Jak czytamy na money.pl mogą być problemy z wypłatą świadczenia 500 plus. Dlaczego? Zobaczcie.

Program Rodzina 500 plus to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez kryterium dochodowego. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także na pierwsze lub jedyne dziecko. To nawet 6.000 zł netto rocznego wsparcia dla dziecka.

500 plus. Kłopoty z wypłacaniem świadczenia?

Dlaczego miałoby dojść do opóźnień w wypłacie 500 plus? Jak podaje money.pl chodzi o akcję protestacyjną, którą prowadzą pracownicy socjalni. To kolejna grupa zawodowa, która skarży się na niskie dochody, przy dochodzących kolejnych obowiązkach służbowych.

1000 zł na dziecko zamiast 500 zł? PiS zapowiada zmiany w programie 500 plus

Pracownicy socjalni domagają się między innymi zrównania wynagrodzeń z wynagrodzeniami pracowników urzędów gminy.

Czy akcja protestacyjna będzie miała wpływ na terminowość wypłacenia świadczeń 500 plus?

Jak podaje money.pl według Rafalskiej są to sprawy niezwiązane z 500 plus, bo za obsługę programu resort płaci wysokie prowizje i to one powinny wystarczyć na odpowiednie wynagrodzenie pracowników.

Pracownicy miejscy w Toruniu obsługujący program 500 plus i 300 plus mają dość. Narzekają na warunki pracy i płacy. W jednostce trwa kontrola PIP.

Czytaj więcej: Przy 500+ praca ponad siły i za grosze

500 plus. Jak uzyskać świadczenie

Aby uzyskać pieniądze rodzic musi złożyć wiosek o wypłatę świadczenia. Wnioski o świadczenie wychowawcze na kolejny okres, trwający od 1 października 2018 r. do 30 września 2019 r., można składać od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS , a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową), czyli osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Program Rodzina 500 plus to 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko niezależnie od dochodu. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także dla pierwszego lub jedynego dziecka przy spełnieniu kryterium przeciętnego miesięcznego dochodu 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego. To nawet 6 000 zł netto rocznego wsparcia dla dziecka.


1000 plus - możliwa waloryzacja programu 500 plus.