Prasówka 7.02.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 6.02. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Horoskop dzienny na dziś (7.02, wtorek). Które znaki zodiaku będą miały dobry dzień?”?

Prasówka 7.02: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Horoskop dzienny na dziś (7.02, wtorek). Które znaki zodiaku będą miały dobry dzień?

Zobacz horoskop na wtorek dla wszystkich znaków zodiaku. Co gwiazdy przygotowały dla Twoich znajomych na dzisiaj? Przekonaj się, co według horoskopu może się wydarzyć we wtorek 7.02.2023. Czy doda Ci to odwagi? Sprawdź horoskop na dziś (wtorek, 7.02.2023) dla wszystkich znaków zodiaku.

Nie przegap promocji!

📢 Oto żona prezydenta Ukrainy. To prawdziwa piękność! Żona Żełeńskiego, czy Żełeńscy mają dzieci? ZDJĘCIA 7.02.2023

Żona prezydenta Ukrainy, Ołena Zełeńska ma 44 lata. Żona Żełeńskiego to prawdziwa piękność. Jak wygląda i kim jest żona Wołodymyra Zełeńskiego? Czy małżenstwo Żełeńskich ma dzieci?

📢 Horoskop codzienny na wtorek 7 lutego 2023 r. Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Koziorożec

HOROSKOP dzienny na wtorek 7 lutego 2023 roku dla każdego znaku zodiaku. Co się wydarzy we wtorek 7.2.2023 u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź swój horoskop na dziś i zobacz, co dla Ciebie przepowiadają gwiazdy. Wróżka Ekspiria zna Twój znak zodiaku i radzi specjalnie dla Ciebie!

Prasówka 7.02: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Waloryzacja emerytur 2023: oto stawki netto i brutto! Tyle otrzymają seniorzy na rękę!

Waloryzacja emerytur 2023. Emeryci i renciści mogą cieszyć się z podwyżki świadczeń. W tym roku nastąpiła dość duża waloryzacja emerytur w Polsce. Wiemy jakie kwoty od września ZUS będzie przelewać seniorom. Przykładowe stawki netto emerytur umieściliśmy w galerii! Sprawdźcie!

📢 Tyle kosztują stare monety? Będziesz w szoku. Te monety są warte majątek! Masz je pochowane u siebie w domu?

Te monety i banknoty cechuje coraz większa wartość kolekcjonerska. Stare monety zyskują na wartości i można za nie dostać sporo pieniędzy. Sprawdź, czy masz te banknoty w domu. Dzięki nim możesz się wzbogacić. Jaka obecnie jest ich wartość i od czego ona zależy? Zobacz i dowiedz się więcej o kolekcjonerskich banknotach i monetach. Masz je schowane w domu? Sprawdź ile mogą być warte monety z czasów PRL

📢 500 plus dla małżeństw. Te małżeństwa dostaną dodatek w wysokości 500 zł. Jakie są warunki aby otrzymać 500 plus dla małżeństw? 06.02.23

Projekt 500 plus dla małżeństw? Projekt zapewniający małżeństwom dodatkowe pieniądze ma już dwa lata. W tym czasie ustawa, która przewidywałaby dodatkowe pieniądze dla małżonków nie weszła w życie. W 2022 roku jednak petycja obywatelska w sprawie dodatku małżeńskiego skierowana została do Komisji do Spraw Petycji. W kwietniu natomiast termin rozpatrzenia został wydłużony. Autorami petycji jest małżeństwo z 50 letnim stażem, które nagrodzone zostało medalem za długoletni staż małżeński. Czy dodatek w wysokości 500 zł dla małżeństw wejdzie w życie?

📢 Te osoby nie muszą już płacić abonamentu RTV. Duże zmiany w 2023 roku. Sprawdź czy musisz go opłacać 06.02.23

Ustawa o abonamencie RTV mówi jasno, że abonament płacić musi każdy kto posiada odbiornik zarówno telewizyjny jak i radiowy. Opłacie podlegają także radia samochodowe. W zasadzie każdy, kto nie opłaca abonamentu RTV podlega karze. Sprawdzić mogą nas pracownicy Poczty Polskiej. Kontrolowane są domu i mieszkania Polaków. Ustawa przewiduje także, że są osoby które są zwolnione z płacenia abonamentu RTV. Kto nie musi płacić abonamentu?

📢 Tyle zarabiają pracownicy Biedronki od 2023 roku. Mamy stawki ujawnione przez Jeronimo Martins [7.02.2023]

Tyle zarabiają pracownicy Biedronki od 2023 roku. W 2023 roku pracownicy Biedronek otrzymali podwyżki - podało biuro prasowe sieci sklepów. Zobacz, ile zarobi pracownik marketu oraz zatrudnieni w magazynach.

📢 Waloryzacja emerytur 2023 - tabela. Najnowsze wyliczenia bardzo zaskakują - to będzie rekord! [7.02.2023 r.]

Waloryzacja emerytur i rent w 2023 roku. Zgodnie z najnowszymi danymi podanymi przez Główny Urząd Statystyczny, będzie wyższa niż zakładał rząd i według szacunków wyniesie co najmniej 14,8 proc. (rząd w swoich założeniach prognozował wcześniej, że będzie to 13,8 proc.). To dobra wiadomość dla emerytów, bo ich świadczenia urosną jeszcze bardziej. W galerii zamieszczamy tabele z najnowszymi wyliczeniami. Sprawdź, jak od marca może powiększyć się Twoja emerytura.

📢 Oto tabela wypłat emerytur od marca 2023. Zobacz, jakie na pewno będzie twoje świadczenie po zmianach [7.02.2023]

Z niemal stuprocentową pewnością najniższa emerytura wzrośnie od marca 2023 r. do kwoty ponad 1 500 zł. Ta pewność bierze się z parametrów zapisanych w ustawie budżetowej na 2023 rok, której projekt rząd już zatwierdził. Zakłada on m.in. waloryzację emerytur od 1 marca 2023 roku w wysokości 13,8 procent oraz gwarantuje środki na wzrost świadczeń i 13. emerytury. Na czternastkę pieniądze też w nim się znajdą, ale najpierw musi być uchwalona ustawa gwarantująca takie dodatkowe świadczenie.

📢 Zeznawali przeciwko prezesowi. Potem dostali nagrody innych członków zarządu. Wątpliwości wokół specjalnych premii w opolskich wodociągach

Najwyższe nagrody roczne i miesięczne w Wodociągach i Kanalizacji w Opolu otrzymały osoby, które opowiedziały się po jednej ze stron konfliktu w WiK. Akurat tej, która nagrody przyznawała - ustaliły TVP3 Opole oraz portal nto.pl.

📢 Nostalgiczne lata 90. Jeśli to pamiętasz, to miałeś fajne dzieciństwo. Zobacz kultowe zabawki [ZDJĘCIA] 06.02.2023

Zapraszamy do sentymentalnej podróży. Oto lista kultowych zabawek, przedmiotów, które skradły serca wszystkich dzieci z lat 80. i 90. To były absolutne hity dla młodego pokolenia. Które z nich pamiętasz? Być może masz te przedmioty w domu!

📢 Szymon Ł. zabił rowerzystę, ale więzienie nic go nie nauczyło. Poznaliśmy nowe fakty o jego ucieczce przed policją

Przez ponad godzinę uciekał samochodem przed policją polską i czeską. Potrącił człowieka. Ukradł dwa auta, uszkodził kilka innych, skasował dwa radiowozy. A wszystko to niedługo po tym, jak zwolniono go warunkowo z więzienia za spowodowanie śmiertelnego wypadku.

📢 TU MĘŻCZYŹNI ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. To 25 miejscowości w Polsce, gdzie panowie umierają przed 70. rokiem życia. Zaskoczeni? SPRAWDŹCIE LISTĘ

W Polsce kobiety żyją średnio o około 8 lat dłużej od mężczyzn! Zaskoczeni? Cóź, wiele czynników na to wpływa. Według danych GUS, przeciętna długość życia mężczyzny wynosi 71,7 lat, a kobiet – 79,6. W GALERII ZOBACZYSZ 25 MIAST I POWIATÓW W POLSCE, W KTÓRYCH MĘŻCZYŹNI ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. Tam nie dożywają nawet 70! PODAJEMY ŚREDNIĄ OSIĄGANEGO WIEKU. KLIKNIJ W GALERIĘ ZDJĘĆ/PRZESUŃ KURSOR W LEWO.

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 6.02.2023

Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Każde imię ma znaczenie. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Imię, które nosimy, może wpływać na to, jacy jesteśmy. Imię znaczy wiele dla osobowości człowieka. Osoby o tych imionach uchodzą za najbardziej inteligentne. Sprawdź listę!

📢 Radny Solidarnej Polski chce wyjaśnień w sprawie "Czasu na Opole". Czy miasto powinno wydawać swoją własną gazetę?

Wydawany przez Zakład Komunalny miejski biuletyn „Czas na Opole” kosztuje budżet ok. 250 tys. zł rocznie. Z tego powodu radny Solidarnej Polskiej Sławomir Batko chce, aby zasadności funkcjonowania tej gazety sprawdziła Regionalna Izba Obrachunkowa. – Nie damy się zastraszyć – odpowiada redaktor naczelna Katarzyna Oborska-Marciniak.

📢 Oto najdziwniejsze łazienki na świecie. Zobacz nietypowe i absurdalne wnętrza. Pomysłowe czy niepraktyczne?

Łazienki w naszych domach i mieszkaniach na ogół wyglądają podobnie. Niektórzy lubią jednak puścić wodze fantazji i zafundować sobie bardzo nietypowe pomieszczenie. Zapraszamy do galerii najdziwniejszych łazienek, które potrafią zadziwić, rozśmieszyć, a nawet zainspirować w kwestii aranżacji wnętrz.

📢 Obok elektrowni z Odry wyłowiono ciało mężczyzny. To poszukiwany 24-letni Bartosz [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 5 lutego, policja oraz Wodna Służba Ratownicza przeczesywały Odrę w okolicach mostów Pomorskich, Wyspy Słodowej i mostu Uniwersyteckiego. W poniedziałek akcja prowadzona jest m.in. przy elektrowni wodnej w pobliżu mostu Pomorskiego. To poszukiwania 24-letniego Bartosza Bogacza z Wrocławia. W piątek (3 lutego), mężczyzna bawił się w jednym z wrocławskich klubów. Kamery zarejestrowały go idącego ulicą Szewską. Ale jest też znany ślad GPS z jego zegarka i ten urywa się w okolicach mostu Pomorskiego.

📢 Kontrowersyjny raper Cypis wystąpił w Magnum Clubie. Przyciągnął na swój koncert tłumy

To nie była grzeczna impreza i spokojny koncert, ponieważ tego wieczoru na scenie Magnum Clubu wystąpił raper Cypis, słynący z kontrowersyjnych tekstów. Zobaczcie, jak było na koncercie w Wachowie.

📢 Aplikacje, które błyskawicznie wyczerpują baterię. 7 apek, które powinieneś wyłączyć, jeśli chcesz dłużej korzystać z telefonu

Rynek smartfonów w dzisiejszych czasach jest dość monotonny. Zakupić możemy wiele przeróżnych urządzeń mobilnych, które prześcigają się w ilości najnowocześniejszych funkcji. Wymaga to także coraz większych baterii, które dzięki postępującej miniaturyzacji są coraz pojemniejsze i większe. Często jednak nie czuć różnicy w czasie ich działania w stosunku do starszych telefonów. Wynika to z faktu, że instalujemy coraz więcej wymagających aplikacji, które skutecznie wyczerpują całą energię baterii telefonu w mgnieniu oka. Zobacz 7 aplikacji, które najszybciej wysysają sok z baterii telefonu.

📢 Wójt Zębowic Waldemar Cz. skazany za poświadczenie nieprawdy. Odwołał się od wyroku sądowego

Z jednego zarzutu dotyczącego inwestycji gminnej Sąd Rejonowy w Oleśnie uniewinnił wójta Waldemara Cz., ale z drugiego skazał. Karą jest wprawdzie tylko grzywna, ale jeśli sąd drugiej instancji utrzyma wyrok w mocy, wójt Waldemar Cz. straci władzę po 23 latach!

📢 Słaby sygnał Wi-Fi w domu? Oto 7 przedmiotów, które zmniejszają zasięg sieci. Usuń je z okolicy routera

Niemal każdy dom posiada obecnie dostęp do szybkiego, domowego internetu. Dzięki niemu mamy możliwość kontaktu nawet z bliskimi znajdującymi się na drugim końcu globu. Jego największą zaletą jest wygoda użytkowania, nielimitowany transfer i duży obszar działania, który możliwy jest dzięki zastosowaniu standardu Wi-Fi. Jeśli sygnał jest słabej jakości, może to wynikać z obecności przeszkód, które hamują efektywne przesyłanie pakietów. Sprawdź, co blokuje sygnał sieci Wi-Fi w Twoim domu i co koniecznie powinieneś usunąć z okolic swojego routera.

📢 Tak mieszkają gwiazdy polskiego sportu! Zobacz apartamenty Małysza, Kubackiego, Radwańskiej, Lewandowskiego, Stocha, Zmarzlika ZDJĘCIA

Majątki mają ogromne, więc przy urządzaniu swoich domów i apartamentów nie muszą się liczyć z każdym groszem. Sprawdziliśmy, jak mieszkają najbogatsze gwiazdy polskiego sportu. W naszej GALERII zobaczycie, jak czują się w domowych pieleszach Agnieszka Radwańska, Adam Małysz, Robert Lewandowski (w Monachium i przy Złotej 44 w Warszawie), Dawid Kubacki, Bartosz Zmarzlik, Joanna Jędrzejczyk, Grzegorz Krychowiak, Kamil Stoch oraz inni sławni zawodnicy. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Znane gwiazdy bez makijażu. Zobacz słynne aktorki, piosenkarki i modelki bez make-upu

Które gwiazdy dały się uchwycić bez makijażu? Czy są do siebie podobne? Beyoncé i Jennifer Lopez to tylko niektóre celebrytki, które nie bały się pokazać nieumalowanej twarzy. Przedstawiamy światowe aktorki, modelki i piosenkarki bez dodatkowych upiększeń.

📢 Wysyp pijanych kierowców w powiecie brzeskim. Policja ma pełne ręce roboty

Do 2 lat więzienia grozi 5 mężczyznom za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Zostali oni zatrzymani w ostatnich dniach przez brzeskich policjantów.

📢 TOP 17 zakazanych miejsc na świecie, których nigdy nie możecie odwiedzić. Niezwykłe wyspy, tajemnicze świątynie i grobowce, sekretne bazy

Zakazany owoc smakuje najlepiej. Nic dziwnego, że tajemnicze miejsca, do których zwykli śmiertelnicy nie mają wstępu, fascynują turystów i rozbudzają wyobraźnię internautów. Zebraliśmy dla Was 17 niezwykłych lokacji na całym świecie, których pod żadnym pozorem nie możecie odwiedzić. Dlaczego zakazano wstępu do nich? Jakie sekrety skrywają? Przekonajcie się.

📢 Makijaż odmładzający po 50. roku życia. Ageless to delikatny make-up, który ukryje oznaki starzenia i zamaskuje niedoskonałości

Jak wykonać odmładzający makijaż? Ten urodowy trend, który właśnie się pojawił, spodoba się każdej dojrzałej kobiecie. Ageless jest bardzo prosty w wykonaniu i z pewnością każda z was sobie poradzi podczas jego wykonywania. Ten make-up doda cerze blasku, zdrowego wyglądu i ukryje oznaki starzenia. Zobacz, jak go zrobić.

📢 Bezpłatne lodowisko uruchomiono w Oleśnie. Ślizgawka jest na terenie starego basenu

Lodowisko w Oleśnie jest otwarte codziennie i będzie czynne przez całe ferie zimowe. Wstęp jest bezpłatny, na miejscu można też wypożyczyć łyżwy.

📢 Masaż serca w toboganie. Ratowali życie polskiego narciarza. Defibrylator przydaje się nawet w górach

Skomplikowana akcja ratunkowa w popularnej stacji narciarskiej Dolni Morava pod Śnieżnikiem. Polski narciarz doznał zawału na stoku.

📢 Co na budzenie się w nocy? Gdy męczy cię bezsenność, te metody pomogą ci szybko zasnąć nawet nad ranem. Niektóre sposoby na sen cię zaskoczą

Budzisz się w nocy i nie możesz już dalej spać? Ten problem najczęściej pojawia się między 3 a 4 rano, bezlitośnie skracając godziny snu. Jeśli budzenie się w nocy powoduje u ciebie bezsenność, wciąż możesz zapewnić sobie nocny wypoczynek. Zobacz, co możesz zrobić, by szybko zasnąć nawet nad ranem. Te skuteczne metody mogą być nietypowe, ale naprawdę działają!

📢 Przyznano Kozły Biznesu 2022. Prestiżowe nagrody trafiły do wyjątkowych ludzi i instytucji z gminy oraz powiatu Kędzierzyn-Koźle

Nagrodę w kategorii działalność społeczna 2022 roku kapituła przyznała wszystkim mieszkańcom miasta i powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, którzy zaangażowali się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

📢 Alimenciarze i alimenciarki poszukiwani przez policję. Wiesz, gdzie się ukrywają? Zgłoś to stróżom prawa. Anonimowość gwarantowana

Dziś prezentujemy zdjęcia 41 osób z Opolszczyzny i spoza niej, ale mogących przebywać w naszym regionie, poszukiwanych za uchylanie się od płacenia alimentów na swoich bliskich. Jeśli kogoś rozpoznajesz, skontaktuj się z policją. Numery telefonów i adres e-mail można znaleźć pod każdym zdjęciem poszukiwanego. Zebrany materiał pochodzi ze strony poszukiwani.policja.pl.

📢 Bebe Rexha odważnie wyeksponowała swoje wdzięki, a Taylor Swift pokazała czym jest klasa i szyk. To najlepsze kreacje na Grammy 2023!

  1. ceremonia wręczenia nagród Grammy za nami. To najważniejsze nagrody w branży muzycznej, więc uroczysta gala przyciągnęła największe gwiazdy współczesnej muzyki, a to oznacza jedno - działo się na czerwonym dywanie! Artyści postawili na przeróżne kreacje, a te bardziej tradycyjne, mieszały się z tymi o wiele bardziej wymyślnymi. Bebe Rexha odważnie wyeksponowała swoje wdzięki, a Taylor Swift pokazała czym jest klasa i szyk. Prezentujemy najlepsze kreacje na Grammy 2023!

📢 Błyszczące paznokcie, które pokochasz. Mienią się niczym błyszczyk do ust. Zobacz, jak wykonać ten delikatny manicure

Delikatne, błyszczące paznokcie to obecnie jeden z najmodniejszych manicure’ów. Lipgloss nails są inspirowane błyszczykiem do ust. Ten najgorętszy trend w branży beauty spodoba się wszystkim fankom minimalizmu. Świetnie będzie prezentował się na każdej długości i kształcie paznokcia, a co najważniejsze, jest banalnie prosty w wykonaniu. Zobacz, jak prezentują się lipgloss nails, które pokochały kobiety na całym świecie.

📢 TOP10. Najpopularniejszych modeli aut na naszym rynku. Czy wiesz, który cieszy się powodzeniem?

Początek roku wygląda optymistycznie. Rynek w porównaniu do stycznia 2022 roku wykazuje wzrost na poziomie niemal 21%, a w przypadku samochodów marek premium zmiana osiągnęła poziom +35,5%.

📢 Opuszczone miasta i wsie w całej Polsce. Poznaj historie najbardziej tajemniczych miejsc w kraju! Co tam się wydarzyło?

Od lat opuszczone kryją niejedną ciekawą historię. Na terenie całej Polski mieści się wiele miast i wsi, które od dawna nie są przez nikogo zamieszkałe. Ich historie są bardzo różnorodne, czasem na ich obecny wygląd wpłynęły większe historyczne wydarzenia, a czasem po prostu zniknęli z nich ludzie, a upływ czasu zmienił je w ruinę. Dzisiaj to prawdziwe punkty widmo na mapie kraju. Brak mieszkańców, zniszczone budynki, dzika roślinność. Co się tam wydarzyło? Jakie sekrety skrywają najbardziej tajemnicze miejsca w Polsce? Przedstawiamy kilka miast i wsi widmo z całej Polski, które wciąż można odwiedzić. Zobacz zdjęcia jak z horroru i dowiedz się, dlaczego nikt tam dzisiaj nie mieszka!

📢 Tauron 1 Liga. Mickiewicz Kluczbork - AZS AGH Kraków 3:0. Kluczborczanie u siebie znów nie pozostawili rywalom złudzeń [ZDJĘCIA]

1-ligowi siatkarze Mickiewicza Kluczbork po raz kolejny udowodnili, że w tym sezonie na własnym boisku są niezawodni. W meczu 20. kolejki Tauron 1 Ligi ograli 3:0 AZS AGH Kraków.

📢 Oto najciekawsze oferty Agencji Mienia Wojskowego. Wojsko wyprzedaje sprzęt. Co można kupić na licytacjach? [6.02.2023]

Wojsko sprzedaje pojazdy z demobilu. Agencja Mienia Wojskowego prowadzi sprzedaż samochodów ze swoich zasobów. Są m.in. auta terenowe, busy, ciężarówki a także pojazdy specjalistyczne, wózki widłowe i akumulatorowe. Wśród ofert są również łodzie, sprzęt biurowy, budowlany oraz warsztatowy Sprawdź najlepsze okazje!

📢 Takie będą emerytury po waloryzacji w 2023 roku. To już pewne. Rząd zdecydował o podwyżkach. Najnowsze wyliczenia brutto i netto 6.02.2023

Waloryzacja emerytur 2023. Rada Ministrów przyjęła kluczową ustawę dla waloryzacji. Jakie kwoty wpłyną na konta emerytów? Zobacz, jakie są prognozowane wyliczenia. Projekt rządu zakłada, że emerytury w 2023 roku mają wzrosnąć o przynajmniej 13,8 proc. Ostateczny wynik będzie uzależniony od wskaźnika inflacji. Minimalne podwyżki mają wynieść 250 zł. Sprawdź prognozy. Zobacz tabelę wyliczeń, stawki brutto i netto. Sprawdź prognozowane emerytury po waloryzacji 2023.

📢 Oto horoskop finansowy na rok 2023 dla wszystkich znaków Zodiaku. Jak gwiazdy widzą twoje pieniądze w 2023 roku 6.02.2023

Sprawdź horoskop finansowy na 2023 rok. Komu będą sprzyjać gwiazdy w finansach. Sprawdź horoskop finansowy na najbliższe miesiące. Sprawdź, co widzą twoje gwiazdy w twoim horoskopie finansowym. Tak to już jest, że jedni zdobywają pieniądze, a inni je wydają; wielu jednak jest takich, którym starcza lata na jedno i drugie.

📢 Osoby o tych imionach są najwredniejsze. Od nich nie usłyszysz miłego słowa. Sprawdź, kto jest na liście! 6.02.2023

Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Każde imię ma przypisane bowiem cechy charakteru i osobowości. Niektóre imiona mogą wpłynąć na resztę życia człowieka pozytywnie, inne - utrudnić jego relacje z ludźmi. To, jakie imię nosimy, determinuje nasz charakter. Jakie imiona noszą osoby uznawane za najbardziej wredne? Jakie jest znaczenie tych imion? Zobacz, kto jest na liście.

📢 Koniec ferii i śmiech przez łzy! Nowe hity ze sprawdzianów, klasówek i kartkówek 2023 są lepsze niż memy

Koniec ferii i śmiech przez łzy! Po zimowym wypoczynku uczniowie i nauczyciele wracają do szkoły. I znów zacznie się sprawdzanie uczniowskich wypracowań. Niektóre z nich są lepsze od memów i niejeden nauczyciel płakał, gdy je sprawdzał i poprawiał. Dlaczego? Bo czytanie tego rodzaju prac to katorga, a nauczyciele powinni otrzymywać za nią nagrody lub przynajmniej dodatki za pracę w ciężkich warunkach. Taka twórczość uczniów potrafi doprowadzić do rozstroju nerwowego. Niektórzy belfrowie mają na to sposób i publikują w sieci prace swoich uczniów jako hity z kartkówek, sprawdzianów i klasówek. Czasem jednak jest to śmiech przez łzy. Sprawdźcie jakie kwiatki lądują w pracach domowych, wypracowaniach oraz klasówkach. Pamiętajcie, że oglądacie je na własną odpowiedzialność!

📢 Horoskop codzienny na poniedziałek 6 lutego 2023 r. Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Koziorożec

HOROSKOP dzienny na poniedziałek 6 lutego 2023 roku dla każdego znaku zodiaku. Co się wydarzy w poniedziałek 6.2.2023 u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź swój horoskop na dziś i zobacz, co dla Ciebie przepowiadają gwiazdy. Wróżka Ekspiria zna Twój znak zodiaku i radzi specjalnie dla Ciebie!

📢 Od poniedziałku zaczęły obowiązywać sankcje na rosyjskie paliwa. Co czeka kierowców?

5 lutego weszły w życie unijne sankcje obejmujące import rosyjskich paliw gotowych. – Branża na bieżąco analizuje otoczenie rynkowe oraz podejmuje działania, aby utrzymać stabilne dostawy paliw oraz ich ceny – czytamy w komunikacie wydanym przez Polską Organizację Przemysłu i Handlu Naftowego oraz Polską Izbę Paliw Płynnych. Jednocześnie podkreślono, że „bazy paliw i zbiorniki na stacjach koncernów są pełne".

📢 Uważaj na tę sałatkę. Wykryto w niej ciało obce! Oto najnowsze ostrzeżenia GIS (6.02.2023)

Uważaj na tę sałatkę. Wykryto w niej ciało obce! Najnowsze ostrzeżenia GIS mówią m.in. o takich wyrobach jak sałatka, orzechy, ciasto z metalem, pyłek kwiatowy, herbatniki, suplementy diety. Sprawdź, czy nie masz ich w swojej kuchni. Produkty te możesz zwrócić do sklepu lub wyrzucić. W naszym artykule znajdziesz informacje o terminach ważności do spożycia i numerach partii produktów zagrażających Twojemu zdrowiu i życiu. Artykuł aktualizujemy regularnie.

📢 Znamy najczęściej wybierane imię dla dziewczynek w województwie opolskim. Oto ranking za 2022 rok

Aż 141 dziewczynek o imieniu Hania urodziło się w minionym roku w województwie opolskim. Bardzo popularne były też Zuzia, Julia i Zofia. Zobaczcie regionalny ranking dziewczęcych imion za 2022 rok.

📢 TU KOBIETY ŻYJĄ NAJDŁUŻEJ. Oto 25 miast i powiatów w Polsce, gdzie panie średnio żyją najdłużej. Znacie te miejscowości? Zobaczcie

Kobiety w Polsce żyją dłużej od mężczyzn: to żadna tajemnica. Choćby dlatego, że są mniej podatne na wiele chorób związanych z układem krążenia i układem oddechowym, które są głównymi przyczynami zgonów u mężczyzn. Kobiety równie bardziej dbają o swoje zdrowie i lepiej radzą sobie z stresem. Również różnice w stylu życia między mężczyznami a kobietami mogą przyczyniać się do różnic w długości życia. ZOBACZCIE TOP 25 MIAST I POWIATÓW, W KTÓRYCH KOBIETY ŻYJĄ NAJDŁUŻEJ. ZASKOCZENI?

📢 Tak powstawały opolskie blokowiska: ZWM, Chabry, Dambonia. Zobaczcie galerię archiwalnych zdjęć

Jak powstawały i jak wyglądały przed laty opolskie osiedla mieszkaniowe? Zapraszamy na sentymentalną podróż po Chabrach, Zaodrzu, osiedlu Dambonia i ówczesnym ZWM-ie.

📢 Nutella - światowy dzień przysmaku. Internauci też go lubią - przekonaj się i obejrzyj MEMY!

Orzechowo-kakaowa Nutella narodziła się we Włoszech. Pierwszy słoik opuścił fabrykę 20 kwietnia 1964 i od tego czasu nutella jest uwielbiana przez miliony ludzi na całym świecie. Dzisiaj, 5 lutego, obchodzony jest Światowy Dzień Nutelli. Zobaczcie MEMY internautów z nutellą w rolach głównych.

📢 W bazylice Św. Rodziny dziękowano za życie bp. Józefa Nathana i uratowanie 15 lat temu szpitala w Branicach. Wyśpiewano koncert uwielbienia

W branickiej bazylice Świętej Rodziny dziękowano za życie bp. Józefa Nathana i uczczono 15-lecie uratowania tamtejszego szpitala psychiatrycznego. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył bp. Rudolf Pierskała, biskup pomocniczy diecezji opolskiej. Po Eucharystii odbył się koncert uwielbienia "W Tobie jestem wolny".

📢 "Królowa Śniegu" w wykonaniu Publicznego Przedszkola nr 5 z Kluczborka. Były owacje na stojąco

W sobotę 4 lutego Publiczne Przedszkole nr 5 z Kluczborka wystawiło na deskach Kina Bajka "Królową Śniegu". W spektaklu wystąpiły przedszkolaki i ich nauczycielki.

📢 Farelka doprowadziła do pożaru mieszkania w Strzelcach Opolskich. Lokatorka zauważyła kłęby dymu

Urządzenie pracowało na dywanie w jednym z pokojów pod nieobecność lokatorki. Gdy kobieta wróciła do mieszkania i otworzyła drzwi zauważyła kłęby gęstego dymu. Na szczęście kobieta w porę wezwała strażaków, a pożar udało się ugasić.

📢 Niedźwiedź przeszedł ulicami Kadłuba, żeby tańczyć z mieszkańcami. Tradycja wodzenia niedźwiedzia jest tutaj ciągle żywa

Na wsiach pod Strzelcami Opolskimi trwa tradycyjne wodzenie niedźwiedzia. W ten weekend misia można było spotkać m.in. w Kadłubie.

📢 Czeska księżniczka pozostała biała. Parytety nie są w konwencji czeskich bajek. Zastanawiamy się, w którą stronę idzie świat filmu

Ale kino. Do filmowych środowisk państw Europy Środkowej i Wschodniej powoli przenika zachodnia tendencja do zagwarantowania w obsadzie etnicznych czy mniejszościowych parytetów. Jak na to zareagują polscy widzowie?

📢 Znamy ranking gmin Opolszczyzny. Wiemy, gdzie mieszkańcy płacą najwięcej za śmieci

Od 38 do 17 złotych w zależności od miejsca zamieszkania. Tyle płacą miesięcznie mieszkańcy Opolszczyzny za swoje segregowane odpady. Dla kilkuosobowej rodziny to niebagatelny wydatek.

📢 Józef Golenia z Kluczborka, najsłynniejszy kibic siatkówki w Polsce, obchodził 80. urodziny. Cóż to był za jubileusz!

Józef Golenia, działacz siatkarski i jeden z najbardziej znanych kibiców siatkówki na świecie, obchodził 80. urodziny. Świętował je, jakżeby inaczej, na meczu ulubionej drużyny, czyli KKS-u „Mickiewicz” Kluczbork.

📢 Horoskop dzienny na niedzielę 5 lutego 2023 r. Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Koziorożec

HOROSKOP dzienny na niedzielę 5 lutego 2023 roku dla każdego znaku zodiaku. Co się wydarzy w niedzielę 5.2.2023 u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź swój horoskop na dziś i zobacz, co dla Ciebie przepowiadają gwiazdy. Wróżka Ekspiria zna Twój znak zodiaku i radzi specjalnie dla Ciebie!

📢 Studniówka 2023. Poloneza czas zacząć! Studniówka Zespołu Szkół Licealno-Technicznych z Kluczborka

Uczniowie Zespołu Szkół Licealno-Technicznych z Kluczborka w sobotę 4 lutego bawili się na balu studniówkowym w Sali Bankietowej "Werona" w Praszce. Było wytwornie, elegancko i z klasą.

📢 We Wrocławiu odbyła się wystawa kotów. Zobaczcie mruczące słodziaki! (ZDJĘCIA)

Kotokracja – to prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników mruczących czworonogów. W Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu odbyła się dziś (4 lutego) wystawa kotów. Nie tylko tych rasowych i z rodowodem. Zaadoptować można było też jednego z podopiecznych Fundacji Przygarnij Kota. Zobaczcie zdjęcia mruczków.

📢 Usiłowanie zabójstwa w Ozimku. Wyszedł z więzienia i dźgnął znajomego nożem w szyję. Wcześniej podpalił sklep

Prokuratura Rejonowa w Opolu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w sierpniu 2022 roku, w Ozimku, dźgnął swego znajomego nożem w szyję.

📢 Akt oskarżenia po głośnym zderzeniu Pendolino i ciężarówki w 2017 roku. Dyżurny na stacji w Ozimku miał 11 minut, by zareagować

Dyżurny ruchu na stacji w Ozimku miał 11 minut, aby zapobiec wypadkowi. Prokuratura oskarża go o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym.

📢 Studniówki 2023. Opolski „elektryczniak” przepięknie bawił się na balu maturalnym. Te stylizacje robią wrażenie! [ZDJĘCIA]

To już dziś! Maturzyści z Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu rozpoczęli ten jeden z ważniejszych wieczorów w ich życiu. Studniówkę, czyli 100 dni do egzaminu dojrzałości, otworzył pięknie zatańczony polonez. Zapraszamy do galerii!

📢 Studniówki 2023. Studniówka Zespołu Szkół nr 2 CKU z Kluczborka. Cóż to była za zabawa!

Maturzyści z Zespołu Szkół nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego z Kluczborka bawili się na studniówce w Zajeździe Wielkopolskim w Siemianicach. Zabawa trwała do białego rana.

📢 Trenuj z wojskiem w ferie. Blisko 150 ochotników wzięło udział w akcji przygotowanej przez 10 Opolską Brygadę Logistyczną w Opolu

Prawie 150 ochotników zgłosiło się do akcji „Trenuj z wojskiem w ferie” organizowanej w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej w Opolu.

📢 Te chłopięce imiona w minionym roku Opolanie wybierali najczęściej. Opublikowano raport imion za 2022 rok

Znamy niekwestionowanego zwycięzcę rocznego zestawienia męskich imion nadawanych w minionym roku w naszym województwie. W ostatnich 12 miesiącach w naszym regionie na świat przybyło aż 137 chłopców o tym imieniu. Zobaczcie, które znalazły się na kolejnych stopniach podium.

📢 Wybuch i pożar w mieszkaniu przy ul. Grota-Roweckiego w Opolu. To osiedle Armii Krajowej. Trwa ustalanie przyczyn

W sobotę (4 lutego) po godzinie służby ratunkowe dostały wezwanie do wybuchu w mieszkaniu w bloku przy ul. Grota-Roweckiego w Opolu. W jego wyniku doszło do pożaru. Jedna osoba trafiła do szpitala. Trwa ustalanie przyczyn wybuchu.

📢 Tysiące małych pacjentów z Opolszczyzny skorzystało z badań w ramach Krainy Zdrowia Dzieci. Cenna inicjatywa opolskiego oddziału NFZ

Badanie EKG, USG, wzroku, słuchu i wiele innych. Kraina Zdrowia Dzieci to akcja opolskiego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Przez cały dzień pacjenci w wieku od 0 do 18 lat mogą skorzystać z konsultacji lekarzy kilkunastu specjalizacji. Co najważniejsze, bez rejestracji, bez skierowania i bezpłatnie.

📢 Pokaz mody śląsko-góralskiej. W ramach projektu „Dizajn, a wzory regionu” Ślązaczki pokazały tradycyjne wzory opolskie

Ile ubrań mieli w szafie nasi przodkowie? W XIX wieku na Śląsku były to czasem tylko dwa lub trzy komplety. Jeden na lato, jeden na zimę i jeden „od święta”. Pomimo bardzo wysokich cen materiałów i usług krawieckich mieszkańcy Śląska dbali, by być dobrze ubranym. Zwracają szczególną uwagę na zdobienia, a haft opolski był jednym z charakterystycznych elementów, strojów na Śląsku. Opolskie wzory były rozwijane przez kilka pokoleń, ale w ubiegłym stuleciu nagle zniknęły. Zobaczcie, dlaczego.

📢 Tak wygląda Kluczbork z lotu ptaka, kiedy noc zamienia się w dzień, a dzień w noc. Wyjątkowe zdjęcia Artura Nowaka

Jest złota godzina i niebieska godzina. Dobrze o tym wiedzą miłośnicy fotografowania. Tacy jak członek zarządu powiatu kluczborskiego Artur Nowak, który właśnie o tych nietypowych godzinach lubi fotografować swoje rodzinne miasto. Zobaczcie te niezwykłe zdjęcia.

📢 Facebook to Twarzoksiążka, a Virgin Mobile to...Dziewica Mobilna. Słynne marki po polsku? Efekt jest zaskakujący. ZOBACZCIE GALERIĘ

Jedno jest pewne, czasami lepiej zostawić oryginał, bo już przy zakupach byłoby śmiesznie. No bo jak by to brzmiało. W drogerii: poproszę Włosy i Ramiona, Starą Przyprawę, Gołębia, Pieści i Topór. A w spożywczym: Dziękuje, Dzieci Dobre Białe. Zobaczcie kultowe marki na grafikach z polskimi tłumaczeniami. Zaskoczeni? My tak.

📢 Studniówki 2023. Tak się bawili na studniówce uczniowie ZSZ nr 1 w Brzegu. To był piękny bal! [ZDJĘCIA]

W piątek (3 lutego) w brzeskiej restauracji Mario odbyła się studniówka Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu. Zabawa była przednia, uczniowie zatańczyli także pięknego poloneza. Sami zobaczcie!

📢 Znamy już podział środków dla pięciu subregionów województwa opolskiego. To łącznie ponad 260 milionów euro dotacji z Unii Europejskiej

Do 2027 roku subregiony województwa opolskiego mogą spodziewać się wsparcia w łącznej kwocie 262 milionów euro. Pieniądze te będą przeznaczone na Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego i Europejski Fundusz Społeczny. Jest to skutkiem decyzji Komisji Europejskiej z 29 listopada 2022 r. o przyjęciu Funduszy Europejskich dla Opolskiego 2021-2027.

📢 Gdzie najtaniej na narty w Polsce? TOP 13 ośrodków z najtańszymi skipassami na ferie 2023. To zestawienie może Was zaskoczyć

Mimo panującej drożyzny, nadal można znaleźć w Polsce ośrodki narciarskie, oferujące tanie skipassy na zimę 2023. Gdzie jazda na nartach jest najtańsza, mimo trwającego szczytu sezonu w ferie zimowe? Gdzie można przez cały dzień szusować za niecałe 90 zł? Które ośrodki narciarskie oferują najniższe ceny za karnety godzinowe? Zapraszamy do naszego przewodnika sezonowego – znajdziecie w nim TOP 13 miejsc, w których narty w Polsce są najtańsze nawet w ferie.

📢 Najdłuższy most wiszący na świecie w Czechach. Przeszliśmy się Sky Bridge 721 w ośrodku Dolní Morava. Czy warto się tam wybrać?

Najdłuższy wiszący most na świecie powstał tuż za polską granicą. Sky Bridge 721 to nowa atrakcja turystyczna ośrodka Dolní Morava w Czechach, znanego do tej pory m.in. z ogromnej wieży widokowej, nazywanej "ścieżką w chmurach". Wiszący most w Czechach jest rozpięty pomiędzy dwoma sąsiadującymi szczytami i zawisł na wysokości prawie 100 metrów! Przespacerowaliśmy się mostem Sky Bridge 721 - zobaczcie zdjęcia! Czy warto się tam wybrać? Ile kosztują bilety? Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje.

📢 Najpiękniejsza golfistka świata żali się na hejterów. Paige Spiranac walczy z fake kontami w mediach społecznościowych

Paige Spiranac to najpiękniejsza golfistka świata, która została wybrana nawet przed magazyn "Maxim" najseksowniejszą kobietą świata. Paige, które profil na Instagramie śledzi 3,7 milionów Internautów, ostatnio żaliła się na hejterów, którzy podszywają się pod jej konta. Amerykanka dziennie zgłasza nawet 20 fake kont! Zobaczcie najnowsze zdjęcia słynnej golfistki.

📢 U cioci na imieninach, czyli kultowe przekąski i dania PRL na każdej domówce [PRZEPISY]

Sałatka jarzynowa, zimne nóżki, jajka w majonezie, koreczki z kiełbasy i żółtego sera, sos tatarski i obowiązkowo paluszki w szklance – oto kultowe przekąski na każdej domówce w PRL-u. Macie ochotę zorganizować imprezę w stylu „czasów słusznie minionych”? Zobaczcie nasze propozycje na menu rodem z PRL-u. Będzie smacznie i sentymentalnie.

📢 Tak wyglądały nasze mieszkania w czasach PRL-u. Pamiętasz te meble i wystrój z lat 60., 70., 80.? Dziś znów stają się modne

W czasach PRL-u nasze mieszkania wyglądały zupełnie inaczej niż obecnie. Dziś meble i wystrój z lat 60., 70. i 80. nieraz wspomina się z nostalgią, a wiele elementów ówczesnych wnętrz wraca dziś do łask. Zapraszamy do galerii, w której prezentujemy największe wnętrzarskie hity z tamtych lat. Jak się żyło w minionej epoce?

📢 Uzdrowiska w PRL-u cieszyły się dużą popularnością szczególnie w czasie wakacji. Przybywały tam tłumy Polaków. Zobacz, jak było kiedyś!

Uzdrowiska w PRL-u cieszyły się dużą popularnością – szczególnie w czasie wakacji, kiedy to przyjeżdżano w te urocze miejsca w ramach wyjazdów zakładowych albo do sanatoriów. Co roku przybywały tam tłumy Polaków, którzy korzystali z kuracji, a także walorów przyrodniczych tych pięknie położonych zakątków kraju. W uzdrowiskach spędzali oni swój wolny czas, odpoczywali, regenerowali siły oraz poddawali się licznym zabiegom, dzięki którym mogli poprawić swój stan zdrowia. Wiele stosowanych tam wtedy praktyk różniło się od aktualnie realizowanych, bowiem przez wiele lat zmienił się styl i rodzaj prowadzonych kuracji, które obecnie są wspomagane nowoczesnymi metodami oraz sprzętem. Jak można zobaczyć na starych fotografiach, ówczesne uzdrowiska, podobnie jak dzisiaj, wyróżniały się architektonicznie. Wiele z nich zachowało swój charakterystyczny wygląd i nadal przyciąga rzesze kuracjuszy, a także turystów. Przejrzyj zdjęcia archiwalne, przedstawiające polskie uzdrowiska w czasach PRL-u i zobacz, jak tam było kiedyś!

📢 Jeszcze w tym roku otwarcie nowej galerii handlowej w Opolu! Zobaczcie, jakie sklepy będą w galerii Ozimska Park

W miejscu byłej galerii Ozimska powstanie Ozimska Park, której otwarcie zaplanowane jest na listopad 2023 roku. Na mocy podpisanej w styczniu umowy sieć sklepów spożywczych Kaufland będzie jednym z największych najemców centrum handlowego.

📢 Pałac w Mosznej po remoncie robi jeszcze większe wrażenie. Oto piękne zdjęcia w zimowej scenerii. Zobacz, co się zmieniło

Zabytkowy zamek w Mosznej wraz z otaczającym go parkiem przechodził w ostatnich latach szereg inwestycji. Obecnie na ukończeniu jest projekt, który wizualnie upiększył pałac.

📢 W pałacu w Mosznej wręczyliśmy nagrody w 55. edycji plebiscytu SPORTOWIEC OPOLSZCZYZNY Nowej Trybuny Opolskiej. Ale się działo na gali!

W czasie trwania plebiscytu czytelnicy „nto" głosowali na swoich ulubionych sportowców, a także kluby sportowe, którym kibicują. Poznaliśmy także Trenerów Roku i Sportowe Talenty Roku. Wszyscy zostali nagrodzeni na gali finałowej 55 edycji Plebiscytu Sportowiec Opolszczyzny Nowej Trybuny Opolskiej.

📢 Opolskie noworodki. Dziś prezentujemy zdjęcia 22 maluszków urodzonych na porodówce w Opolu. Życzymy dużo zdrowia!

Prezentujemy zdjęcia 22 noworodków, które przyszły na świat w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Witamy na świecie i życzymy dużo zdrowia!

📢 Zobacz patodeweloperkę po polsku. Dlaczego doszło do tych absurdów? Na widok tych osiedli złapiesz się za głowę

Patodeweloperkę, czyli absurdalne budynki i osiedla, na których nie da się żyć, można spotkać w całej Polsce. Prezentujemy najbardziej uderzające przykłady osiedli projektowanych bez choćby chwili namysłu nad tym, jak w tych budynkach będzie mieszkało się ludziom. Czy planowane zmiany w prawie ukrócą takie praktyki?

📢 Obrzydlistwa na talerzu rodem z PRL? Dziś już nikt tego nie je! A kiedyś tak nam smakowało...

Szpinak jak krowi placek, mleko z kożuchem, kotlety z mortadeli, zupa owocowa, ozorki w sosie chrzanowym… Obrzydlistwo! W czasach PRL jedliśmy różne dania, na których wspomnienie aż przechodzą ciarki! Dziś już nikt jego nie je! Poznajcie nas subiektywny ranking dań z PRL, które niekoniecznie były smaczne! Z sentymentem wspominacie paróweczki w sosie chrzanowym? A wiecie, że 100 kg parówek produkowano przede wszystkim z miazgi kostnej, skórek, tłuszczu i białka w proszku? Brzmi smacznie? Chyba nie!

📢 W tych opolskich miastach zarabia się najwięcej. Tu pracodawcy płacą najlepiej. Jedno miasto przebija Opole

Różnice w średnich zarobkach w poszczególnych opolskich miastach sięgają nawet 1000 złotych miesięcznie. Wpływ na to ma przede wszystkim liczba potencjalnych pracodawców, którzy konkurują między sobą m.in. na poziomie wynagrodzeń. Przygotowaliśmy zestawienie opolskich miast w których zarabia się najwięcej.

📢 Studniówki 2023. Tańce i przebierańce na balu I Liceum Ogólnokształcącego im. Lotników Polskich w Oleśnie

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnie bawili się na balu maturalnym 27 stycznia w oleskiej restauracji U Wąsińskich. Zobaczcie na zdjęciach, jak wesoło było na tej studniówce.

📢 Zmiany personalne w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku

Starszy kapitan Mariusz Stępień, dotychczasowy komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku, 1 lutego odszedł na emeryturę.

📢 Kolejny wiadukt na budowie obwodnicy Olesna oddany do użytku. Zobaczcie, kiedy cały ten odcinek drogi ekspresowej S11 będzie gotowy

Dzisiaj otwarty dla kierowców został kolejny wiadukt na budowie obwodnicy Olesna. Na cały 25-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S11 poczekamy jeszcze kilka miesięcy. Trasa jest już gotowa w 80 procentach. Zobaczcie, jak wygląda obecnie S11 na północy Opolszczyzny.

📢 W Kluczborku powstaną profesjonalne tory do uprawiania kolarstwa górskiego. Będą gotowe w sierpniu

W Kluczborku powstanie park rowerowy. Będzie to gratka dla pasjonatów kolarstwa górskiego. Z pomysłem utworzenia torów do kolarstwa górskiego wyszła kluczborska młodzież. Przedsięwzięcie gotowe będzie w sierpniu.

📢 MISTRZOWIE ŚLUBU I WESELA Zgłoś swoich kandydatów dla nagród dla najlepszych w branży ślubnej i weselnej

Kto najlepiej zadba o urodę przed ślubem? Który fotograf najpiękniej uwieczni cudowne chwile? Kto przygotuje najpiękniejsze kwiaty? Który lokal jest najlepszy na wesele? Kto upiecze najpyszniejszy tort, a kto przygotuje najsmaczniejsze drinki? W akcji Mistrzowie Ślubu i Wesela najlepszych w branży ślubnej i weselnej wskażą w głosowaniu ci, którzy korzystali z ich usług. Nagrody czekają także na pary - i te jeszcze przed ślubem i te z dużym stażem. Do wygrania mnóstwo nagród i samochód - Citroen C3!

📢 Tak wyglądały studniówki w PRL-u. Było skromnie i bez spektakularnych opraw [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Zmienili się ludzie, muzyka, moda. Jedno się nie zmieniło, bal zorganizowany sto dni przed maturą był jest i będzie świetną zabawą dla uczniów ostatnich klas szkół średnich, którą będą wspominać do końca życia. Przypomnijmy sobie, jak wyglądały studniówki w PRL-u. Zobaczcie archiwalne zdjęcia w naszej galerii.

📢 I Liceum Ogólnokształcące w Głubczycach już po balu maturalnym. Studniówka 2023 została zorganizowana w Rogożanach

Głubczyccy maturzyści są już na ostatniej prostej przed egzaminem dojrzałości. W sobotę (28 stycznia) w Rogożanach odbyła się studniówka uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubczycach. Zabawę do białego rana poprzedziła część oficjalna. Były podziękowania, życzenia i tradycyjny polonez. W galerii znajdują się zdjęcia z wydarzenia.

📢 Studniówki 2023. Tak bawili się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu. Ten dzień zapamiętają na całe życie! [ZDJĘCIA]

28 stycznia, w Sali Stropowej brzeskiego ratusza, odbyła się studniówka II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu. Ten wyjątkowy dzień, uczniowie świętowali wraz ze swoimi nauczycielami. Zabawa była przednia, a humory dopisywały wszystkim obecnym.

📢 Maturzyści tańczyli poloneza i walca. Nauczyciele zaśpiewali dla nich piosenkę. Tak było na studniówce I LO z Kluczborka [ZDJĘCIA]

Maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza z Kluczborka bawili się na studniówce w Restauracji „U Wąsińskich" w Świerczu koło Olesna. Bal trwał do białego rana.

📢 Największy horoskop roczny 2023 dla każdego znaku zodiaku. Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Koziorożec

HOROSKOP roczny na rok 2023 dla każdego znaku zodiaku. Co się wydarzy w 2023 roku u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź swój horoskop na cały rok i zobacz, co dla Ciebie przepowiadają gwiazdy. Wróżka Ekspiria zna Twój znak zodiaku i radzi specjalnie dla Ciebie!

📢 Piękne dziewczyny na szalonych imprezach. Zobacz Top 55 najlepszych zdjeć w Magnum Clubie! [ZDJĘCIA]

Przygotowaliśmy galerię Top 55 najlepszych imprez i najpiękniejszych dziewczyn w Magnum Clubie w Wachowie. Zobaczcie najlepsze zdjęcia Andrzeja MadShots Madziara!

📢 Hotel Gołębiewski w Pobierowie wygląda na prawie gotowy. Mówią o nim "Dubaj nad Bałtykiem". Ma być otwarty w pierwszym kwartale roku

Budowy nie udało się zamknąć do końca 2022 roku. Teraz mówi się o tym, że inwestycja ma zostać dokończona w pierwszym kwartale 2023 roku. Na stronie facebookowej nadmorskiego hotelu na razie proponowane były noclegi w... Wiśle czy Karpaczu.

📢 OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 Zagłosuj na osoby, które zasłużyły się dla regionu i lokalnej społeczności

W środę, 11 stycznia nasza redakcja ogłosiła tegoroczne nominacje do tytułu Osobowość Roku! Zagłosuj na osoby, które w minionym roku odniosły sukcesy, zasłużyły się dla lokalnej społeczności lub angażowały się w działania charytatywne. Wybierz z nami laureatów spośród utalentowanych twórców, którzy udzielali się w swojej dziedzinie sztuki oraz społeczników, który skutecznie działali na rzecz małych ojczyzn. Wciąż możesz też zgłosić swoją propozycję nominacji do tytułu Osobowość Roku 2022 w swoim mieście lub powiecie.

📢 Zbiornik Kotlarnia. Zaleją wodą tysiąc hektarów ziemi. Jak teraz wygląda dno nowego opolskiego jeziora?

Powołano komitet sterujący dla tej bardzo ważnej na Opolszczyzny inwestycji. Na budowę zbiornika liczą m.in. opolscy i śląscy samorządowcy. Zobacz, jakie tereny zostaną zalane i jakie maszyny pracowały na terenie kopalni.

📢 Studniówki 2022. I Liceum Ogólnokształcące w Praszce. Tak się bawili licealiści w restauracji "Pod Lipą" [ZDJĘCIA]

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Praszce bawili się na balu studniówkowym 22 stycznia w Restauracji Pod Lipą w Gorzowie Śląskim.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska