reklama

Prezydent Opola spełnia obietnice i wciąż obiecuje

Artur  Janowski
Artur Janowski
Dziś mija rok, odkąd Arkadiusz Wiśniewski wygrał II turę wyborów prezydenckich, a potem odebrał klucz do bram miasta.
Dziś mija rok, odkąd Arkadiusz Wiśniewski wygrał II turę wyborów prezydenckich, a potem odebrał klucz do bram miasta. Sławomir Mielnik
Pierwszy rok rządów Arkadiusza Wiśniewskiego zaskoczył pozytywnie nawet jego oponentów. Sporo się działo, ale trzeba również pamiętać, że nie wszystko idzie tak gładko, jak zaplanowano.

Gdy rok temu prezydent wygrywał drugą turę wyborów, odczuwało się, że opolanie oczekują dużej zmiany. I trzeba przyznać, że ją dostali.

Jednym z symboli może być przyszłotygodniowe otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego, który od kilku lat spotykał się z falą krytyki. Tymczasem w tym roku ma być imprezą z przytupem, licznymi atrakcjami i dodatkowo sztucznym lodowiskiem.

Arkadiusz Wiśniewski obiecał ożywienie Rynku i słowa dotrzymał, bo imprez było więcej, a do zamierającego centrum udało się ściągnąć wrocławski Spiż, który niebawem otworzy lokal w ratuszu.

Wciąż jest jednak sporo do zrobienia i nieprzypadkowo na wynajęcie słynnych Delikatesów chętnych brak.Dużo zainteresowanych było natomiast akcjami Energetyki Cieplnej Opolszczyzny. Prezydent wstrzymał sprzedaż większościowego pakietu akcji, choć jeszcze jako wiceprezydent był orędownikiem dokończenia prywatyzacji i w ten sposób zdobycia pieniędzy na rozwój stolicy województwa.

Sytuacja się zmieniła, kiedy u boku Wiśniewskiego stanął były radny Janusz Kowalski. Dziś to nie tylko najbardziej medialny, ale też wpływowy wiceprezydent i osoba, która namówiła prezydenta do walki o odzyskanie władzy w ECO. Głośny konflikt z niemieckim współudziałowcem toczy się blisko rok i rozstrzygnąć będzie musiał go sąd.

I to akurat prezydentowi Wiśniewskiemu nie wyszło, bo spółka miała się poddać szybko i gładko, tak jak miejskie wodociągi, gdzie tuż przed Wigilią 2014 roku wymieniono cały zarząd firmy.

Teraz wodociągi to spółka, gdzie karty rozdają ludzie Janusza Kowalskiego, a także posła i wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, który mocno wspierał w kampanii samorządowej Wiśniewskiego.

Dla wielu opolan to było niezrozumiałe, gdyż prezydent zapowiadał odpolitycznienie spółek. Na razie nic takiego nie nastąpiło i raczej długo nie nastąpi. Trudno się jednak dziwić. Rządzącą wcześniej miastem Platforma Obywatelska nadal trzyma urząd marszałkowski, a ten rozdziela unijne dotacje.

Dlatego otwartej wojny nie ma i nie będzie, a wręcz przeciwnie jest niezła współpraca. Doszło do tego, że miasto wsparło finansowo instytucje kultury podlegające marszałkowi, a ten ma się odwdzięczyć przychylnym wzrokiem przy ocenie wniosków o dotacje.
Na plus należy zapisać prezydentowi brak podwyżki podatków (kolejna dotrzymana obietnica), konsekwentne dążenie do zmian w strefie parkowania i modernizacji oświetlenia. Udało się także poprawić funkcjonowanie budżetu obywatelskiego.
Nie można zapomnieć o konsultacjach z mieszkańcami w sprawie obwodnicy południowej czy średnicówki. Dyskusyjny był sposób prowadzenia całej akcji, ale trudno nie docenić, że ostatecznie zagłosowało w niej ponad 30 tysięcy opolan.

Wielu z tych, którzy wzięli udział w konsultacjach, czeka pewnie na obiecane przez prezydenta mieszkania czy Dom Seniora. Żaden z tych tematów nie został zaniechany, a pozytywne zmiany są również widoczne – i to bardzo duże - w miejskim sporcie.

Jest nadzieja, że opolskie kluby będą lepiej funkcjonować, a pieniądze z miasta przeznaczane na sport zostaną dobrze rozliczone. Jedyne, co może martwić, to zbyt duży apetyt na miejskie dotacje i powstawanie nowych klubów. Teraz się cieszymy, lecz to my będziemy musieli finansować sport wyczynowy, bo na razie wysypu sponsorów nie widać, podobnie jak nowych inwestorów w strefie ekonomicznej.

Cieniem na pierwszy rok Wiśniewskiego kładą się pozorne konkursy w ratuszu (często nazwiska osób zatrudnionych w urzędzie były znane długo przed otwarciem ofert).

Niedawno prezydent wywołał najgorętszy temat swojej kadencji: ogłosił, że chce przyłączyć do Opola 12 sołectw, w tym tereny Elektrowni Opole i centrum handlowego Turawa Park.

Dzięki temu miasto ma się szybciej rozwijać, ale proces jest kontrowersyjny, trudny do przeprowadzenia i wywołujący protesty. Na Wiśniewskiego głosowali jednak nie mieszkańcy ościennych sołectw, ale opolanie, chcący zmian. Właśnie dostali obietnicę kolejnej i jeśli prezydent powiększy Opole, to za trzy lata powinien wygrać.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 55

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

g
gibo

Opole to je wiocha a będzie jeszcze większa.

G
Gość
W dniu 30.11.2015 o 19:47, Opolanin napisał:

 Czas skończyć z krzykliwą propagandą garstki mieszkańców województwa Opolskiego! Przyłączenie sołectw do Opola to szansa nie tylko dla Opola, ale i sprawa kluczowa dla miliona mieszkańców województw Opolskiego. Nie pozwólmy na to, aby partykularne interesy garstki mieszkańców, którzy uznają siebie za właścicieli Elektrowni Opole, wpływały na rozwój całego województwa. Czy to nie symboliczne, że najgłośniej protestują nie ci którzy mają być przyłączeni, ale ci którzy stracą kurę znoszącą złote jaja? Czy to nie symboliczne, że mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego bardzo chętnie korzystają z możliwości Opola (zarówno w zakresie studiów jak i pracy), ale nie czują się kompletnie zobowiązani do współfinansowania jego rozwoju? Jak to jest, że większość protestujących pracuje w Opolu, albo w Opolu studiuje? Jak to jest, że to mieszkańcy Opola płacą na ich obwodnice, z których mieszkańcy Opola nie korzystają? To jest prawie 50mln zł, które Opole płaci za komfort dojeżdżania do Opola mieszkańcom gminy. Od 2019 gmina Dobrzeń Wielki mogłaby otrzymywać nawet 80mln zł z podatków od samej tylko Elektrowni. Zakładając budżet gminy Dobrzeń Wielki na 100 mln, wypadałoby 7.200zł na osobę rocznie. To prawie 1.500zł więcej niż stolica województwa. Czy egoistów z Dobrzenia interesuje tylko ich wieś? Czy może mieszkańcy Opola powinni zablokować drogi wyjazdowe do Dobrzenia? Te pieniądze dla Opola to wielka szansa - szanse na inwestycje, remonty, projekty infrastrukturalne. Po co Dobrzeniowi Wielkiemu 100mln zł rocznie? Planują budować sobie złote chodniki? Czy może marzy im się własna opera? Taki budżet mógłby z Dobrzenia Wielkiego uczynić 4 najbogatszą gminę w Polsce. Mieszkańcy Dobrzenia (o dziwo mieszkańcy Brzezia mniej) narzekają jak to bardzo poświęcili się na budowę Elektrowni. Czy setki milionów złotych które otrzymali od tego czasu to za mało jak na 4.000 wieś? Jesteśmy inicjatywą mieszkańców Opola. Wielu z nas sympatyzowało z mieszkańcami okolicznych gmin i liczyło na kompromis. Niestety, mieszkańcy Opola są od kilku dni regularnie wyzywani i obrażani, wygłasza się skandaliczne sformułowania i kłamliwe informacje. Nie damy sobie narzucić takiego tonu dyskusji grupie ludzi, którą interesuje tylko i wyłącznie własny interes. Jak nie potraficie żyć we wspólnocie, to nie jest problem Opola, ale wasz. My wyrażamy pełne poparcie dla władz Opola, tak jak i wszyscy radni, posłowie i WSZYSCY zapytani o to specjaliści. Tak dla Wielkiego Opola, tak dla silnej Opolszczyzny! 

 


 

Czas skończyć z krzykliwą propagandą garstki mieszkańców województwa Opolskiego!
 
Przyłączenie sołectw do Opola to szansa nie tylko dla Opola, ale i sprawa kluczowa dla miliona mieszkańców województw Opolskiego. Nie pozwólmy na to, aby partykularne interesy garstki mieszkańców, którzy uznają siebie za właścicieli Elektrowni Opole, wpływały na rozwój całego województwa.
 
Czy to nie symboliczne, że najgłośniej protestują nie ci którzy mają być przyłączeni, ale ci którzy stracą kurę znoszącą złote jaja? Czy to nie symboliczne, że mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego bardzo chętnie korzystają z możliwości Opola (zarówno w zakresie studiów jak i pracy), ale nie czują się kompletnie zobowiązani do współfinansowania jego rozwoju?
 
Jak to jest, że większość protestujących pracuje w Opolu, albo w Opolu studiuje? Jak to jest, że to mieszkańcy Opola płacą na ich obwodnice, z których mieszkańcy Opola nie korzystają? To jest prawie 50mln zł, które Opole płaci za komfort dojeżdżania do Opola mieszkańcom gminy.
 
Od 2019 gmina Dobrzeń Wielki mogłaby otrzymywać nawet 80mln zł z podatków od samej tylko Elektrowni. Zakładając budżet gminy Dobrzeń Wielki na 100 mln, wypadałoby 7.200zł na osobę rocznie. To prawie 1.500zł więcej niż stolica województwa. Czy egoistów z Dobrzenia interesuje tylko ich wieś? Czy może mieszkańcy Opola powinni zablokować drogi wyjazdowe do Dobrzenia?
 
Te pieniądze dla Opola to wielka szansa - szanse na inwestycje, remonty, projekty infrastrukturalne. Po co Dobrzeniowi Wielkiemu 100mln zł rocznie? Planują budować sobie złote chodniki? Czy może marzy im się własna opera? Taki budżet mógłby z Dobrzenia Wielkiego uczynić 4 najbogatszą gminę w Polsce.
 
Mieszkańcy Dobrzenia (o dziwo mieszkańcy Brzezia mniej) narzekają jak to bardzo poświęcili się na budowę Elektrowni. Czy setki milionów złotych które otrzymali od tego czasu to za mało jak na 4.000 wieś?
 
Jesteśmy inicjatywą mieszkańców Opola. Wielu z nas sympatyzowało z mieszkańcami okolicznych gmin i liczyło na kompromis. Niestety, mieszkańcy Opola są od kilku dni regularnie wyzywani i obrażani, wygłasza się skandaliczne sformułowania i kłamliwe informacje. Nie damy sobie narzucić takiego tonu dyskusji grupie ludzi, którą interesuje tylko i wyłącznie własny interes. Jak nie potraficie żyć we wspólnocie, to nie jest problem Opola, ale wasz.
 
My wyrażamy pełne poparcie dla władz Opola, tak jak i wszyscy radni, posłowie i WSZYSCY zapytani o to specjaliści. Tak dla Wielkiego Opola, tak dla silnej Opolszczyzny!

 

 

W dniu 30.11.2015 o 19:47, Opolanin napisał:

 Czas skończyć z krzykliwą propagandą garstki mieszkańców województwa Opolskiego! Przyłączenie sołectw do Opola to szansa nie tylko dla Opola, ale i sprawa kluczowa dla miliona mieszkańców województw Opolskiego. Nie pozwólmy na to, aby partykularne interesy garstki mieszkańców, którzy uznają siebie za właścicieli Elektrowni Opole, wpływały na rozwój całego województwa. Czy to nie symboliczne, że najgłośniej protestują nie ci którzy mają być przyłączeni, ale ci którzy stracą kurę znoszącą złote jaja? Czy to nie symboliczne, że mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego bardzo chętnie korzystają z możliwości Opola (zarówno w zakresie studiów jak i pracy), ale nie czują się kompletnie zobowiązani do współfinansowania jego rozwoju? Jak to jest, że większość protestujących pracuje w Opolu, albo w Opolu studiuje? Jak to jest, że to mieszkańcy Opola płacą na ich obwodnice, z których mieszkańcy Opola nie korzystają? To jest prawie 50mln zł, które Opole płaci za komfort dojeżdżania do Opola mieszkańcom gminy. Od 2019 gmina Dobrzeń Wielki mogłaby otrzymywać nawet 80mln zł z podatków od samej tylko Elektrowni. Zakładając budżet gminy Dobrzeń Wielki na 100 mln, wypadałoby 7.200zł na osobę rocznie. To prawie 1.500zł więcej niż stolica województwa. Czy egoistów z Dobrzenia interesuje tylko ich wieś? Czy może mieszkańcy Opola powinni zablokować drogi wyjazdowe do Dobrzenia? Te pieniądze dla Opola to wielka szansa - szanse na inwestycje, remonty, projekty infrastrukturalne. Po co Dobrzeniowi Wielkiemu 100mln zł rocznie? Planują budować sobie złote chodniki? Czy może marzy im się własna opera? Taki budżet mógłby z Dobrzenia Wielkiego uczynić 4 najbogatszą gminę w Polsce. Mieszkańcy Dobrzenia (o dziwo mieszkańcy Brzezia mniej) narzekają jak to bardzo poświęcili się na budowę Elektrowni. Czy setki milionów złotych które otrzymali od tego czasu to za mało jak na 4.000 wieś? Jesteśmy inicjatywą mieszkańców Opola. Wielu z nas sympatyzowało z mieszkańcami okolicznych gmin i liczyło na kompromis. Niestety, mieszkańcy Opola są od kilku dni regularnie wyzywani i obrażani, wygłasza się skandaliczne sformułowania i kłamliwe informacje. Nie damy sobie narzucić takiego tonu dyskusji grupie ludzi, którą interesuje tylko i wyłącznie własny interes. Jak nie potraficie żyć we wspólnocie, to nie jest problem Opola, ale wasz. My wyrażamy pełne poparcie dla władz Opola, tak jak i wszyscy radni, posłowie i WSZYSCY zapytani o to specjaliści. Tak dla Wielkiego Opola, tak dla silnej Opolszczyzny! 

A serce boli że gmina taka bogata , na całe szczęście za niedługo nie bądzie tego śmiesznego województwa za ten numer z grabieżą , Warszawka tego nie łyknie , i tych śmiesznych argumentów. Wiśnia potrzebuje kasy na podwyżki dla swoich urzędasów

 

A że się spytam jacy posłowie ? specjaliści?

 

Oj Warszawa się dowie co tu się wyrabia i rozj.... całe woj. oby.

G
Gość
W dniu 30.11.2015 o 19:47, Opolanin napisał:

 Czas skończyć z krzykliwą propagandą garstki mieszkańców województwa Opolskiego! Przyłączenie sołectw do Opola to szansa nie tylko dla Opola, ale i sprawa kluczowa dla miliona mieszkańców województw Opolskiego. Nie pozwólmy na to, aby partykularne interesy garstki mieszkańców, którzy uznają siebie za właścicieli Elektrowni Opole, wpływały na rozwój całego województwa. Czy to nie symboliczne, że najgłośniej protestują nie ci którzy mają być przyłączeni, ale ci którzy stracą kurę znoszącą złote jaja? Czy to nie symboliczne, że mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego bardzo chętnie korzystają z możliwości Opola (zarówno w zakresie studiów jak i pracy), ale nie czują się kompletnie zobowiązani do współfinansowania jego rozwoju? Jak to jest, że większość protestujących pracuje w Opolu, albo w Opolu studiuje? Jak to jest, że to mieszkańcy Opola płacą na ich obwodnice, z których mieszkańcy Opola nie korzystają? To jest prawie 50mln zł, które Opole płaci za komfort dojeżdżania do Opola mieszkańcom gminy. Od 2019 gmina Dobrzeń Wielki mogłaby otrzymywać nawet 80mln zł z podatków od samej tylko Elektrowni. Zakładając budżet gminy Dobrzeń Wielki na 100 mln, wypadałoby 7.200zł na osobę rocznie. To prawie 1.500zł więcej niż stolica województwa. Czy egoistów z Dobrzenia interesuje tylko ich wieś? Czy może mieszkańcy Opola powinni zablokować drogi wyjazdowe do Dobrzenia? Te pieniądze dla Opola to wielka szansa - szanse na inwestycje, remonty, projekty infrastrukturalne. Po co Dobrzeniowi Wielkiemu 100mln zł rocznie? Planują budować sobie złote chodniki? Czy może marzy im się własna opera? Taki budżet mógłby z Dobrzenia Wielkiego uczynić 4 najbogatszą gminę w Polsce. Mieszkańcy Dobrzenia (o dziwo mieszkańcy Brzezia mniej) narzekają jak to bardzo poświęcili się na budowę Elektrowni. Czy setki milionów złotych które otrzymali od tego czasu to za mało jak na 4.000 wieś? Jesteśmy inicjatywą mieszkańców Opola. Wielu z nas sympatyzowało z mieszkańcami okolicznych gmin i liczyło na kompromis. Niestety, mieszkańcy Opola są od kilku dni regularnie wyzywani i obrażani, wygłasza się skandaliczne sformułowania i kłamliwe informacje. Nie damy sobie narzucić takiego tonu dyskusji grupie ludzi, którą interesuje tylko i wyłącznie własny interes. Jak nie potraficie żyć we wspólnocie, to nie jest problem Opola, ale wasz. My wyrażamy pełne poparcie dla władz Opola, tak jak i wszyscy radni, posłowie i WSZYSCY zapytani o to specjaliści. Tak dla Wielkiego Opola, tak dla silnej Opolszczyzny! 

 


 

Czas skończyć z krzykliwą propagandą garstki mieszkańców województwa Opolskiego!
 
Przyłączenie sołectw do Opola to szansa nie tylko dla Opola, ale i sprawa kluczowa dla miliona mieszkańców województw Opolskiego. Nie pozwólmy na to, aby partykularne interesy garstki mieszkańców, którzy uznają siebie za właścicieli Elektrowni Opole, wpływały na rozwój całego województwa.
 
Czy to nie symboliczne, że najgłośniej protestują nie ci którzy mają być przyłączeni, ale ci którzy stracą kurę znoszącą złote jaja? Czy to nie symboliczne, że mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego bardzo chętnie korzystają z możliwości Opola (zarówno w zakresie studiów jak i pracy), ale nie czują się kompletnie zobowiązani do współfinansowania jego rozwoju?
 
Jak to jest, że większość protestujących pracuje w Opolu, albo w Opolu studiuje? Jak to jest, że to mieszkańcy Opola płacą na ich obwodnice, z których mieszkańcy Opola nie korzystają? To jest prawie 50mln zł, które Opole płaci za komfort dojeżdżania do Opola mieszkańcom gminy.
 
Od 2019 gmina Dobrzeń Wielki mogłaby otrzymywać nawet 80mln zł z podatków od samej tylko Elektrowni. Zakładając budżet gminy Dobrzeń Wielki na 100 mln, wypadałoby 7.200zł na osobę rocznie. To prawie 1.500zł więcej niż stolica województwa. Czy egoistów z Dobrzenia interesuje tylko ich wieś? Czy może mieszkańcy Opola powinni zablokować drogi wyjazdowe do Dobrzenia?
 
Te pieniądze dla Opola to wielka szansa - szanse na inwestycje, remonty, projekty infrastrukturalne. Po co Dobrzeniowi Wielkiemu 100mln zł rocznie? Planują budować sobie złote chodniki? Czy może marzy im się własna opera? Taki budżet mógłby z Dobrzenia Wielkiego uczynić 4 najbogatszą gminę w Polsce.
 
Mieszkańcy Dobrzenia (o dziwo mieszkańcy Brzezia mniej) narzekają jak to bardzo poświęcili się na budowę Elektrowni. Czy setki milionów złotych które otrzymali od tego czasu to za mało jak na 4.000 wieś?
 
Jesteśmy inicjatywą mieszkańców Opola. Wielu z nas sympatyzowało z mieszkańcami okolicznych gmin i liczyło na kompromis. Niestety, mieszkańcy Opola są od kilku dni regularnie wyzywani i obrażani, wygłasza się skandaliczne sformułowania i kłamliwe informacje. Nie damy sobie narzucić takiego tonu dyskusji grupie ludzi, którą interesuje tylko i wyłącznie własny interes. Jak nie potraficie żyć we wspólnocie, to nie jest problem Opola, ale wasz.
 
My wyrażamy pełne poparcie dla władz Opola, tak jak i wszyscy radni, posłowie i WSZYSCY zapytani o to specjaliści. Tak dla Wielkiego Opola, tak dla silnej Opolszczyzny!

 

 

W dniu 30.11.2015 o 19:47, Opolanin napisał:

 Czas skończyć z krzykliwą propagandą garstki mieszkańców województwa Opolskiego! Przyłączenie sołectw do Opola to szansa nie tylko dla Opola, ale i sprawa kluczowa dla miliona mieszkańców województw Opolskiego. Nie pozwólmy na to, aby partykularne interesy garstki mieszkańców, którzy uznają siebie za właścicieli Elektrowni Opole, wpływały na rozwój całego województwa. Czy to nie symboliczne, że najgłośniej protestują nie ci którzy mają być przyłączeni, ale ci którzy stracą kurę znoszącą złote jaja? Czy to nie symboliczne, że mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego bardzo chętnie korzystają z możliwości Opola (zarówno w zakresie studiów jak i pracy), ale nie czują się kompletnie zobowiązani do współfinansowania jego rozwoju? Jak to jest, że większość protestujących pracuje w Opolu, albo w Opolu studiuje? Jak to jest, że to mieszkańcy Opola płacą na ich obwodnice, z których mieszkańcy Opola nie korzystają? To jest prawie 50mln zł, które Opole płaci za komfort dojeżdżania do Opola mieszkańcom gminy. Od 2019 gmina Dobrzeń Wielki mogłaby otrzymywać nawet 80mln zł z podatków od samej tylko Elektrowni. Zakładając budżet gminy Dobrzeń Wielki na 100 mln, wypadałoby 7.200zł na osobę rocznie. To prawie 1.500zł więcej niż stolica województwa. Czy egoistów z Dobrzenia interesuje tylko ich wieś? Czy może mieszkańcy Opola powinni zablokować drogi wyjazdowe do Dobrzenia? Te pieniądze dla Opola to wielka szansa - szanse na inwestycje, remonty, projekty infrastrukturalne. Po co Dobrzeniowi Wielkiemu 100mln zł rocznie? Planują budować sobie złote chodniki? Czy może marzy im się własna opera? Taki budżet mógłby z Dobrzenia Wielkiego uczynić 4 najbogatszą gminę w Polsce. Mieszkańcy Dobrzenia (o dziwo mieszkańcy Brzezia mniej) narzekają jak to bardzo poświęcili się na budowę Elektrowni. Czy setki milionów złotych które otrzymali od tego czasu to za mało jak na 4.000 wieś? Jesteśmy inicjatywą mieszkańców Opola. Wielu z nas sympatyzowało z mieszkańcami okolicznych gmin i liczyło na kompromis. Niestety, mieszkańcy Opola są od kilku dni regularnie wyzywani i obrażani, wygłasza się skandaliczne sformułowania i kłamliwe informacje. Nie damy sobie narzucić takiego tonu dyskusji grupie ludzi, którą interesuje tylko i wyłącznie własny interes. Jak nie potraficie żyć we wspólnocie, to nie jest problem Opola, ale wasz. My wyrażamy pełne poparcie dla władz Opola, tak jak i wszyscy radni, posłowie i WSZYSCY zapytani o to specjaliści. Tak dla Wielkiego Opola, tak dla silnej Opolszczyzny! 

A serce boli że gmina taka bogata , na całe szczęście za niedługo nie bądzie tego śmiesznego województwa za ten numer z grabieżą , Warszawka tego nie łyknie , i tych śmiesznych argumentów. Wiśnia potrzebuje kasy na podwyżki dla swoich urzędasów

 

A że się spytam jacy posłowie ? specjaliści?

 

Oj Warszawa się dowie co tu się wyrabia i rozj.... całe woj. oby.

G
Gość
W dniu 30.11.2015 o 19:47, Opolanin napisał:

 Czas skończyć z krzykliwą propagandą garstki mieszkańców województwa Opolskiego! Przyłączenie sołectw do Opola to szansa nie tylko dla Opola, ale i sprawa kluczowa dla miliona mieszkańców województw Opolskiego. Nie pozwólmy na to, aby partykularne interesy garstki mieszkańców, którzy uznają siebie za właścicieli Elektrowni Opole, wpływały na rozwój całego województwa. Czy to nie symboliczne, że najgłośniej protestują nie ci którzy mają być przyłączeni, ale ci którzy stracą kurę znoszącą złote jaja? Czy to nie symboliczne, że mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego bardzo chętnie korzystają z możliwości Opola (zarówno w zakresie studiów jak i pracy), ale nie czują się kompletnie zobowiązani do współfinansowania jego rozwoju? Jak to jest, że większość protestujących pracuje w Opolu, albo w Opolu studiuje? Jak to jest, że to mieszkańcy Opola płacą na ich obwodnice, z których mieszkańcy Opola nie korzystają? To jest prawie 50mln zł, które Opole płaci za komfort dojeżdżania do Opola mieszkańcom gminy. Od 2019 gmina Dobrzeń Wielki mogłaby otrzymywać nawet 80mln zł z podatków od samej tylko Elektrowni. Zakładając budżet gminy Dobrzeń Wielki na 100 mln, wypadałoby 7.200zł na osobę rocznie. To prawie 1.500zł więcej niż stolica województwa. Czy egoistów z Dobrzenia interesuje tylko ich wieś? Czy może mieszkańcy Opola powinni zablokować drogi wyjazdowe do Dobrzenia? Te pieniądze dla Opola to wielka szansa - szanse na inwestycje, remonty, projekty infrastrukturalne. Po co Dobrzeniowi Wielkiemu 100mln zł rocznie? Planują budować sobie złote chodniki? Czy może marzy im się własna opera? Taki budżet mógłby z Dobrzenia Wielkiego uczynić 4 najbogatszą gminę w Polsce. Mieszkańcy Dobrzenia (o dziwo mieszkańcy Brzezia mniej) narzekają jak to bardzo poświęcili się na budowę Elektrowni. Czy setki milionów złotych które otrzymali od tego czasu to za mało jak na 4.000 wieś? Jesteśmy inicjatywą mieszkańców Opola. Wielu z nas sympatyzowało z mieszkańcami okolicznych gmin i liczyło na kompromis. Niestety, mieszkańcy Opola są od kilku dni regularnie wyzywani i obrażani, wygłasza się skandaliczne sformułowania i kłamliwe informacje. Nie damy sobie narzucić takiego tonu dyskusji grupie ludzi, którą interesuje tylko i wyłącznie własny interes. Jak nie potraficie żyć we wspólnocie, to nie jest problem Opola, ale wasz. My wyrażamy pełne poparcie dla władz Opola, tak jak i wszyscy radni, posłowie i WSZYSCY zapytani o to specjaliści. Tak dla Wielkiego Opola, tak dla silnej Opolszczyzny! 

 


 

Czas skończyć z krzykliwą propagandą garstki mieszkańców województwa Opolskiego!
 
Przyłączenie sołectw do Opola to szansa nie tylko dla Opola, ale i sprawa kluczowa dla miliona mieszkańców województw Opolskiego. Nie pozwólmy na to, aby partykularne interesy garstki mieszkańców, którzy uznają siebie za właścicieli Elektrowni Opole, wpływały na rozwój całego województwa.
 
Czy to nie symboliczne, że najgłośniej protestują nie ci którzy mają być przyłączeni, ale ci którzy stracą kurę znoszącą złote jaja? Czy to nie symboliczne, że mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego bardzo chętnie korzystają z możliwości Opola (zarówno w zakresie studiów jak i pracy), ale nie czują się kompletnie zobowiązani do współfinansowania jego rozwoju?
 
Jak to jest, że większość protestujących pracuje w Opolu, albo w Opolu studiuje? Jak to jest, że to mieszkańcy Opola płacą na ich obwodnice, z których mieszkańcy Opola nie korzystają? To jest prawie 50mln zł, które Opole płaci za komfort dojeżdżania do Opola mieszkańcom gminy.
 
Od 2019 gmina Dobrzeń Wielki mogłaby otrzymywać nawet 80mln zł z podatków od samej tylko Elektrowni. Zakładając budżet gminy Dobrzeń Wielki na 100 mln, wypadałoby 7.200zł na osobę rocznie. To prawie 1.500zł więcej niż stolica województwa. Czy egoistów z Dobrzenia interesuje tylko ich wieś? Czy może mieszkańcy Opola powinni zablokować drogi wyjazdowe do Dobrzenia?
 
Te pieniądze dla Opola to wielka szansa - szanse na inwestycje, remonty, projekty infrastrukturalne. Po co Dobrzeniowi Wielkiemu 100mln zł rocznie? Planują budować sobie złote chodniki? Czy może marzy im się własna opera? Taki budżet mógłby z Dobrzenia Wielkiego uczynić 4 najbogatszą gminę w Polsce.
 
Mieszkańcy Dobrzenia (o dziwo mieszkańcy Brzezia mniej) narzekają jak to bardzo poświęcili się na budowę Elektrowni. Czy setki milionów złotych które otrzymali od tego czasu to za mało jak na 4.000 wieś?
 
Jesteśmy inicjatywą mieszkańców Opola. Wielu z nas sympatyzowało z mieszkańcami okolicznych gmin i liczyło na kompromis. Niestety, mieszkańcy Opola są od kilku dni regularnie wyzywani i obrażani, wygłasza się skandaliczne sformułowania i kłamliwe informacje. Nie damy sobie narzucić takiego tonu dyskusji grupie ludzi, którą interesuje tylko i wyłącznie własny interes. Jak nie potraficie żyć we wspólnocie, to nie jest problem Opola, ale wasz.
 
My wyrażamy pełne poparcie dla władz Opola, tak jak i wszyscy radni, posłowie i WSZYSCY zapytani o to specjaliści. Tak dla Wielkiego Opola, tak dla silnej Opolszczyzny!

 

 

W dniu 30.11.2015 o 19:47, Opolanin napisał:

 Czas skończyć z krzykliwą propagandą garstki mieszkańców województwa Opolskiego! Przyłączenie sołectw do Opola to szansa nie tylko dla Opola, ale i sprawa kluczowa dla miliona mieszkańców województw Opolskiego. Nie pozwólmy na to, aby partykularne interesy garstki mieszkańców, którzy uznają siebie za właścicieli Elektrowni Opole, wpływały na rozwój całego województwa. Czy to nie symboliczne, że najgłośniej protestują nie ci którzy mają być przyłączeni, ale ci którzy stracą kurę znoszącą złote jaja? Czy to nie symboliczne, że mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego bardzo chętnie korzystają z możliwości Opola (zarówno w zakresie studiów jak i pracy), ale nie czują się kompletnie zobowiązani do współfinansowania jego rozwoju? Jak to jest, że większość protestujących pracuje w Opolu, albo w Opolu studiuje? Jak to jest, że to mieszkańcy Opola płacą na ich obwodnice, z których mieszkańcy Opola nie korzystają? To jest prawie 50mln zł, które Opole płaci za komfort dojeżdżania do Opola mieszkańcom gminy. Od 2019 gmina Dobrzeń Wielki mogłaby otrzymywać nawet 80mln zł z podatków od samej tylko Elektrowni. Zakładając budżet gminy Dobrzeń Wielki na 100 mln, wypadałoby 7.200zł na osobę rocznie. To prawie 1.500zł więcej niż stolica województwa. Czy egoistów z Dobrzenia interesuje tylko ich wieś? Czy może mieszkańcy Opola powinni zablokować drogi wyjazdowe do Dobrzenia? Te pieniądze dla Opola to wielka szansa - szanse na inwestycje, remonty, projekty infrastrukturalne. Po co Dobrzeniowi Wielkiemu 100mln zł rocznie? Planują budować sobie złote chodniki? Czy może marzy im się własna opera? Taki budżet mógłby z Dobrzenia Wielkiego uczynić 4 najbogatszą gminę w Polsce. Mieszkańcy Dobrzenia (o dziwo mieszkańcy Brzezia mniej) narzekają jak to bardzo poświęcili się na budowę Elektrowni. Czy setki milionów złotych które otrzymali od tego czasu to za mało jak na 4.000 wieś? Jesteśmy inicjatywą mieszkańców Opola. Wielu z nas sympatyzowało z mieszkańcami okolicznych gmin i liczyło na kompromis. Niestety, mieszkańcy Opola są od kilku dni regularnie wyzywani i obrażani, wygłasza się skandaliczne sformułowania i kłamliwe informacje. Nie damy sobie narzucić takiego tonu dyskusji grupie ludzi, którą interesuje tylko i wyłącznie własny interes. Jak nie potraficie żyć we wspólnocie, to nie jest problem Opola, ale wasz. My wyrażamy pełne poparcie dla władz Opola, tak jak i wszyscy radni, posłowie i WSZYSCY zapytani o to specjaliści. Tak dla Wielkiego Opola, tak dla silnej Opolszczyzny! 

A serce boli że gmina taka bogata , na całe szczęście za niedługo nie bądzie tego śmiesznego województwa za ten numer z grabieżą , Warszawka tego nie łyknie , i tych śmiesznych argumentów. Wiśnia potrzebuje kasy na podwyżki dla swoich urzędasów

 

A że się spytam jacy posłowie ? specjaliści?

 

Oj Warszawa się dowie co tu się wyrabia i rozj.... całe woj. oby.

G
Gość
W dniu 30.11.2015 o 19:47, Opolanin napisał:

 Czas skończyć z krzykliwą propagandą garstki mieszkańców województwa Opolskiego! Przyłączenie sołectw do Opola to szansa nie tylko dla Opola, ale i sprawa kluczowa dla miliona mieszkańców województw Opolskiego. Nie pozwólmy na to, aby partykularne interesy garstki mieszkańców, którzy uznają siebie za właścicieli Elektrowni Opole, wpływały na rozwój całego województwa. Czy to nie symboliczne, że najgłośniej protestują nie ci którzy mają być przyłączeni, ale ci którzy stracą kurę znoszącą złote jaja? Czy to nie symboliczne, że mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego bardzo chętnie korzystają z możliwości Opola (zarówno w zakresie studiów jak i pracy), ale nie czują się kompletnie zobowiązani do współfinansowania jego rozwoju? Jak to jest, że większość protestujących pracuje w Opolu, albo w Opolu studiuje? Jak to jest, że to mieszkańcy Opola płacą na ich obwodnice, z których mieszkańcy Opola nie korzystają? To jest prawie 50mln zł, które Opole płaci za komfort dojeżdżania do Opola mieszkańcom gminy. Od 2019 gmina Dobrzeń Wielki mogłaby otrzymywać nawet 80mln zł z podatków od samej tylko Elektrowni. Zakładając budżet gminy Dobrzeń Wielki na 100 mln, wypadałoby 7.200zł na osobę rocznie. To prawie 1.500zł więcej niż stolica województwa. Czy egoistów z Dobrzenia interesuje tylko ich wieś? Czy może mieszkańcy Opola powinni zablokować drogi wyjazdowe do Dobrzenia? Te pieniądze dla Opola to wielka szansa - szanse na inwestycje, remonty, projekty infrastrukturalne. Po co Dobrzeniowi Wielkiemu 100mln zł rocznie? Planują budować sobie złote chodniki? Czy może marzy im się własna opera? Taki budżet mógłby z Dobrzenia Wielkiego uczynić 4 najbogatszą gminę w Polsce. Mieszkańcy Dobrzenia (o dziwo mieszkańcy Brzezia mniej) narzekają jak to bardzo poświęcili się na budowę Elektrowni. Czy setki milionów złotych które otrzymali od tego czasu to za mało jak na 4.000 wieś? Jesteśmy inicjatywą mieszkańców Opola. Wielu z nas sympatyzowało z mieszkańcami okolicznych gmin i liczyło na kompromis. Niestety, mieszkańcy Opola są od kilku dni regularnie wyzywani i obrażani, wygłasza się skandaliczne sformułowania i kłamliwe informacje. Nie damy sobie narzucić takiego tonu dyskusji grupie ludzi, którą interesuje tylko i wyłącznie własny interes. Jak nie potraficie żyć we wspólnocie, to nie jest problem Opola, ale wasz. My wyrażamy pełne poparcie dla władz Opola, tak jak i wszyscy radni, posłowie i WSZYSCY zapytani o to specjaliści. Tak dla Wielkiego Opola, tak dla silnej Opolszczyzny! 

janusz, w.y.p.i.e....j z Opola. 

G
Gość
W dniu 30.11.2015 o 19:47, Opolanin napisał:

 Czas skończyć z krzykliwą propagandą garstki mieszkańców województwa Opolskiego! Przyłączenie sołectw do Opola to szansa nie tylko dla Opola, ale i sprawa kluczowa dla miliona mieszkańców województw Opolskiego. Nie pozwólmy na to, aby partykularne interesy garstki mieszkańców, którzy uznają siebie za właścicieli Elektrowni Opole, wpływały na rozwój całego województwa. Czy to nie symboliczne, że najgłośniej protestują nie ci którzy mają być przyłączeni, ale ci którzy stracą kurę znoszącą złote jaja? Czy to nie symboliczne, że mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego bardzo chętnie korzystają z możliwości Opola (zarówno w zakresie studiów jak i pracy), ale nie czują się kompletnie zobowiązani do współfinansowania jego rozwoju? Jak to jest, że większość protestujących pracuje w Opolu, albo w Opolu studiuje? Jak to jest, że to mieszkańcy Opola płacą na ich obwodnice, z których mieszkańcy Opola nie korzystają? To jest prawie 50mln zł, które Opole płaci za komfort dojeżdżania do Opola mieszkańcom gminy. Od 2019 gmina Dobrzeń Wielki mogłaby otrzymywać nawet 80mln zł z podatków od samej tylko Elektrowni. Zakładając budżet gminy Dobrzeń Wielki na 100 mln, wypadałoby 7.200zł na osobę rocznie. To prawie 1.500zł więcej niż stolica województwa. Czy egoistów z Dobrzenia interesuje tylko ich wieś? Czy może mieszkańcy Opola powinni zablokować drogi wyjazdowe do Dobrzenia? Te pieniądze dla Opola to wielka szansa - szanse na inwestycje, remonty, projekty infrastrukturalne. Po co Dobrzeniowi Wielkiemu 100mln zł rocznie? Planują budować sobie złote chodniki? Czy może marzy im się własna opera? Taki budżet mógłby z Dobrzenia Wielkiego uczynić 4 najbogatszą gminę w Polsce. Mieszkańcy Dobrzenia (o dziwo mieszkańcy Brzezia mniej) narzekają jak to bardzo poświęcili się na budowę Elektrowni. Czy setki milionów złotych które otrzymali od tego czasu to za mało jak na 4.000 wieś? Jesteśmy inicjatywą mieszkańców Opola. Wielu z nas sympatyzowało z mieszkańcami okolicznych gmin i liczyło na kompromis. Niestety, mieszkańcy Opola są od kilku dni regularnie wyzywani i obrażani, wygłasza się skandaliczne sformułowania i kłamliwe informacje. Nie damy sobie narzucić takiego tonu dyskusji grupie ludzi, którą interesuje tylko i wyłącznie własny interes. Jak nie potraficie żyć we wspólnocie, to nie jest problem Opola, ale wasz. My wyrażamy pełne poparcie dla władz Opola, tak jak i wszyscy radni, posłowie i WSZYSCY zapytani o to specjaliści. Tak dla Wielkiego Opola, tak dla silnej Opolszczyzny! 

skończ już agitatorze z urzędu  ;)

O
Opolanin
Czas skończyć z krzykliwą propagandą garstki mieszkańców województwa Opolskiego!
 
Przyłączenie sołectw do Opola to szansa nie tylko dla Opola, ale i sprawa kluczowa dla miliona mieszkańców województw Opolskiego. Nie pozwólmy na to, aby partykularne interesy garstki mieszkańców, którzy uznają siebie za właścicieli Elektrowni Opole, wpływały na rozwój całego województwa.
 
Czy to nie symboliczne, że najgłośniej protestują nie ci którzy mają być przyłączeni, ale ci którzy stracą kurę znoszącą złote jaja? Czy to nie symboliczne, że mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego bardzo chętnie korzystają z możliwości Opola (zarówno w zakresie studiów jak i pracy), ale nie czują się kompletnie zobowiązani do współfinansowania jego rozwoju?
 
Jak to jest, że większość protestujących pracuje w Opolu, albo w Opolu studiuje? Jak to jest, że to mieszkańcy Opola płacą na ich obwodnice, z których mieszkańcy Opola nie korzystają? To jest prawie 50mln zł, które Opole płaci za komfort dojeżdżania do Opola mieszkańcom gminy.
 
Od 2019 gmina Dobrzeń Wielki mogłaby otrzymywać nawet 80mln zł z podatków od samej tylko Elektrowni. Zakładając budżet gminy Dobrzeń Wielki na 100 mln, wypadałoby 7.200zł na osobę rocznie. To prawie 1.500zł więcej niż stolica województwa. Czy egoistów z Dobrzenia interesuje tylko ich wieś? Czy może mieszkańcy Opola powinni zablokować drogi wyjazdowe do Dobrzenia?
 
Te pieniądze dla Opola to wielka szansa - szanse na inwestycje, remonty, projekty infrastrukturalne. Po co Dobrzeniowi Wielkiemu 100mln zł rocznie? Planują budować sobie złote chodniki? Czy może marzy im się własna opera? Taki budżet mógłby z Dobrzenia Wielkiego uczynić 4 najbogatszą gminę w Polsce.
 
Mieszkańcy Dobrzenia (o dziwo mieszkańcy Brzezia mniej) narzekają jak to bardzo poświęcili się na budowę Elektrowni. Czy setki milionów złotych które otrzymali od tego czasu to za mało jak na 4.000 wieś?
 
Jesteśmy inicjatywą mieszkańców Opola. Wielu z nas sympatyzowało z mieszkańcami okolicznych gmin i liczyło na kompromis. Niestety, mieszkańcy Opola są od kilku dni regularnie wyzywani i obrażani, wygłasza się skandaliczne sformułowania i kłamliwe informacje. Nie damy sobie narzucić takiego tonu dyskusji grupie ludzi, którą interesuje tylko i wyłącznie własny interes. Jak nie potraficie żyć we wspólnocie, to nie jest problem Opola, ale wasz.
 
My wyrażamy pełne poparcie dla władz Opola, tak jak i wszyscy radni, posłowie i WSZYSCY zapytani o to specjaliści. Tak dla Wielkiego Opola, tak dla silnej Opolszczyzny!

 

G
Gosc

Straszne to jest. Zawsze czytałam Nto. A tu takie pochwały dla kogoś kto nie zasłużył sobie kompletnie i to to w momencie kiedy rozbieraja Gmine!!!!! Masakra. Zas..... polityka

W
Wiesia

Bardzo źle oceniam! 

J
Jaśko

Podpisaliśmy umowy gospodarcze z Chinami. Wiśniewski sio do Pekinu z ekipą i szukać tam inwestorów jak nie ma za dużo. Mamy Instytut Konfucjusza na Politechnice, pewnie pomogą z tłumaczeniem :)

O
Opolanin

Jaka piekna laurka, panie Redaktorze. To przypomina propagandę sukcesów. Jesli juz cos zrobil prezydent dla Opola, to dobrze. Jednak piastuje swoje stanowisko nie za darmo i dobrze by było gdyby ściągał do miasta inwestorów , a nie zył marzeniami o podatkach z sąsiednich Gmin.

G
Gość
W dniu 30.11.2015 o 12:57, anna napisał:

Wiśniewskiemu nie wybaczę, że mamy skwer Kaczyńskiego i że rządzi w mieście z PiS-em!!!

ten skwer to tak tylko na początek...ponoć będzie tego więcej ;)

G
Gość

No tak Prezydent łupiąc gminę Dobrzeń Wielki próbuje załatać dziurę jaka się wytworzy po wprowadzeniu kwoty wolnej od podatku , wtedy mniej pieniędzy trafi do samorządów miast i to bardzo dużo np.Wrocław straci 200 mln.

 

Tylko wtedy Gmina Dobrzeń Wielki dosłownie padnie , janosikowie nie pomoże  , ponieważ jest to gmina bardzo rozbudowana. Ciekawe czy to co chce zrobić z Gminą Dobrzeń Wielki jest zgodne z Konstytucją

G
Gość

Prezydent nie zrobił nic. Mając okazję przejeżdżać regularnie przez wiele większych lub mniejszych od Opola miast, Opole wypada najgorzej. Zero inwestycji. A pomysł na przyłączenie i ograbienie pobliskich gmin wobec swojej niekomptencji i nieumiejętności wykorzystania tego co się już posiada, pozostawię bez komentarza.

P
Pablo

Od dłuższego czasa obserwoje burmistrza Nysy facet w rok zdziałał więcej niż wcześniejsza pani burmistrz w ciągu 2 kadencji takiego Prezydenta potrzebuje Opole,(Menadżera) potrafiacego zarządzać zakładem który zatrudnia 130 tys osób

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3