzyści swoją studniówkę spędzili w Gościńcu pod Różą w Chrząszczycach.

📢 Uczniowie LO nr 5 w Opolu bawili się na studniówce w Zajeździe U Dziadka. Znajdźcie się na zdjęciach z wyjątkowej imprezy

Tak na balu maturalnym bawili się uczniowie, ich osoby towarzyszące, a także nauczyciele LO nr 5 w Opolu. To najważniejszy polonez w życiu! Impreza odbyła się w Zajeździe U Dziadka. Szampańska zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

📢 Wybuch gazu na Bednorza w Katowicach. Odnaleziono ciało drugiej poszukiwanej osoby. Strażacy kończą akcję ratowniczą

WYBUCH GAZU W KATOWICACH. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przekazał, że strażacy znaleźli drugie ciało pod gruzami. Przypomnijmy, że w piątek 27 stycznia chwilę po godzinie 8.30 doszło do wybuchu gazu w budynku przy ulicy Bednorza 20 w Katowicach. W wyniku zdarzenia budynek zawalił się, niestety są też osoby poszkodowane. Pod gruzami poszukiwane były dwie osoby. Strażacy wyciągnęli już ciało jednej z nich. Trwa intensywna akcja ratunkowa straży pożarnej. Na miejscu jest zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Arkadiusz Przybyła razem z grupą operacyjną Komendy Głównej PSP. Jest także reporter „Dziennika Zachodniego". Na bieżąco informujemy Państwa o przebiegu akcji.

📢 Teraz będą mogli pomagać jeszcze lepiej. Nowy wóz strażacki Oddziału Ratownictwa Wodnego OSP w Opolu

W piątkowy wieczór strażacy z Oddziały Ratownictwa Wodnego OSP w Opolu mieli powód do świętowania. Pod ich remizę podjechał bowiem nowy wóz strażacki, który zapewni jeszcze większe możliwości pomocy innym.

📢 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów 3:1. Lider PlusLigi poległ na Opolszczyźnie! [ZDJĘCIA]

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle znakomicie spisała się w szlagierowym meczu 22. kolejki PlusLigi. Wygrała w nim u siebie z Asseco Resovią Rzeszów 3:1.

📢 Behawiorysta, Karbala i Szadź. Te filmy i seriale nagrywali na Opolszczyźnie. Trochę się u nas kręciło

We wrześniu ubiegłego roku podczas festiwalu filmowego w Gdyni, trzy złote lwy zdobył kręcony w Strzelcach Opolskich film, pod tytułem „Chleb i Sól”. Oprócz tej najnowszej produkcji w polskiej kinematografii znajdziemy jednak dużo więcej filmów i seriali, które nagrywane były na Opolszczyźnie.

📢 Policjanci w szoku! Pomyliła pedał hamulca z gazem. ZDJĘCIA

Do nietypowego zdarzenia doszło dzisiaj w Kamieniu Pomorskim.

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Piotr Żyła. Skoczek jest w związku z piękną aktorką [prywatne zdjęcia] 28.01

Tak mieszka i żyje na co dzień Piotr Żyła. Tegoroczny sezon w skokach narciarskich powoli wkracza w decydującą fazę - na przełomie lutego i marca odbędą się mistrzostwa świata w Planicy. Złotego medalu będzie bronił Piotr Żyła, który prezentuje solidną formę - już trzy razy stał tej zimy na podium konkursów PŚ. Na co dzień doświadczony skoczek jest w szczęśliwym związku z piękną aktorką Marceliną Ziętek. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię" i obejrzyj prywatne zdjęcia Żyły!

📢 Uwaga na marznące opady w regionie! Na drogach jest ślisko, dochodzi do kolizji

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie o możliwości marznących opadów i powstania gołoledzi. Komunikat dotyczy południowej części województwa.

📢 17 lat po wielkiej tragedii w Katowicach. Podczas targów gołębi zawalił się dach konstrukcji, grzebiąc kilkadziesiąt osób

W sobotę, 28 stycznia 2006 roku w hali Międzynarodowych Targów Katowickich doszło do ogromnej tragedii. Podczas międzynarodowej wystawy gołębi zawalił się dach konstrukcji. Zginęło 66 osób, a ponad 140 zostało rannych. Dziś od tych tragicznych wydarzeń mija 17 lat. Przypominamy zdjęcia naszego ówczesnego reportera Sławomira Mielnika, który był na miejscu tragicznych wydarzeń.

📢 Magda Linette prywatnie. Tak mieszka i żyje w domu i podróży piękna sportsmenka. Zobacz zdjęcia na instagramie 28-01-2023

Tak mieszka i żyje na co dzień Magda Linette. Gwiazda tenisa z Polski ostatnio grała w półfinale wielkoszlemowego Australian Open i na co dzień żyje w rozjazdach, ale ceni sobie dom i jego zacisze. Zobacz na zdjęciach z instagrama, jaka prywatnie jest Magda Linette.

📢 Horoskop codzienny na sobotę 28 stycznia 2023 r. Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Koziorożec

HOROSKOP dzienny na sobotę 28 stycznia 2023 roku dla każdego znaku zodiaku. Co się wydarzy w sobotę 28.1.2023 u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź swój horoskop na dziś i zobacz, co dla Ciebie przepowiadają gwiazdy. Wróżka Ekspiria zna Twój znak zodiaku i radzi specjalnie dla Ciebie!

📢 10 tajemniczych tragedii, które pozostają niewyjaśnione do dziś. Nikt nie wie, co wydarzyło się naprawdę

Istnieją miejsca na naszym globie, które do dziś owiane są legendą. Jednym z nich jest słynny trójkąt bermudzki, w obszarze którego doszło do licznych, zagadkowych zaginięć. Sytuacji, w których nie udało się rozwikłać tajemniczych okoliczności, towarzyszących katastrofie, jest jednak znacznie więcej. Mowa o znikających z radaru samolotach czy ludziach, którzy dosłownie rozpłynęli się w powietrzu. Oto 10 zagadek, których wciąż nie udało się rozwiązać. Przejdź do galerii, by poznać tajemnicze, niewyjaśnione historie.

📢 27 studentów dostało stypendia dla przyszłych lekarzy. Po studiach będą leczyć pacjentów w Opolu

Przyszli lekarze, składając wniosek o stypendium marszałka, zobowiązali się do pracy w szpitalach na Opolszczyźnie.

📢 Mieszkańcy osiedla AK w Opolu w końcu doczekali się rolkostrady. Czy aby na pewno będzie się tu dało jeździć na rolkach? [ZDJĘCIA]

Zakończyła się budowa rolkostrady na osiedlu Armii Krajowej w Opolu. Inwestycję zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego Opola na 2022 rok. Projekt poparło blisko 1,5 tys. opolan. Nie wszyscy jednak z nowej drogi są zadowoleni.

📢 Bal charytatywny fundacji Jednorogów. Ekskluzywna licytacja i ponad setka gości. Zabawa w słusznej sprawie

Ponad setka gości przybyła na karnawałowy bal charytatywny zorganizowany przez Fundację Dom we współpracy z poseł Violettą Porowską. Głównym celem imprezy było zebranie pieniędzy na remont podjazdu dla wózków inwalidzkich przy siedzibie fundacji Jednorogów w Opolu.

📢 Piłkarski mistrz świata z Niemiec wszedł na Śnieżkę półnagi. Pochwalił się tym na Instagramie. Zdjęcie robi furorę

Andre Schurrle, były gracz Borussii Dortmund i były reprezentant Niemiec pochwalił się swoim wyczynem w internecie. Wszedł na Śnieżkę ubrany tylko w krótkie spodnie, buty i czapkę. W tym czasie na szczycie panowały ekstremalnie trudne warunki. Temperatura wynosiła -19 stopni a wiatr wiał z prędkością prawie 100 km/h.
"Najtrudniejsza psychicznie i fizycznie rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem!"- podpisał zdjęcie na Instagramie.

📢 W Opolu nie będzie szkoły dla dzieci z autyzmem. Część rodziców jest oburzona

Grupa rodziców dzieci ze spektrum autyzmu spotkała się dzisiaj pod opolskim ratuszem. Wyrazili oni swoje niezadowolenie z podjętej wczoraj decyzji o przesunięciu pieniędzy przeznaczonych na budowę szkoły dla dzieci z autyzmem na inny cel. Towarzyszył im radny Tomasz Kaliszan.

📢 Studniówki 2023. Maturzyści z Liceum Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Kluczborku bawili się w pałacu w Pawłowicach

Uczniowie liceum ogólnokształcącego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Kluczborku bawili się na balu razem z 18-latkami, którzy mieli swój Bal 18-latków. Zobaczcie, jak było na balu w Pałacu Pawłowice.

📢 Niezwykłe kolaże miasta Opola. Dzięki nim możemy zobaczyć, jak zmieniła się stolica regionu

Opole to miasto z niezwykłą historią. Sporą jej część udało się utrwalić na archiwalnych zdjęciach. Dzięki tym niezwykłym kolażom możemy się przekonać, jak zmieniło się miasto na przestrzeni lat.

📢 Opolski ZUS długo czekał na remont. Po 24 latach sala obsługi klientów przeszła gruntowną modernizację. Jak wygląda teraz? [ZDJĘCIA]

Po rocznej modernizacji mieszkańcy Opola i regionu są już przyjmowani w nowoczesnej i przystosowanej do obsługi osób z niepełnosprawnościami sali obsługi klienta w opolskim oddziale ZUS przy ul. Wrocławskiej.

📢 OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 Rozpoczynamy prezentację liderów plebiscytu w skali województwa

Poznaj osoby, które za sprawą lokalnych społeczności zdobyły dotychczas wiele głosów w plebiscycie Osobowość Roku.

📢 Bursa na Struga w Opolu sprzedana za ponad 7 milionów zł. Wiemy już, kto kupił budynek i co z nim zrobi

Władze Opola poinformowały, że to fundusz holenderski inwestujący w niedawno utworzoną spółkę Struga Sp. z o.o. kupił budynek dawnej bursy przy ul. Struga. Inwestor zdradził, jakie ma plany co do opuszczonego internatu.

📢 W tym roku gmina Wołczyn wyda na inwestycje 20 mln zł. Za te pieniądze zrealizuje kilkanaście różnych przedsięwzięć

Gmina Wołczyn zrealizuje w tym roku inwestycje za ponad 20 milionów złotych. Będzie to kilkanaście przedsięwzięć w różnych obszarach.

📢 Nierozłączne pary polskiego show-biznesu. Zobacz, które związki mogą pochwalić się długim stażem i gorącym uczuciem

W każdym związku partnerskim są mniejsze, jak i większe kryzysy. Zauważalne jest to zwłaszcza wśród tych par, które znane są szerszej publiczności, czyli tzw. celebrytów. Wydawać by się mogło, że popularność przeszkadza w tworzeniu stałej relacji. Te pary są tego zaprzeczeniem. Zobacz ludzi, których połączyło gorące uczucie i nadal są razem.

📢 Nocny pościg ulicami Kluczborka. Policjanci staranowali radiowozem uciekające audi

W czwartek 26 stycznia na ulicach Kluczborka rozegrały się sceny jak z filmu sensacyjnego. Policjanci przez kilka kilometrów gonili uciekające audi, a następnie zajechali mu drogę.

📢 Mieszkania z dofinansowaniem czekają na chętnych. Cztery miesiące naboru w Prudniku

Inflacja i podwyżki płac utrudniają ludziom najem mieszkań budowanych przez Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe i TBS-y z rządową pomocą. W Prudniku od 5 miesięcy szukają 16 chętnych do nowego bloku.

📢 Jawne pytania na maturę 2023 podane przez CKE. Odpowiedzi do pytań na egzamin ustny z polskiego oraz lista zagadnień. Tak ma wyglądać matura

Matura 2023 już niebawem. W związku z tym warto dowiedzieć się, jakie są jawne pytania na egzamin ustny z polskiego, które zostały podane przez CKE. Wymagania egzaminacyjne należy czytać łącznie z Aneksem 2023. W tym tekście znajdziecie odpowiedzi do pytań jawnych (pojawiają się na bieżąco) oraz samą listę zagadnień. Jest ich sporo, bo ponad 200. Warto już teraz zacząć przygotowywać się do matury ustnej, bo jak podkreślił Przemysław Czarnek, egzamin w takiej formule odbędzie się na pewno.

📢 Ile kosztuje studniówka 2023? Bal maturalny to poważne wydatki. Sprawdzamy ile trzeba dziś wydać na studniówkowy bal

Dzisiejsze studniówki nie przypominają tych sprzed lat – w szkolnej sali gimnastycznej, w przerobionej po mamie sukience, z babcinym ciastem i szkolnym zespołem muzycznym. Dziś zwykle bal maturalny organizują profesjonalne firmy, impreza odbywa się w wynajętym lokalu, a nastolatki przed studniówką umawiają się do kosmetyczki, fryzjera i kupują wieczorowe sukienki. To musi kosztować! Ile? Sprawdzamy.

📢 Fotowoltaika już nie będzie tak opłacalna? Polski rząd na rok limituje dochody farm fotowoltaicznych

Zmiany w przepisach mogą przyhamować tempo powstawania nowych instalacji fotowoltaicznych. Rząd ograniczył zyski farm wiatrowych.

📢 Już w najbliższą niedzielę finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2023. Zobacz, co będzie się działo na Opolszczyźnie

Tak naprawdę imprezy 31. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już się odbywają do kilku dni, ale wielki finał i kumulacja będzie w najbliższą niedzielę (29 stycznia). Zobaczcie, co przygotowali organizatorzy akcji dla chorych dzieci.

📢 Zmarł znany opolski dziennikarz Adam Barański. Miał zaledwie 44 lata

O śmierci dziennikarza poinformowało Radio Wrocław, gdzie Adam Barański ostatnio pracował. Doskonale znany jest także czytelnikom, słuchaczom i telewidzom z Opolszczyzny, bo to w opolskich mediach pracował przez lata.

📢 Opolskie noworodki. Dziś prezentujemy zdjęcia 20 maluszków urodzonych w styczniu 2023 roku na porodówce w Opolu

Prezentujemy zdjęcia 20 noworodków, które przyszły na świat w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Witamy na świecie i życzymy dużo zdrowia!

📢 Ponad połowę załogi supermarketu w Wołczynie zwolniono dyscyplinarnie z dnia na dzień. Za wędlinę i lizaka

Aż 10 osób w ciągu kilku dni zostało zwolnionych dyscyplinarnie w jednym z supermarketów w Wołczynie. Zarzucono im ciężkie naruszenie obowiązków, którym było… zjedzenie lizaka albo wędliny podczas sklepowej degustacji. Takie uzasadnienia znalazły się w wypowiedzeniach.

📢 Alpinista pochodzący z Namysłowa Bartłomiej Stężowski podejmuje ogromne wyzwanie. Będzie atakować Pik Lenina [ZDJĘCIA]

Namysłowianin Bartłomiej Stężowski na początku lutego rozpocznie wyprawę na szczyt Pik Lenina, którego wysokość to 7134 m n.p.m.

📢 Dyskoteka dla bardziej dorosłych. Tak się bawili seniorzy z Prudnika. Zobacz zdjęcia

Świetny pomysł Prudnickiego Ośrodka Kultury – dyskoteka adresowana dla seniorów. Środowisko odpowiedziało z entuzjazmem.

📢 ONA i ON Prześlij zdjęcie do galerii szczęśliwych par. Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze z nich. Do wygrania Citroen C3 i inne nagrody!

Tworzymy galerie szczęśliwych par z naszego regionu. 14 lutego, w dniu Święta Zakochanych, przesłane zdjęcia ukażą się w specjalnym dodatku do gazety. Prześlij zdjęcie - to może być piękna niespodzianka dla ukochanej osoby. Możesz też dodać życzenia. Nasi Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze pary, na które czeka mnóstwo nagród, a w finale nagroda główna - piękny i nowoczesny Citroen C3. Zdjęcia zwycięzców trafią na okładkę gazety!

📢 Gdzie mieszka Piotr Żyła i Marcelina Ziętek? Zaglądamy do domu skoczka. Zobacz, jak urządził się w Ustroniu Piotr Żyła

Piotr Żyła to popularny sportowiec, który ma rzeszę fanów i lubi brylować w mediach społecznościowych. Kibice na bieżąco śledzą jego sukcesy w Pucharze Świata 2022/2023 w skokach narciarskich. Na co dzień Piotr Żyła mieszka w Ustroniu, gdzie niedawno wybudował piękny dom z basenem. Zobacz, jak się urządził z partnerką Marceliną Ziętek. Koniecznie zajrzyj do domu Piotra Żyły.

📢 Minął policjantów, dodał gazu i stracił prawo jazdy. Pirat drogowy wpadł w ręce policjantów z Kędzierzyna-Koźla

Kierowca osobowego audi przejechał zgodnie z przepisami obok patrolu drogówki, po czym dał "gaz do dechy”. Policjanci sprawdzili prędkość odjeżdżającego pojazdu. Radar pokazał 125 km/h w obszarze zabudowanym. Kara za brawurę była dotkliwa.

📢 Nawiedzony Dolny Śląsk. Opowieści o duchach, opuszczone miejsca i relacje świadków

O wielu z tych miejsc na Dolnym Śląsku krążą legendy, czasem od stuleci. Jest duch rycerza, który spadł z urwiska na zamku Chojnik, w Glince znajduje się pałac wisielców, a w poradzieckim szpitalu w Legnicy podobno wciąż słychać czyjeś głosy. Przedstawiamy wam listę najbardziej nawiedzonych obiektów na Dolnym Śląsku. Przekonajcie się sami, czy jest się czego bać. Na liście jest zamek Czocha, Dom Diabła, zamek Grodziec i Grodno, budynek dawnego Gestapo na Zakaczawiu oraz Pałac Samobójców. Wiele z tych miejsc jest otwartych dla zwiedzających. Inne wymagają specjalnego pozwolenia. Byliście w miejscach, które budzą dreszcze?

📢 Oto one najpiękniejsze stewardesy! Są mądre, śliczne i seksowne. Z nimi poleciałbyś na koniec świata ZDJĘCIA 25.01.2023

Muszą znać wiele języków, potrafią odnaleźć się każdej, nawet ekstremalnej sytuacji. Do tego są piękne, nieraz ładniejsze niż zawodowe modelki. Tak... mowa o stewardesach. Aby zostać jedną z nich, trzeba przejść złożony proces rekrutacyjny. Wybierane są tylko najlepsze. My postanowiliśmy sprawdzić, jak prezentuje się damska obsługa samolotów na liniach lotniczych z całego świata.

📢 Bezdomny spod Solarisa w Opolu walczy o lepsze jutro. Choroba odebrała mu jednak władzę w nogach. Ruszyła zbiórka, aby mu pomóc

Nazywa się Mikołaj i ma 46 lat, ale dla większości opolan znany jest jako "bezdomny spod Solarisa". To tutaj bowiem spędził ostatnie dwa lata, leżąc na kawałku kartonu na placu Kopernika w Opolu. Mężczyzna zaczął już jednak powoli wychodzić na prostą i nawet zaczął udzielać się jako wolontariusz. Teraz sam potrzebuje pomocy i zbiera pieniądze na rehabilitację nóg.

📢 Bal 18-latków w Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnie. Uczniowie świętowali wejście w dorosłość [ZDJĘCIA]

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie bawili się na Balu 18-latków w restauracji „Na Kamieniu". Zobaczcie, jak było na imprezie!

📢 Bezpłatnie, bez skierowania i rejestracji. Opolski NFZ zaprasza dzieci na badania

Opolski NFZ zaprasza do Krainy Zdrowia Dzieci. Będzie to największe wydarzenie medyczne na Opolszczyźnie. Odbędzie się 4 lutego od 9.00 do 17.00 na terenie hali sportowej Toyota Park w Opolu.

📢 Oto najlepiej płatne oferty z urzędów pracy w województwie opolskim. Minimum 6 tysięcy złotych. Praca fizyczna i biurowa

Na Opolszczyźnie jest aktualnie 615 ofert pracy. Najwięcej w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim i mieście Opolu. Zebraliśmy najciekawsze i najlepiej płatne oferty zatrudnienia w styczniu 2023 roku.

📢 Waloryzacja emerytur w marcu 2023 roku. Pełna tabela i wyliczenia. Kwoty podwyżek zaskakują! 23.01.2023

To będzie najwyższa od wielu lat waloryzacja emerytur. Od 1 marca 2023 r. zaplanowano podwyżkę w wysokości minimum 13,8 procent. W budżecie państwa zarezerwowano środki na wzrost świadczeń oraz wypłatę 13. emerytury.

📢 Oto najbardziej znani mieszkańcy Kluczborka i powiatu kluczborskiego. Pochodzą z miasta nad Stobrawą, zrobili imponujące karierę

Urodzili się w Kluczborku i okolicach. Zrobili imponujące kariery. Zobacz, jacy aktorzy, sportowcy i artyści pochodzą z miasta nad Stobrawą. Przesyłacie nam kolejne nazwiska, dlatego uzupełniliśmy naszą galerię wybitnych ludzi pochodzących z Kluczborka.

📢 Internat na Struga został sprzedany za miliony. Dzień przed sprzedażą weszliśmy do środka! [ZDJĘCIA]

Po wielu latach znalazł się w końcu nabywca na dawną bursę, a potem dom studencki „Archimedes". Zapłaci ponad 7 milionów zł. Tuż przed sprzedażą weszliśmy do środka z aparatem fotograficznym, żeby zobaczyć, jak wygląda opuszczony od lat internat na Struga.

📢 Maturzyści tańczyli poloneza i walca. Nauczyciele zaśpiewali dla nich piosenkę. Tak było na studniówce I LO z Kluczborka [ZDJĘCIA]

Maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza z Kluczborka bawili się na studniówce w Restauracji „U Wąsińskich" w Świerczu koło Olesna. Bal trwał do białego rana.

📢 Wyjątkowa studniówka LO nr 1 w Opolu. Oprócz poloneza zatańczyli także walca [ZDJĘCIA]

Maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Opolu bawili się na studniówce w sobotę (21 stycznia) w hotelu Arkas w Prószkowie. Oprócz tradycyjnego poloneza kilka odważnych par zatańczyło także walca wiedeńskiego. Było co podziwiać!

📢 Studniówka LO nr 8 w Opolu. Licealiści bawili się w Zajeździe u Dziadka [ZDJĘCIA]

Piękne kobiety ubrane w długie suknie oraz przystojni mężczyźni w garniturach - tak wyglądała studniówka LO8 w Opolu. Tegoroczni maturzyści z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr VIII im. Aleksandra Kamińskiego swoją studniówkę spędzili w Zajeździe u Dziadka.

📢 Szampańska zabawa do białego rana. Tak wyglądała studniówka I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu! [ZDJĘCIA]

21 stycznia swój bal maturalny miało I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu. Impreza odbyła się w restauracji Browar Brzeg. Uczniowie bawili się świetnie i atmosfera była fantastyczna.

📢 Babski Comber 2023 w Warmątowicach. Panie bawiły się na parkiecie przebrane za diablice, sportsmenki, kowbojki i gwiazdy rocka

Mieszkanki powiatu strzeleckiego bawiły się na Babskim Combrze. Imprezę zorganizowano w restauracji „U Jana" w Warmątowicach, a zabawę nakręcał zespół muzyczny Bis.

📢 Superzabawa na studniówce LO nr 2 w Opolu. Impreza do późnych godzin nocnych. Znajdźcie się na zdjęciach z balu

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 2 im. Marii Konopnickiej z Opola bawili się na swoim balu maturalnym. Ich studniówka odbyła się w restauracji Arkas w Prószkowie. Znajdźcie się na zdjęciach z imprezy.

📢 Tak bawili się na studniówce uczniowie ZSP w Grodkowie. Ten bal maturalny zapamiętają na długo! [ZDJĘCIA]

20 stycznia w domu weselnym "Pod Złotym Gryfem" w Kopicach, swój bal maturalny mieli uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie. Zabawa była przednia, a tegorocznym maturzystom humory dopisywały.

📢 Największy horoskop roczny 2023 dla każdego znaku zodiaku. Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Koziorożec

HOROSKOP roczny na rok 2023 dla każdego znaku zodiaku. Co się wydarzy w 2023 roku u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź swój horoskop na cały rok i zobacz, co dla Ciebie przepowiadają gwiazdy. Wróżka Ekspiria zna Twój znak zodiaku i radzi specjalnie dla Ciebie!

📢 Opolskie noworodki. Dziś prezentujemy zdjęcia 24 maluszków urodzonych w grudniu i styczniu na porodówce w Opolu. Witamy na świecie

Prezentujemy zdjęcia 24 noworodków, które przyszły na świat w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Witamy na świecie i życzymy dużo zdrowia!

📢 Studniówka w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich. Tak bawili się uczniowie "Metalówy"

W miniony weekend (14 stycznia 2023) na swojej zabawie studniówkowej bawili się uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, czyli tzw. "Metalówy". Imprezę zorganizowano w restauracji "Urban" w Łaziskach.

📢 Hotel Gołębiewski w Pobierowie wygląda na prawie gotowy. Mówią o nim "Dubaj nad Bałtykiem". Ma być otwarty w pierwszym kwartale roku

Budowy nie udało się zamknąć do końca 2022 roku. Teraz mówi się o tym, że inwestycja ma zostać dokończona w pierwszym kwartale 2023 roku. Na stronie facebookowej nadmorskiego hotelu na razie proponowane były noclegi w... Wiśle czy Karpaczu.

📢 OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 Zagłosuj na osoby, które zasłużyły się dla regionu i lokalnej społeczności lub zgłoś propozycję nominacji do nagrody

W środę, 11 stycznia nasza redakcja ogłosiła tegoroczne nominacje do tytułu Osobowość Roku! Zagłosuj na osoby, które w minionym roku odniosły sukcesy, zasłużyły się dla lokalnej społeczności lub angażowały się w działania charytatywne. Wybierz z nami laureatów spośród utalentowanych twórców, którzy udzielali się w swojej dziedzinie sztuki oraz społeczników, który skutecznie działali na rzecz małych ojczyzn. Wciąż możesz też zgłosić swoją propozycję nominacji do tytułu Osobowość Roku 2022 w swoim mieście lub powiecie.

📢 Tak wygląda hotel Gołębiewski w Pobierowie nad Bałtykiem. Jest prawie gotowy, ale nie będzie otwarty w tym roku. Znamy powód 16.11.2022

Hotel Gołębiewski w Pobierowie to najbardziej wyczekiwana inwestycja polskiej branży turystycznej. Potężny kompleks jest prawie gotowy, ale już wiadomo, że nie zostanie otwarty w tym roku. Na opóźnienia złożyło się wiele czynników, od pandemii po wojnę na Ukrainę.

📢 Studniówki 2022. Tak się bawiło Liceum Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Kluczborku

Uczniowie liceum ogólnokształcącego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Kluczborku bawili się na balu maturalnym 8 stycznia w restauracji przy Pałacu Pawłowice.

📢 Studniówka 2022. Liceum Ogólnokształcące w Strzelcach Opolskich. Maturzyści szaleli na parkiecie w restauracji "U Dziadka"

Uczniowie Liceum Ogólnokształcące w Strzelcach Opolskich bawili się na studniówce, którą zorganizowali w domu restauracyjnym "U Dziadka" w Opolu.

📢 Studniówka 2020 - III Liceum Ogólnokształcące w Opolu. Zabawa w hotelu Arkas w Prószkowie [ZDJĘCIA]

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Opolu bawili się na studniówce w hotelu Arkas w Prószkowie. Zobaczcie zdjęcia z balu!

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nocna bitwa nad Dnieprem. Batalion Terror stoczył bój z Rosjanami

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie