Prasówka 31.05.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 30.05. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Oleska Laguna będzie otwarta krócej. Krótsze godziny otwarcia basenu krytego w Oleśnie ”?

Prasówka 31.05: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Oleska Laguna będzie otwarta krócej. Krótsze godziny otwarcia basenu krytego w Oleśnie

Od 1 czerwca kryta pływalnia w Oleśnie będzie otwarta codziennie o 4 godziny krócej. Zapytaliśmy o powody takiej decyzji. Dłuższe godziny otwarcia Oleskiej Laguny zostaną przywrócone, ale dopiero jesienią.

Nie przegap promocji!

📢 Horoskop dzienny na dziś (środę, 31.05). Które znaki zodiaku będą miały fantastyczny dzień?

Zobacz horoskop na środę dla wszystkich znaków zodiaku. Co gwiazdy przygotowały dla Twoich znajomych na dzisiaj? Upewnij się, co według horoskopu powinno się wydarzyć w środę 31.05.2023. Czy będzie to coś złego? Sprawdź horoskop na dziś (środę, 31.05.2023) dla wszystkich znaków zodiaku.

📢 Pielgrzymka Mężczyzn w Piekarach Śląskich 2023: Przyjechały tysiące wiernych: "Wyzdrowiałem. Matka Boska Piekarska wysłuchała modlitw"

Kalwaria w Piekarach Śląskich przywitała tłumy. Trwa wielka Pielgrzymka Mężczyzn ciesząca się ogromną popularnością nie tylko mieszkańców Śląska, ale także całej Polski. Wierni przybyli tutaj z różnych powodów. Jedni chcą pomodlić się o swoje rodziny inni znów podziękować Matce Boskiej Piekarskiej za wysłuchanie modlitw. - Wiedziałem, że Matka Boska Piekarska pozwoli mi jeszcze raz tutaj przyjechać. Jest szczególna. To właśnie do niej modliłem się o swoje zdrowie. Dzięki niej znowu mogę tutaj być - mówi z uśmiechem na twarzy jeden z pielgrzymów. Wśród gości są m.in. premier RP Mateusz Morawiecki, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 31.05: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Osoby o tych imionach to niepoprawni optymiści, którzy starają się szukać wyjścia z każdej sytuacji. Sprawdź, kto jest wśród nich!

Osoby o tych imionach to niepoprawni optymiści, którzy starają się szukać wyjścia z każdej sytuacji i nigdy nie rezygnują z podejmowania kolejnych prób w razie niepowodzenia. Pełni nadziei na pozytywne rozwiązanie problemu, stawiają czoła wyzwaniom i odważnie realizują wyznaczone cele. Optymizm to ich szczególny wyróżnik, bowiem przez znane im osoby postrzegane są jako ludzie niepoddający się nieprzychylnym okolicznościom. W życiu prywatnym są podporą dla bliskich, którym pomagają z pełnym zaangażowaniem oraz wspierają w każdym ważnym momencie. Osoby o tych imionach, oprócz tego, że same emanują optymizmem, to dodatkowo swoją postawą pozytywnie wpływają na ludzi wokół siebie. Wprawiają ich w dobry nastój, motywują do działania, a także umacniają u nich przekonanie, że warto mieć nadzieję i dążyć do celu, mimo przeciwności. Ponadto, mają w sobie wiele pozytywnej energii oraz nieprzeciętne poczucie humoru, dzięki czemu wiele osób czuje się przy nich dobrze. Optymiści o tych imionach nie narzekają, lecz są zadowoleni z życia i cieszą się każdą chwilą. Niepowodzenia traktują jak przeszkody, które prędzej czy później trzeba pokonać – z nadzieją, że w końcu uda się osiągnąć cel. Niepoprawni optymiści obdarowywani są przez innych sympatią, uznaniem oraz zaufaniem. Sprawdź, kto jest wśród nich!

📢 Szok! Tak wygląda patodeweloperka w polskich miastach. Największe absurdy osiedli mieszkaniowych w naszym kraju 31.05.2023

Ławki na których nie da się usiąść, zagrodzone chodniki, zamknięte place zabaw czy nawet sklepy na wyłączność dla lokalnych mieszkańców - tak coraz częściej wyglądają polskie osiedla mieszkaniowe. 31.05.2023.

📢 Horoskop dzienny na środę 31 maja 2023 r. Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec

HOROSKOP dzienny na środę 31 maja 2023 roku dla każdego znaku zodiaku. Co się wydarzy w środę 31.5.2023 u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź swój horoskop na dziś i zobacz, co dla Ciebie przepowiadają gwiazdy. Wróżka Ekspiria zna Twój znak zodiaku i radzi specjalnie dla Ciebie!

📢 Horoskop finansowy na czerwiec 2023. Koziorożec, Wodnik, Ryby, Baran, Rak, Byk, Bliźnięta, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec 31.05.2023

HOROSKOP finansowy na czerwiec 2023 roku dla każdego znaku zodiaku. Jakie będą nasze finanse w czerwcu u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Wróźka Expiria ma swoje przepowiednie dla każdego z nas. 31.05.2023.

📢 Horoskop na czerwiec 2023. Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby 31.05.2023

HOROSKOP dla wszystkich znaków zodiaku na czerwiec 2023 roku. Co się wydarzy w czerwcu 2023 u Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika, Ryb i Barana? To będzie trudny miesiąc wielkich wyzwań. 31.05.2023.

📢 Horoskop finansowy na lato 2023. Ryby, Baran, Rak, Byk, Bliźnięta, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik 31.05.2023

HOROSKOP finansowy na lato 2023 roku dla każdego znaku zodiaku. Jakie będzie lato w portfelach u Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika, Ryb i Barana? Wróżka Expiria poznała już naszą przyszłość! 31.05.2023.

📢 Beka z naszych szefów. Oto najlepsze memy o pracy, wyzysku i lenistwie pracowników 31.05.2023.

Nie da się wyobrazić życia bez pracy. Daje nam pieniądze, spełnienie, zmusza do samodyscypliny. Ale niekiedy także irytuje czy śmieszy. Internauci stworzyli całą masę memów na temat pracy. Zebraliśmy najlepsze. 31.05.2023.

📢 Trwa wielka wyprzedaż sprzętu wojskowego. Narzędzia, sprzęt budowlany, medyczny i sportowy. Jest także opał i inne ciekawe towary 31.05.2023

Wojsko sprzedaje pojazdy z demobilu. Agencja Mienia Wojskowego prowadzi sprzedaż samochodów ze swoich zasobów. Są m.in. auta osobowe, dostawcze, busy, autobusy i ciężarówki. Są też motocykle i pojazdy specjalistyczne oraz sprzęt rolniczy i budowlany. Do tego dochodzi sprzęt medyczny, sportowy a nawet drewno opałowe. Sprawdź najlepsze okazje! Dane na 31.05.2023.

📢 Horoskop na lato 2023. Koziorożec, Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec 31.05.2023

HOROSKOP na lato 2023 roku dla każdego znaku zodiaku. Co się wydarzy latem 2023 u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź swój horoskop i zobacz, co dla Ciebie przepowiadają gwiazdy. 31.05.2023.

📢 Trwa walka ze złotą algą na Kanale Gliwickim. To innowacyjna metoda, ale na efekty będzie trzeba poczekać. Podsumowano akcję

Badania laboratoryjne przeprowadzane w najbliższych dniach mają wykazać, czy innowacyjna metoda walki ze złotymi algami przyniesie oczekiwany skutek.

📢 To było święto gwary śląskiej w Gorzowie Śląskim. W amfiteatrze królowała śląsko godka!

Gorzów Śląski ma śląskość w nazwie miasta, nic zatem dziwnego, że miejscowy dom kultury organizuje Święto Gwary Ślaskiej. Zobaczcie, jak było i jakie jest najlepsze śląskie słowo!

📢 Dziewczyny i żony piłkarzy Rakowa Częstochowa też świętują mistrzostwo Polski ZDJĘCIA

Piłkarze Rakowa Częstochowa po raz pierwszy w historii zdobyli mistrzostwo Polski. Z wywalczenia mistrzowskiego tytułu cieszą się także partnerki częstochowskich zawodników. Zobaczcie zdjęcia dziewczyn i żon piłkarzy Rakowa, które razem ze swoimi mężczyznami świętują mistrzostwo Polski.

📢 Ostrzeżenie GIS! Sklepy wycofują produkty 30.05.2023. Co Biedronka, Lidl, Netto, Kaufland, Auchan wycofały ze sprzedaży 30.05.2023

Aktualna lista produktów wycofanych ze sklepów dziś 29.05.2023. Co sklepy musiały wycofać ze sprzedaży? Ostrzeżenie GIS dotyczy towarów wycofanych ze sklepów m.in. Biedronka, Lidl, Netto, Kaufland, Auchan.

📢 Piękna Wieś Opolska. Oto najpiękniejsze wioski w województwie opolskim. Zdobyły oficjalnie taki tytuł. Są naprawdę zachwycające

Już 23 miejscowości na Opolszczyźnie zdobyły oficjalny tytuł Pięknej Wsi Opolskiej, w tym jedna aż dwukrotnie. Wśród wiosek w województwie opolskim jest wiele perełek. Zobaczcie, gdzie warto wybrać się na weekendową wycieczkę.

📢 Te osoby są poszukiwane za zabójstwo! Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Uważaj, oni są bardzo niebezpieczni!

To najgroźniejsi przestępcy w Polsce poszukiwani przez policję w związku z zabójstwem. Są poszukiwani listami gończymi. Rozpoznajesz kogoś z nich? Wiesz, gdzie mogą się ukrywać? Jeśli tak, to natychmiast skontaktuj się z policją. Zobacz, zdjęcia i listy gończe osób poszukiwanych przez policję za zabójstwo!

📢 Na gazie za kierownicą 40 tonowej ciężarówki. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego

Pół promila alkoholu miał kierowca 40 tonowej ciężarówki, zatrzymany w poniedziałek na terenie powiatu prudnickiego

📢 W Opolu będą badać równość płci. Czy kobiety w naszym mieście zarabiają gorzej niż mężczyźni? Badania będą gotowe w przyszłym roku

Miasto Opole przekazało Uniwersytetowi Opolskiemu 20 tys. zł dotacji na realizację badań sytuacji zawodowej kobiet i mężczyzn w miejskich jednostkach organizacyjnych oraz spółkach komunalnych. Badania potrwają do końca roku, a ich wynik poznamy w pierwszym kwartale 2024 r.

📢 Libacja skończyła się brutalnym morderstwem w Kluczborku. 53-latkowi grozi dożywocie. Kolejna rozprawa przed Sądem Okręgowym w Opolu

53-letniemu Krzysztofowi S. grozi dożywocie po tym, jak został oskarżony o pobicie ze skutkiem śmiertelnym swojego kolegi. Wątpliwości rozwiązał sam oskarżony, który przyznał się do zabójstwa, jednak zaznaczył, że z tego dnia niewiele pamięta.

📢 Kolejne oszustwo "na policjanta". Seniorka straciła 100 tysięcy złotych. Myślała, że pomaga CBA

83-latka z Kluczborka myślała, że pomaga funkcjonariuszom CBA w zorganizowaniu zasadzki na nieuczciwą kasjerkę banku. Kobieta straciła oszczędności życia.

📢 Meltmann ruszył z budową fabryki przy autostradzie A4. Będą nowe miejsca pracy i pieniądze z podatków dla gminy Ujazd

Meltmann ruszył z budową fabryki przy autostradzie A4. Będą nowe miejsca pracy i pieniądze z podatków dla gminy Ujazd. Strefa Aktywności Gospodarczej rozwija się w szybkim tempie.

📢 Pogrzeb alpinisty Kacpra Tekielego. Trwa ostatnie pożegnanie męża Justyny Kowalczyk. "Będziemy żyć tak, jak nauczył nas Kacper"

30 maja o godz. 14.30 rozpoczął się pogrzeb alpinisty Kacpra Tekielego. Ostatnie pożegnanie męża Justyny Kowalczyk odbyło się na Cmentarzu Oliwskim w Gdańsku. Ceremonia miała charakter świecki. - Będziemy żyć tak, jak nauczył nas Kacper. Będziemy jeździć i zdobywać świat. Hugo miał cudownego tatę - mówiła Justyna Kowalczyk do zgromadzonych.

📢 Nielegalni imigranci zatrzymani na autostradzie A4 pod Gogolinem. To obywatele Syrii. Funkcjonariusze Straży Granicznej znaleźli ich w busie

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Opolu zatrzymali 16 cudzoziemców, którzy nielegalnie podróżowali dziewięcioosobowym busem na litewskich numerach rejestracyjnych. Wiózł ich ukraiński kurier. Między siedzeniami, w nogach pasażerów, jechało 9-letnie dziecko.

📢 Droga krajowa nr 45. GDDKiA w Opolu rozpisała przetarg na rozbudowę tej trasy pomiędzy Krapkowicami i Rogowem Opolskim

Dzięki pracom droga pomiędzy Krapkowicami a Rogowem opolskim między innymi zyska dodatkowy pas ruchu do wyprzedzania, powstaną chodniki, ekrany akustyczne, wyremontowany zostanie wiadukt nad linią kolejową.

📢 Klasa A i B. Poznaj ostatnie rezultaty [30.05]

Za nami kolejne spotkania w opolskich klasach A i B. Prezentujemy Wam komplet wyników, jakie w nich padły.

📢 Roland Garros 2023. Oto najgorętsze tenisistki wielkoszlemowego turnieju French Open. Zobacz wyjątkowe zdjęcia

Turniej French Open 2023 na kortach im. Rolanda Garrosa odbywa się w dniach 28 maja - 11 czerwca. Do rywalizacji w singlu kobiet w Paryżu przystąpiło 128 zawodniczek, wybraliśmy 30 najgorętszych. Na Instagramie prezentują swoje smukłe, wysportowane ciała. Zobacz, kogo można oglądać w akcji.

📢 Mieszkanka Nysy wystawiła swoją odzież na internetowej aukcji i straciła wszystkie oszczędności. Jak to się stało?

Mieszkanka Nysy kliknęła w ankietę, aby spełnić prośbę kupującego jej przedmioty na aukcji. Linkowi towarzyszyło złośliwe oprogramowanie, które pomogło wyczyścić jej konto.

📢 Pijany pojechał do sklepu po alkohol ... źle zaparkował. Teraz ma poważne kłopoty

Powiedział policjantom, że już odjeżdża, ale zdradził go zapach alkoholu. Mieszkaniec Głuchołaz pojechał po piwo mając 2 promile alkoholu.

📢 Międzynarodowa szajka oszustów stanęła przed sądem dzięki śledczym z Opola

Siedem razy oszukali zagraniczne firmy na łącznie milion euro. Opolska Prokuratura Okręgowa postawiła przed sądem sześć osób, w tym czterech obywateli Nigerii.

📢 Abp Wiktor Skworc złożył rezygnację. „Przepraszam złączone z prośbą o wybaczenie” i podziękowania. Zmiana biskupa już niedługo?

Arcybiskup katowicki Wiktor Skworc ustępuje ze swojej funkcji. Diecezjanom podziękował w czasie pielgrzymki mężczyzn do Piekar Śląskich. Wysłał także list odczytany w parafiach. W nim podziękował, przeprosił wiernych i podsumował kilkanaście lat posługi jako arcybiskup katowicki.

📢 Horoskop codzienny na wtorek 30 maja 2023 r. Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec

HOROSKOP dzienny na wtorek 30 maja 2023 roku dla każdego znaku zodiaku. Co się wydarzy we wtorek 30.5.2023 u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź swój horoskop na dziś i zobacz, co dla Ciebie przepowiadają gwiazdy. Wróżka Ekspiria zna Twój znak zodiaku i radzi specjalnie dla Ciebie!

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 30.05.2023

Kto jest uważany za osobę najbardziej inteligentna? Imię, które nosimy, może wpływać na to, jacy jesteśmy. To oni są najmądrzejsi. Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Każde imię ma znaczenie. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Osoby o tych imionach uchodzą za najbardziej inteligentne. Sprawdź listę!

📢 Tak oszukują klientów w restauracjach i lokalach gastronomicznych w sezonie wakacyjnym. „Jest gorzej niż się spodziewaliśmy"

– Jest gorzej niż się spodziewaliśmy. Prawie połowa restauratorów w rejonach turystycznych popełnia błędy – poinformował UOKiK po kontroli przeprowadzonej przez Inspekcję Handlową w lokalach gastronomicznych w 2021 roku. W konsekwencji nałożono blisko 130 kar pieniężnych, 73 mandaty karne oraz 32 wnioski do sądów rejonowych. Sprawdź w jaki sposób oszukują nas nieuczciwi właściciele lokali gastronomicznych.

📢 Festiwal Opole 2023. Nie tylko w amfiteatrze będzie się działo. Mamy program imprez towarzyszących. Jest moc atrakcji!

Koncerty festiwalowe w Amfiteatrze Opolskim planowane są na 9-11 czerwca, jednak świętowanie jubileuszu rozpoczniemy w naszym mieście już w środę (7 czerwca) za sprawą wyjątkowego fortepianu, który stanie na opolskim rynku.

📢 Zawody strażackie w Domaszowicach. Drużyny strażaków z OSP z powiatu namysłowskiego walczyły o mistrzostwo. Walka była zacięta [ZDJĘCIA]

Druhny i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu namysłowskiego rywalizowali podczas zawodów sportowo pożarniczych. Zawody odbyły się w Domaszowicach.

📢 Nowy skatepark w Strzelcach Opolskich to hit wśród młodzieży. Ale jest też pierwsza złamana noga. Gmina apeluje o ostrożność

Młodzież może już korzystać z nowego skateparku w Strzelcach Opolskich. Miłośnicy hulajnóg, wyczynowych rowerów i deskorolek mają do dyspozycji 3 rampy i 2 poręcze. Inwestycja będzie wkrótce rozbudowana.

📢 Powstaje trzecia hala sportowa w Oleśnie. Budowa już ruszyła w Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnie

Nowa hala sportowa w Oleśnie będzie gotowa w 2024 roku Budowa już ruszyła, a plac budowy przy Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnie ogrodzono. Nowoczesna arena sportowa dla uczniów kosztować będzie blisko 8 milionów złotych.

📢 Wypadek na autostradzie A4 pod Opolem. Na drogę wypadły przewożone podkłady kolejowe! Zablokowany jest jeden pas ruchu

Z ciężarówki przewożącej podkłady kolejowe wypadł ładunek na jezdnię. Na podkłady najechało kilka samochodów.

📢 Matura 2023 i po maturze A teraz czas na Matura After Party w Magnum Clubie [ZDJĘCIA]

Najpierw był Maturalny Półmetek, a teraz matura After Party w Magnum Clubie. Zobaczcie na zdjęciach, jak wyglądała zabawa dla tych, którzy mieli maturę w tym roku i dla tych, którzy mieli egzamin dojrzałości nieco dawniej.

📢 Rolnicy.Podlasie. Zobacz wnętrza domów Gienka i Emilki, najsłynniejszych rolników w kraju i gwiazd programu FOKUS TV

Serial Rolnicy.Podlasie, choć emitowany od lat, wciąż cieszy się popularnością wśród telewidzów. Od początku gwiazdami programu są rolnicy z Plutycz i piękna rolniczka z Laszek. Jakiś czas temu odwiedziliśmy ich gospodarstwa w Plutyczach i Laszkach. Zarówno Emilka, jak i Gienek są bardzo naturalni, cechuje ich pogoda ducha i szczerość. Te cechy doceniają widzowie show, emitowanego na kanale Focus TV. Zobaczcie ich domy!

📢 Tak wyglądało Opole latem 1997 roku. Cytrusek na pl. Kopernika, stary amfiteatr, ulice przed wielkimi remontami 30.05.2023

Opole z końcówki lat 90. wyglądało całkiem inaczej niż teraz. Kinomanów przyciągało Kino Centrum Odra, na pl. Kopernika targowisko Cytrusek przeżywało swoje najlepsze lata, inaczej wyglądały też ulice i samochody. Opole wiosną 1997 roku na amatorskim filmie na YouTube. 30.05.2023.

📢 Tak wygląda wieś widmo na północy Opolszczyzny. Kiedyś w Kamieńcu mieszkało 300 osób. Dziś jest tu przerażająca pustka 30.05.2023

Kiedyś była tutaj nawet huta. W Kamieńcu mieszkało wówczas 300 mieszkańców. Dzisiaj jest to rezerwat przyrody, który wygląda tak, jakby ktoś opuścił to miejsce w pośpiechu. Można poczuć dreszczyk emocji, kiedy widzi się opuszczoną szkołę z porzuconymi książkami. Sami zresztą to zobaczcie. 30.05.2023.

📢 Tak wygląda polska wieś z przymrużeniem oka. Najlepsze memy i obrazki o rolnikach oraz życiu na prowincji 30.05.2023

Polska wieś jest wspaniała i kochają ją miliony Polaków. Ale potrafimy mieć do siebie dystans i spojrzeć na prowincję z lekkim uśmiechem. "Miastowi" mogą nie zrozumieć fenomenu polskiej wsi. 30.05.2023.

📢 Najpiękniejsze sanktuaria i kościoły w województwie opolskim. Te świątynie warto odwiedzić 30.05.2023

Kościół katolicki na Śląsku Opolskim ma niezwykle bogatą i wielowiekową tradycję. Najstarsze świątynie w regionie mają nawet 800 lat! Nic więc dziwnego, że nie brakuje tu wspaniałych i majestatycznych budowli sakralnych. 30.05.2023.

📢 Lista nowych fotoradarów w województwie opolskim. W tym miejscu trzeba ściągnąć nogę z gazu 30.05.2023

Mamy najnowszą mapę fotoradarów i odcinkowych pomiarów prędkości w województwie opolskim. Dane pochodzą z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. 30.05.2023.

📢 Drony, laserowe mierniki, wideorejestratory i motocykle - wielka akcja policji na drodze krajowej nr 46. Kierowcy zapłacili słone mandaty

110 mandatów, 4 zatrzymane dowody rejestracyjne i czterech kierowców, którzy staną przed sądem - to efekt wielkiej akcji policji na drodze krajowej nr 46.

📢 Rozsypuje się amfiteatr na Górze Świętej Anny. Zagrożenie dla turystów. Wstęp surowo wzbroniony!

„Wstęp surowo wzbroniony” - tabliczki z takimi napisami witają turystów, którzy wchodzą do amfiteatru na Górze Świętej Anny od strony leśnej drogi. Zakaz dotyczy dużego fragmentu amfiteatru.

📢 Tyle zamożnych i bogatych osób mieszka w Polsce. Sprawdź, ile zarabiają. „Zainteresowanie towarami luksusowymi i premium nie słabnie"

Powiększyło się grono polskich konsumentów dóbr luksusowych, czyli głównie osób bogatych, o zarobkach brutto przekraczających 50 tys. zł miesięcznie. Przybyło także Polaków, którzy zarabiają rocznie powyżej 1 mln zł brutto. Wartość rynku dóbr luksusowych w Polsce w 2022 wyniosła 37 mld zł – wynika z raportu KPMG. Gdzie mieszka najwięcej bogatych i bardzo bogatych Polaków? Na co najczęściej wydają swoje pieniądze?

📢 To był Dzień Matki i Dziecka w stylu włoskim w Sowczycach. Salsiccia, mozzarella i włoskie piosenki!

Goście z Włoch, kurs kuchni włoskiej dla Koła Gospodyń Wiejskich i mnóstwo zabawy dla dzieci - tak wyglądało nietypowe święto w Sowczycach koło Olesna.

📢 Napad na Żabkę w Opolu. Wiadomo, kto kradł w sklepie na osiedlu Armii Krajowej [NOWE FAKTY]

W ostatni czwartek (26 maja) młodzież zaczęła plądrować sklep i kraść w markecie Żabka przy ul. Grota-Roweckiego na osiedlu AK w Opolu. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie, a do incydentu odniosła się sieć Żabka.

📢 Wypadek w Opolu. Audi potrąciło nietrzeźwego rowerzystę na rondzie pod estakadą przy ul. Nysy Łużyckiej

35-letni rowerzysta doznał urazu i został zabrany do szpitala po tym, jak na rondzie pod opolską estakadą potrącił go samochód osobowy. Okazało się także, że rowerzysta był po użyciu alkoholu.

📢 Wielka akcja na Kanale Gliwickim. Służby szukają na śluzie w Sławięcicach sposobu na złote algi

W poniedziałek (29 maja) na Kanale Gliwickim, a dokładnie na śluzie w Sławięcicach (powiat kędzierzyńsko-kozielski) zorganizowano akcję neutralizacji złotej algi pod nadzorem Ministerstwa Klimatu. Zaangażowani w nią byli: strażacy, wojska chemiczne i służby wojewody opolskiego.

📢 Ciężarówka z Nysy zablokowała drogę do Jesenika w Czechach. Kierowca jest ranny

Polski kierowca ciężarówki z Nysy został ranny w wypadku na trasie Głuchołazy – Jesenik. Jego pojazd na kilka godzin zablokował międzynarodową drogę.

📢 Wesela w PRL-u zapewniały niezapomniane przeżycia. Przypomnijmy sobie, jak wtedy wyglądały przygotowania i zwyczaje

Wesela w PRL-u znacznie różniły się od tych dzisiejszych. Były inne, co nie znaczy, że gorsze. Ze względu na panujące warunki, zorganizowanie takiej imprezy stanowiło poważne wyzwanie. Zmieniła się także moda ślubna, co widać nie tylko w strojach państwa młodych i gości, ale w całej oprawie. Całość najczęściej wyglądała znacznie skromniej, niż obecnie, ale mimo wszystko, dzięki wzajemnemu wsparciu i dobrej organizacji, wszyscy się dobrze bawili.

📢 Zabójstwo pod Ozimkiem. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uniewinnił Arkadiusza N. oskarżonego o zamordowanie byłego leśniczego z Antoniowa

Z policyjnych ustaleń wynika, że Krzysztof P., rocznik 1968, rozwiedziony, ojciec trójki dzieci, ostatni raz był widziany przez sąsiada tuż przed świętami Bożego Narodzenia w 2019 roku. Miał wówczas iść do pobliskiego sklepu. Jego zwłoki znaleziono 26 marca 2020 r. w pobliskich w Dylakach, w miejscu gdzie rzeka Libawka uchodzi do Jeziora Turawskiego. Jest prawomocny wyrok w tej tajemniczej sprawie.

📢 Ogromne korki na drogach wyjazdowych z Wrocławia. To przez wypadki i awarie na autostradzie A4

Wypadki to niejedyne przyczyny utrudnień, których mogą się w poniedziałek (29 maja) spodziewać kierowcy na dolnośląskim odcinku autostrady A4. Drogowcy wybrali początek tygodnia na przeprowadzanie kilku remontów na tej trasie.

📢 To ważne ostrzeżenie dla klientów ING Bank Śląski. Zablokowano karty płatnicze. "Nastąpił wyciek danych"

Duży bank zablokował karty płatnicze. To ważny komunikat dla części klientów ING Banku Śląskiego. Przyczyną jest wyciek danych u jednego z operatorów kart. Klienci banku otrzymują wiadomość SMS z informacją o zablokowaniu karty. Co zrobić, jeśli bank zablokował Twoją kartę? Czytaj więcej.

📢 Klasa okręgowa 2022/23 - 28. kolejka. Wyniki, strzelcy goli

Przedstawiamy wyniki oraz strzelców bramek w meczach 28. serii opolskiej klasy okręgowej.

📢 Pożar autobusu na autostradzie A4. Ewakuacja dzieci, utrudnienia w ruchu. Poszkodowani trafili do szpitala

Do pożaru autobusu doszło około godz. 10.10 na autostradzie A4 na wysokości wsi Kadłubiec w powiecie strzeleckim. Jedna osoba została poszkodowana.

📢 Podsumowanie 28. kolejki BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej - wyniki, strzelcy, wypowiedzi

Po raz drugi w tym sezonie niesamowitego wyczynu dokonali na własnym stadionie piłkarze Małapanew Ozimek. Tak jak w 26. serii gier BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej przeciwko Unii Krapkowice (12:0), tak i teraz mecz z OKS-em Olesno zakończyła z dwucyfrową liczbą po stronie zdobytych goli.

📢 POKAŻ TALENT! Lubisz robić zdjęcia? Prześlij zgłoszenie do konkursu Fotograficzny Talent Roku. Główna nagroda: 10 000 złotych!

Fotografowanie to Twoja pasja? A może tylko do czasu do czasu robisz zdjęcia, ale są one dla Ciebie powodem do dumy i chcesz się nimi pochwalić. Wszystko jedno, czy robisz zdjęcia aparatem czy komórką - prześlij swoje najlepsze kadry do konkursu i zostań Fotograficznym Talentem Roku. Twoje zdjęcia mogą trafić na strony wyjątkowego albumu, a Ty możesz zdobyć główną nagrodę 10 000 złotych.

📢 14-latka skoczyła z wiaduktu na torowisko w Opolu. Z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala

14-latka trafiła do szpitala, po tym jak skoczyła pod nadjeżdżający pociąg z wiaduktu znajdującego się na ul. Wschodniej w Opolu. Zdarzenie miało miejsce 28 maja kilka minut przed godziną 21.00.

📢 Opolskie wsie, które zniknęły z powierzchni ziemi. Ślady po nich znajdziemy w lasach, na polach i na dnie jezior 29.05.2023

Po niektórych opolskich miejscowościach można jeszcze znaleźć pozostałości - ruiny czy nawet całkiem nieźle zachowane domostwa. Po innych zostały zaledwie pojedyncze kamienie. W ciągu ostatnich 100 lat na Opolszczyźnie z powierzchni ziemi zniknęło co najmniej kilkanaście miejscowości. 29.05.2023.

📢 Moda i włosy w czasach PRL. Tak się wtedy czesano. To dopiero były fryzury! Zobacz!

O czasach PRL-u mówi się głównie podczas wspominania kolejek do sklepów i braku podstawowych produktów. Jednak nie wszystko w tym okresie było szare i smutne. Dla wielu ludzi to lata młodości i studenckich szaleństw. Mała podróż w czasie i szczypta nostalgii? Czemu nie! Zobaczcie, jakie były najmodniejsze fryzury w czasach PRL.

📢 Kolej sprzedaje domy, mieszkania, działki i lokale użytkowe. Wszystko w okazyjnych cenach. Mamy aktualne oferty [29.05.2023]

Polskie Koleje Państwowe wystawiają na sprzedaż mieszkania, lokale użytkowe oraz działki. W województwie opolskim dostępnych jest kilkanaście takich nieruchomości. PKP oferuje je m.in. w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Nysie czy Brzegu. Ceny wielu z nich są niskie. 29.05.2023.

📢 Najlepsze śląskie memy. Śląskie Rafaello, Nutella i inne roztomaite śmiyszne fizymatynta 29.05.2023

Memy o Śląsku i Ślązakach maja dwa główne tematy: godka śląska i węgiel ze śląskich kopalni. Śląsk to jeden z najpopularniejszych regionów w Polsce i widać to także w liczbie tworzonych memów o Ślązakach! Zobaczcie najzabawniejsze śląskie memy w naszej galerii. 29.05.2023.

📢 Lotnisko w Pyrzowicach zyska nowy parking. Prace już ruszyły. "Przygotujemy 757 miejsc postojowych"

To kolejna inwestycja w porcie lotniczym Katowice-Pyrzowice, mająca na celu rozbudowę i udoskonalenie infrastruktury dla podróżnych. Właśnie rusza budowa parkingu, który stanie nieopodal nowo powstałego ronda. Pasażerów do terminali dowoziły będą bezpłatne autobusy.

📢 Nie ma festiwalu polskiej piosenki bez Opola. I Opola bez festiwalu. Trzeba bronić tej marki

Niedługo rozpocznie się kolejny Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Jednak pojawia się wiele głosów ze strony artystów, krytyków muzycznych, publicystów, polityków, że sztandarowa dla miasta i regionu impreza powinna zostać zlikwidowana. - "Byłaby to niepowetowana strata nie tylko dla Opola, ale i dla regionu". "Nie ma Opola bez polskiej piosenki. I polskiej piosenki bez Opola" - twierdzą nasi rozmówcy.

📢 Wyjątkowe zdjęcia dzikich zwierząt zrobione przez fotografów z Opolszczyzny. Nie da się przejść obojętnie obok nich

Polują wyłącznie z aparatem, ale ich trofea są imponujące. Na kolejnych slajdach naszej galerii prezentujemy unikatowe zdjęcia dzikich zwierząt i ptaków, autorstwa fotografów opolskiej szkoły „Oblicza natury”. Wiele z nich było okupionych dziesiątkami godzin ciężkiej pracy i… cierpliwości. Gwarantujemy, że lepszych zdjęć dziś nie zobaczycie. W drugiej części tej galerii zobaczycie kulisy pracy fotografów przyrody. Będziecie zaskoczeni, jak muszą się zakamuflować, by podejść blisko zwierząt.

📢 Pół tysiąca harcerzy i harcerek biwakowało w weekend na wyspie Bolko. Integrowali się i budowali harcerską wspólnotę

W niedzielne popołudnie (28.05) swój harcerski zlot zakończyli harcerze, harcerki i zuchy z Chorągwi Opolskiej ZHP, którzy przez cały weekend biwakowali na wyspie Bolko. W jego trakcie m.in. poznawali historię regionu, posprzątali ze śmieci teren wzdłuż Odry oraz zakończyli tzw. kampanię Bohater, tym samym zdobywając imię Bohaterów Powstań Śląskich.

📢 Fortuna 1 Liga. Odra Opole - Chojniczanka Chojnice 1:1. Dzięki remisowi opolanie utrzymali się na zapleczu Ekstraklasy [ZDJECIA]

Odra Opole utrzymała się w Fortuna 1 Lidze! Stało się tak dzięki remisowi z Chojniczanką Chojnice. Mecz do porywających nie należał, ale cel opolan został osiągnięty.

📢 PRL w krzywym zwierciadle. Puste półki i propaganda sukcesu. Śmieszne obraki z dawnych lat 29.05.2023

Internauci chętnie tworzą memy na ten temat, w których przedstawia się absurdalne przepisy czy nonsensowne decyzje ze strony władz komunistycznych. W naszej pamięci zapisały się takie obrazy z tamtego okresu, takie jak kolejki do sklepów czy niedobory żywności. 29.05.2023.

📢 Edyta Górniak w Sopocie w lateksowej sukni podbiła Operę Leśną. Ze sceny wspomniała rozwód, a za kulisami opowiedziała o trudnych momentach

Edyta Górniak w Sopocie zachwyciła swoją lateksową stylizacją. Przyciągnęła też uwagę swoim nieoczekiwanym wyznaniem - ze sceny opowiedziała o rozwodzie z Dariuszem Krupą i przy okazji wbiła mu dość bolesną szpilę. Z kolei za kulisami zdradziła dziennikarkom ShowNews.pl, jak radzi sobie z emocjami. Zobaczcie wideo.

📢 Piastonalia 2023 w Opolu. Na After Party działy się niesamowite rzeczy. Te zdjęcia mówią wszystko

Najpierw koncerty rockowe, a potem taneczne After Party. Tak wyglądają Piastonalia 2023 w Opolu. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z imprezy.

📢 Wypadek i pożar samochodu pod Gogolinem. Kierowca spłonął w pojeździe, nie było szans na ratunek

Do makabrycznego wypadku doszło w niedzielę, 28 maja 2023 na drodze wojewódzkiej nr 423 w miejscowości Obrowiec w gminie Gogolin. Kierowca samochodu osobowego z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i po uderzeniu w znak drogowy wjechał do rowu. Pojazd stanął w płomieniach.

📢 Dzieciństwo kontra dorosłość. Tak się dzieci śmieją z dorosłych. Najlepsze memy o dorastaniu 28.05.2023

Kiedy byliśmy dziećmi, chcieliśmy szybko dorosnąć. Teraz, gdy mamy po 30,40 i 50 lat tęsknimy za młodzieńczym okresem. Internauci komentują to po swojemu. 28.05.2023.

📢 Tak wyglądają najpiękniejsze kobiety w Polsce. Finalistki konkursu Miss Polski 2023. Wśród nich dwie Opolanki 28.05.2023

W tym roku jesteśmy już po półfinale. Wyłonione finalistki wezmą udział w wielkim finale (16 lipca w Nowym Sączu), gdzie główną nagrodą jest tytuł Miss Polski, czyli najpiękniejszej Polki.

📢 Oto najmłodsze miasta w województwie opolskim. Prawa miejskie większość z nich ma zaledwie od kilkudziesięciu lat

Ostatnie miasto na mapie województwa opolskiego pojawiło się w 2018 r. To Tułowice w powiecie opolskim. Ale jakie miasta, oprócz nich, są najmłodsze? Sprawdźcie naszą listę 8 z nich.

📢 Oto nowi kapłani w Diecezji Opolskiej. Wiadomo, do których parafii trafią

Ośmiu diakonów z diecezji opolskiej przystąpiło dziś (27.05) do święceń kapłańskich. Sakramentu udzielił im w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu biskup Rudolf Pierskała. Neoprezbiterzy otrzymali też swoje pierwsze dekrety przydzielające ich do pracy w konkretnych parafiach.

📢 W Byczynie odbył się zlot motocyklowy szlakiem Zamoyskiego. Ale cacka zjechały do miasta!

Ponad 600 motocyklistów z całej Polski zjechało do grodu w Biskupicach pod Byczyną, aby wziąć udział w zlocie szlakiem hetmana Jana Zamoyskiego.

📢 Śląskie Mazury - wycieczka nad Jezioro Otmuchowskie. Fantastyczne zwierzęta i malownicze krajobrazy gwarantowane! Zobaczcie ZDJĘCIA

Województwo opolskie, położone w południowej części Polski, skrywa wiele pięknych miejsc, a jednym z nich jest urokliwe Jezioro Otmuchowskie. To popularne miejsce wypoczynku, które przyciąga zarówno lokalnych mieszkańców, jak i turystów z innych regionów, poleca się na weekend. Malownicza lokalizacja, czysta woda i różnorodne atrakcje sprawią, że spędzicie tu niezapomniany czas!

📢 Znamy zwycięzcę Budżetu Obywatelskiego Głubczyc. W mieście powstanie park rekreacyjny dla psów

Głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Głubczyc trwało w dniach 17-21 maja. Swoje głosy oddało łącznie 526 mieszkańców. Zdecydowali oni, że w mieście ma powstać park rekreacyjny dla psów.

📢 Tak wyglądają najpiękniejsze rynki na Opolszczyźnie. Zdecydowanie warto je odwiedzić. Idealne propozycje na jednodniowy wypad

Jedne są pokryte kostką brukową, inne wylane asfaltem. Na niektóre obowiązuje zakaz wjazdu samochodem, podczas gdy przez inne prowadzą największe drogi w regionie. Zapraszamy do naszej galerii z wyjątkowymi rynkami z Opolszczyzny.

📢 Piastonalia 2023 w Opolu. Tak było na koncercie rockowym. Ogień na scenie i pogo na błoniach Politechniki Opolskiej

To już koniec koncertów, ale jeszcze nie koniec Piastonaliów 2023 w Opolu. Tłumy nie tylko studentów, ale także starszych miłośników muzyki rockowej przyjechało w piątek na błonia Politechniki Opolskiej, żeby posłuchać muzycznych gwiazd. Zagrali: Farben Lehre, Strachy na Lachy, Łydka Grubasa oraz Nocny Kochanek. Zobaczcie, jakie atrakcje będą w sobotę (27 maja).

📢 Remont drogi wojewódzkiej nr 901 w Zawadzkiem. Objazd wynosi 70 km, więc kierowcy zjechali na lokalne drogi, doprowadzając je do ruiny

Z powodu remontu drogi wojewódzkiej nr 901, która przecina gminę Zawadzkie, ruch samochodowy zjechał na lokalne ulice. Z asfaltu nie zostało prawie nic.

📢 Piastonalia 2023 w Opolu. Wczoraj była gorąca zabawa, dziś będzie ognisty koncert. Zagrają Strachy na Lachy, Łydka Grubasa i Nocny Kochanek

Najpierw bawił się Uniwersytet Opolski, a teraz Politechnika Opolska. Dzisiaj będzie dzień rockowy, na błoniach Politechniki zagrają gwiazdy: Farben Lehre, Strachy na Lachy, Łydka Grubasa oraz Nocny Kochanek. Zobaczcie, o jakich godzinach rozpoczną się poszczególne koncerty.

📢 98 bocianów przyleciało do Rozmierzy pod Strzelcami Opolskimi. Tyle ptaków jeszcze tu nie było. Czy to normalne zjawisko

Ptaki upatrzyły sobie pola w okolicy ulicy Młyńskiej i Polnej. To głównie dorosłe osobniki. Niektóre zdecydowały się na założenie własnych gniazd i doczekały się już młodych.

📢 Egzamin ósmoklasisty 2023. Ślimak na języku polskim, gofry na matematyce i problemy Anglika na angielskim. Najśmieszniejsze memy 25.5.2023

W dniach 23-25 maja trwał trzydniowy egzamin ósmoklasisty. We wtorek był język polski, w środę matematyka, w czwartek język angielski. W tym roku zdawali go nawet 13-latkowie. Stres jest duży, więc warto się odprężyć i odstresować. Pomogą w tym te memy, uśmiechnijcie się! 25.05.2023

📢 Przedwojenne Opole. Mamy unikatowe zdjęcia miasta z lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Zapraszamy na sentymentalny spacer w czasie

Dziś dajemy możliwość zobaczenia Opola, którego już nie ma: budynków, ulic, mostów i placów, które już nie istnieją lub zmieniły swoje oblicza. Fotografie sprzed 80 i więcej lat pokazują, jak kiedyś żyło się w Oppeln.

📢 Robi wrażenie! Tak wygląda największy hotel w Polsce. Gołębiewski w Pobierowie jest niemal gotowy 25.05.2023

Ponownie ruszyły prace przy budowie hotelu Gołębiewski w Pobierowie. Na miejscu wykończeniem zajmuje się około 200 osób. Potężny obiekt ma być gotowy do wakacji. 25.05.2023.

📢 Tu przed wojną przebiegała granica między Polską a Niemcami. Tak dziś wygląda przejście na rzece Prośnie w Praszce

Praszka przez wieki była miastem nadgranicznym. Granicę wyznaczała przepływająca przez miasto rzeka Prosna. Rzeka i granica dzieliła Polskę od Niemiec i miasto Praszka od wioski Zawisna. Teraz dawna granica leży w granicach miasta.

📢 Tajemnicze miejsca sfotografowane przez satelity. Wojskowa baza pod Opolem, dziwne kręgi w polu 24.05.2023

Samoloty, konstrukcje o niewyjaśnionych pochodzeniu, tajne jednostki wojskowe - to tylko niektóre z wyjątkowych miejsc jakie uchwyciły satelity fotografujące Opolszczyznę z orbity. Pochodzenie większości z nich da się wyjaśnić, ale nie wszystkie. 24.05.2023.

📢 20 najtańszych samochodów używanych w Opolu i województwie opolskim. Kupisz je już za 2000 złotych! Gdzie kupić najtaniej auto 24.05.2023

Oto tanie samochody w województwie opolskim. Wprawdzie minęły już czasy, kiedy auto na chodzie można było kupić za kilkaset złotych. Ale nadal najtańsze samochody kupisz już za jedną wypłatę! Zobaczcie najtańsze oferty samochodów do sprzedaży. Ogłoszenia z 24.05.2023

📢 Serowarstwo tradycyjne. Zawód tylko dla wytrwałych. "Uczy pokory i cierpliwości"

Pasja, w której najważniejsza jest cierpliwość, może być sposobem zarabiania na życie. Na czym polega serowarstwo - opowiada Joanna Leszczyk z Kolonowskiego.

📢 Co tu się działo w Szumiradzie! Młodzież z Czarnego Śląska przyjeżdżała na wakacje do ośrodka wypoczynkowego na Opolszczyźnie.

Przez lata w Szumiradzie wypoczywały na koloniach dzieci z Katowic. „Znajdował się na końcu świata, był ogrodzony parkanem, a wokoło tylko las. Takie małe Alcatraz!" - wspomina jedna z osób, które tak wypoczywały. Dawniej te kolonie letnie były obozem z apelami i turniejami współzawodnictwa np. w zbieraniu jagód. Jeszcze w latach 90. słynne były dyskoteki w ośrodku wypoczynkowym w Szumiradzie.

📢 Najpiękniejsze kobiety w Opolu. Królowe parkietu rządziły w Mango Clubie [ZDJĘCIA]

Mango Club w Opolu cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Opolszczyzny. Wiele pięknych pań olśniewa urodą na parkiecie. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z opolskich koncertów i imprez.

📢 Zmiany w parafiach Diecezji Opolskiej. Gdzie będzie zmiana proboszczów?

Biskup Andrzej Czaja, ordynariusz Diecezji Opolskiej, wręczył kilkudziesięciu księżom dekrety powołujące bądź odwołujące ich z poszczególnych parafii. Sześciu duchownych przechodzi na emeryturę. Oprócz tego kilkunastu wikariuszy zmieni swoje parafie.

ZOBACZ KONIECZNIE

iPolitycznie - Działania elit europejskich pod wpływem Rosji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie