Prof. Marek Masnyk nowym rektorem Uniwersytetu Opolskiego

  Prof. Marek Masnyk nowym rektorem Uniwersytetu Opolskiego

  Zdjęcie autora materiału
  Anna Grudzka

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  90 na 100 elektorów głosowało za dotychczasowym prorektorem ds. kształcenia i studentów. Jego kontrkandydat – dr Adam Szymański - dostał3 głosy.
  - Nie zaczynamy kadencji 2016-2020 od odgruzowywania uniwersytetu. To jest instytucja dobrze zorganizowana, duże przedsiębiorstwo. Chcemy kontynuować te projekty, które rozpoczęliśmy jeszcze w kadencji rektora Niciei. Mam na myśli kierunek lekarski, Pomologię, termomodernizację budynku przy ul. Oleskiej 48 oraz wprowadzenie nowego systemu informatycznego do zarządzania uczelnią. To są nasze priorytety – powiedział nto prof. Marek Masnyk, rektor elekt UO.

  Prof. Masnyk zdradził też kogo powoła na prorektorów.

  - Jesteśmy teamem - dlatego chcę dalej współpracować z prof. Wiesławą Piątkowską-Stepaniak na funkcji prorektora ds. promocji i zarządzania oraz prof. Januszem Słodczykiem na stanowisku prorektora ds. nauki i finansów – powiedział.

  Nie zdradził jedynie nazwiska prorektora ds. kształcenia i studentów. - Podam je wtedy, gdy uzyskam akceptację elektrów studenckich – powiedział.

  Prof. Stanisław S. Nicieja stwierdził, że zostawia Uniwersytet Opolski w dobrych rękach.

  - Prof. Masnyk ma wielkie doświadczanie. Był przez 6 lat dziekanem, przez 8 lat prorektorem. Jest znakomitym urzędnikiem, znającym oblicze uczelni. Jest człowiekiem przygotowanym, kompetentnym i mającym pozycję naukową - stwierdził odchodzący rektor.

  Prof. Marek Masnyk specjalizuje się w historii Polski i powszechnej XIX i XX wieku. Jego zainteresowania naukowe dotyczą polsko-niemieckiego pogranicza etniczno-językowego, problematyki Śląska w polskiej myśli politycznej, a także historii społecznej i politycznej Śląska w XIX i XX wieku.

  Aktualnie prowadzi badania nad miejscem Śląska - historycznie ukształtowanego makroregionu na styku kilku narodów i państwowości, zróżnicowanego kulturowo i etnicznie w myśli i działalności lokalnych przywódców narodowych.

  Prof. Masnyk jest autorem ponad 100 publikacji naukowych, w tym 7 książek i 9 monografii; wypromował 13 doktorów. Od dwudziestu lat kieruje Katedrą Historii Śląska w Instytucie Historii UO.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.nto.pl

  Partnerzy

  Sponsorzy

  gorażdże

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal