Prof. Morawski: Moim celem jest przeniesienie laryngologii w Opolu na poziom uniwersytecki, żeby stała się liczącym graczem w Polsce

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Krzysztof Morawski jesienią ub.r. objął funkcję kierownika oddziału w USK i rozpoczął tworzenie uniwersyteckiej kliniki.
Krzysztof Morawski jesienią ub.r. objął funkcję kierownika oddziału w USK i rozpoczął tworzenie uniwersyteckiej kliniki. USK w Opolu
Nowe technologie i metody leczenia ucha dostępne są dla pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Nowy kierownik oddziału zapowiada, że opolska klinika nadal podnosić będzie jakość świadczonych zabiegów laryngologicznych dla mieszkańców.

- Moim celem jest rozwinięcie spectrum działań związanych z uchem, słuchem i narządem równowagi, m.in. przez wdrożenie nowych operacji ucha, jak też programu wszczepów implantów ślimakowych - zapowiada prof. dr. hab. Krzysztof Morawski, który jesienią ub.r. objął funkcję kierownika oddziału w USK i rozpoczął tworzenie uniwersyteckiej kliniki.

Kierowany dotychczas przez dr Jerzego Jakubiszyna oddział w Opolu cieszy się bardzo dobrą opinią w środowisku medycznym, prowadzi działalność na wysokim poziomie, zarówno w klasycznej otolaryngologii jak i onkologii.

- Otologia realizowana była w USK w zakresie zaspokającym potrzeby ośrodka regionalnego, jednak moim celem jest przeniesienie jej na poziom uniwersytecki, żeby oddział i klinika były jednymi z liczących się graczy w Polsce, widoczne i rozpoznawalne - deklaruje prof. Morawski.

I obok prowadzenia zajęć ze studentami medycyny, zapowiada szkolenie podyplomowe przyszłych specjalistów, rozwijanie działalności naukowej, a w USK wprowadzanie nowych technologii i metod leczenia pacjentów.

Doświadczenie zdobywał m.in. w USA

Doświadczenie zawodowe prof. Krzysztof Morawski zdobywał wcześniej w klinikach otolaryngologii w Zabrzu, w Warszawie i Miami w Stanach Zjednoczonych.

- W Miami spędziłem ponad rok, po czym uczelnia zaproponowała mi podtrzymanie współpracy. Do końca 2005 r. jako post doctoral associate of University of Miami Department of Otolaryngology prowadziłem systematyczne badania naukowe w USA w zakresie otologii i audiologii. Nawiązałem też współpracę z firmami w obszarze badań elektrofizjologicznych i wykorzystania laserów w audiologii i otologii, co pozwoliło na opracowanie nowych i innowacyjnych strategii badawczo-diagnostycznych znajdujących zastosowanie w praktyce klinicznej - wyjaśnia.

W 2004 r. prof. Krzysztof Morawski podjął pracę w Klinice Otolaryngologii Warszawskiej Akademii Medycznej. Doświadczenia z USA wykorzystywał, kierując Oddziałem Otologii z Pododdziałem Dziecięcym, Pracownią Audiologii oraz Zespołem Implantów Ślimakowych. Realizował też granty naukowe fundowane przez Komitet Badań Naukowych i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Był kierownikiem projektów międzynarodowych leczenia szumów usznych i nagłych głuchot. Publikacje wyników jego prac ukazywały się w kraju i zagranicą.

- W okresie pracy w warszawskiej klinice zacząłem mocno ukierunkowywać się na szeroko rozumianą chirurgię ucha i kości skroniowej, co pozwoliło mi prowadzić cały zakres otochirurgii oraz wszczepiać implanty ślimakowe oraz implanty ucha środkowego. Zajmuję się typową pracą kliniczną, ale też pracą naukową i rozwojem nowych technologii medycznych i zagadnień otochirurgicznych, np. śródoperacyjnym monitorowanie słuchu podczas usuwania guza okolicy kąta mostowo-móżdżkowego czy operacjami rekonstrukcji kosteczek słuchowych. Zajmuję się też wdrażaniem i zastosowaniem laserów do śródoperacyjnego monitorowania efektywności drgań protezek słuchowych stosowanych podczas operacji tympanoplastycznych - wylicza prof. Morawski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska