Prawie awans

Redakcja
Wejście Michała Jaszewskiego ożywiło gospodarzy.
Mostostal pokonał w Nysie miejscowy KS w pierwszym meczu ćwierćfinału rozgrywek i praktycznie przesądził o losach awansu. * KS NYSA - MOSTOSTAL AZOTY KĘDZIERZYN-KOŹLE 2:3 (22, -18, -14, 20, -8)

Gospodarze zaczęli bardzo dobrze. Po asie Bułkowskiego prowadzili 6:3, a po autowym ataku Świderskiego 10:4. Goście szybko się otrząsnęli i po akcji Musielaka wyszli na prowadzenie 13:12. W końcówce błędy w ataku Papkego i Musielaka wykorzystali miejscowi.

Dwa kolejne sety to popis Mostostalu. Atutem gości była precyzyjna, bita z wyskoku zagrywka. Zespół z Nysy miał problemy z odbiorem agresywnych serwisów, a w konsekwencji nie potrafił wyprowadzić ataków.
W Mostostalu zadebiutował Stancelewski. Zagrał poprawnie, popisał się kilkoma blokami i atakami z krótkiej. Po wygraniu dwóch partii goście fatalnie zaczęli czwartą osłonę. Miejscowych "rozruszał" Jaszewski, po którego serwisach zespół z Nysy wygrywał 11:4.
- Wygranie dwóch setów nieco nas rozluźniło - przyznał Waldemar Wspaniały, trener Mostostalu. - Nawet przegrywając dwa do trzech, mielibyśmy dobrą zaliczkę przed meczem rewanżowym w Kędzierzynie.

* KS NYSA - MOSTOSTAL AZOTY KĘDZIERZYN-KOŹLE 2:3 (22, -18, -14, 20, -8)
Nysa: Chudik, Bułkowski, Łuka, Dymowski, Krupnik, Hachuła, Kop (libero) - Olejniczak, Sedlacek, Jaszewski. Trener Jerzy Salwin.
Mostostal: Lipiński, Świderski, Musielak, Szczerbaniuk, Januszkiewicz, Papke, Serafin (libero) - Stancelewski, Soroka, Dembończyk, Kardos. Trener Waldemar Wspaniały.
Sędziowali: Ryszard Dietrich (Wrocław), Marek Lagierski (Katowice). Widzów 1200.

Bardzo dobra gra Szczerbaniuka pozwoliła kędzierzynianom nieco zmniejszyć straty, w końcówce to gospodarze zagrali skuteczniej i doprowadzili do tie-breaku. W piątym secie seria zagrywek Świderskiego pozwoliła odskoczyć Mostostalowi na 6:1. Gdy Stancelewski zablokował Jaszewskiego (11:4), było po meczu.