Przeciętny start pierwszego opolanina na MŚ sztangistów

Archiwum
Damian Kuczyński
Damian Kuczyński Archiwum
Damian Kuczyński na mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów, które odbywają się w Paryżu, miał gorszy wynik niż miesiąc temu na mistrzostwach Polski.

Zawodnik Budowlanych Opole na mistrzostwach kraju w Płońsku zdobył złoto w wadze do 69 kg z wynikiem 295 kg w dwuboju. W Paryżu podniósł o kilogram mniej. W rwaniu zaliczył 132 kg, a kolejne dwie próby ze sztangą ważącą 136 kg spalił. W podrzucie natomiast zaliczył 158 kg (za drugim razem) i 162 kg.

Nasz zawodnik startował wśród zawodników z grupy C. Ostatecznie zajął odległe 36. miejsce w gronie 48 startujących zawodników. Wygrał Chińczyk Deshang Tang - 341 kg (155+186) przed Rosjaninem Olegiem Czenem - 336 kg (156+180) i swoim rodakiem Chao Wu - 335 kg (150+185).
Na pomoście w Paryżu wystąpi jeszcze trzech innych zawodników Budowlanych Opole: Krzysztof Szramiak (kat 77 kg, startuje w czwartek o godz. 16.30 i realnie patrząc stać go na miejsce w pierwszej ósemce), Bartłomiej Bonk (kat. 105 kg, startuje w sobotę o godz. 19.30 i ma realne szanse na medal) oraz Kornel Czekiel (kat. +105 kg, startuje w sobotę o godz. 11.30 w grupie B, dużym sukcesem dla niego będzie miejsce w pierwszej dziesiątce).