Przedstawiciele spółki ThermoShield z Kluczborka wymyślili farbę uszczelniającą do pokrywania piany do montażu okien

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Niemiecka firma produkuje technologicznie farby do malowania elewacji, wnętrz oraz obiektów przemysłowych, które bazują na termoceramicznej membranie wykorzystującej zjawiska endotermiczne. Nowością jest wymyślona przez polski oddział farba uszczelniająca do pianki montażowej.
Niemiecka firma produkuje technologicznie farby do malowania elewacji, wnętrz oraz obiektów przemysłowych, które bazują na termoceramicznej membranie wykorzystującej zjawiska endotermiczne. Nowością jest wymyślona przez polski oddział farba uszczelniająca do pianki montażowej. archiwum firmy
Przedstawiciele polskiej spółki córki niemieckiego producenta farb opracowali innowacyjny produkt do pokrywania piany poliuretanowej służącej do montażu okien i drzwi.

Firma ThermoShield Poland działa na rynku polskim od września 2007 i jest członkiem grupy kapitałowej niemieckiej spółki SICC Coatings GmbH z Berlina, producenta innowacyjnych farb. Za ich energooszczędne działanie w 2018 roku firma SICC otrzymała niemieckie wyróżnienie ,,German Innovation Award" oraz wyróżnienie ,,Energy Efficiency Award" przyznawane w Singapurze.

- Farby ThermoShield, projektowane są pod kątem poprawy lub utrzymania prawidłowej gospodarki wilgotnościowo-termicznej w przegrodach budowlanych, które są nimi pokryte - wyjaśnia Mariusz Kubicki z TermoShield Poland.

Firma produkuje farby elewacyjne, do wnętrz, do pokryć dachowych, a od niedawna farbę zabezpieczająca piankę poliuretanową, wykorzystywaną do szczelnego montażu okien.

W kluczborskim oddziale firmy prowadzono pierwsze rozmowy na temat praktycznego stosowania tego najnowszego produktu w rozwiązaniu, które zostało zgłoszone jako wynalazek w Polskim Urzędzie Patentowym.

- Prawidłowy montaż okien wymaga zabezpieczenia pianki poliuretanowej od zewnątrz przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych, przede wszystkim promieniowaniem UV i deszczem oraz od wewnątrz przed jej zawilgoceniem - wyjaśnia Kubicki. - Stosowane dziś techniki „ciepłego montażu” są pracochłonne, wymagające i kosztowne. Uszczelnienie naszym produktem sprowadza się w zasadzie do ścięcia nadmiaru pianki i dwukrotnego jej pomalowania.

Zobacz: Opolskie dla biznesu [08.04.2019]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska