Prudniczanki zrobiły więcej niż mogły się spodziewać

Ekipa PG 1 Prudnik.
Ekipa PG 1 Prudnik. Zbiory szkolne
Dziewczęta PG 1 Prudnik na odbywających się w Głuchołazach finałach Gimnazjady w piłce nożnej wywalczyły tytuł najlepszej drużyny w Polsce.

Miniony rok szkolny na pewno jest najlepszym piłkarskim w 15-letniej historii szkoły. Po wygraniu dwóch finałów wojewódzkich - "Gimnazjada 2015" i "Coca-Cola Cup 2015" oraz po 7. miejscu w finale krajowym tej drugiej imprezy, dziewczęta z "Jedynki" triumfowały w wielkim finale "Gimnazjady".

Na Mistrzostwa Polski tej kategorii do Głuchołaz przyjechały drużyny z sześciu województw: świętokrzyskiego, lubuskiego, mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego i opolskiego. Turniej trwał trzy dni, a każdy zespół rozegrał dziesięć meczów. Prudniczanki wygrały sześć, dwa zremisowały i dwa przegrały. W końcowej kwalifikacji zajęły 1. miejsce z pięcioma punktami przewagi nad zespołem z województwa Mazowieckiego. Na 3. pozycji turniej zakończyła drużyna z województwa Lubuskiego.
Bardzo dobra gra Opolanek została doceniona przez organizatorów i wszystkich trenerów, którzy spośród wszystkich uczestniczek wybrali Paulinę Drohomirecką jako najbardziej wartościową piłkarkę finałów.

PG 1 Prudnik reprezentowały: Paulina Bolibrzuch, Dominika Reczek, Dominika Kiełtyka, Dominika Dobko, Wiktoria Bajak, Agata Kruszelnicka, Natalia Pomietlarz, Paulina Drohomirecka, Edyta Dacenko, Dominika Szal, Julia Zając.