Przebudowa bez wycinki drzew!

Materiał partnera zewnętrznego
Drzewa na ul. Wyzwolenia w Gogolinie nie ucierpią podczas remontu drogi.
Drzewa na ul. Wyzwolenia w Gogolinie nie ucierpią podczas remontu drogi.
Ulica Wyzwolenia w Gogolinie zostanie przebudowana, a w wyniku realizacji tej długo wyczekiwanej przez wszystkich mieszkańców i kierowców inwestycji, nie ucierpi żadne drzewo!

Samorząd gminy Gogolin otrzymał już pozwolenie na przebudowę tej drogi, a w celu ubiegania się o dodatkowe środki rządowe, konieczne było również złożenie wniosku o wycinkę pięciu drzew rosnących przy cmentarzu żydowskim, które mogłyby kolidować z przebiegiem ścieżki pieszo - rowerowej.

Na etapie realizacji zadania możliwe będzie jednak uzyskanie odstępstwa od wycinki, i właśnie z takim wnioskiem wystąpi samorząd, gdy tylko rozpoczną się pierwsze prace, związane z przebudową, które zaplanowane są na rok 2021.

Tym samym wzdłuż całej ulicy Wyzwolenia powstanie trakt pieszo - rowerowy, zaprojektowany w taki sposób, by ocalić wszystkie rosnące tam drzewa. To już kolejne zadanie drogowe, które uda się zrealizować w zgodzie z przyrodą. Ścieżka pieszo - rowerowa wzdłuż ul. Wierzbowej w Gogolinie, która powstała w 2018 roku, również została zaprojektowana w taki sposób, by wkomponować w jej przebieg szpaler rosnących tam od wielu lat brzóz.

Dodaj ogłoszenie