Przegrana Odry Opole 0:3 z Puszczą Niepołomice. Rywal to klub z Ekstraklasy

Krzysztof Marcinkiewicz
Puszcza Niepołomice - Odra Opole.
Puszcza Niepołomice - Odra Opole. Tomasz Bochenek
Odra Opole przegrała 0:3 z Puszczą Niepołomice w meczu sparingowym rozegranym w Staniątkach.

Wynik wstydu nie przynosi, bo Puszcza to rywal z wyższej półki. „Żubry” walczą o utrzymanie w ekstraklasie i po rundzie jesiennej zajmują w niej 14. miejsce. W tym sezonie potrafili urwać punkty Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok. Na własnym stadionie wygrali również z Górnikiem Zabrze czy Widzewem Łódź.

Mecz był rozstrzygnięty już po pierwszej połowie. Najpierw rzut karny wykorzystał Artur Craciun. Przed przerwą podwyższył jeszcze Mateusz Cholewiak. W drugiej części gry wynik ustalił Jakub Serafin

To drugi sparing Odry tej zimy. W pierwszym meczu opolanie wygrali 4:0 z 3-ligową Ślęzą Wrocław.

Kolejny sparing Odra rozegra 24 stycznia z Chrobrym Głogów. Spotkanie odbędzie się w Wałbrzychu.

Puszcza Niepołomice - Odra Opole 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Craciun – 22. karny, 2:0 Cholewiak – 42., 3:0 Serafin – 59.
Puszcza: Komar - Mroziński, Craciun, Stępień, Jakuba - Revenco, Serafin, Stec, Hajda, Cholewiak - Firlej; w II połowie weszli: Wróblewski - Zapolnik, Gil, Cichoń, Gruszecki, Zębala, Jampol.
Odra: Burta - Niziołek, Sarmiento, W. Kamiński, Mikinić, Urbańczyk, M. Kamiński, Pikk, Surzyn, Galan, Sula; II połowa: Haluch - Żemło, Piroch, Hebel, Purzycki, Osipiak, Sluga, Spychała, Szrek, Antczak, Wróbel.