Prawo karne. Konferencja w Opolu z udziałem najwybitniejszych polskich adwokatów

Edyta Hanszke
Ogólnopolska konferencja odbyła się w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego. Jednym z prelegentów był prof. Zbigniew Ćwiąkalski (w środku).
Ogólnopolska konferencja odbyła się w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego. Jednym z prelegentów był prof. Zbigniew Ćwiąkalski (w środku). Sławomir Mielnik (O)
Konferencja poświęcona prawu karnemu to jedno z wydarzeń w ramach obchodów jubileuszu 65-lecia Izby Adwokackiej w Opolu.

O karach rozmawiali uczestnicy ogólnopolskiej konferencji, która odbyła się dziś w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego.

Udział w niej zgłosiło ok. 160 osób, a w gronie kilkunastu prelegentów z całej Polski znalazł się i były minister sprawiedliwości oraz prokurator generalny adw. dr hab. Zbigniew Ćwiąkalski (prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego), i były pierwszy prezes Sądu Najwyższego prof. zw. dr hab. Lech Gardocki (SWPS Uniwersytet Humanistyczny).

Organizatorami konferencji była Okręgowa Rada Adwokacka i Sąd Okręgowy w Opolu.

- Konferencja została wpisana w terminarz szkoleń zawodowych dla adwokatów - wyjaśnia adw. dr Dariusz Mucha, jeden z jej koordynatorów. - Do udziału zaprosiliśmy przedstawicieli środowisk akademickich z całego kraju, adwokatów z Izby Adwokackiej w Opolu oraz opolskich sędziów i prokuratorów.

Efektem konferencji ma być też wydanie recenzowanej publikacji naukowej, w której zamieszczone zostaną artykuły naukowe przygotowane przez prelegentów, pod redakcją naukową prof. zw. dr. hab. Stanisława Hoca i adw. dr. Dariusza Muchy (obaj z UO).

Konferencja to jeden z punktów w kalendarzu imprez okolicznościowych z okazji 65. rocznicy powstania Opolskiej Izby Adwokackiej.

W ramach obchodów na początku lutego odbył się bal adwokata, w planach jest turniej piłkarski z udziałem drużyn adwokackich z kraju (w kwietniu), turniej piłkarski dla dzieci (w maju) czy drugie wydanie książki dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu Mariana Jagielskiego poświęconej historii adwokatury na Śląsku Opolskim (w październiku).

Do Izby Adwokackiej w Opolu należy 214 adwokatów wykonujących zawód, 9 niewykonujących, 20 emerytów, 5 zawieszonych i 38 aplikantów. Adw. Dariusz Mucha podkreśla, że to nie zawód, a służba.

Zobacz też: Opolskie Info [16.02.2018]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska