Prezes prudnickiego szpitala odchodzi ze stanowiska. Dogadał się z powiatem

Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann
Prezes Dariusz Brzeziński
Prezes Dariusz Brzeziński Starostwo Prudnik
Dariusz Brzeziński przyjął we wtorek propozycję odejścia ze stanowiska prezesa Prudnickiego Centrum Medycznego, spółki która zarządza szpitalem powiatowym w Prudniku. Do soboty poznamy jego następcę.

Zarząd powiatu prudnickiego spotkał się we wtorek z prezesem PCM. Początkowo Dariusz Brzeziński zapowiedział, że zamierza odejść z Prudnika pod koniec czerwca. Zarząd powiatu zaproponował mu natomiast odejście ze skutkiem natychmiastowym. Rozmowy zakończyły się porozumieniem, że odchodzi od soboty 6 czerwca. Nieoficjalnie mówi się, że nowym prezesem może zostać Witold Rygorowicz, wcześniej dyrektor ds. inwestycji w spółce.

Sytuacja w szpitalu była napięta od dwóch tygodni. Dariusz Brzeziński nie powiadamiając władz powiatowych ani rady nadzorczej spółki, wystartował w konkursie na dyrektora szpitala w Lublińcu i wygrał ten konkurs, choć jeszcze nie podpisał tam kontraktu. Na dodatek zwolnił ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym dyrektora ds. inwestycji Witolda Rygorowicza.

Starosta Radosław Roszkowski skrytykował go w mediach za nieobecność w trudnych dla szpitala chwilach i za wyrzucenie cenionego przez załogę dyrektora. Sam prezes napisał natomiast do radnych powiatowych list otwarty. Stwierdził w nim, że doznaje nagonki ze strony starosty, jest stale przez niego poniżany i przedstawiany w negatywnym świetle.

- Starosta dąży do ciągłej mojej kompromitacji, choć informacje podawane przez niego nie są oparte na faktach, lecz są pomówieniami – napisał do rady powiatu Dariusz Brzeziński. – Działania starosty można odbierać jako mobbing i nadużycie władzy. Szkodzi to nie tylko mnie, ale również spółce.

- Stawiam prezesowi czytelne i wyraźne oczekiwania. Od czasu do czasu jesteśmy w twardej dyskusji, ale nie można tego nazwać mobbingiem – odpowiada na zarzuty Radosław Roszkowski. - W tej chwili nie chcę tego komentować.

Zamieszanie w szpitalu i wokół osoby prezesa skrytykowali dziś na konferencji prasowej radni powiatowi PiS. Zapowiedzieli, że rozważą skierowanie do prokuratury doniesienia, czy starostwa Roszkowski swoimi medialnymi wypowiedziami nie działa na szkodę powiatowej spółki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Opaska na depresję - to może być przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska