Prasówka 6.02.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 5.02. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Czy będą braki prądu 6.02 w opolskim? Zobacz planowane daty wyłączeń prądu”?

Prasówka 6.02: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Czy będą braki prądu 6.02 w opolskim? Zobacz planowane daty wyłączeń prądu

Czy są planowane wyłączenia prądu w opolskim 6.02? W artykule znajdziesz listę miejsc, w których mogą nastąpić przerwy w dostawie prądu 6.02. Warto wiedzieć wcześniej o zaistnieniu takiej sytuacji. Szczególnie jeśli pracujesz lub uczysz się zdalnie. Najczęstszą przyczyną planowanych wyłączeń prądu są budowy, remonty oraz modernizacje sieci.

Nie przegap promocji!

📢 Horoskop dzienny na 6.02 (dziś, poniedziałek). Które znaki zodiaku powinny zostać w domu?

Poznaj horoskop na poniedziałek dla wszystkich znaków zodiaku. Co przygotowały dla Ciebie gwiazdy na dziś? Upewnij się, co według horoskopu powinno się wydarzyć w poniedziałek 6.02.2023. Czy zmobilizuje Cię to do działania? Sprawdź horoskop na dziś (poniedziałek, 6.02.2023) dla wszystkich znaków zodiaku.

📢 TU MĘŻCZYŹNI ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. To 25 miejscowości w Polsce, gdzie panowie umierają przed 70. rokiem życia. Zaskoczeni? SPRAWDŹCIE LISTĘ

W Polsce kobiety żyją średnio o około 8 lat dłużej od mężczyzn! Zaskoczeni? Cóź, wiele czynników na to wpływa. Według danych GUS, przeciętna długość życia mężczyzny wynosi 71,7 lat, a kobiet – 79,6. W GALERII ZOBACZYSZ 25 MIAST I POWIATÓW W POLSCE, W KTÓRYCH MĘŻCZYŹNI ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. Tam nie dożywają nawet 70! PODAJEMY ŚREDNIĄ OSIĄGANEGO WIEKU. KLIKNIJ W GALERIĘ ZDJĘĆ/PRZESUŃ KURSOR W LEWO.

Prasówka 6.02: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Horoskop dzienny na poniedziałek 6 lutego 2023 r. Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Koziorożec

HOROSKOP dzienny na poniedziałek 6 lutego 2023 roku dla każdego znaku zodiaku. Co się wydarzy w poniedziałek 6.2.2023 u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź swój horoskop na dziś i zobacz, co dla Ciebie przepowiadają gwiazdy. Wróżka Ekspiria zna Twój znak zodiaku i radzi specjalnie dla Ciebie!

📢 500 plus dla małżeństw. Te małżeństwa dostaną dodatek w wysokości 500 zł. Jakie są warunki aby otrzymać 500 plus dla małżeństw? 05.02.23

Projekt 500 plus dla małżeństw? Projekt zapewniający małżeństwom dodatkowe pieniądze ma już dwa lata. W tym czasie ustawa, która przewidywałaby dodatkowe pieniądze dla małżonków nie weszła w życie. W 2022 roku jednak petycja obywatelska w sprawie dodatku małżeńskiego skierowana została do Komisji do Spraw Petycji. W kwietniu natomiast termin rozpatrzenia został wydłużony. Autorami petycji jest małżeństwo z 50 letnim stażem, które nagrodzone zostało medalem za długoletni staż małżeński. Czy dodatek w wysokości 500 zł dla małżeństw wejdzie w życie?

📢 Te osoby nie muszą już płacić abonamentu RTV. Duże zmiany w 2023 roku. Sprawdź czy musisz go opłacać 05.02.23

Ustawa o abonamencie RTV mówi jasno, że abonament płacić musi każdy kto posiada odbiornik zarówno telewizyjny jak i radiowy. Opłacie podlegają także radia samochodowe. W zasadzie każdy, kto nie opłaca abonamentu RTV podlega karze. Sprawdzić mogą nas pracownicy Poczty Polskiej. Kontrolowane są domu i mieszkania Polaków. Ustawa przewiduje także, że są osoby które są zwolnione z płacenia abonamentu RTV. Kto nie musi płacić abonamentu?

📢 Tak powstawały opolskie blokowiska: ZWM, Chabry, Dambonia. Zobaczcie galerię archiwalnych zdjęć

Jak powstawały i jak wyglądały przed laty opolskie osiedla mieszkaniowe? Zapraszamy na sentymentalną podróż po Chabrach, Zaodrzu, osiedlu Dambonia i ówczesnym ZWM-ie.

📢 Waloryzacja emerytur 2023: oto stawki netto i brutto! Tyle otrzymają seniorzy na rękę!

Waloryzacja emerytur 2023. Emeryci i renciści mogą cieszyć się z podwyżki świadczeń. W tym roku nastąpiła dość duża waloryzacja emerytur w Polsce. Wiemy jakie kwoty od września ZUS będzie przelewać seniorom. Przykładowe stawki netto emerytur umieściliśmy w galerii! Sprawdźcie!

📢 Tak mieszkają najbogatsze gwiazdy sportu! Zobacz apartamenty Małysza, Kubackiego, Radwańskiej, Lewandowskiego, Stocha, Zmarzlika ZDJĘCIA

Majątki mają ogromne, więc przy urządzaniu swoich domów i apartamentów nie muszą się liczyć z każdym groszem. Sprawdziliśmy, jak mieszkają najbogatsze gwiazdy polskiego sportu. W naszej GALERII zobaczycie, jak czują się w domowych pieleszach Agnieszka Radwańska, Adam Małysz, Robert Lewandowski (w Monachium i przy Złotej 44 w Warszawie), Dawid Kubacki, Bartosz Zmarzlik, Joanna Jędrzejczyk, Grzegorz Krychowiak, Kamil Stoch oraz inni sławni zawodnicy. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Oto tabela wypłat emerytur od marca 2023. Zobacz, jakie na pewno będzie twoje świadczenie po zmianach [6.02.2023]

Z niemal stuprocentową pewnością najniższa emerytura wzrośnie od marca 2023 r. do kwoty ponad 1 500 zł. Ta pewność bierze się z parametrów zapisanych w ustawie budżetowej na 2023 rok, której projekt rząd już zatwierdził. Zakłada on m.in. waloryzację emerytur od 1 marca 2023 roku w wysokości 13,8 procent oraz gwarantuje środki na wzrost świadczeń i 13. emerytury. Na czternastkę pieniądze też w nim się znajdą, ale najpierw musi być uchwalona ustawa gwarantująca takie dodatkowe świadczenie.

📢 Nutella - światowy dzień przysmaku. Internauci też go lubią - przekonaj się i obejrzyj MEMY!

Orzechowo-kakaowa Nutella narodziła się we Włoszech. Pierwszy słoik opuścił fabrykę 20 kwietnia 1964 i od tego czasu nutella jest uwielbiana przez miliony ludzi na całym świecie. Dzisiaj, 5 lutego, obchodzony jest Światowy Dzień Nutelli. Zobaczcie MEMY internautów z nutellą w rolach głównych.

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 5.02.2023

Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Każde imię ma znaczenie. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Imię, które nosimy, może wpływać na to, jacy jesteśmy. Imię znaczy wiele dla osobowości człowieka. Osoby o tych imionach uchodzą za najbardziej inteligentne. Sprawdź listę!

📢 W bazylice Św. Rodziny dziękowano za życie bp. Józefa Nathana i uratowanie 15 lat temu szpitala w Branicach. Wyśpiewano koncert uwielbienia

W branickiej bazylice Świętej Rodziny dziękowano za życie bp. Józefa Nathana i uczczono 15-lecie uratowania tamtejszego szpitala psychiatrycznego. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył bp. Rudolf Pierskała, biskup pomocniczy diecezji opolskiej. Po Eucharystii odbył się koncert uwielbienia "W Tobie jestem wolny".

📢 Tak wyglądał pogrzeb aktora Emiliana Kamińskiego! ZDJĘCIA Artystę żegnało mnóstwo znanych osobistości GALERIA ZDJĘĆ 5.02.2023

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego ZDJĘCIA. Msza święta żałobna została odprawiona w Kościele św. Karola Boromeusza. Następnie nastąpiło odprowadzenie ciała artysty na Cmentarz Wojskowy na Powązkach - Emilian Kamiński spocznie w Alei Zasłużonych. Pogrzeb ma charakter państwowy.

📢 "Królowa Śniegu" w wykonaniu Publicznego Przedszkola nr 5 z Kluczborka. Były owacje na stojąco

W sobotę 4 lutego Publiczne Przedszkole nr 5 z Kluczborka wystawiło na deskach Kina Bajka "Królową Śniegu". W spektaklu wystąpiły przedszkolaki i ich nauczycielki.

📢 Farelka doprowadziła do pożaru mieszkania w Strzelcach Opolskich. Lokatorka zauważyła kłęby dymu

Urządzenie pracowało na dywanie w jednym z pokojów pod nieobecność lokatorki. Gdy kobieta wróciła do mieszkania i otworzyła drzwi zauważyła kłęby gęstego dymu. Na szczęście kobieta w porę wezwała strażaków, a pożar udało się ugasić.

📢 Niedźwiedź przeszedł ulicami Kadłuba, żeby tańczyć z mieszkańcami. Tradycja wodzenia niedźwiedzia jest tutaj ciągle żywa

Na wsiach pod Strzelcami Opolskimi trwa tradycyjne wodzenie niedźwiedzia. W ten weekend misia można było spotkać m.in. w Kadłubie.

📢 Alimenciarze i alimenciarki poszukiwani przez policję. Jeśli wiesz, gdzie się ukrywają, jak najszybciej daj znać stróżom prawa

Dziś prezentujemy zdjęcia 41 osób z Opolszczyzny i spoza niej, ale mogących przebywać w naszym regionie, poszukiwanych za uchylanie się od płacenia alimentów na swoich bliskich. Jeśli kogoś rozpoznajesz, skontaktuj się z policją. Numery telefonów i adres e-mail można znaleźć pod każdym zdjęciem poszukiwanego. Zebrany materiał pochodzi ze strony poszukiwani.policja.pl.

📢 Czeska księżniczka pozostała biała. Parytety nie są w konwencji czeskich bajek. Zastanawiamy się, w którą stronę idzie świat filmu

Ale kino. Do filmowych środowisk państw Europy Środkowej i Wschodniej powoli przenika zachodnia tendencja do zagwarantowania w obsadzie etnicznych czy mniejszościowych parytetów. Jak na to zareagują polscy widzowie?

📢 Kto to tak urządził? Najgorsze mieszkania do wynajęcia w Polsce. Trzeba mieć odwagę, by tam zamieszkać! Zobaczcie zdjęcia

Można urządzić mieszkanie na bogato, można skromnie. Na tych zdjęciach widać, że czego jak czego, ale inwencji właścicielom tych mieszkań nie brakuje. Gusta są różne i o nich się nie dyskutuje, ale... Zobaczcie najgorsze mieszkania do wynajęcia w Polsce.

📢 Jeśli to pamiętacie, to mieliście fajne dzieciństwo. Jeśli nie rozumiecie - wyjaśniamy! [ZDJĘCIA]

Wypożyczalnie filmów, giełdy i targowiska, sklepy z płytami i kasetami, lodowiska na każdym stawie, tory saneczkowe na parkowych muldach i zabawa na trzepaku przez kilka godzin dziennie. To tylko kilka z tych rzeczy, które pamiętamy z dzieciństwa. Pamiętacie je? To znaczy, że było fajne, a przynajmniej, ciekawe! Obejrzyjcie kultowe zdjęcia legendarnych fotoreporterów.

📢 W tym domu urodził się Zenek Martyniuk. Oto rodzinne gospodarstwo króla disco polo 5.02.2023

Zenek Martyniuk urodził się we wsi Gredele w gminie Orla. Jest tam kilkanaście domów przy jednej ulicy. Właściwie rodzinny dom króla disco polo niczym nie różni się od innych. Właśnie w tej małej miejscowości na Podlasiu znajduje się rodzinny dom Zenka Martyniuka. Wokalista zespołu Akcent to obecnie największa gwiazda polskiej muzyki rozrywkowej. Zawsze uśmiechnięty i choć ma na koncie mnóstwo hitów nigdy nie zadziera nosa. Nigdy też nie zapomniał skąd pochodzi i chętnie o tym opowiada nie tylko w piosence „Rodzinny dom”.

📢 Oto zabójcy baterii w twoim telefonie! Wyłącz te aplikacje, a odczujesz poprawę. Te programy błyskawicznie wyczerpują baterię w telefonie

Świat pełen jest obecnie przeróżnych urządzeń mobilnych, które prześcigają się w ilości najnowocześniejszych funkcji. Dzięki postępującej miniaturyzacji posiadają one coraz pojemniejsze i większe baterie, jednak często nie czuć różnicy w czasie ich działania w stosunku do starszych telefonów. Wynika to z faktu, że instalujemy coraz więcej wymagających apek, które skutecznie wyczerpują całą energię baterii telefonu w mgnieniu oka. Dlaczego bateria w telefonie szybko się rozładowuje? Oto aplikacje, które najbardziej skracają czas pracy smartfonu.

📢 Hity sprawdzianów powracają! Nauczyciele płaczą przy sprawdzaniu, a uczniowie robią sobie jaja. To lepsze niż kabarety 5.02.2023

Trwa rok szkolny 2022/2023 i przyszedł czas na pierwsze klasówki i sprawdziany. Niektóre klasy mają ich nawet po kilka w tygodniu. Kartkówek nie lubią uczniowie, ale bardzo często również nauczyciele. Wielu z nich musi się zmagać z dziwnymi i niecodziennymi odpowiedziami. Te najdziwniejsze, ale i najśmieszniejsze, zebraliśmy w naszej galerii. Wciel się na chwilę w nauczyciela i zobacz jak byś zareagował na te pomysły uczniów. Życzymy dobrej zabawy!

📢 Znamy ranking gmin Opolszczyzny. Wiemy, gdzie mieszkańcy płacą najwięcej za śmieci

Od 38 do 17 złotych w zależności od miejsca zamieszkania. Tyle płacą miesięcznie mieszkańcy Opolszczyzny za swoje segregowane odpady. Dla kilkuosobowej rodziny to niebagatelny wydatek.

📢 Wojsko sprzedaje sprzęt. Zobacz jaki. Najciekawsze oferty Agencji Mienia Wojskowego. Co można kupić na licytacjach? [5.02.2023]

Wojsko sprzedaje pojazdy z demobilu. Agencja Mienia Wojskowego prowadzi sprzedaż samochodów ze swoich zasobów. Są m.in. auta terenowe, busy, ciężarówki a także pojazdy specjalistyczne, wózki widłowe i akumulatorowe. Wśród ofert są również łodzie, sprzęt biurowy, budowlany oraz warsztatowy Sprawdź najlepsze okazje!

📢 Józef Golenia z Kluczborka, najsłynniejszy kibic siatkówki w Polsce, obchodził 80. urodziny. Cóż to był za jubileusz!

Józef Golenia, działacz siatkarski i jeden z najbardziej znanych kibiców siatkówki na świecie, obchodził 80. urodziny. Świętował je, jakżeby inaczej, na meczu ulubionej drużyny, czyli KKS-u „Mickiewicz” Kluczbork.

📢 Beskidy w zimowej odsłonie oczyma internautów. O tej porze roku góry zachwycają swoim baśniowym krajobrazem. Zobacz te przepiękne widoki!

Beskidy w zimowej odsłonie oczyma internautów. O tej porze roku góry zachwycają swoim baśniowym krajobrazem, któremu wiele osób nie jest w stanie się oprzeć. Nie brakuje bowiem miłośników górskich wędrówek po ośnieżonych szlakach, z których rozpościerają się cudowne widoki. W słoneczny i mroźny dzień, kiedy widoczność dopisuje, z wielu punktów można dojrzeć nawet Tatry. W okresie zimowym trzeba mieć jednak szczęście, by trafić na okno pogodowe. Poza tym, przed każdą wyprawą w góry należy dobrze się do niej przygotować. Poza kaprysami pogody trzeba liczyć się również ze sporą nieraz ilością śniegu oraz lodu, niską temperaturą i wiatrem, co znacznie utrudnia bezpieczne poruszanie się po szlakach. Poza tym, krótkie dni ograniczają wędrowców do pokonywania krótszych tras, niż w sezonie letnim. Zawsze warto śledzić na bieżąco prognozy, a także komunikaty Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, które informuje o warunkach w górach oraz wszelkich panujących tam niebezpieczeństwach. Sporo osób, udających się zimą na beskidzkie szlaki fotografuje górskie krajobrazy w białej szacie, a także dzieli się tymi zdjęciami w mediach społecznościowych. Zobacz fotografie użytkowników sieci i podziwiaj przepiękne widoki!

📢 Co data urodzenia mówi o Tobie? Sprawdź jaką jesteś cyfrą w numerologii i co ona oznacza

Zobacz co data urodzenia mówi o Tobie, Twoich związkach i relacjach ze światem. Odpowiednio potraktowana może okazać się ciekawym studium wad i zalet, wsparciem dla talentów czy w trudnych relacjach. Policz ją z nami i sprawdź co oznacza w numerologii.

📢 Horoskop dzienny na niedzielę 5 lutego 2023 r. Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Koziorożec

HOROSKOP dzienny na niedzielę 5 lutego 2023 roku dla każdego znaku zodiaku. Co się wydarzy w niedzielę 5.2.2023 u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź swój horoskop na dziś i zobacz, co dla Ciebie przepowiadają gwiazdy. Wróżka Ekspiria zna Twój znak zodiaku i radzi specjalnie dla Ciebie!

📢 Studniówka 2023. Poloneza czas zacząć! Studniówka Zespołu Szkół Licealno-Technicznych z Kluczborka

Uczniowie Zespołu Szkół Licealno-Technicznych z Kluczborka w sobotę 4 lutego bawili się na balu studniówkowym w Sali Bankietowej "Werona" w Praszce. Było wytwornie, elegancko i z klasą.

📢 We Wrocławiu odbyła się wystawa kotów. Zobaczcie mruczące słodziaki! (ZDJĘCIA)

Kotokracja – to prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników mruczących czworonogów. W Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu odbyła się dziś (4 lutego) wystawa kotów. Nie tylko tych rasowych i z rodowodem. Zaadoptować można było też jednego z podopiecznych Fundacji Przygarnij Kota. Zobaczcie zdjęcia mruczków.

📢 Nostalgiczne lata 90. Jeśli to pamiętasz, to miałeś fajne dzieciństwo. Zobacz kultowe zabawki [ZDJĘCIA] 05.02.2023

Zapraszamy do sentymentalnej podróży. Oto lista kultowych zabawek, przedmiotów, które skradły serca wszystkich dzieci z lat 80. i 90. To były absolutne hity dla młodego pokolenia. Które z nich pamiętasz? Być może masz te przedmioty w domu!

📢 Oto najpiękniejsze stewardesy! Są mądre, śliczne i seksowne. Z nimi poleciałbyś na koniec świata ZDJĘCIA 5.02.2023

Muszą znać wiele języków, potrafią odnaleźć się każdej, nawet ekstremalnej sytuacji. Do tego są piękne, nieraz ładniejsze niż zawodowe modelki. Tak... mowa o stewardesach. Aby zostać jedną z nich, trzeba przejść złożony proces rekrutacyjny. Wybierane są tylko najlepsze. My postanowiliśmy sprawdzić, jak prezentuje się damska obsługa samolotów na liniach lotniczych z całego świata.

📢 500 plus dla małżeństw, kto może się ubiegać o świadczenie Małżeństwo +. Jaki staż trzeba mieć, żeby dostać pieniądze. Zasady 5.02.2023

Do Sejmu trafiła obywatelska petycja, żeby w ramach programu Małżeństwo+ przyznawać małżeńskim parom świadczenie 500 plus. Ale nie ma to być kolejne wsparcie dla młodych rodziców na dzieci. Wręcz przeciwnie – dla małżeńskich par z odpowiednio długim stażem. Kto zatem dostanie 500 plus dla małżeństw? Sprawdź zasady ewentualnego wypłacania świadczenia.

📢 Oto horoskop finansowy na rok 2023 dla wszystkich znaków Zodiaku. Jak gwiazdy widzą twoje pieniądze w 2023 roku 5.02.2023

Sprawdź horoskop finansowy na 2023 rok. Komu będą sprzyjać gwiazdy w finansach. Sprawdź horoskop finansowy na najbliższe miesiące. Sprawdź, co widzą twoje gwiazdy w twoim horoskopie finansowym. Tak to już jest, że jedni zdobywają pieniądze, a inni je wydają; wielu jednak jest takich, którym starcza lata na jedno i drugie.

📢 Osoby o tych imionach są najwredniejsze. Od nich nie usłyszysz miłego słowa. Sprawdź, kto jest na liście! 5.02.2023

Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Każde imię ma przypisane bowiem cechy charakteru i osobowości. Niektóre imiona mogą wpłynąć na resztę życia człowieka pozytywnie, inne - utrudnić jego relacje z ludźmi. To, jakie imię nosimy, determinuje nasz charakter. Jakie imiona noszą osoby uznawane za najbardziej wredne? Jakie jest znaczenie tych imion? Zobacz, kto jest na liście.

📢 Usiłowanie zabójstwa w Ozimku. Wyszedł z więzienia i dźgnął znajomego nożem w szyję. Wcześniej podpalił sklep

Prokuratura Rejonowa w Opolu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w sierpniu 2022 roku, w Ozimku, dźgnął swego znajomego nożem w szyję.

📢 Akt oskarżenia po głośnym zderzeniu Pendolino i ciężarówki w 2017 roku. Dyżurny na stacji w Ozimku miał 11 minut, by zareagować

Dyżurny ruchu na stacji w Ozimku miał 11 minut, aby zapobiec wypadkowi. Prokuratura oskarża go o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym.

📢 Studniówki 2023. Opolski „elektryczniak” przepięknie bawił się na balu maturalnym. Te stylizacje robią wrażenie! [ZDJĘCIA]

To już dziś! Maturzyści z Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu rozpoczęli ten jeden z ważniejszych wieczorów w ich życiu. Studniówkę, czyli 100 dni do egzaminu dojrzałości, otworzył pięknie zatańczony polonez. Zapraszamy do galerii!

📢 Studniówki 2023. Studniówka Zespołu Szkół nr 2 CKU z Kluczborka. Cóż to była za zabawa!

Maturzyści z Zespołu Szkół nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego z Kluczborka bawili się na studniówce w Zajeździe Wielkopolskim w Siemianicach. Zabawa trwała do białego rana.

📢 PlusLiga. PSG Stal Nysa - LUK Lublin 3:0. Świetny występ nysan

PSG Stal Nysa we własnej hali podejmowała LUK Lublin. Spotkanie zakończyło się w trzech setach na korzyść zespołu Daniela Plińskiego.

📢 Kościół w Małujowicach jest siódmym Pomnikiem Historii na Opolszczyźnie. Prezydent Andrzej Duda wręczył proboszczowi dokument

W piątek (3 lutego) w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wręczył opiekunom i zarządcom dziewięciu obiektów podpisane rozporządzenie o wpisie na listę Pomników Historii, co nadaje wyjątkową rangę dla tych zabytków. Wśród nich jest kościół w Małujowicach.

📢 Trenuj z wojskiem w ferie. Blisko 150 ochotników wzięło udział w akcji przygotowanej przez 10 Opolską Brygadę Logistyczną w Opolu

Prawie 150 ochotników zgłosiło się do akcji „Trenuj z wojskiem w ferie” organizowanej w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej w Opolu.

📢 Te chłopięce imiona w minionym roku Opolanie wybierali najczęściej. Opublikowano raport imion za 2022 rok

Znamy niekwestionowanego zwycięzcę rocznego zestawienia męskich imion nadawanych w minionym roku w naszym województwie. W ostatnich 12 miesiącach w naszym regionie na świat przybyło aż 137 chłopców o tym imieniu. Zobaczcie, które znalazły się na kolejnych stopniach podium.

📢 Wybuch i pożar w mieszkaniu przy ul. Grota-Roweckiego w Opolu. To osiedle Armii Krajowej. Trwa ustalanie przyczyn

W sobotę (4 lutego) po godzinie służby ratunkowe dostały wezwanie do wybuchu w mieszkaniu w bloku przy ul. Grota-Roweckiego w Opolu. W jego wyniku doszło do pożaru. Jedna osoba trafiła do szpitala. Trwa ustalanie przyczyn wybuchu.

📢 Mecz kontrolny. Odra Opole - Polonia Bytom 1:1

Odra Opole zremisowała 1:1 w ostatnim sparingu w zimowym okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej sezonu 2022/23. Rywalem opolan była trzecioligowa Polonia Bytom.

📢 Znowu się śmieją! Najgłupsze memy o rolnikach. Miastowi nie mają litości. Zobacz najlepsze śmieszne obrazki 4.02.2023

Znów miastowi mają ubaw. Po raz kolejny na tapetę wzięli podlaską wieś i rolników. Zobaczcie najlepsze memy i demotywatory o województwie podlaskim. Jeżeli nie brakuje Wam dystansu do naszego regionu, możecie się nieźle pośmiać. Naprawdę warto, bo niektóre propozycje rozwalają system!

📢 Tysiące małych pacjentów z Opolszczyzny skorzystało z badań w ramach Krainy Zdrowia Dzieci. Cenna inicjatywa opolskiego oddziału NFZ

Badanie EKG, USG, wzroku, słuchu i wiele innych. Kraina Zdrowia Dzieci to akcja opolskiego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Przez cały dzień pacjenci w wieku od 0 do 18 lat mogą skorzystać z konsultacji lekarzy kilkunastu specjalizacji. Co najważniejsze, bez rejestracji, bez skierowania i bezpłatnie.

📢 W tym roku będzie się działo na opolskiej wsi. Zaplanowano budowę skateparku, pumptracku czy placów zabaw. Gdzie powstaną?

Sześć umów na łączną kwotę dofinansowania ponad miliona złotych przekazano gminom i stowarzyszeniom działającym na wsiach. Całkowita wartość sześciu projektów to niemal 1,2 mln zł. Wszystko po to, aby uatrakcyjnić spędzanie czasu wolnego mieszkańcom obszarów wiejskich.

📢 Spór o przebieg południowej obwodnicy Nysy. Coraz więcej politycznych zarzutów

Padają zarzuty o kłamstwa, manipulacje, absurdalną dyskusję. W sporze o przebieg nowej obwodnicy Nysy politycy coraz trudniej utrzymują emocje na wodzy. A powinny decydować względy techniczne lub finansowe.

📢 Tak mieszka Magda Narożna. Dom popularnej wokalistki zespołu Piękni i młodzi jest ukryty w lesie 4.02.2023

Magda Narożna często wykorzystuje okres zimowy na podróże. Wtedy koncertów jest mniej i wokalistka ma czas na odwiedzenie swojej ulubionej Islandii czy USA, choć ostatnio wybrała Hiszpanię. Narożna nie raz mówiła w wywiadach, że lubi też wracać do swojego azylu pod Łomża. Dom jest otoczony lasem, ale wokalistka nie boi się tam mieszkać, gdyż posesji strzegą dwa olbrzymie owczarki środkowoazjatyckie. Magda Narożna może się także pochwalić wspaniałym samochodem - lexusem.

📢 Ruszyły zapisy na Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" 2023. Wydarzenie odbędzie się w ośmiu miejscowościach Opolszczyzny

Już niedługo, 5 marca po raz kolejny w wielu miejscach w Polsce i na świecie odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Impreza będzie miała swoje odsłony również na Opolszczyźnie. Ruszyły zapisy na biegi m.in. w Głubczycach i Głuchołazach.

📢 Horoskop dzienny na sobotę 4 lutego 2023 r. Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Koziorożec

HOROSKOP dzienny na sobotę 4 lutego 2023 roku dla każdego znaku zodiaku. Co się wydarzy w sobotę 4.2.2023 u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź swój horoskop na dziś i zobacz, co dla Ciebie przepowiadają gwiazdy. Wróżka Ekspiria zna Twój znak zodiaku i radzi specjalnie dla Ciebie!

📢 Wielka akcja opolskiej policji przy przejściach dla pieszych. Posypały się mandaty

Podczas akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” policjanci na terenie całego województwa opolskiego ujawnili ponad 450 wykroczeń.

📢 Pokaz mody śląsko-góralskiej. W ramach projektu „Dizajn, a wzory regionu” Ślązaczki pokazały tradycyjne wzory opolskie

Ile ubrań mieli w szafie nasi przodkowie? W XIX wieku na Śląsku były to czasem tylko dwa lub trzy komplety. Jeden na lato, jeden na zimę i jeden „od święta”. Pomimo bardzo wysokich cen materiałów i usług krawieckich mieszkańcy Śląska dbali, by być dobrze ubranym. Zwracają szczególną uwagę na zdobienia, a haft opolski był jednym z charakterystycznych elementów, strojów na Śląsku. Opolskie wzory były rozwijane przez kilka pokoleń, ale w ubiegłym stuleciu nagle zniknęły. Zobaczcie, dlaczego.

📢 Tak wygląda Kluczbork z lotu ptaka, kiedy noc zamienia się w dzień, a dzień w noc. Wyjątkowe zdjęcia Artura Nowaka

Jest złota godzina i niebieska godzina. Dobrze o tym wiedzą miłośnicy fotografowania. Tacy jak członek zarządu powiatu kluczborskiego Artur Nowak, który właśnie o tych nietypowych godzinach lubi fotografować swoje rodzinne miasto. Zobaczcie te niezwykłe zdjęcia.

📢 Facebook to Twarzoksiążka, a Virgin Mobile to...Dziewica Mobilna. Słynne marki po polsku? Efekt jest zaskakujący. ZOBACZCIE GALERIĘ

Jedno jest pewne, czasami lepiej zostawić oryginał, bo już przy zakupach byłoby śmiesznie. No bo jak by to brzmiało. W drogerii: poproszę Włosy i Ramiona, Starą Przyprawę, Gołębia, Pieści i Topór. A w spożywczym: Dziękuje, Dzieci Dobre Białe. Zobaczcie kultowe marki na grafikach z polskimi tłumaczeniami. Zaskoczeni? My tak.

📢 Studniówki 2023. Tak się bawili na studniówce uczniowie ZSZ nr 1 w Brzegu. To był piękny bal! [ZDJĘCIA]

W piątek (3 lutego) w brzeskiej restauracji Mario odbyła się studniówka Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu. Zabawa była przednia, uczniowie zatańczyli także pięknego poloneza. Sami zobaczcie!

📢 Potrącił rodzinę z dzieckiem na pasach. 44-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję [WIDEO]

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który ma bezpośredni związek z czwartkowym wypadkiem na ul. Łukasiewicza. Kierowca potrącił tam na pasach 3 osoby i uciekł z miejsca wypadku.

📢 Znamy już podział środków dla pięciu subregionów województwa opolskiego. To łącznie ponad 260 milionów euro dotacji z Unii Europejskiej

Do 2027 roku subregiony województwa opolskiego mogą spodziewać się wsparcia w łącznej kwocie 262 milionów euro. Pieniądze te będą przeznaczone na Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego i Europejski Fundusz Społeczny. Jest to skutkiem decyzji Komisji Europejskiej z 29 listopada 2022 r. o przyjęciu Funduszy Europejskich dla Opolskiego 2021-2027.

📢 Za sprawą Mickiewicza siatkarskie tradycje w Kluczborku odżyły na dobre [ZDJĘCIA]

Męska siatkówka na Opolszczyźnie to już nie tylko Kędzierzyn-Koźle i Nysa. Mocnym ośrodkiem jest również Kluczbork. Tamtejszy Mickiewicz, istniejący od zaledwie 11 lat, pokonał już parę szczebli rozgrywkowych, a teraz błyszczy w Tauron 1 Lidze.

📢 Paco Rabanne nie żyje. Był jednym z najbardziej znanych projektantów mody. Zmarł w wieku 88 lat. Oto jego kreacje noszone przez gwiazdy

W swym domu w miasteczku Portsall w Bretanii, na północy Francji, zmarł w piątek w wieku 88 lat jeden z najsłynniejszych projektantów mody i perfum Francisco Rabaneda y Cuervo, znany jako Paco Rabanne – poinformował Reuters. 

📢 Tak mieszka Kamil Stoch. Tutaj lubi spędzać wolny czas skoczek. Góralski dom Kamila Stocha z widokiem na Tatry robi ogromne wrażenie

Kamil Stoch to trzykrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich. Mimo że w tym sezonie Pucharu Świata nie osiąga spektakularnych wyników, jest uważany za jednego z najlepszych skoczków na świecie. Zobacz, gdzie mieszka na co dzień ulubiony sportowiec Polaków i jego żona Ewa Bilan-Stoch. Zajrzyj do góralskiego domu Kamila Stocha.

📢 Paznokcie w stylu boho – postaw na artystyczne wzorki dla każdego. Te oryginalne zdobienia wyglądają dobrze na każdych paznokciach

Wszyscy, którym znudził się już klasyczny french manicure, tradycyjne czerwone lub beżowe paznokcie, może przyjść z ratunkiem styl boho. Choć zazwyczaj sięgamy po niego latem, teraz także świetnie sprawdzi się do zimowych stylizacji. Nie określają go sztywne zasady, więc zarówno miłośniczki mocnych wzorków, jak i delikatnych zdobień, znajdą w nim coś dla siebie. Wypróbuj najnowsze inspiracje w stylu boho.

📢 "Dawaj pieniądze albo cię zabiję!" Mieszkaniec Opola przeżył chwile grozy, grożono mu nożem

Przed Sądem Okręgowym w Opolu rozpoczął się proces 54-letniego Waldemara L, który został oskarżony o próbę dokonania rozboju przy użyciu noża. Mężczyzna miał grozić natychmiastowym pozbawieniem życia, jeśli ofiara nie odda mu swoich pieniędzy. Oskarżony przyznał, że rzeczywiście nóż miał przy sobie, ale posiadał go… bo był na rybach.

📢 Gdzie najtaniej na narty w Polsce? TOP 13 ośrodków z najtańszymi skipassami na ferie 2023. To zestawienie może Was zaskoczyć

Mimo panującej drożyzny, nadal można znaleźć w Polsce ośrodki narciarskie, oferujące tanie skipassy na zimę 2023. Gdzie jazda na nartach jest najtańsza, mimo trwającego szczytu sezonu w ferie zimowe? Gdzie można przez cały dzień szusować za niecałe 90 zł? Które ośrodki narciarskie oferują najniższe ceny za karnety godzinowe? Zapraszamy do naszego przewodnika sezonowego – znajdziecie w nim TOP 13 miejsc, w których narty w Polsce są najtańsze nawet w ferie.

📢 Nie żyje Szymon Wesołowski, trener Bongo Futsal Niemodlin. Miał 32 lata

W wieku 32 lat zmarł Szymon Wesołowski, trener Bongo Futsal Niemodlin oraz reprezentacji Polski niesłyszących w piłce nożnej i futsalu.

📢 Tak wyglądały nasze mieszkania w czasach PRL-u. Pamiętasz te meble i wystrój z lat 60., 70., 80.? Dziś znów stają się modne

W czasach PRL-u nasze mieszkania wyglądały zupełnie inaczej niż obecnie. Dziś meble i wystrój z lat 60., 70. i 80. nieraz wspomina się z nostalgią, a wiele elementów ówczesnych wnętrz wraca dziś do łask. Zapraszamy do galerii, w której prezentujemy największe wnętrzarskie hity z tamtych lat. Jak się żyło w minionej epoce?

📢 Jeszcze w tym roku otwarcie nowej galerii handlowej w Opolu! Zobaczcie, jakie sklepy będą w galerii Ozimska Park

W miejscu byłej galerii Ozimska powstanie Ozimska Park, której otwarcie zaplanowane jest na listopad 2023 roku. Na mocy podpisanej w styczniu umowy sieć sklepów spożywczych Kaufland będzie jednym z największych najemców centrum handlowego.

📢 Pałac w Mosznej po remoncie robi jeszcze większe wrażenie. Oto piękne zdjęcia w zimowej scenerii. Zobacz, co się zmieniło

Zabytkowy zamek w Mosznej wraz z otaczającym go parkiem przechodził w ostatnich latach szereg inwestycji. Obecnie na ukończeniu jest projekt, który wizualnie upiększył pałac.

📢 W pałacu w Mosznej wręczyliśmy nagrody w 55. edycji plebiscytu SPORTOWIEC OPOLSZCZYZNY Nowej Trybuny Opolskiej. Ale się działo na gali!

W czasie trwania plebiscytu czytelnicy „nto" głosowali na swoich ulubionych sportowców, a także kluby sportowe, którym kibicują. Poznaliśmy także Trenerów Roku i Sportowe Talenty Roku. Wszyscy zostali nagrodzeni na gali finałowej 55 edycji Plebiscytu Sportowiec Opolszczyzny Nowej Trybuny Opolskiej.

📢 Opolskie noworodki. Dziś prezentujemy zdjęcia 22 maluszków urodzonych na porodówce w Opolu. Życzymy dużo zdrowia!

Prezentujemy zdjęcia 22 noworodków, które przyszły na świat w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Witamy na świecie i życzymy dużo zdrowia!

📢 Zobacz patodeweloperkę po polsku. Dlaczego doszło do tych absurdów? Na widok tych osiedli złapiesz się za głowę

Patodeweloperkę, czyli absurdalne budynki i osiedla, na których nie da się żyć, można spotkać w całej Polsce. Prezentujemy najbardziej uderzające przykłady osiedli projektowanych bez choćby chwili namysłu nad tym, jak w tych budynkach będzie mieszkało się ludziom. Czy planowane zmiany w prawie ukrócą takie praktyki?

📢 Statystyki Kościoła katolickiego w Polsce za rok 2021. W diecezji opolskiej spadła liczba uczniów na lekcjach religii

W styczniu opublikowano Statystyki Kościoła katolickiego w Polsce za rok 2021 – “Annuarium Statisticum Ecclesiae in Polonia”. To dokument przedstawiający wyniki badań prowadzonych w 2021 w diecezjach i parafiach Kościoła katolickiego w Polsce. Choć diecezja opolska, na tle innych wspólnot regionalnych w Polsce, w ogólnym ujęciu wypada dobrze, to zauważalny jest spadek liczby opolskich uczniów uczęszczających na szkolne katechezy. O powody zapytaliśmy szefa wydziału duszpasterskiego w opolskiej kurii. Uwagę zwracają również liczby osób przystępujących do sakramentów, ale należy pamiętać, że czas prowadzenia liczenia w Kościele w 2021 roku nie był sprzyjający, obowiązywały wtedy ograniczenia związane z covid-19.

📢 Obrzydlistwa na talerzu rodem z PRL? Dziś już nikt tego nie je! A kiedyś tak nam smakowało...

Szpinak jak krowi placek, mleko z kożuchem, kotlety z mortadeli, zupa owocowa, ozorki w sosie chrzanowym… Obrzydlistwo! W czasach PRL jedliśmy różne dania, na których wspomnienie aż przechodzą ciarki! Dziś już nikt jego nie je! Poznajcie nas subiektywny ranking dań z PRL, które niekoniecznie były smaczne! Z sentymentem wspominacie paróweczki w sosie chrzanowym? A wiecie, że 100 kg parówek produkowano przede wszystkim z miazgi kostnej, skórek, tłuszczu i białka w proszku? Brzmi smacznie? Chyba nie!

📢 W tych opolskich miastach zarabia się najwięcej. Tu pracodawcy płacą najlepiej. Jedno miasto przebija Opole

Różnice w średnich zarobkach w poszczególnych opolskich miastach sięgają nawet 1000 złotych miesięcznie. Wpływ na to ma przede wszystkim liczba potencjalnych pracodawców, którzy konkurują między sobą m.in. na poziomie wynagrodzeń. Przygotowaliśmy zestawienie opolskich miast w których zarabia się najwięcej.

📢 Oto najtańsze mieszkania na Opolszczyźnie. Kawalerki i większe lokale do remontu. Lokale w regionie tanieją, ale czy to są okazje?

To na razie nieznaczny spadek, ale na przełomie 2022 i 2023 ceny mieszkań na Opolszczyźnie faktycznie się zmniejszyły. Sprawdziliśmy, ile kosztują najtańsze lokale na Opolszczyźnie i przyjrzeliśmy się, w jakim są stanie. Co ważne, dysponując kwotą niższą niż 100 tys. złotych można już nabyć niewielkie lokum i przynajmniej częściowo je odremontować.

📢 Studniówki 2023. Tańce i przebierańce na balu I Liceum Ogólnokształcącego im. Lotników Polskich w Oleśnie

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnie bawili się na balu maturalnym 27 stycznia w oleskiej restauracji U Wąsińskich. Zobaczcie na zdjęciach, jak wesoło było na tej studniówce.

📢 Stadion opolski nabiera kształtów. Postęp prac i zmiana krajobrazu są coraz lepiej dostrzegalne. Ta inwestycja robi wrażenie! [ZDJĘCIA]

Za dwa lata przy ulicy Północnej w Opolu powstanie nowy stadion piłkarski, który pomieści 12 tys. kibiców. Będzie to największy i najnowocześniejszy tego typu obiekt na Opolszczyźnie. W ten sposób spełni się marzenie wielu pokoleń kibiców Odry Opole, którzy z niecierpliwością oczekiwali rozpoczęcia budowy nowego domu dla najlepszej drużyny piłkarskiej w województwie. Drużyny, która w zeszłym sezonie otarła się o grę w Ekstraklasie.

📢 Zmiany personalne w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku

Starszy kapitan Mariusz Stępień, dotychczasowy komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku, 1 lutego odszedł na emeryturę.

📢 Mieszkaniec gminy Wołczyn miał na strychu znaczne ilości narkotyków. Zatrzymali go policjanci z Kluczborka. Grozi mu do 10 lat więzienia

Kryminalni z Kluczborka zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Teraz ma również kłopoty z prawem. Za takie przestępstwo grozi bowiem kara do 10 lat więzienia.

📢 Kolejny wiadukt na budowie obwodnicy Olesna oddany do użytku. Zobaczcie, kiedy cały ten odcinek drogi ekspresowej S11 będzie gotowy

Dzisiaj otwarty dla kierowców został kolejny wiadukt na budowie obwodnicy Olesna. Na cały 25-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S11 poczekamy jeszcze kilka miesięcy. Trasa jest już gotowa w 80 procentach. Zobaczcie, jak wygląda obecnie S11 na północy Opolszczyzny.

📢 Nowe fakty w sprawie drogowego pirata zatrzymanego w Czechach. Był trzeźwy, ale miał zabrane prawo jazdy

Coraz więcej wiadomo o groźnym rajdzie młodego kierowcy skradzionym samochodem po ulicach Prudnika. Doszło do tego we wtorek 31 stycznia po południu. Został zatrzymany dzięki współpracy polskich i czeskich policjantów.

📢 W Kluczborku powstaną profesjonalne tory do uprawiania kolarstwa górskiego. Będą gotowe w sierpniu

W Kluczborku powstanie park rowerowy. Będzie to gratka dla pasjonatów kolarstwa górskiego. Z pomysłem utworzenia torów do kolarstwa górskiego wyszła kluczborska młodzież. Przedsięwzięcie gotowe będzie w sierpniu.

📢 Takie imiona noszą najgorsze teściowe. Mamy ranking

Jaką macie teściową? Czy jest dla Was jak matka czy potrafi uprzykrzyć Wam życie? Czy chętnie zaglądanie do niej na obiadki czy unikacie jak ognia? A może wpływ na to ma imię naszej "drugiej mamusi". Tym razem jednak na podstawie znaczenia imion sprawdzamy, które kobiety mają tendencje do bycia najgorszej teściowej. Sprawdźcie.

📢 MISTRZOWIE ŚLUBU I WESELA Zgłoś swoich kandydatów dla nagród dla najlepszych w branży ślubnej i weselnej

Kto najlepiej zadba o urodę przed ślubem? Który fotograf najpiękniej uwieczni cudowne chwile? Kto przygotuje najpiękniejsze kwiaty? Który lokal jest najlepszy na wesele? Kto upiecze najpyszniejszy tort, a kto przygotuje najsmaczniejsze drinki? W akcji Mistrzowie Ślubu i Wesela najlepszych w branży ślubnej i weselnej wskażą w głosowaniu ci, którzy korzystali z ich usług. Nagrody czekają także na pary - i te jeszcze przed ślubem i te z dużym stażem. Do wygrania mnóstwo nagród i samochód - Citroen C3!

📢 Jurty, namioty sferyczne, domki na drzewach. TOP 7 najbardziej klimatycznych miejsc na nocleg na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]

Dolny Śląsk warto odwiedzić o każdej porze roku. To z pewnością jedno z najpiękniejszych województw w Polsce, bogate w wyjątkowe zabytki i zjawiskowe krajobrazy. Znajdziesz tu także niepowtarzalne miejsc na nocleg. Przedstawiamy prawdziwe perełki, w których pobyt zapewni wyjątkowe wspomnienia. Zobacz 7 najciekawszych propozycji z absolutnie unikatowym klimatem.

📢 Studniówki 2023. Tak bawili się maturzyści z Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie bawili się na balu maturalnym 27 stycznia w oleskiej restauracji Knag.

📢 I Liceum Ogólnokształcące w Głubczycach już po balu maturalnym. Studniówka 2023 została zorganizowana w Rogożanach

Głubczyccy maturzyści są już na ostatniej prostej przed egzaminem dojrzałości. W sobotę (28 stycznia) w Rogożanach odbyła się studniówka uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubczycach. Zabawę do białego rana poprzedziła część oficjalna. Były podziękowania, życzenia i tradycyjny polonez. W galerii znajdują się zdjęcia z wydarzenia.

📢 Wspaniała studniówka ZSZ nr 4 w Opolu w hotelu Arkas w Prószkowie. Tego poloneza maturzyści zapamiętają do końca życia [ZDJĘCIA]

Maturzyści z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu na swój bal maturalny wybrali hotel Arkas w Prószkowie. Choreografia poloneza, którego tradycyjnie zatańczyli uczniowie, robiła wrażenie. Było co podziwiać!

📢 Studniówki 2023. Tak bawili się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu. Ten dzień zapamiętają na całe życie! [ZDJĘCIA]

28 stycznia, w Sali Stropowej brzeskiego ratusza, odbyła się studniówka II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu. Ten wyjątkowy dzień, uczniowie świętowali wraz ze swoimi nauczycielami. Zabawa była przednia, a humory dopisywały wszystkim obecnym.

📢 Maturzyści tańczyli poloneza i walca. Nauczyciele zaśpiewali dla nich piosenkę. Tak było na studniówce I LO z Kluczborka [ZDJĘCIA]

Maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza z Kluczborka bawili się na studniówce w Restauracji „U Wąsińskich" w Świerczu koło Olesna. Bal trwał do białego rana.

📢 Takich okazji jeszcze nie było. Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje odzież, akcesoria sportowe, AGD, elektronarzędzia, obuwie. 22.01.2023

Agencja Mienia Wojskowego regularnie prowadzi sprzedaż online i stacjonarnie swojego sprzętu, wyposażenia oraz żołnierskiej odzieży. Niejednokrotnie są to przedmioty od dłuższego czasu zalegające w magazynach i w ogóle nieużywane. W ofercie są również rzeczy z demobilu.

📢 Największy horoskop roczny 2023 dla każdego znaku zodiaku. Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Koziorożec

HOROSKOP roczny na rok 2023 dla każdego znaku zodiaku. Co się wydarzy w 2023 roku u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź swój horoskop na cały rok i zobacz, co dla Ciebie przepowiadają gwiazdy. Wróżka Ekspiria zna Twój znak zodiaku i radzi specjalnie dla Ciebie!

📢 Hotel Gołębiewski w Pobierowie wygląda na prawie gotowy. Mówią o nim "Dubaj nad Bałtykiem". Ma być otwarty w pierwszym kwartale roku

Budowy nie udało się zamknąć do końca 2022 roku. Teraz mówi się o tym, że inwestycja ma zostać dokończona w pierwszym kwartale 2023 roku. Na stronie facebookowej nadmorskiego hotelu na razie proponowane były noclegi w... Wiśle czy Karpaczu.

📢 OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 Zagłosuj na osoby, które zasłużyły się dla regionu i lokalnej społeczności

W środę, 11 stycznia nasza redakcja ogłosiła tegoroczne nominacje do tytułu Osobowość Roku! Zagłosuj na osoby, które w minionym roku odniosły sukcesy, zasłużyły się dla lokalnej społeczności lub angażowały się w działania charytatywne. Wybierz z nami laureatów spośród utalentowanych twórców, którzy udzielali się w swojej dziedzinie sztuki oraz społeczników, który skutecznie działali na rzecz małych ojczyzn. Wciąż możesz też zgłosić swoją propozycję nominacji do tytułu Osobowość Roku 2022 w swoim mieście lub powiecie.

📢 W tym kościele prezbiterium warte jest prawdziwą fortunę. Zużyto na nie aż 60 kg szczerego złota

Równo 90 lat temu oddano do użytku jeden z najpiękniejszych kościołów na Opolszczyźnie, a już na pewno najbardziej niezwykły. Co niedzielę na mszach świętych w ławkach tego kościoła zasiadają mieszkańcy Branic oraz pacjenci szpitala psychiatrycznego.

📢 Rocznice ślubu – jak się nazywają i co oznaczają? Bawełniana, drewniana, złota – brzmi tajemniczo? Poznaj znaczenie poszczególnych rocznic

Rocznice ślubu. Jaką rocznicę ślubu obchodzicie? Jak się nazywa 5. rocznica ślubu, 10. rocznica ślubu, 15. rocznica ślubu, 20. rocznica ślubu, 25. rocznica ślubu, 30. rocznica ślubu, 50. rocznica ślubu i inne rocznice? Skąd się wzięły ich nazwy?

📢 Studniówka Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim [zdjęcia]

Maturzyści z ZS w Dobrzeniu bawili się na studniówce w sobotę.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska