Prezydent Opola: Zero dla Opola, dwa i pół miliona dla fundacji Marcina Ociepy. Wiceminister: Niech się prezydent nauczy pisać wnioski

Miłosz Bogdanowicz
Miłosz Bogdanowicz
Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski kolejny raz skrytykował sposób przyznawania środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zaatakował również pochodzącego z Opolszczyzny wiceministra obrony narodowej Marcina Ociepę i współtworzoną przez niego fundację.

- Ze zdziwieniem przeczytałem informację, że pan minister Ociepa w czwartek w programie "Kropka nad i" u Moniki Olejnik ogłosił, że Opolszczyzna dostała wszystko to, co chciała. To kłamstwo - grzmi Arkadiusz Wiśniewski.

- Na pięć projektów, jakie miasto złożyło - wsparcie budowy Domu Kultury Seniora przy ul. Oleskiej, modernizację Domu Pomocy Społecznej, budowę sali gimnastycznej w PSP 11 na os. Chabry, budowę przedszkola na Malince oraz utworzenie polderu w Żelaznej - otrzymaliśmy zero złotych. Tymczasem fundacja kojarzona z ministrem Ociepą i bliskimi mu osobami (Ociepa jest współzałożycielem i byłym prezesem CNO - przyp. red.) otrzymała przez lata rządów Zjednoczonej Prawicy aż 2,5 mln złotych. Proszę porównać: zero złotych dla Opola, 2,5 miliona dla fundacji Marcina Ociepy... - dopowiada Wiśniewski.

Marcin Ociepa, poseł Porozumienia i wiceminister obrony narodowej, poproszony przez nto o komentarz w tej sprawie odpowiada: prezydent Wiśniewski chyba nie oglądał wczorajszego programu.

- Wyraźnie powiedziałem, ze nie można mówić o kluczu partyjnym podczas przyznawania tych środków, bo pieniądze otrzymali chociażby będący z PO marszałek Andrzej Bula czy starosta głubczycki. Nie mówiłem, ze wszystkie projekty z mojego regionu "przeszły", bo na tym polega konkurs, że jedni piszą dobre wnioski, a inni słabe. Prezydent Wiśniewski po raz kolejny zawiódł i wprowadza opolan w błąd - mówi Ociepa.

Jednocześnie wiceminister stwierdził, ze "jeśli prezydent Opola chciałby się nauczyć pisać wnioski konkursowe, to rzeczywiście niejedna organizacja pozarządowa może mu w tym pomoc". - Może tez poprosić o korepetycje marszałka, bo on - mimo tego, ze jest z opozycji - otrzymał 12 milionów złotych w ramach dofinansowania na trzy projekty, które złożył. Projekty, które będą realizowane w Opolu - podsumowuje Marcin Ociepa.

Prezydent Wiśniewski, przypomnijmy, jeszcze w czwartek złożył wniosek do wojewody opolskiego Adriana Czubaka i premiera Mateusza Morawieckiego o przedstawienie kryteriów oceny wniosków.

Pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, mają pomóc samorządom w radzeniu sobie z negatywnymi skutkami gospodarczymi pandemii. W województwie opolskim wsparcie przyznano 30 gminom, na kwotę blisko 87 mln złotych. Pieniądze trafią na inwestycje m.in. w Głogówku, Nysie, Jasieniu i Grodźcu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska