Prasówka 5.02.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 4.02. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Bez prądu w opolskim. Gdzie 5.02 są awarie, a gdzie planowe wyłączenia prądu?”?

Prasówka 5.02: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Bez prądu w opolskim. Gdzie 5.02 są awarie, a gdzie planowe wyłączenia prądu?

Czy są planowane wyłączenia prądu w opolskim 5.02? W artykule znajdziesz listę miejsc, w których mogą nastąpić przerwy w dostawie prądu 5.02. Warto wiedzieć wcześniej o zaistnieniu takiej sytuacji. Szczególnie jeśli pracujesz lub uczysz się zdalnie. Najczęstszą przyczyną planowanych wyłączeń prądu są budowy, remonty oraz modernizacje sieci.

Nie przegap promocji!

📢 Horoskop dzienny na niedzielę (dziś, 5.02). Które znaki zodiaku będą miały dobry dzień?

Poznaj horoskop na niedzielę dla wszystkich znaków zodiaku. Co przygotowały dla Ciebie gwiazdy na dziś? Przeczytaj, co według horoskopu może się wydarzyć w niedzielę 5.02.2023. Czy Cię to zasmuci? Zobacz horoskop na dziś (niedzielę, 5.02.2023) dla wszystkich znaków zodiaku.

📢 500 plus dla małżeństw. Te małżeństwa dostaną dodatek w wysokości 500 zł. Jakie są warunki aby otrzymać 500 plus dla małżeństw? 4.02.2.02.23

Projekt 500 plus dla małżeństw? Projekt zapewniający małżeństwom dodatkowe pieniądze ma już dwa lata. W tym czasie ustawa, która przewidywałaby dodatkowe pieniądze dla małżonków nie weszła w życie. W 2022 roku jednak petycja obywatelska w sprawie dodatku małżeńskiego skierowana została do Komisji do Spraw Petycji. W kwietniu natomiast termin rozpatrzenia został wydłużony. Autorami petycji jest małżeństwo z 50 letnim stażem, które nagrodzone zostało medalem za długoletni staż małżeński. Czy dodatek w wysokości 500 zł dla małżeństw wejdzie w życie?

Prasówka 5.02: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 To najsłynniejsze uzdrowiska w Polsce. Tu poprawisz swój stan zdrowia, zregenerujesz się, zrelaksujesz i odpoczniesz. Tu warto przyjechać

Najsłynniejsze uzdrowiska w Polsce. Tam poprawisz swój stan zdrowia, zregenerujesz się, zrelaksujesz i odpoczniesz. Poza zapewnionymi kuracjami, zabiegami oraz zajęciami, jakie obejmuje plan pobytu w uzdrowisku można też skorzystać z bogactw natury, które występują na tamtych obszarach. Regeneracji uczestnika turnusu służą bowiem warunki przyrodnicze, a także zasoby naturalne terenów, gdzie położone są poszczególne uzdrowiska. Występuje tam zazwyczaj górskie lub morskie powietrze, dostęp do wód mineralnych i można znaleźć też liczne ścieżki przyrodnicze, dzięki czemu jest okazja, by aktywnie oraz miło spędzić czas w ramach pobytu w sanatorium. Są to jedne z atutów tych miejsc, pełniące bardzo ważną rolę w przypadku leczenia wielu schorzeń lub wspomagania całego procesu regeneracji organizmu. Wybór uzdrowiska nie jest jednak możliwy, jeśli pobyt w sanatorium ma odbywać się w odpowiedzi na skierowanie, wystosowane przez lekarza z Narodowego Funduszu Zdrowia. Miejsce i termin leczenia zostają pacjentowi wówczas przydzielone. Niektórzy decydują się na wyjazd prywatny, nierefundowany, w związku z czym sami wybierają uzdrowisko oraz czas pobytu w sanatorium. Sprawdź, gdzie warto pojechać!

📢 TU MĘŻCZYŹNI ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. To 25 miejscowości w Polsce, gdzie panowie umierają przed 70. rokiem życia. Zaskoczeni? SPRAWDŹCIE LISTĘ

W Polsce kobiety żyją średnio o około 8 lat dłużej od mężczyzn! Zaskoczeni? Cóź, wiele czynników na to wpływa. Według danych GUS, przeciętna długość życia mężczyzny wynosi 71,7 lat, a kobiet – 79,6. W GALERII ZOBACZYSZ 25 MIAST I POWIATÓW W POLSCE, W KTÓRYCH MĘŻCZYŹNI ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. Tam nie dożywają nawet 70! PODAJEMY ŚREDNIĄ OSIĄGANEGO WIEKU. KLIKNIJ W GALERIĘ ZDJĘĆ/PRZESUŃ KURSOR W LEWO.

📢 Dramatycznie złe warunki w Beskidach. W Rajczy powołano sztab kryzysowy, GOPR-owcy apelują, by nie wybierać się w góry

Intensywne opady śniegu spowodowały, że wyjście na szlaki turystyczne w Beskidach jest właściwie niemożliwe. W powiecie żywieckim zasypanych jest również wiele dróg dojazdowych i parkingów, dlatego w sobotę, 4 lutego, powołano sztab kryzysowy. GOPR-owcy apelują do turystów, by nie wybierali się w góry, gdyż występuje tam trzeci stopień zagrożenia lawinowego.

📢 Horoskop dzienny na niedzielę 5 lutego 2023 r. Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Koziorożec

HOROSKOP dzienny na niedzielę 5 lutego 2023 roku dla każdego znaku zodiaku. Co się wydarzy w niedzielę 5.2.2023 u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź swój horoskop na dziś i zobacz, co dla Ciebie przepowiadają gwiazdy. Wróżka Ekspiria zna Twój znak zodiaku i radzi specjalnie dla Ciebie!

📢 Studniówki 2023. Opolski „elektryczniak” przepięknie bawił się na balu maturalnym. Te stylizacje robią wrażenie! [ZDJĘCIA]

To już dziś! Maturzyści z Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu rozpoczęli ten jeden z ważniejszych wieczorów w ich życiu. Studniówkę, czyli 100 dni do egzaminu dojrzałości, otworzył pięknie zatańczony polonez. Zapraszamy do galerii!

📢 Waloryzacja emerytur 2023: oto stawki netto i brutto! Tyle otrzymają seniorzy na rękę!

Waloryzacja emerytur 2023. Emeryci i renciści mogą cieszyć się z podwyżki świadczeń. W tym roku nastąpiła dość duża waloryzacja emerytur w Polsce. Wiemy jakie kwoty od września ZUS będzie przelewać seniorom. Przykładowe stawki netto emerytur umieściliśmy w galerii! Sprawdźcie!

📢 Studniówki 2023. Studniówka Zespołu Szkół nr 2 CKU z Kluczborka. Cóż to była za zabawa!

Maturzyści z Zespołu Szkół nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego z Kluczborka bawili się na studniówce w Zajeździe Wielkopolskim w Siemianicach. Zabawa trwała do białego rana.

📢 Kościół w Małujowicach jest już oficjalnie siódmym Pomnikiem Historii na Opolszczyźnie. Prezydent Andrzej Duda wręczył dokument

W piątek (3 lutego) w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wręczył opiekunom i zarządcom dziewięciu obiektów dokumenty potwierdzające wpisanie na listę Pomników Historii. Wśród nich jest kościół w Małujowicach.

📢 Oto tabela wypłat emerytur od marca 2023. Zobacz, jakie na pewno będzie twoje świadczenie po zmianach [5.02.2023]

Z niemal stuprocentową pewnością najniższa emerytura wzrośnie od marca 2023 r. do kwoty ponad 1 500 zł. Ta pewność bierze się z parametrów zapisanych w ustawie budżetowej na 2023 rok, której projekt rząd już zatwierdził. Zakłada on m.in. waloryzację emerytur od 1 marca 2023 roku w wysokości 13,8 procent oraz gwarantuje środki na wzrost świadczeń i 13. emerytury. Na czternastkę pieniądze też w nim się znajdą, ale najpierw musi być uchwalona ustawa gwarantująca takie dodatkowe świadczenie.

📢 We Wrocławiu odbyła się wystawa kotów. Zobaczcie te mruczące słodziaki! (ZDJĘCIA)

Kotokracja – to prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników mruczących czworonogów. W Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu odbyła się dziś (4 lutego) wystawa kotów. Nie tylko tych rasowych i z rodowodem. Zaadoptować można było też podopiecznych Fundacji Przygarnij Kota. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 4.02.2023

Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Każde imię ma znaczenie. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Imię, które nosimy, może wpływać na to, jacy jesteśmy. Imię znaczy wiele dla osobowości człowieka. Osoby o tych imionach uchodzą za najbardziej inteligentne. Sprawdź listę!

📢 Trenuj z wojskiem w ferie. Blisko 150 ochotników wzięło udział w akcji przygotowanej przez 10 Opolską Brygadę Logistyczną w Opolu

Prawie 150 ochotników zgłosiło się do akcji „Trenuj z wojskiem w ferie” organizowanej w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej w Opolu.

📢 Te osoby nie muszą już płacić abonamentu RTV. Duże zmiany w 2023 roku. Sprawdź czy musisz go opłacać 04.02.23

Ustawa o abonamencie RTV mówi jasno, że abonament płacić musi każdy kto posiada odbiornik zarówno telewizyjny jak i radiowy. Opłacie podlegają także radia samochodowe. W zasadzie każdy, kto nie opłaca abonamentu RTV podlega karze. Sprawdzić mogą nas pracownicy Poczty Polskiej. Kontrolowane są domu i mieszkania Polaków. Ustawa przewiduje także, że są osoby które są zwolnione z płacenia abonamentu RTV. Kto nie musi płacić abonamentu?

📢 Te chłopięce imiona w minionym roku Opolanie wybierali najczęściej. Opublikowano raport imion za 2022 rok

Znamy niekwestionowanego zwycięzcę rocznego zestawienia męskich imion nadawanych w minionym roku w naszym województwie. W ostatnich 12 miesiącach w naszym regionie na świat przybyło aż 137 chłopców o tym imieniu. Zobaczcie, które znalazły się na kolejnych stopniach podium.

📢 Wybuch i pożar w mieszkaniu przy ul. Grota-Roweckiego w Opolu. To osiedle Armii Krajowej. Trwa ustalanie przyczyn

W sobotę (4 lutego) po godzinie służby ratunkowe dostały wezwanie do wybuchu w mieszkaniu w bloku przy ul. Grota-Roweckiego w Opolu. W jego wyniku doszło do pożaru. Jedna osoba trafiła do szpitala. Trwa ustalanie przyczyn wybuchu.

📢 Mecz kontrolny. Odra Opole - Polonia Bytom 1:1

Odra Opole zremisowała 1:1 w ostatnim sparingu w zimowym okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej sezonu 2022/23. Rywalem opolan była trzecioligowa Polonia Bytom.

📢 Będzie zakaz spożywania „energetyków” dla dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia? Minister sportu Kamil Bortniczuk przygotował projekt

Minister sportu Kamil Bortniczuk jest autorem nowelizacji ustawy o zdrowiu publicznym, która zakazuje sprzedaży napojów energetycznych dzieciom poniżej 18 roku życia oraz wprowadza restrykcje dotyczące reklamy tych produktów.

📢 Znowu się śmieją! Najgłupsze memy o rolnikach. Miastowi nie mają litości. Zobacz najlepsze śmieszne obrazki 4.02.2023

Znów miastowi mają ubaw. Po raz kolejny na tapetę wzięli podlaską wieś i rolników. Zobaczcie najlepsze memy i demotywatory o województwie podlaskim. Jeżeli nie brakuje Wam dystansu do naszego regionu, możecie się nieźle pośmiać. Naprawdę warto, bo niektóre propozycje rozwalają system!

📢 Tysiące małych pacjentów z Opolszczyzny korzysta z badań w ramach Krainy Zdrowia Dziecka. Cenna inicjatywa opolskiego oddziału NFZ

Badanie EKG, USG, wzroku, słuchu i wiele innych. Kraina Zdrowia Dziecka to akcja opolskiego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Przez cały dzień pacjenci w wieku od 0 do 18 lat mogą skorzystać z konsultacji lekarzy kilkunastu specjalizacji. Co najważniejsze, bez rejestracji, bez skierowania i bezpłatnie.

📢 Rolnicy. Podlasie. Gospodarstwa z lotu ptaka. Tak żyją Gienek i Emilka, najsłynniejsi rolnicy w kraju i gwiazdy programu FOKUS TV

Gienek Onopiuk i jego syn Andrzej oraz Emilia Korolczuk to najpopularniejsi bohaterowie serialu Rolnicy. Podlasie. Odwiedziliśmy ich w ich gospodarstwach w Plutyczach i Laszkach. Zarówno Emilka, jak i Gienek są bardzo naturalni, cechuje ich pogoda ducha i szczerość. Te cechy doceniają widzowie show, emitowanego na kanale Focus TV. Zobaczcie ich domy!

📢 W tym roku będzie się działo na opolskiej wsi. Zaplanowano budowę skateparku, pumptracku czy placów zabaw. Gdzie powstaną?

Sześć umów na łączną kwotę dofinansowania ponad miliona złotych przekazano gminom i stowarzyszeniom działającym na wsiach. Całkowita wartość sześciu projektów to niemal 1,2 mln zł. Wszystko po to, aby uatrakcyjnić spędzanie czasu wolnego mieszkańcom obszarów wiejskich.

📢 Wojsko sprzedaje sprzęt. Zobacz najciekawsze oferty Agencji Mienia Wojskowego. Co można kupić na licytacjach? [4.02.2023]

Wojsko sprzedaje pojazdy z demobilu. Agencja Mienia Wojskowego prowadzi sprzedaż samochodów ze swoich zasobów. Są m.in. auta terenowe, busy, ciężarówki a także pojazdy specjalistyczne, wózki widłowe i akumulatorowe. Wśród ofert są również łodzie, sprzęt biurowy, budowlany oraz warsztatowy Sprawdź najlepsze okazje!

📢 Spór o przebieg południowej obwodnicy Nysy. Coraz więcej politycznych zarzutów

Padają zarzuty o kłamstwa, manipulacje, absurdalną dyskusję. W sporze o przebieg nowej obwodnicy Nysy politycy coraz trudniej utrzymują emocje na wodzy. A powinny decydować względy techniczne lub finansowe.

📢 Tak mieszkają najbogatsze gwiazdy sportu! Zobacz apartamenty Małysza, Kubackiego, Radwańskiej, Lewandowskiego, Stocha, Zmarzlika ZDJĘCIA

Majątki mają ogromne, więc przy urządzaniu swoich domów i apartamentów nie muszą się liczyć z każdym groszem. Sprawdziliśmy, jak mieszkają najbogatsze gwiazdy polskiego sportu. W naszej GALERII zobaczycie, jak czują się w domowych pieleszach Agnieszka Radwańska, Adam Małysz, Robert Lewandowski (w Monachium i przy Złotej 44 w Warszawie), Dawid Kubacki, Bartosz Zmarzlik, Joanna Jędrzejczyk, Grzegorz Krychowiak, Kamil Stoch oraz inni sławni zawodnicy. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Tak mieszka Magda Narożna. Dom popularnej wokalistki zespołu Piękni i młodzi jest ukryty w lesie 4.02.2023

Magda Narożna często wykorzystuje okres zimowy na podróże. Wtedy koncertów jest mniej i wokalistka ma czas na odwiedzenie swojej ulubionej Islandii czy USA, choć ostatnio wybrała Hiszpanię. Narożna nie raz mówiła w wywiadach, że lubi też wracać do swojego azylu pod Łomża. Dom jest otoczony lasem, ale wokalistka nie boi się tam mieszkać, gdyż posesji strzegą dwa olbrzymie owczarki środkowoazjatyckie. Magda Narożna może się także pochwalić wspaniałym samochodem - lexusem.

📢 Ruszyły zapisy na Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" 2023. Wydarzenie odbędzie się w ośmiu miejscowościach Opolszczyzny

Już niedługo, 5 marca po raz kolejny w wielu miejscach w Polsce i na świecie odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Impreza będzie miała swoje odsłony również na Opolszczyźnie. Ruszyły zapisy na biegi m.in. w Głubczycach i Głuchołazach.

📢 Nostalgiczne lata 90. Jeśli to pamiętasz, to miałeś fajne dzieciństwo. Zobacz kultowe zabawki [ZDJĘCIA] 04.02.2023

Zapraszamy do sentymentalnej podróży. Oto lista kultowych zabawek, przedmiotów, które skradły serca wszystkich dzieci z lat 80. i 90. To były absolutne hity dla młodego pokolenia. Które z nich pamiętasz? Być może masz te przedmioty w domu!

📢 Takie będą emerytury po waloryzacji w 2023 roku. To już pewne. Rząd zdecydował o podwyżkach. Najnowsze wyliczenia brutto i netto 4.02.2023

Waloryzacja emerytur 2023. Rada Ministrów przyjęła kluczową ustawę dla waloryzacji. Jakie kwoty wpłyną na konta emerytów? Zobacz, jakie są prognozowane wyliczenia. Projekt rządu zakłada, że emerytury w 2023 roku mają wzrosnąć o przynajmniej 13,8 proc. Ostateczny wynik będzie uzależniony od wskaźnika inflacji. Minimalne podwyżki mają wynieść 250 zł. Sprawdź prognozy. Zobacz tabelę wyliczeń, stawki brutto i netto. Sprawdź prognozowane emerytury po waloryzacji 2023.

📢 Oto horoskop finansowy na rok 2023 dla wszystkich znaków Zodiaku. Jak gwiazdy widzą twoje pieniądze w 2023 roku 4.02.2023

Sprawdź horoskop finansowy na 2023 rok. Komu będą sprzyjać gwiazdy w finansach. Sprawdź horoskop finansowy na najbliższe miesiące. Sprawdź, co widzą twoje gwiazdy w twoim horoskopie finansowym. Tak to już jest, że jedni zdobywają pieniądze, a inni je wydają; wielu jednak jest takich, którym starcza lata na jedno i drugie.

📢 Horoskop dzienny na sobotę 4 lutego 2023 r. Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Koziorożec

HOROSKOP dzienny na sobotę 4 lutego 2023 roku dla każdego znaku zodiaku. Co się wydarzy w sobotę 4.2.2023 u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź swój horoskop na dziś i zobacz, co dla Ciebie przepowiadają gwiazdy. Wróżka Ekspiria zna Twój znak zodiaku i radzi specjalnie dla Ciebie!

📢 Osoby o tych imionach są najwredniejsze. Od nich nie usłyszysz miłego słowa. Sprawdź, kto jest na liście! 4.02.2023

Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Każde imię ma przypisane bowiem cechy charakteru i osobowości. Niektóre imiona mogą wpłynąć na resztę życia człowieka pozytywnie, inne - utrudnić jego relacje z ludźmi. To, jakie imię nosimy, determinuje nasz charakter. Jakie imiona noszą osoby uznawane za najbardziej wredne? Jakie jest znaczenie tych imion? Zobacz, kto jest na liście.

📢 Wielka akcja opolskiej policji przy przejściach dla pieszych. Posypały się mandaty

Podczas akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” policjanci na terenie całego województwa opolskiego ujawnili ponad 450 wykroczeń.

📢 Pokaz mody śląsko-góralskiej. W ramach projektu „Dizajn, a wzory regionu” Ślązaczki pokazały tradycyjne wzory opolskie

Ile ubrań mieli w szafie nasi przodkowie? W XIX wieku na Śląsku były to czasem tylko dwa lub trzy komplety. Jeden na lato, jeden na zimę i jeden „od święta”. Pomimo bardzo wysokich cen materiałów i usług krawieckich mieszkańcy Śląska dbali, by być dobrze ubranym. Zwracają szczególną uwagę na zdobienia, a haft opolski był jednym z charakterystycznych elementów, strojów na Śląsku. Opolskie wzory były rozwijane przez kilka pokoleń, ale w ubiegłym stuleciu nagle zniknęły. Zobaczcie, dlaczego.

📢 Tak wygląda Kluczbork z lotu ptaka, kiedy noc zamienia się w dzień, a dzień w noc. Wyjątkowe zdjęcia Artura Nowaka

Jest złota godzina i niebieska godzina. Dobrze o tym wiedzą miłośnicy fotografowania. Tacy jak członek zarządu powiatu kluczborskiego Artur Nowak, który właśnie o tych nietypowych godzinach lubi fotografować swoje rodzinne miasto. Zobaczcie te niezwykłe zdjęcia.

📢 Facebook to Twarzoksiążka, a Virgin Mobile to...Dziewica Mobilna. Słynne marki po polsku? Efekt jest zaskakujący. ZOBACZCIE GALERIĘ

Jedno jest pewne, czasami lepiej zostawić oryginał, bo już przy zakupach byłoby śmiesznie. No bo jak by to brzmiało. W drogerii: poproszę Włosy i Ramiona, Starą Przyprawę, Gołębia, Pieści i Topór. A w spożywczym: Dziękuje, Dzieci Dobre Białe. Zobaczcie kultowe marki na grafikach z polskimi tłumaczeniami. Zaskoczeni? My tak.

📢 Studniówki 2023. Tak się bawili na studniówce uczniowie ZSZ nr 1 w Brzegu. To był piękny bal! [ZDJĘCIA]

W piątek (3 lutego) w brzeskiej restauracji Mario odbyła się studniówka Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu. Zabawa była przednia, uczniowie zatańczyli także pięknego poloneza. Sami zobaczcie!

📢 TU KOBIETY ŻYJĄ NAJDŁUŻEJ. Oto 25 miast i powiatów w Polsce, gdzie panie średnio żyją najdłużej. Znacie te miejscowości? Zobaczcie

Kobiety w Polsce żyją dłużej od mężczyzn: to żadna tajemnica. Choćby dlatego, że są mniej podatne na wiele chorób związanych z układem krążenia i układem oddechowym, które są głównymi przyczynami zgonów u mężczyzn. Kobiety równie bardziej dbają o swoje zdrowie i lepiej radzą sobie z stresem. Również różnice w stylu życia między mężczyznami a kobietami mogą przyczyniać się do różnic w długości życia. ZOBACZCIE TOP 25 MIAST I POWIATÓW, W KTÓRYCH KOBIETY ŻYJĄ NAJDŁUŻEJ. ZASKOCZENI?

📢 Spokojnie, są drugie terminy! Rozpoczyna się sesja, oto najśmieszniejsze memy o sesji i studentach

Sesja to trudny okres w życiu studenta. W większości przypadków okazuje się, że w ciągu kilku dni trzeba przyswoić materiał z całego semestru. Zobaczcie najśmieszniejsze obrazki o trwającej na opolskich uczelniach sesji.

📢 Potrącił rodzinę z dzieckiem na pasach. 44-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję [WIDEO]

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który ma bezpośredni związek z czwartkowym wypadkiem na ul. Łukasiewicza. Kierowca potrącił tam na pasach 3 osoby i uciekł z miejsca wypadku.

📢 Znamy już podział środków dla pięciu subregionów województwa opolskiego. To łącznie ponad 260 milionów euro dotacji z Unii Europejskiej

Do 2027 roku subregiony województwa opolskiego mogą spodziewać się wsparcia w łącznej kwocie 262 milionów euro. Pieniądze te będą przeznaczone na Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego i Europejski Fundusz Społeczny. Jest to skutkiem decyzji Komisji Europejskiej z 29 listopada 2022 r. o przyjęciu Funduszy Europejskich dla Opolskiego 2021-2027.

📢 Za sprawą Mickiewicza siatkarskie tradycje w Kluczborku odżyły na dobre [ZDJĘCIA]

Męska siatkówka na Opolszczyźnie to już nie tylko Kędzierzyn-Koźle i Nysa. Mocnym ośrodkiem jest również Kluczbork. Tamtejszy Mickiewicz, istniejący od zaledwie 11 lat, pokonał już parę szczebli rozgrywkowych, a teraz błyszczy w Tauron 1 Lidze.

📢 Potrącenie rodziny z dzieckiem na pasach. Policja z Kędzierzyna-Koźla poszukuje kierowcy. A do tego tajemniczy spalony samochód w Cisku

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla poszukują kierowcy, który w czwartek (2 lutego) na przejściu dla pieszych wjechał w rodzinę z dzieckiem. Policja poszukuje świadków tego zdarzenia. Niedługo potem w gminie Cisek spłonął samochód osobowy. Czy te wydarzenia są ze sobą powiązane?

📢 Paco Rabanne nie żyje. Był jednym z najbardziej znanych projektantów mody. Zmarł w wieku 88 lat. Oto jego kreacje noszone przez gwiazdy

W swym domu w miasteczku Portsall w Bretanii, na północy Francji, zmarł w piątek w wieku 88 lat jeden z najsłynniejszych projektantów mody i perfum Francisco Rabaneda y Cuervo, znany jako Paco Rabanne – poinformował Reuters. 

📢 Tak mieszka Kamil Stoch. Tutaj lubi spędzać wolny czas skoczek. Góralski dom Kamila Stocha z widokiem na Tatry robi ogromne wrażenie

Kamil Stoch to trzykrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich. Mimo że w tym sezonie Pucharu Świata nie osiąga spektakularnych wyników, jest uważany za jednego z najlepszych skoczków na świecie. Zobacz, gdzie mieszka na co dzień ulubiony sportowiec Polaków i jego żona Ewa Bilan-Stoch. Zajrzyj do góralskiego domu Kamila Stocha.

📢 Paznokcie w stylu boho – postaw na artystyczne wzorki dla każdego. Te oryginalne zdobienia wyglądają dobrze na każdych paznokciach

Wszyscy, którym znudził się już klasyczny french manicure, tradycyjne czerwone lub beżowe paznokcie, może przyjść z ratunkiem styl boho. Choć zazwyczaj sięgamy po niego latem, teraz także świetnie sprawdzi się do zimowych stylizacji. Nie określają go sztywne zasady, więc zarówno miłośniczki mocnych wzorków, jak i delikatnych zdobień, znajdą w nim coś dla siebie. Wypróbuj najnowsze inspiracje w stylu boho.

📢 "Dawaj pieniądze albo cię zabiję!" Mieszkaniec Opola przeżył chwile grozy, grożono mu nożem

Przed Sądem Okręgowym w Opolu rozpoczął się proces 54-letniego Waldemara L, który został oskarżony o próbę dokonania rozboju przy użyciu noża. Mężczyzna miał grozić natychmiastowym pozbawieniem życia, jeśli ofiara nie odda mu swoich pieniędzy. Oskarżony przyznał, że rzeczywiście nóż miał przy sobie, ale posiadał go… bo był na rybach.

📢 Najdłuższy most wiszący na świecie w Czechach. Przeszliśmy się Sky Bridge 721 w ośrodku Dolní Morava. Czy warto się tam wybrać?

Najdłuższy wiszący most na świecie powstał tuż za polską granicą. Sky Bridge 721 to nowa atrakcja turystyczna ośrodka Dolní Morava w Czechach, znanego do tej pory m.in. z ogromnej wieży widokowej, nazywanej "ścieżką w chmurach". Wiszący most w Czechach jest rozpięty pomiędzy dwoma sąsiadującymi szczytami i zawisł na wysokości prawie 100 metrów! Przespacerowaliśmy się mostem Sky Bridge 721 - zobaczcie zdjęcia! Czy warto się tam wybrać? Ile kosztują bilety? Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje.

📢 Najpiękniejsza golfistka świata żali się na hejterów. Paige Spiranac walczy z fake kontami w mediach społecznościowych

Paige Spiranac to najpiękniejsza golfistka świata, która została wybrana nawet przed magazyn "Maxim" najseksowniejszą kobietą świata. Paige, które profil na Instagramie śledzi 3,7 milionów Internautów, ostatnio żaliła się na hejterów, którzy podszywają się pod jej konta. Amerykanka dziennie zgłasza nawet 20 fake kont! Zobaczcie najnowsze zdjęcia słynnej golfistki.

📢 Nie żyje Szymon Wesołowski, trener Bongo Futsal Niemodlin. Miał 32 lata

W wieku 32 lat zmarł Szymon Wesołowski, trener Bongo Futsal Niemodlin oraz reprezentacji Polski niesłyszących w piłce nożnej i futsalu.

📢 Przedszkolaki z PP nr 17 w Kędzierzynie-Koźlu zaprosiły babcie i dziadków do domu kultury. Goście byli oczarowani

Dzieci i nauczycielki przygotowały bogaty repertuar i piękną scenografię. Cztery grupy wiekowe zaprezentowały się w sumie w 8 tańcach i 12 piosenkach o tematyce świątecznej oraz związanej bezpośrednio z obchodzoną uroczystością.

📢 Ciężarówka przewróciła się na drodze krajowej nr 45 pod Krapkowicami. Trudne warunki na opolskich drogach

Zima wróciła na Opolszczyznę. Śnieg zasypał większość opolskich dróg. W Krapkowicach na drodze krajowej nr 45, kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem na śliskiej nawierzchni. Trudne warunki pogodowe w regionie będą do soboty (4 lutego) rano.

📢 Opole sparaliżowane przez śnieg. Autobusy MZK nie radzą sobie przy tej pogodzie. Kierowcy utknęli w gigantycznych korkach

Intensywne opady śniegu sparaliżowały Opole. Na opolskich drogach zalega śnieg i błoto, jest bardzo ślisko i niebezpiecznie. Z tego powodu autobusy MZK musiały zmienić trasy kursowania, a kierowcom dojechanie ze Szczepanowic do centrum zajęło nawet godzinę. Przed godz. 15 linia nr 15 wróciła na swoją pierwotną trasę i dojeżdża już do Winowa i Górek.

📢 Tak wyglądały nasze mieszkania w czasach PRL-u. Pamiętasz te meble i wystrój z lat 60., 70., 80.? Dziś znów stają się modne

W czasach PRL-u nasze mieszkania wyglądały zupełnie inaczej niż obecnie. Dziś meble i wystrój z lat 60., 70. i 80. nieraz wspomina się z nostalgią, a wiele elementów ówczesnych wnętrz wraca dziś do łask. Zapraszamy do galerii, w której prezentujemy największe wnętrzarskie hity z tamtych lat. Jak się żyło w minionej epoce?

📢 Najśmieszniejsze słowa w gwarze śląskiej. Lista TOP 20. Znają je tylko Ślązacy. Wiecie co to szmaterlok i nudelkula? Sprawdźcie!

Szmaterlok, nudelkula, hercklekoty, klapsznita - znacie te i inne słowa w gwarze śląskiej? W Waszych domach się mówi czy godo? Sprawdźcie najśmieszniejsze „śląskie" słowa , zaglądając do naszej galerii.

📢 Horoskop dzienny na piątek 3 lutego 2023 r. Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Koziorożec

HOROSKOP dzienny na piątek 3 lutego 2023 roku dla każdego znaku zodiaku. Co się wydarzy w piątek 3.2.2023 u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź swój horoskop na dziś i zobacz, co dla Ciebie przepowiadają gwiazdy. Wróżka Ekspiria zna Twój znak zodiaku i radzi specjalnie dla Ciebie!

📢 Nowi komendanci w trzech komisariatach na Opolszczyźnie. W Ozimku, Dobrzeniu Wielkim i na osiedlu Chabry

Komendant Miejski Policji w Opolu mł. insp. Rafał Drozdowski awansował w sumie czterech policjantów na stanowiska kierownicze w komisariatach.

📢 Jeszcze w tym roku otwarcie nowej galerii handlowej w Opolu! Zobaczcie, jakie sklepy będą w galerii Ozimska Park

W miejscu byłej galerii Ozimska powstanie Ozimska Park, której otwarcie zaplanowane jest na listopad 2023 roku. Na mocy podpisanej w styczniu umowy sieć sklepów spożywczych Kaufland będzie jednym z największych najemców centrum handlowego.

📢 Pałac w Mosznej po remoncie robi jeszcze większe wrażenie. Oto piękne zdjęcia w zimowej scenerii. Zobacz, co się zmieniło

Zabytkowy zamek w Mosznej wraz z otaczającym go parkiem przechodził w ostatnich latach szereg inwestycji. Obecnie na ukończeniu jest projekt, który wizualnie upiększył pałac.

📢 Forum Młodych PiS w Opolu ma nową pełnomocniczkę. Została nią 18-letnia Wiktoria Mielniczek

Na funkcję pełnomocnika okręgu 52 Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w Opolu i w powiecie ziemskim powołana została 18-letnia Wiktoria Mielniczek.

📢 W pałacu w Mosznej wręczyliśmy nagrody w 55. edycji plebiscytu SPORTOWIEC OPOLSZCZYZNY Nowej Trybuny Opolskiej. Ale się działo na gali!

W czasie trwania plebiscytu czytelnicy „nto" głosowali na swoich ulubionych sportowców, a także kluby sportowe, którym kibicują. Poznaliśmy także Trenerów Roku i Sportowe Talenty Roku. Wszyscy zostali nagrodzeni na gali finałowej 55 edycji Plebiscytu Sportowiec Opolszczyzny Nowej Trybuny Opolskiej.

📢 Opolskie noworodki. Dziś prezentujemy zdjęcia 22 maluszków urodzonych na porodówce w Opolu. Życzymy dużo zdrowia!

Prezentujemy zdjęcia 22 noworodków, które przyszły na świat w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Witamy na świecie i życzymy dużo zdrowia!

📢 Otwarcie klubu seniora w Dobrzeniu Wielkim. Seniorzy są przeszczęśliwi

W Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim 2 lutego otwarto klubu seniora. W wydarzeniu wzięli udział seniorzy. Nie ukrywali oni zadowolenia i z uśmiechem podkreślali, że jest to miejsce, którego potrzebowali.

📢 Grypa ptaków dziesiątkuje gospodarstwa na Opolszczyźnie. Jak poważna jest sytuacja?

Duże banery drogowe informują kierowców wjeżdżających do Opola o wystąpieniu w regionie wysoko zjadliwej grypy ptaków. Do tej pory uśmiercono i zutylizowano aż kilkaset tysięcy sztuk drobiu w prywatnych fermach. Z tego powodu w opolskim ratuszu odbyło się w czwartek (2 lutego) zebranie miejskiego sztabu kryzysowego.

📢 Najbardziej niezwykłe zamki w Polsce. TOP 11 tajemnic i ciekawostek. Gdzie leży polski Tadż Mahal, w którym zamku grozi klątwa konia?

Polska jest pełna niezwykłych zamków, a niektóre są tak dziwne, że aż trudno uwierzyć w opowiadane o nich historie. Zebraliśmy dla Was listę 11 najbardziej niezwykłych opowieści, tajemnic i ciekawostek związanych z polskimi zamkami od Bałtyku po podnóże Tatr. Który polski zamek wzorowany był na słynnym Tadż Mahal, gdzie grozi klątwa konia, co zostawił po sobie Kopernik w Olsztynie i czego szukał na Dolnym Śląsku ojciec nazistowskiego programu rakietowego? Poznajcie naszą listę TOP 11 tajemnic i ciekawostek polskich zamków.

📢 Zobacz patodeweloperkę po polsku. Dlaczego doszło do tych absurdów? Na widok tych osiedli złapiesz się za głowę

Patodeweloperkę, czyli absurdalne budynki i osiedla, na których nie da się żyć, można spotkać w całej Polsce. Prezentujemy najbardziej uderzające przykłady osiedli projektowanych bez choćby chwili namysłu nad tym, jak w tych budynkach będzie mieszkało się ludziom. Czy planowane zmiany w prawie ukrócą takie praktyki?

📢 Statystyki Kościoła katolickiego w Polsce za rok 2021. W diecezji opolskiej spadła liczba uczniów na lekcjach religii

W styczniu opublikowano Statystyki Kościoła katolickiego w Polsce za rok 2021 – “Annuarium Statisticum Ecclesiae in Polonia”. To dokument przedstawiający wyniki badań prowadzonych w 2021 w diecezjach i parafiach Kościoła katolickiego w Polsce. Choć diecezja opolska, na tle innych wspólnot regionalnych w Polsce, w ogólnym ujęciu wypada dobrze, to zauważalny jest spadek liczby opolskich uczniów uczęszczających na szkolne katechezy. O powody zapytaliśmy szefa wydziału duszpasterskiego w opolskiej kurii. Uwagę zwracają również liczby osób przystępujących do sakramentów, ale należy pamiętać, że czas prowadzenia liczenia w Kościele w 2021 roku nie był sprzyjający, obowiązywały wtedy ograniczenia związane z covid-19.

📢 W tych opolskich miastach zarabia się najwięcej. Tu pracodawcy płacą najlepiej. Jedno miasto przebija Opole

Różnice w średnich zarobkach w poszczególnych opolskich miastach sięgają nawet 1000 złotych miesięcznie. Wpływ na to ma przede wszystkim liczba potencjalnych pracodawców, którzy konkurują między sobą m.in. na poziomie wynagrodzeń. Przygotowaliśmy zestawienie opolskich miast w których zarabia się najwięcej.

📢 Oto najtańsze mieszkania na Opolszczyźnie. Kawalerki i większe lokale do remontu. Lokale w regionie tanieją, ale czy to są okazje?

To na razie nieznaczny spadek, ale na przełomie 2022 i 2023 ceny mieszkań na Opolszczyźnie faktycznie się zmniejszyły. Sprawdziliśmy, ile kosztują najtańsze lokale na Opolszczyźnie i przyjrzeliśmy się, w jakim są stanie. Co ważne, dysponując kwotą niższą niż 100 tys. złotych można już nabyć niewielkie lokum i przynajmniej częściowo je odremontować.

📢 Bravo w Magnum Clubie. To był wieczór par wirujących w tańcu na parkiecie [ZDJĘCIA]

To był weekend w klimatach disco-dance w Magnum Clubie w Wachowie. Na klubowej zagrał na żywo zespół Bravo. Zobaczcie, jak pary wirowały w tańcu na parkiecie!

📢 Studniówki 2023. Tańce i przebierańce na balu I Liceum Ogólnokształcącego im. Lotników Polskich w Oleśnie

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnie bawili się na balu maturalnym 27 stycznia w oleskiej restauracji U Wąsińskich. Zobaczcie na zdjęciach, jak wesoło było na tej studniówce.

📢 Stadion opolski nabiera kształtów. Postęp prac i zmiana krajobrazu są coraz lepiej dostrzegalne. Ta inwestycja robi wrażenie! [ZDJĘCIA]

Za dwa lata przy ulicy Północnej w Opolu powstanie nowy stadion piłkarski, który pomieści 12 tys. kibiców. Będzie to największy i najnowocześniejszy tego typu obiekt na Opolszczyźnie. W ten sposób spełni się marzenie wielu pokoleń kibiców Odry Opole, którzy z niecierpliwością oczekiwali rozpoczęcia budowy nowego domu dla najlepszej drużyny piłkarskiej w województwie. Drużyny, która w zeszłym sezonie otarła się o grę w Ekstraklasie.

📢 Zmiany personalne w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku

Starszy kapitan Mariusz Stępień, dotychczasowy komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku, 1 lutego odszedł na emeryturę.

📢 Mieszkaniec gminy Wołczyn miał na strychu znaczne ilości narkotyków. Zatrzymali go policjanci z Kluczborka. Grozi mu do 10 lat więzienia

Kryminalni z Kluczborka zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Teraz ma również kłopoty z prawem. Za takie przestępstwo grozi bowiem kara do 10 lat więzienia.

📢 Kolejny wiadukt na budowie obwodnicy Olesna oddany do użytku. Zobaczcie, kiedy cały ten odcinek drogi ekspresowej S11 będzie gotowy

Dzisiaj otwarty dla kierowców został kolejny wiadukt na budowie obwodnicy Olesna. Na cały 25-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S11 poczekamy jeszcze kilka miesięcy. Trasa jest już gotowa w 80 procentach. Zobaczcie, jak wygląda obecnie S11 na północy Opolszczyzny.

📢 14 najpiękniejszych ulic w Polsce. W tych miejscach poczujecie się jak w Wenecji lub przeniesiecie w czasie do średniowiecza

Polskie miasta skrywają wiele niespodzianek i pięknych zakątków. Są wśród nich ulice, których urok zachwyca zarówno stałych mieszkańców, jak i turystów z Polski i zagranicy. W którym polskim mieście można poczuć się jak w Wenecji lub Amsterdamie? Który zaułek sprawia wrażenie jakby żywcem wyjętego ze średniowiecza? Który deptak jest najdłuższy, gdzie można oglądać najbardziej różnorodną architekturę? Przedstawiamy 14 najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych ulic w polskich miastach.

📢 Takie imiona noszą najgorsze teściowe. Mamy ranking

Jaką macie teściową? Czy jest dla Was jak matka czy potrafi uprzykrzyć Wam życie? Czy chętnie zaglądanie do niej na obiadki czy unikacie jak ognia? A może wpływ na to ma imię naszej "drugiej mamusi". Tym razem jednak na podstawie znaczenia imion sprawdzamy, które kobiety mają tendencje do bycia najgorszej teściowej. Sprawdźcie.

📢 Zarobki policjantów 2023. Dokładne stawki wielu mogą zaskoczyć, ale czy są wysokie?

Ile zarabia się w policji? Na jakie stawki mogą liczyć młodzi funkcjonariusze, a co z osobami, które pełnią funkcje kierownicze? Jak się okazuje, te dane są jawne i błyskawicznie możemy się dowiedzieć ile zarabia się na poszczególnych etapach policyjnej kariery. Po szczegółowe informacje - kliknij w zdjęcie i przejdź do galerii. Pod każdym ze zdjęć szczegółowo opisano wynagrodzenie na poszczególnych stanowiskach.

📢 Groza. Pijany kierowca ukradł auto i uciekał przez zatłoczony Prudnik. Jest już w rękach policji

Pijany kierowca w Wierzbcu koło Prudnika ukradł przypadkowy samochód z podwórka i uciekł do Czech. Po drodze o mało nie zabił człowieka.

📢 MISTRZOWIE ŚLUBU I WESELA Zgłoś swoich kandydatów dla nagród dla najlepszych w branży ślubnej i weselnej

Kto najlepiej zadba o urodę przed ślubem? Który fotograf najpiękniej uwieczni cudowne chwile? Kto przygotuje najpiękniejsze kwiaty? Który lokal jest najlepszy na wesele? Kto upiecze najpyszniejszy tort, a kto przygotuje najsmaczniejsze drinki? W akcji Mistrzowie Ślubu i Wesela najlepszych w branży ślubnej i weselnej wskażą w głosowaniu ci, którzy korzystali z ich usług. Nagrody czekają także na pary - i te jeszcze przed ślubem i te z dużym stażem. Do wygrania mnóstwo nagród i samochód - Citroen C3!

📢 Niebezpieczny wypadek koło Ozimka. Kobieta zabrana do szpitala [ZDJĘCIA]

We wtorek rano w miejscowości Schodnia doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych.

📢 Jurty, namioty sferyczne, domki na drzewach. TOP 7 najbardziej klimatycznych miejsc na nocleg na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]

Dolny Śląsk warto odwiedzić o każdej porze roku. To z pewnością jedno z najpiękniejszych województw w Polsce, bogate w wyjątkowe zabytki i zjawiskowe krajobrazy. Znajdziesz tu także niepowtarzalne miejsc na nocleg. Przedstawiamy prawdziwe perełki, w których pobyt zapewni wyjątkowe wspomnienia. Zobacz 7 najciekawszych propozycji z absolutnie unikatowym klimatem.

📢 Studniówki 2023. Tak bawili się maturzyści z Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie bawili się na balu maturalnym 27 stycznia w oleskiej restauracji Knag.

📢 I Liceum Ogólnokształcące w Głubczycach już po balu maturalnym. Studniówka 2023 została zorganizowana w Rogożanach

Głubczyccy maturzyści są już na ostatniej prostej przed egzaminem dojrzałości. W sobotę (28 stycznia) w Rogożanach odbyła się studniówka uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubczycach. Zabawę do białego rana poprzedziła część oficjalna. Były podziękowania, życzenia i tradycyjny polonez. W galerii znajdują się zdjęcia z wydarzenia.

📢 Wspaniała studniówka ZSZ nr 4 w Opolu w hotelu Arkas w Prószkowie. Tego poloneza maturzyści zapamiętają do końca życia [ZDJĘCIA]

Maturzyści z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu na swój bal maturalny wybrali hotel Arkas w Prószkowie. Choreografia poloneza, którego tradycyjnie zatańczyli uczniowie, robiła wrażenie. Było co podziwiać!

📢 Studniówki 2023. Tak bawili się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu. Ten dzień zapamiętają na całe życie! [ZDJĘCIA]

28 stycznia, w Sali Stropowej brzeskiego ratusza, odbyła się studniówka II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu. Ten wyjątkowy dzień, uczniowie świętowali wraz ze swoimi nauczycielami. Zabawa była przednia, a humory dopisywały wszystkim obecnym.

📢 Tak było na studniówce Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu. „Budowlanka” bawiła się w Gościńcu pod Różą [ZDJĘCIA]

Piękne kobiety ubrane w długie suknie oraz przystojni mężczyźni w garniturach - tak wyglądała studniówka Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu im. Papieża Jana Pawła II. Tegoroczni maturzyści swoją studniówkę spędzili w Gościńcu pod Różą w Chrząszczycach.

📢 Uczniowie LO nr 5 w Opolu bawili się na studniówce w Zajeździe U Dziadka. Znajdźcie się na zdjęciach z wyjątkowej imprezy

Tak na balu maturalnym bawili się uczniowie, ich osoby towarzyszące, a także nauczyciele LO nr 5 w Opolu. To najważniejszy polonez w życiu! Impreza odbyła się w Zajeździe U Dziadka. Szampańska zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

📢 ONA i ON Prześlij zdjęcie do galerii szczęśliwych par. Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze z nich. Do wygrania Citroen C3 i inne nagrody!

Tworzymy galerie szczęśliwych par z naszego regionu. 14 lutego, w dniu Święta Zakochanych, przesłane zdjęcia ukażą się w specjalnym dodatku do gazety. Prześlij zdjęcie - to może być piękna niespodzianka dla ukochanej osoby. Możesz też dodać życzenia. Nasi Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze pary, na które czeka mnóstwo nagród, a w finale nagroda główna - piękny i nowoczesny Citroen C3. Zdjęcia zwycięzców trafią na okładkę gazety!

📢 Oto najbardziej znani mieszkańcy Kluczborka i powiatu kluczborskiego. Pochodzą z miasta nad Stobrawą, zrobili imponujące karierę

Urodzili się w Kluczborku i okolicach. Zrobili imponujące kariery. Zobacz, jacy aktorzy, sportowcy i artyści pochodzą z miasta nad Stobrawą. Przesyłacie nam kolejne nazwiska, dlatego uzupełniliśmy naszą galerię wybitnych ludzi pochodzących z Kluczborka.

📢 Studniówka LO nr 8 w Opolu. Licealiści bawili się w Zajeździe u Dziadka [ZDJĘCIA]

Piękne kobiety ubrane w długie suknie oraz przystojni mężczyźni w garniturach - tak wyglądała studniówka LO8 w Opolu. Tegoroczni maturzyści z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr VIII im. Aleksandra Kamińskiego swoją studniówkę spędzili w Zajeździe u Dziadka.

📢 Superzabawa na studniówce LO nr 2 w Opolu. Impreza do późnych godzin nocnych. Znajdźcie się na zdjęciach z balu

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 2 im. Marii Konopnickiej z Opola bawili się na swoim balu maturalnym. Ich studniówka odbyła się w restauracji Arkas w Prószkowie. Znajdźcie się na zdjęciach z imprezy.

📢 Największy horoskop roczny 2023 dla każdego znaku zodiaku. Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Koziorożec

HOROSKOP roczny na rok 2023 dla każdego znaku zodiaku. Co się wydarzy w 2023 roku u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź swój horoskop na cały rok i zobacz, co dla Ciebie przepowiadają gwiazdy. Wróżka Ekspiria zna Twój znak zodiaku i radzi specjalnie dla Ciebie!

📢 Licytacje komornicze. Te samochody kupisz w okazyjnej cenie. Zobacz, kiedy i gdzie odbędą się licytacje

Licytacje komornicze samochodów, które odbywają się w styczniu, lutym i marcu 2023 roku. Jeśli szukasz używanego auta i w dodatku w atrakcyjnej cenie, to warto sprawdzać oferty komorników z całej Polski. Licytacje komornicze samochodów to okazja, której po prostu przegapić nie możesz. Prezentujemy na naszej stronie licytacje komornicze z Opolszczyzny i reszty kraju samochodów osobowych.

📢 Studniówka w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich. Tak bawili się uczniowie "Metalówy"

W miniony weekend (14 stycznia 2023) na swojej zabawie studniówkowej bawili się uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, czyli tzw. "Metalówy". Imprezę zorganizowano w restauracji "Urban" w Łaziskach.

📢 Hotel Gołębiewski w Pobierowie wygląda na prawie gotowy. Mówią o nim "Dubaj nad Bałtykiem". Ma być otwarty w pierwszym kwartale roku

Budowy nie udało się zamknąć do końca 2022 roku. Teraz mówi się o tym, że inwestycja ma zostać dokończona w pierwszym kwartale 2023 roku. Na stronie facebookowej nadmorskiego hotelu na razie proponowane były noclegi w... Wiśle czy Karpaczu.

📢 OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 Zagłosuj na osoby, które zasłużyły się dla regionu i lokalnej społeczności

W środę, 11 stycznia nasza redakcja ogłosiła tegoroczne nominacje do tytułu Osobowość Roku! Zagłosuj na osoby, które w minionym roku odniosły sukcesy, zasłużyły się dla lokalnej społeczności lub angażowały się w działania charytatywne. Wybierz z nami laureatów spośród utalentowanych twórców, którzy udzielali się w swojej dziedzinie sztuki oraz społeczników, który skutecznie działali na rzecz małych ojczyzn. Wciąż możesz też zgłosić swoją propozycję nominacji do tytułu Osobowość Roku 2022 w swoim mieście lub powiecie.

📢 Rocznice ślubu – jak się nazywają i co oznaczają? Bawełniana, drewniana, złota – brzmi tajemniczo? Poznaj znaczenie poszczególnych rocznic

Rocznice ślubu. Jaką rocznicę ślubu obchodzicie? Jak się nazywa 5. rocznica ślubu, 10. rocznica ślubu, 15. rocznica ślubu, 20. rocznica ślubu, 25. rocznica ślubu, 30. rocznica ślubu, 50. rocznica ślubu i inne rocznice? Skąd się wzięły ich nazwy?

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska