Prezent dla odchodzącego na emeryturę komendanta podzielił nyskich policjantów

sxc.huZaktualizowano 
sxc.hu
Odchodzący na emeryturę komendant powiatowy policji w Nysie dostał na pożegnanie od podwładnych laptop.

Laptopa dostał od podwładnych na pożegnanie odchodzący na emeryturę komendant powiatowy policji w Nysie insp. Józef Barcik. Nie byłoby w tym nic specjalnie dziwnego, gdyby nie to, że któryś z policjantów rozesłał anonimowy list do komendy wojewódzkiej, powiatowej i redakcji mediów, w którym... wypomina komendantowi prezent.

Zdaniem autora bądź autorów listu otwartego, komendant na odchodnym "wyciągał od biednych policjantów ostatnie pieniądze", po 30 złotych.

- Nigdy nie dotarła do nas żadna informacja czy skarga, że ktoś przymusza funkcjonariuszy do składania się na prezent dla komendanta - mówi Sławomir Podgórzec, szef Związku Zawodowego Policjantów w Nysie. - Ja sam dałem, z własnej i nieprzymuszonej woli. Nawet nie wiem, kto tę składkę organizował.
- Mamy taki zwyczaj, że jeśli ktoś odchodzi na emeryturę i zgłosi chęć spotkania pożegnalnego, to zbieramy się na prezent dla niego - przyznaje Maria Kowalska, pracownica administracji w nyskiej komendzie. - Zazwyczaj pytamy zainteresowanego, czy ma jakieś marzenia, czy chciałby dostać coś konkretnego.

Naszym zdaniem to lepsze rozwiązanie niż kupić coś nietrafionego, niepotrzebnego. Nigdy jednak nie ustalamy, ile ma wynosić składka na osobę. Każdy daje tyle, ile może czy ile uważa, że powinien dać. Nie ma żadnego przymusu, żadnych list, kontrolowania kogokolwiek. Kto nie chce, nie dokłada się. Przechodzącego na emeryturę informujemy, że jeśli nie uda się nam zebrać potrzebnej na prezent kwoty, to będzie musiał resztę dołożyć sam.

- Czytałem ten list i jestem nim zażenowany - komentuje już emeryt Józef Barcik. - Nigdy nie oczekiwałem od swoich podwładnych żadnych prezentów. Nie sygnalizowałem, że czegoś oczekuję. Wiem, że taki zwyczaj żegnania odchodzących na emeryturę istnieje w wielu firmach czy zakładach. Sam wielokrotnie składałem się na prezent dla innych kolegów, kończących służbę. Jednemu z nich kupiliśmy nawet piłę spalinową, bo jego hobby było pielęgnowanie ogrodu.

Były komendant mówi, że nie interesowało go, kto się dołożył do prezentu, a kto odmówił udziału w składce.

- Zapytano mnie co bym chciał, to odpowiedziałem, że laptopa, ale niczego nie wymuszałem - komentuje dalej emerytowany policjant. - Byłem gotowy dołożyć brakujące pieniądze. Widocznie autor tego listu wylewa jakieś dawne żale, bo przecież wszystkim nie dało się dogodzić.

Józef Barcik odszedł na emeryturę z końcem lutego.
- Dołożyłem się z własnej woli, choć do byłego komendanta mam zastrzeżenia dotyczące poziomu płac w komendzie - komentuje anonimowo jeden z policjantów. - W Nysie zarabiamy mniej niż koledzy w innych komendach.

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 32

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Mam wiele powodów do tego, aby oszczekiwać policję, ale tu i teraz powiem tak - Pan się nie przejmuje Panie Komendancie! Ten glina anonim, to jeden z setek tysięcy pop......ch Polaków, którzy przeżywają ból żołądka, choćby na widok nowej kiecki na d...e żony sąsiada. Typ skrajnie nieszczęśliwy, nader czesto spotykany. Także w policji. Nic Pan na to nie poradzisz.

K
Kuszelas

Ot, typowe, polskie piekiełko, w wydaniu nyskim... Sprawa prosta, jak drut - jak mam do kogoś obiekcje, to robie, jak mi podpowiada sumienie - czyli nie dokladam się do składki. Ja tak zrobiłem i NIKT mi nie dokuczał ! Tylko TRZEBA MIEĆ ODWAGĘ i do tego sie przyznać, a nie uprawiać ASEKURANCTWO !

T
Tadeusz

Ciekawe kiedy odejdzie zasłużony oberpolicmajster Tadeusz Dunat.Chyba już na niego czas.....

E
Edek
Jak niewiecie co się dzieje w nyskiej komendzie to nie piszcie to Była Mafia za Komendanta Tego co laptopa dostał!!!Może w końcu się poprawi. Precz z Byłym Komendantek Gru......em

A co nie dsotałeś awansiku cz też nie przyjeli Cię do mafii, bo akiś żal w głosie wyczuwam!
J
Jon
Przecież taki zwyczaj panuje nie tylko w Policji w Nysie i chyba nie ma nic w tym złego, to co wiem to Józef BARCIK był wymagającym komendantem i nie wszystkim to się podobało, głównie nierobom z KPP i KP , a takich w Nysie nie brakuje.

Basior święte słowa i tak jest nie tylko w Nysie, a potem trzeba jakoś się odegrać no to anonimek, a dziennikarze i BSW tylko na to czekają, coś robić wszak trzeba, jest sensacja kolejny, dzionek i kilka szpalt zaliczone!
B
Basior

Przecież taki zwyczaj panuje nie tylko w Policji w Nysie i chyba nie ma nic w tym złego, to co wiem to Józef BARCIK był wymagającym komendantem i nie wszystkim to się podobało, głównie nierobom z KPP i KP , a takich w Nysie nie brakuje.

J
Jon
I bardzo dobrze że jest taki system naboru. Ja, wpowadził bym dodatkowo co roku egzamin ze: sprawności fizycznej, intelektualnej, oraz testy psychologiczne. A wszystko dlatego żeby Twoi koledzy mogli mnie bronić i wstydu nie przynośić.
Ps.:Jak można wywnioskować -- "i bardzo dobrze że nie ma Ciebie w szeregach policji"

Rozumiem, że to do mnie więc odpowiadam: co Ty wiesz o systemie naboru, co wiesz o tym jak są weryfikowani plicjanci w trakcie służby z tego co piszesz wnioskuję że nie jesteś Policjantem i dlatego nic na ten temat nie wiesz, nic także nie wiesz o mnie więc dlaczego mnie obrażasz pisząc, że dobrze iż nie jestem już w szeregach Policji. Nie jestem bo nie chciałem patrzeć na tę panoszącą się w tej firmie głupotę, nie chciałem patrzeć na nieudaczików, którzy nie wiem jakim cudem przeszli przez sito naboru, a którymi miałem dowodzić i którzy psuli opinię tym Policjantom, którym się "jeszce coś chciało", i myślę że po 21 latach pracy i pomimo 45 lat życia mógłbym stanąc, jeszcze bez problemu, z Tobą do konkurencji tak fizycznych jak i psychologicznych. Nie zrozumiałeś także tego co chciałem powiedzieć, szkoda. Czytając wpisy myślę, że zrozumieli moją wypowiedź napewno Policjanci bo większość wypowiedzi nie jest pochlebna dla donosiciela, tak jak napisał ktoś wyżej, nie chciał to nikt go nie zmuszał, ani do pracy w Policji, ani do składki na prezent. Zreszą prawda jest taka, na prezent dla Komendanta składali się zawsze, przynajmniej w mojej jednostce, Ci którzy byli zaproszeni na pożegnanie, a tam z reguły byli zaprzaszani Zastępcy, Naczelnicy, Kierownicy i goście z zewnątrz, trudno żeby była tam cała komenda, myślę więc, że żaden z nich tego nie napisał, podejrzewam jakiegoś zakompleksionego młodego Policjanta, któremu takie tradycje nie mieszczą się w głowie. Jeżeli więc on tak się zachowuje i nie chce przyjąc takiej tradycyjnej formy pożegnania starszego kolegi to ja nie chciałbym go mieć za partnera na interwencji, od ktorego zależy moje życie albo zdrowie i na tym zakończę swoje wypowiedzi w tym temacie. Pozdrawiam.
o
obiektywny

Pol997 jeżeli jesteś policjantem to powinieneś wiedzieć co to znaczy mafia i jakie czekają cie konsekwencje za pomawianie kogoś o kierowanie mafią, jeżeli pracujesz wśród tej mafi to weź się do roboty i karty na stół albo nie pieprz głupot. A swoją droga to w NTO to chyba posucha bo ciągnie brukowe tematy. Tak wszyscy narzekają na NN ale oni na pewno wiedząc o tym bo PAN/PANI nie omieszkli ich o tym powiadomić, tematu nie podjęli, bo prezent na pożegnaanie w jakimkolwiek zakładzie to norma a nie wyjątek. Autor listu powinien osobiście powiedzieć byłemu komendantowi co ma do niego, co mu się nie podobało w jego komendantowaniu. I wiecie co by B. Komendant mu odpowiedział, jestem tego 100% pewny "I TY BRUTUSIE".

p
pol997

Jak niewiecie co się dzieje w nyskiej komendzie to nie piszcie to Była Mafia za Komendanta Tego co laptopa dostał!!!Może w końcu się poprawi. Precz z Byłym Komendantek Gru......em

o
oset

Mundur zobowiązuje do szlachectwa , tzn. zachowań raczej stawianych jak wzór . Jak widzę te polskie słuzby ktore na donosach na szefa trzymają to wiem że należy je rozwiązać i powołać na ich miejsce nowych ludzi. Tam powinien obowiązywać rozkaz i odpowiedzialniść za wlasne słowa . Jak można ośmieszać się pisząc tego typu donosy.

R
ROZBAWIONY

Śmiech na sali "zapytali się mnie co chciałbym dostać " - laptopa .Jak 12 letni chłopczyk ....... Żałosne...

G
George Łajza

Zwyrodniałe chamstwo w ataku!!!

Policjanci - niby dorośli ludzie, którym powierzamy pieczę nad naszym bezpieczeństwem, których darzymy pewnym zaufaniem, a tu masz, cześć z nich okazuje się być zwykłymi zawistnymi gówniarzami.
Nie wiem jak działa system naboru, rekrutacji o Policji, jeśli dostają się takie gnoje. Czyżby prawdą było, że system ten jest dziurawy i przyjmowani są tak zwane "plecaki", których kwalifikacje nie starczają nawet do czyszczenia rowów melioracyjnych mimo ukończenia szkół?

Ostatnimi czasy mamy dużo przykładów, takich gówniarzy gliniarzy, którzy pozwalają sobie na łamanie prawa będąc czy też nie będąc na służbie. A to jazda po pijaku, a to włamania, kradzieże, teraz bezpodstawne chamskie donosy.
Policję drąży jakiś syndrom, jakieś fatum nad nią wisi, bo jak pojawia się jakaś pozytywna wiadomość o jakiejś spektakularnej akcji, o uratowaniu czyjegoś życia, to zaraz musi się znaleźć jakiś idiota w mundurze, by ten obraz zatrzeć, by pokazać, że chamstwo i jełopizm też policjantom nie jest obcy.
Takie jest też całe nasze społeczeństwo i z niego właśnie wywodzą się nasi policjanci, zatem nie dziwota, że choroby społeczne przenoszą się też na tę instytucję.

c
czytelnik
Donosiciele byli są i i będą. A najwięcej jest ich w KWP. Tam się prześcigają kto na kogo i ile.

Pana nick ZEZ , mówi o wszystkim : patrząc w lustro , nie zauważa Pan ani swojej osoby ani swojej głupoty.
z
zez

Donosiciele byli są i i będą. A najwięcej jest ich w KWP. Tam się prześcigają kto na kogo i ile.

s
stan

nikogo nie bronię , ale jak znam życie to napewno byłoby to zapamiętane przez innych ( czasami lizusów )współtowarzyszy i kiedyś być może wykorzystane przeciw jego osobie. Oficjalnie nikt tego nie zakwestionuje , ale życie to życie

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3